KS light tuning :)

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

KS light tuning :)

Postautor: gasewo » 19 lip 2012, 12:04

Ponieważ przymierzam się do modyfikacji oświetlenia kijanki (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz), będę tutaj zamieszczał informacje z postepów przeprowadzanych zmian :)
Na początek poszło oświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz wymiana oświetlenia w kabinie i bagażniku (koszt materiałów z montażem ok. 240 zł). Wszędzie zastosowałem żarówki LED ale wydaje mi się, że w kabinie jest trochę przyciemno i lepsze byłyby takie moduły: http://www.exledshop.com/exled-custom-l ... -copy.html. Zresztą sami porównajcie moje zdjęcia ze zdjęciami ze strony. Ponieważ od poniedziałku mam ponad 3 tyg. wolnego w ramach którego wybieram się kijanką w tour dookoła Korei + Jeju Island resztę modyfikacji przeprowadzę po powrocie tj. koniec sierpnia, początek września.
DSC01921.JPG
Widok przez szybę
DSC01924.JPG
Widok przy otwartych drzwiach
DSC01926.JPG
Widok z tyłu
DSC01928.JPG
Bagażnik
DSC01930.JPG
Tablica rejestracyjna
DSC01931.JPG
Klapa
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: KS light tuning :)

Postautor: Zibi70 » 19 lip 2012, 14:28

:)

Napisz jeśli to nie kłopot - jakie żarówki w którym miejscu występują i jakich zamienników użyłeś (liczba diód, typ diód, moc znamionowa). Domyślam się, że w większości wymienione żarówki to tzw. rurki ale i wśród nich są różnice, a po oświetleniu przednich foteli widzę, że nawet nie koniecznie mamy tu rurki :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: KS light tuning :)

Postautor: gasewo » 19 lip 2012, 15:04

Szczerze mówiąc nie wiem bo to nie ja wymieniałem i nie mam opakowań od nich. Natomiast Poszukałem na necie i znalazłem :D To są te żarówki: http://store.ijdmtoy.com/ProductDetails ... dai_Kia_11
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: KS light tuning :)

Postautor: Zibi70 » 19 lip 2012, 15:33

To już coś daje :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Raffiki
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:11
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 ECO 1.7 CRDI LE + Remap
Lokalizacja: Rugby UK

Re: KS light tuning :)

Postautor: Raffiki » 22 lip 2012, 18:13

Ja mam wymienione cale oświetlenie zewnętrzne oraz wewnętrzne, jak tylko sie sciamni to pocykam i wstawię fotki

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: KS light tuning :)

Postautor: bercik201 » 04 sie 2012, 23:41

Ja również wymieniłem oświetlenie wewnętrzne na LED-owe i jestem mega zadowolony. Koszt wymiany to jeśli dobrze pamiętam niecałe 50zł. Jak znajdę chwilkę odkopie zdjęcia z wymiany oświetlenia i wrzucę.
Przy zwykłych żaróweczkach nie da się czytać mapy :D a teraz jest jasno jak w dzień.
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

Awatar użytkownika
yacki
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2012, 23:22
Czym jeżdzę: 2,0 DOHC wersja L
Lokalizacja: Celestynów

Re: KS light tuning :)

Postautor: yacki » 24 sie 2012, 22:34

Gdzie można kupić te LEDy do wnętrza KS ?
edi

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: KS light tuning :)

Postautor: Zibi70 » 25 sie 2012, 14:04

Na alledrogo jest tego na tony. Możesz też kupić w sklepach tuningowych a jeśli masz trochę czasu, możesz w niedzielę przejechać się na giełdę na Wolumen, w Warszawie - zaleta jest taka, że na miejscu dobierzesz sobie lampki świecące jedną barwą. Kupując w necie albo w sklepach nie sprawdzisz jak świecą a żarówki niby tej samej serii potrafią mieć diody o różnych odcieniach.
Nie polecam sklepów typu market, FeuVert czy Norauto - tam też są ale na ogół tandetne i drogo (jak na taką tandetę).
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: KS light tuning :)

Postautor: oovoo » 25 sie 2012, 17:31

Gasewo czy możesz zrobić zbliżenie do twojego oświetlenia wnętrza z przodu. Bo coś mi się wydaje że u Ciebie jest chyba inne niż u nas w Polsce. Przynajmniej jak patrzę na fotki to wygląda jakby Ci świeciły całe dwa prostokąt. A u nas w Polsce jest tylko plastik w kształcie litery U i w nim małe okrągłe okieneczka świecące.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: KS light tuning :)

Postautor: gasewo » 26 sie 2012, 05:37

Ja u siebie z przodu zainstalowałem takie żarówki:
DSC02465.JPG

DSC02469.JPG

A Tobie pewnie chodzi o coś takiego: http://www.exledshop.com/d.i.y-parts/d. ... -copy.html I szczerze mówiąc zastanawiam się czy nie jest to lepsze rozwiązanie niz żarówki. Bo w tym przypadku będzie świeciła cała powierzchnia lampy a nie tylko punktowo, więc i światła będzie więcej.
Poniżej pozostałe zdjęcia:
DSC02446.JPG

DSC02448.JPG
Załączniki
DSC02457.JPG
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: KS light tuning :)

Postautor: oovoo » 27 sie 2012, 18:58

gasewo tak jak podejrzewałem ty masz dwa osobne światełka z przodu a my mamy te światłą połączone i w kształcie litery U

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: KS light tuning :)

Postautor: gasewo » 06 wrz 2012, 09:38

Ponieważ nie będę wymieniał wszystkich świateł tak jak planowałem, zajme się tylko drobnymi dodatkami, o których będę informował w tym poście: viewtopic.php?f=15&t=1461

Wobec powyższego zamykam ten temat.
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap