Gumowe dywaniki KS III

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 14 paź 2012, 14:18

Hehe, no faktycznie takie wrażenie moznaby odnieść :P Ja bynajmniej nie planuję się z tą matą rozstawac przez cały rok! No chyba, że w przyplywie nudy i extra gotówki, na wiosnę kupię do bagażnika matę... welurową [hihihi]
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 14 paź 2012, 18:08

Mata się przydaje - nawet jeśli nie planujesz nic brudnego wozić - wystarczy, że pojedziesz na zakupy i np przewróci się siatka z zakupami - jakiś zasmarkany serek, jogurt czy mleko się wyleje i plama. A tak WSW i dalej jest fabrycznie :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 31 paź 2012, 11:54

Narobiliście mi apetytu na te dywaniki do Sportka i znów się zrujnowałem - czyli nabyłem. Pasują rzeczywiście bardzo dobrze - nie ma porównania do uniwersalnych (przymierzałem dwa różne komplety).
Przy okazji zakupu zaprosiłem Panów ze sklepu do współpracy z naszym forum. Soul poda oficjalną informację w wątku Upusty od partnerów forum - http://mojasportage.pl/viewtopic.php?f=55&t=780.
Mogę już zdradzić, że mamy 10% rabatu na asortyment w autoinside.pl :D
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 31 paź 2012, 12:29

Zibi, gratuluję zakupu! U mnie sprawują sie naprawdę świetnie (planuję jeszcze tylko "okołkować" tylne dywaniki, żeby się nie przesuwały).

Porównałem też ceny za komplet (dywaniki gumowe + mata) i w autoinside.pl nawet po upuście (119 + 135 - 10%) wychodzi dobre kilkadziesiąt złotych drożej niż via Allegro (85 + 115 w tym koszty przesyłki) ;)
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 31 paź 2012, 12:44

Nigdzie ni napisałem, że mają tam najtaniej :)
Ja kupiłem u nich z upustem 10% i jestem zadowolony - odebrałem sobie na miejscu, w dogodnej dla siebie lokalizacji - miałem od reki - bez czekania na przesyłkę, łażenia na pocztę czy wypatrywania kuriera, a że zapłaciłem 5 czy 8 zł więcej - hmmm... powiedzmy, że zainwestowałem to w zamian za kupowanie u sprzedawcy mającego dobre opinie i dającego pewność, że to oryginał Rezaw Plast a nie coś z takiej samej formy. Zresztą zakup w autoinside nawet z przesyłką kosztuje tyle samo - dostawa jest za free.

BTW - nie znalazłem tych dywaników w cenie 85 zł. Aktualnie w tej cenie są inne dywaniki - takie:
Obrazek
Jak widać to nie to samo, a te wsakzane można kupić jeszcze taniej ;)
Ja chciałem korytkowe - dokładnie te:
Obrazek
Najniższa cena na allegro to 98 zł + przesyłka = 116 zł
Każdy wybiera sobie to, co mu pasuje - przymusu przecież nie ma :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 31 paź 2012, 13:01

Ten pierwszy zestaw, którego zdjęcie wkleiłeś, to przecież badziew. Cena którą podałem za komplet (dywaniki korytkowe i mata bagażnika producenta Rezaw-Plast) to jak wspominałem wcześniej, cena po negocjacji. W którą stronę by nie liczyć, to najlepsza obecnie oferta na rynku (odebrać można też osobiście - jak kto woli) ;)
Montowałeś sobie tylne dywaniki na kołki, czy leżą luzem?
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 31 paź 2012, 13:55

Dobrą cene wynegocjowałeś ale domyślam się, że to w części zasługa brania zestawu dywaniki + mata. Ja matę już miałem od dealera więc moje zdolności negocjacyjne były niższe :)

Dywaniki włożyłem luzem - póki co, ale ich spodnia powierzchnia jest dosyć gładka. Wypadałoby więc umocować je w jakiś sposób - jeszcze nie sprawdziłem czy da się to zrobić przy użyciu dołączonego zestawu montażowego. A jeśli nie to podkleję spód jakimiś gumkami, żeby się nie ślizgało - montażu na dołączone wkrętki nie przewiduję. Tylne dywaniki chyba nawet obejdą się bez tego - siedzą dosyć ściśle ale zobaczymy :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gryson
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2012, 18:25
Czym jeżdzę: Czarna eLka 1,7 crdi.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: gryson » 31 paź 2012, 14:32

Dywaniki kupiliście fajne, ja poczekam na odbiór i zobaczę jakie dywaniki da mi dealer, wtedy podejmę decyzję o kupnie.
Ale pogubiłem się w tych Waszych kalkulacjach, i już nie wiem gdzie kupić ewentualnie dywaniki.
Na alledrogo znalazłem taką aukcję, tylko napiszcie czy to drogo czy tanio, czy taniej w tej Waszej polecanej firmie będzie?
http://moto.allegro.pl/kia-sportage-3-dywaniki-bagaznik-guma-korytko-3cm-i2738758329.html
Czarna eLka czeka na odbiór 20.11.2012

margabr
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 23 wrz 2012, 18:10
Czym jeżdzę: Sportage Biała 1.6 L
Lokalizacja: Wa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: margabr » 31 paź 2012, 17:00

Drogo, niedrogo u mnie sie sprawdzają. Jeszcze niezakołkowane (nie slizgają się) a co najwazniejsze bezzapachowe czyli nie cuchnące gumą.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Zibi70 » 31 paź 2012, 17:22

Ja już przednie zakołkowałem, choć wydaje się, że i bez tego będzie ok. Zauważyłem jednak, że dywanik kierowcy ma trzy potencjalne miejsca na kołki, z czego w mojej KS pasuje w zasadzie tylko jedno. To chyba wynik tego, że w różnych rocznikach kołki są różnie rozmieszczone.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 01 lis 2012, 01:29

U mnie pasują dwa miejsca na oryginalne zaczepy w dywaniku kierowcy - trzeba dokładnie przymierzyć (mało brakowało i zrobiłbym dziurę w niewłaściwym miejscu) :czujnik:
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

ants
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 sty 2015, 00:02
Czym jeżdzę: KS 2015, 2.0 GDI
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: ants » 10 kwie 2016, 18:22

Po roku użytkowania wymienionych tu gumowych dywaników REZAW-PLAST mogę powiedzieć, że ich najsłabszą stroną są tylne dywaniki, które stale przesuwają się do przodu i trzeba je nieustannie poprawiać. Nie kołkowałem ich załączonym zestawem bo podziurawiłbym tylko podłogę a ich skuteczność byłaby mizerna. Wszystko przez to, że spody tych dywaników są bardzo gładkie a lepiej aby miało strukturę "jeża". Są dwie wersje dywaników tylnych REZAW-PLAST, dłuższe i krótsze. Mam te dłuższe, wydają się że dokładnie wypełniają okolice prowadnic foteli przednich ale z czasem guma potrafi się odkształcić, wygiąć i dywanik przesuwa się do przodu. W przypadku dzieci, które stale ruszają nogami te dywaniki są beznadziejne.
W poprzedniej wersji kijanki II dywaniki tylne były połączone gumą osłaniającą most. Wg. opisu nadają się do kijanek do 2010 roku, czyli do III już nie ale zastanawia mnie, czy na pewno nie będą pasować? Połączenie tylnych dywaników gumą na moście może nie wygląda pięknie ale chociaż zapobiegałoby przesuwaniu się ich do przodu (nie mówię o wersji dywaników gdzie guma na most jest osobna). Czy ktoś może polecić dywaniki tylne połączone mostem w jednym kawałku?

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: mint » 11 kwie 2016, 17:48

Mam dywaniki Geyera i tylne są tak dopasowane że nie przesuwają się.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

ants
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 sty 2015, 00:02
Czym jeżdzę: KS 2015, 2.0 GDI
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: ants » 11 kwie 2016, 22:59

Być może to, że dywaniki Geyera nie mają tak wysokiego (bo 1cm) jak w rezaw-plast (3cm) rantu będzie działać na ich korzyść. Zauważyłem, że moje dzieci depczą ten rant co dochodzi do tylnej kanapy a jak już dywaniki przesuwają się stopniowo do przodu to ten rant jeszcze bardziej przeszkadza i tym mocniej dywanik jest wypychany pod przedni fotel.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: mint » 13 kwie 2016, 20:26

Przed zakupem też zastanawiałem się czy kupić z tym wysokim rantem za względu na jesień i zimę, jednak zdecydowałem się jednak na te z małym i nie żałuję. Moje dziecko też nie zwraca uwagi gdzie depcze a mimo to nie ma jakoś specjalnie nabrudzone mimo tego małego rantu. No i zdecydowanie ładniej wyglądają niż te z wysokim :)
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

ants
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 07 sty 2015, 00:02
Czym jeżdzę: KS 2015, 2.0 GDI
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: ants » 14 kwie 2016, 12:23

Geyer dostarcza swoje dywaniki do połowy salonów KIA w Polsce - o czymś to musi świadczyć.
O tym aby dywaniki Rezaw były w jakimś salonie KIA nie słyszałem.
Czekam na przesyłkę z dywanikami Geyera, na bok odstawię te co mam od roku czyli Rezaw i sprawdzę, które się lepiej nadają gdy z tyłu siedzą dzieci.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: Cav » 14 kwie 2017, 10:29

chiller pisze:Zamieszczam obiecane fotki. Całość wygląda naprawdę solidnie.

Jak się sprawdza ta gumowa mata do bagażnika?
Zawsze miałem w poprzednich samochodach plastikowe - jeśli nie miały wkładki antypoślizgowej, to wszystko latało po nich jak wściekłe, z kolei wkładka antypoślizgowa sypała się w proch po jakimś czasie.
Do Sportage nie chciałbym plastikowej z uwagi na nieregularny kształt bagażnika, jako że jest sztywna, to ciężko pewnie będzie ją wyjąć po zabrudzeniu, nie wywalając śmieci w trakcie tej operacji.

Czy gumowa mata faktycznie zapewnia jakąś antypoślizgowość sama z siebie?

Awatar użytkownika
chiller
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 17 wrz 2012, 11:54
Czym jeżdzę: Sportage IV FL 1.6 GDI 132 KM 6 MT 2WD "M + SMART"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: chiller » 20 lip 2017, 14:47

Rewelacja, użytkuję już prawie 5 lat i mogę spokojnie polecić. Poza niewielkim odkształceniem się gumy w okolicach miejsca gdzie dochodzi klapa (zapewne w skutek nieznacznego przesunięcia maty podczas zamykania bagażnika) to nic się z tym nie dzieje. Matę kupiłem nie ze względów antypoślizgowych, tylko ze względu na to, że w bagażniku często się coś wyleje, wożę wózki dziecięce etc.
Zapraszam serdecznie do obejrzenia mojej GALERII

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: artip30 » 15 paź 2017, 15:21

Witam własnie stoje przed dokonaniem wyboru i zakupu dywaników gumowych do mojego autka i tak po waszych opiniach mam dylemat czy Geyer czy dywaniki z wiekszym rantem rezaw plast . Doradzcie prosze które fakktycznie sa lepsze w uzytkowaniu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: puder12 » 15 paź 2017, 22:50

Rezaw Plast przetarł się pod piętą prawego buta po 4 latach. Od 8 miesięcy testuję Geyera - zobaczymy ile wytrzyma

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Gumowe dywaniki KS III

Postautor: diselboy » 16 paź 2017, 12:13

to samo co u Kolegi puder, przetarcie na Rezaw- Plast.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap