Gumowe dywaniki KS III

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 08 paź 2012, 13:44

Reaktywuję temat!
Mam oryginalne dywaniki welurowe, ale ze względu na nadchodzącą porę roku, chciałbym kupić komplet dywaników gumowych + matę do bagażnika. Jakiego producenta polecacie?
Z tego co zdążyłem się zorientować, najpopularniejsi producenci to REZAW-PLAST (mata + dywaniki z wysokim rantem), RIGUM, FROGUM (podatne na zniszczenia). W Megance miałem matę firmy REZAW-PLAST i spisywała się świetnie.

Bądź łaskaw dobierać właściwe forum do tematu-giełda w dodatku w czyimś topiku nie jest odpowiednim miejscem na ta dyskusje.
Post przenoszę.
Admin
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: kupię gumowe dywaniki KS III (przód)

Postautor: kasia_mm » 09 paź 2012, 16:11

Chyba najtaniej na allegro znajdziesz - 79zł komplet + dostawa. Też szukam bo welurowe czas wymienić a gumowy kierowcy od damskiego obcasa stracił życie już na wiosnę tego roku... tak naprawdę mi potrzeba tylko jednego:( a muszę kupić komplet [angry]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: kupię gumowe dywaniki KS III (przód)

Postautor: Zibi70 » 09 paź 2012, 17:56

Kasiu,
Moja żona tak samo demoluje dywaniki w swoim samochodzie - znalazłem na to sposób - kupiłem w Tesco taką "Tuningową" nakładkę na dywanik z blachy. Przykręciłem i spokój - nakładka jest już intensywnie obtarta ale dziury nie ma a buty jakoś szczególnie nie ucierpiały. Można też pokusić się o zamówienie sobie dywanika, lub podobnej nakładki z arkusza blachy alu - skrajny przykład poniżej [hihihi]
Obrazek
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: kupię gumowe dywaniki KS III (przód)

Postautor: kasia_mm » 09 paź 2012, 18:23

no wlasnie cholera jasna żałuję, że wywaliłam ten dziurawy dywanik:( mój tata po fakcie powiedział, że jego znajomy wulkanizator zalepia takie dziury i można dywanik uratować... a teraz musze kupić komplet wrrrrrrrrrrrrrr ....

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: kupię gumowe dywaniki KS III (przód)

Postautor: Zibi70 » 09 paź 2012, 20:01

Skoro już o dywanikach. Kupując zwracajcie uwagę nie tylko na kolor ale i... zapach. Niektóre są wykonane z takiej wrednej (Chińskiej) gumy, że nie ma bata - będą intensywnie snifować od pierwszego do ostatniego dnia użytkowania (czyli raczej krótko bo smierdzą niemiłosiernie). Niestety trydno obwąchać dywanik przez internet dlatego znacznie lepiej wybrać się do sklepu - choćby marketu. Tam też można sprawdzić czy guma jest odpowiednio wytrzymała. Ostatnio nawet POL GUM zszedł na psy i niektóre dywaniki da się rozerwać palcami bez wysiłku - słowem ścierwo pierwsza klasa.
Dobrej jakości dywaniki robi min. Michelin
Obrazek
- kupiłem takie - uniwersalne - zamierzam włożyć do KS - mam nadzieję, że będą pasowały, miałem je od kilku miesięcy w CRV-ce i sobie zostawiłem. Guma / kauczuk wysokiej jakości, dywaniki mają głębokie kanaliki - na zimę super. Takie dywaniki można było (i chyba nadal można) kupić w Real - cena trochę ponad 130 zł (jeśli dobrze pamiętam) jedyna wada - trochę małe dywaniki na tył.
Podobny asortyment ma Good Year - tu akurat przykład dla Kasi - pojedynczy dywanik
Obrazek
Tylko cena taka tego - jak za jedną szt. Chyba jednak lepiej kupić komplet http://www.nokaut.pl/dywaniki-samochodowe/goodyear.html - ciekawa oferta także tutaj - nie znam marki Berrenberg ale wyglądają solidnie. http://www.autostory.pl/dywaniki-samochodowe-uniwersalne-gumowe-c-33_34.html
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: kupię gumowe dywaniki KS III (przód)

Postautor: mint » 10 paź 2012, 08:30

Zibi za tą "punktualność" w odbiorze swojej KS, powinieneś wyciągnąć od dealera dywaniki i matę do bagażnika gratis.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 10 paź 2012, 10:09

Dzięki za informacje! Ostatecznie zdecydowałem się na matę i dywaniki REZAW-PLAST. Zobaczymy jak to to się będzie sprawowało :-)
Załączniki
2022.jpg
Mata
1950.jpg
Dywaniki
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: kasia_mm » 10 paź 2012, 10:13

Ile ta przyjemnosc kosztuje? :) i przez allegro kupowales czy bezpośrednio gdzies?

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 10 paź 2012, 10:30

Wysłałem zapytanie do kilkunastu firm sprzedających tego typu produkty. Najniższą ofertę zaproponowała mi podwarszawska firma PROPTER (biuro@propter.pl). Za komplet wynegocjowałem 200 zł, wliczając koszty przesyłki.
Dywaniki są wykonane z kauczuku syntetycznego, dzięki czemu są bezzapachowe oraz mają podwyższone obrzeża (3 cm). Czy polecam - okaże się na dniach :-)
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: GED666 » 10 paź 2012, 10:32

Chiller, ja mam taki dywanik w bagażniku. Kupiłem w Autoinside w Warszawie. Znajdziesz ich na allegro. Dywanik super. Pasuje idealnie do bagażnika. Jestem bardzo zadowolony [zlosnikok]

Awatar użytkownika
lathael
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI M 2012
Lokalizacja: Mielec

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: lathael » 10 paź 2012, 20:24

Też mam tą matę. Pasuje idealnie i jestem zadowolony.

Chciałbym kupić też dywaniki z wysokim rantem bo zbliża się zima, a te dywaniki firmowe rantu prawie nie mają.

Zastanawia mnie tylko jeden fakt: z przodu są haczyki (stopery?), które trzymają dywaniki na miejscu. W tych dywanikach na zdjęciu powyżej nie ma (chyba) dziurek (chodzi mi od strony kierowcy bo tam potrzebne są dwie).

Co z tym fantem zrobić? Robić dziury w nowych dywanikach czy po prostu przykryć te haczyki nowymi dywanikami?

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 11 paź 2012, 20:46

Dywaniki i mata już odebrane!
Na zdjęciach tego nie widać, ale dywaniki mają specjalne otwory w miejscach, w których są oryginalne haczyki w podłodze w naszych Sportkach. W zestawie dorzucili też kilka dodatkowych kołków - można na nich zamontować np. dywaniki tylne, albo wzmocnić mocowanie przednich.
Całość wygląda bardzo solidnie i całkiem ładnie "pachnie" ;) Jak zamontuję je w weekend, to oczywiście zrobię zdjęcia :-)
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 11 paź 2012, 20:57

...a jak już zrobisz fotki, to bierz się za negocjowanie zniżek dla forumowiczów - zrobiłeś im reklamę - dadzą zniżkę, będzie ruch :D
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: kasia_mm » 11 paź 2012, 21:29

Zibi ma rację:) ja chętnie przy okazji tego Wola Parku obejrzę te dywaniki i kto wie... :)

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 13 paź 2012, 18:19

Zamieszczam obiecane fotki. Całość wygląda naprawdę solidnie.

W dywanikach przed montażem trzeba własnoręcznie zrobić w oznaczonych miejscach otwory, w które później wkłada się plastikowe "klipsy" - efekt widoczny na zdjęciach. Dodatkowo, istnieje możliwość zamocowania tylnych dywaników na "kołkach" (wszystko w zestawie). Zdecydowałem jednak nie robić dodatkowych otworów w podłodze - bez tego też jest ok.

Co do zniżek - wynegocjowałem z firmą, od której kupowałem zestaw, dodatkowy bonus-zniżkę w wysokości 5% od ceny z Allegro. Jakby co, możecie powoływać się na mnie :-)
Załączniki
P1140773.JPG
Mata bagażnika
P1140759.JPG
Dywanik tył
IMG_4608.JPG
Dywanik kierowcy
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
lathael
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI M 2012
Lokalizacja: Mielec

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: lathael » 13 paź 2012, 21:55

Dzięki za zdjęcia. Chyba sobie kupię te dywaniki:)

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: mariuszeks » 13 paź 2012, 23:19

Dobra robota chiller - poczekam aż moje się przetrą i też takie sobie kupię, a co. [papa]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 14 paź 2012, 00:32

Fakt - wyglądają na prawdę wporzo.
Teraz sam się nad nimi zastanawiam ale najpierw przymierzę te co mam. Wykładzinę bagażnika zawdzięczam AS Motors - ale dostałem inną - innego producenta. Ta na zdjęciach wydaje się hmmm... ładniejsza ale może to jakaś autosugestia.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Kudec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2012, 19:37
Czym jeżdzę: CRDI 184KM, Awd, A/T, Sand Track
Gadu Gadu: 71407
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Kudec » 14 paź 2012, 11:08

Może u mnie słabo z wyobraźnią w niedzielny poranek, ale powiedzcie mi jakie zastosowanie (funkcję) ma ta mata w bagażniku?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: soul » 14 paź 2012, 12:51

Woda, piasek, śmieci, oleje, płyny wszelakiej maści,pies....wymieniać dalej?
Obrazek

Kudec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2012, 19:37
Czym jeżdzę: CRDI 184KM, Awd, A/T, Sand Track
Gadu Gadu: 71407
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Kudec » 14 paź 2012, 13:49

soul pisze:Woda, piasek, śmieci, oleje, płyny wszelakiej maści,pies....wymieniać dalej?



Ok, tylko ja jakoś odebrałem to w ten sposób, że szykujecie się z tą matą na zimę, A wszystko co wymieniłeś występuje cały rok :)


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap