Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 05 cze 2012, 00:07

Przepatrzyłem całe forum, bo interesuje mnie kupno kilku akcesoriów (nakładki na zderzaki, progi boczne i może inne drobnostki).
Wiem, że takich szukających jak ja jest więcej. Zastanawiam się, czy ktoś próbował już zakupów bezpośrednio u producentów? Czyli w miejscu, gdzie powstaje 75% towarów z którymi mamy do czynienia codziennie?

Przykłady:
Stopnie boczne od 75$ przy pojedynczym zamówieniu http://www.alibaba.com/product-gs/533030977/Side_Step_For_KIA_SPORTAGE_R.html

Osłona silnika (ceny nie podano - min. zamówienie 10 szt - można zmontować zespołowe zamówienie) http://www.alibaba.com/product-gs/496385537/KIA_SPORTAGE_2010_Car_Engine_Cover.html

20 ton różnej maści dokładek, nakładek i modyfikacji zderzaków w tym stalowe i alu - niektóre obciachowe ale nie wszystkie http://www.alibaba.com/products/kia_sportage_bumper.html

Z ciekawszych - aluminiowe za ok 131 $ + 54 $ przesyłka (zastanawiam się, czy one nie są podobne do tych plastikowych dostępnych w ASO) http://www.aliexpress.com/product-fm/537825712-Aluminium-Alloy-Bumper-Protector-For-2011-up-Kia-Sportage-wholesalers.html

30 wagonów nawigacji do KIA-S (o różnym autoramencie ale) od 200 $http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=kia+sportage+navigation&catId=0&manual=y

A do tego z 5 pociągów z innymi fajnymi fantami jak również kompletnym badziewiem :)

Do wszystkiego oczywiście + przesyłka + cło i VAT. Przy zamówieniach zbiorowych i dostawą morską (idzie ok. miesiąca) - ceny mogą okazać się na prawdę niezłe. A jakość? Hmmm... to samo możemy kupić na allegro i w wielu przypadkach w ASO.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: kasia_mm » 05 cze 2012, 08:18

Zibi poszperaj na forum - Gasewo o ile dobrze pamiętam załatwiał jakieś zakupy prosto z Korei kolegom z forum :)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: MarekA » 05 cze 2012, 09:39

Drobne przedmioty gdzie wartość celna nie przekracza wartości dla prezentu i gdy sa niskie koszty przesyłki, to warto kupować. Poza czasem dostawy , opłaca sie.
Natomiast przy duzych przedmiotach "zabijają" koszty przesyłki. Gdyby zebrać je do kontenera -jak proponujesz - to robi sie juz duże przedwsięwzięcie i organizacyjnie i finansowo.
Chyba że założysz działalnosć i bedziesz to sprowadzał, a dla członków naszego forum sprzedawal po cenach zakupu :D

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: excile » 05 cze 2012, 14:04

nie musisz zebrac kontenera. wystarczy paleta i wysyłasz w kontenerze zbiorczym jako LCL
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 05 cze 2012, 14:35

Jak się nie uzbiera paleta, to nie musi iść frachtem a może lotniczo. Dotąd największy zakup jaki zrobiłem w Hong Kongu liczył cztery spore pudła i ważył ponad 50 kg - przeszło gładko. :D
jeśli zaczęlibyśmy montować zamówienia grupami, koszt transportu lotniczego maleje.
Kwestia zorganizowania się :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: xxrobson20xx » 05 cze 2012, 15:11

Te boczne stopnie kosztuja tam 75 dolarów ile to wyjdzie z cłem itd ? Bo u nas tysiac zł conajmniej. Cos tu jest dziwnego :) Zdjecia sa identyczne jak u naszych allegrowiczów ;)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: gasewo » 05 cze 2012, 15:43

W temacie akcesoriów to każdego zainteresowanego odsyłam do mojego oddzielnego tematu na temat alcesoriów: viewtopic.php?t=1482
Generalnie nie opłaca się w to bawić jeśli takie same akcesorium można kupić w Polsce czy nawet w Europie. A tak na marginesie to Koreańczycy naprawdę nie są żółci ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 05 cze 2012, 17:51

gasewo pisze: Koreańczycy naprawdę nie są żółci ;-)


Gasewo - wiemy o tamtym wątku ale ten dotyczy tych na prawdę żółtych, rozsiewających woń ryżu ;)
Jak napisałeś, nie opłaca się bawić w import z Korei, ale tu badamy, czy będzie się opłacało z Chin :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: mint » 05 cze 2012, 18:40

Zibi a po co Ci osłona silnika?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 05 cze 2012, 21:35

Mnie tam chyba na plaster ale obiło mi się chyba o oczy, że ktoś szukał. Osłona jest jak rozumiem seryjnie montowana?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: gasewo » 06 cze 2012, 04:25

Zibi70 pisze:Jak napisałeś, nie opłaca się bawić w import z Korei, ale tu badamy, czy będzie się opłacało z Chin :)


A to co innego :-) po prostu jak napisałeś w pierwszym poście ze chodzi o akcesoria od producentów to myślałem ze chodzi o Koreę, ponieważ akcesoria do wszystkich modeli KIA, które są dostepne na tutejszym rynku są made in Korea :-) a co do Chin to zdaje mi się, że ze względu na bliską odległość od Korei ceny transportu nie będą się zbytnio różniły :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 06 cze 2012, 11:48

Przeciętnie trzeba zapłacić około 50 - 75 $ - zależnie od wielkości i cieżaru. Przy zamówieniu jednostkowym to jest koszt ale przy kilku sztukach ten koszt nie rośnie proporcjonalnie więc jest furtka.

Kurcze - o ile mniej byłoby kombinowania, gdyby akcesoria można było po prostu kupić u nas - w cenie zbliżonej do rozsądnej. Dealerom chyba nie bardzo zależy na sprzedaży mimo, że słono sobie liczą, u żadnego nie znalazłem oferty akcesoriów na www. Skoro tak, zastanawiam się dlaczego KMP nie wykombinowała jakiegoś e-shopu z takimi rzeczami - przecież można to komuś powierzyć i tylko przyjmować zamówienia i wpływy ze sprzedaży logistyką może zająć się e-dealer - kasa leży na ulicy.

Chyba że... jak to u nas, lepiej trzymać ceny z kosmosu, sprzedać 10% tego co można by sprzedać ale zarobić na tym 50% tego co można by zarobić. Słowem, po co się męczyć :roll:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: mint » 06 cze 2012, 15:36

Pewnie i KMP zajeła by się dystrybucją, gdyby te akcesoria były firmowane przez producenta samochodów KIA. A to zapewne są tzw wyroby rzemieślnicze.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Akcesoria do KIA-S prosto od żółtych przyjaciół

Postautor: Zibi70 » 06 cze 2012, 18:44

Jestem w stanie założyc się, że podobne wyroby rzemieślnicze są seryjnie instalowane w samochodach różnych marek :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap