Multimedialny zagłówek

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Multimedialny zagłówek

Postautor: saber » 17 lip 2011, 00:31

Samochodu jeszcze nie ma co prawda :) ale szukam już jakiegoś rozwiązania w stylu multimedialnego zagłówka z TV / DVD , np: http://allegro.pl/oryginalny-vs-7-tft-s ... 09471.html

Wyczytałem już, żeby podarować sobie rozwiązania za "3 stówki" montowane na rzepy, dlatego szukam czegoś porządniejszego - żeby oprócz oglądania bajki z DVD tudzież USB, dziecko mogło również pograć w jakieś gry itp.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tego typu sprzętem ?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: kasia_mm » 17 lip 2011, 07:37

Fajne to Saber, moje dzieci by się oczywiście posikały z radości (ciekawe na jak długo tak swoją drogą) aczkolwiek w przypadku takich widocznych bajerów za większą kasę ja mam zawsze dylemat - czy to nie pożywka dla złodzieja.... Przeżyłam już koszmar wybitych szyb (raz wybili mi ot tak dla sportu tylnią) i niestety boję się, że takie rzucające się samo z siebie autko plus taki bajer = potencjalne kłopoty... Może jestem przewrażliwiona ale co zrobię ,tak już mam....

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: MarekA » 17 lip 2011, 10:05

Zamontowałem uchwyt samodzielnie wykonany.
Zakupiłem monitor 7 calowy , przeglądałem uchwyty ale nic mi nie pasowało więc pokombinowałem i zrobiiłem samodzielnie . Uchwyt jest demontowalny , nie ma żadnego wiercenia itp. Monitor jest na wsuwane złacze i można jednym ruchem wysunąc z uchytu i złącza , bo mam takie same obawy jak Kasia ( niestety brakuje większego schowka w Sportage żeby ten monitor schować :( ) . Wsuwa sie pionow wiec nie ma obawy że w razie gwałtownego hamowania lub innego podobnego zdazenia wyleciał. Na wszelki wypadek dokleiłem rzepa, żeby dodatkow zabezpieczał.
Monitor podłaczony jest do stacji ( chinskiej ale będzie wymieniona :D , bo mnie wkurza nawigacja) kablami poprowadzonymi tunelem i w siedzeniu.
Miałem podobne rowiązanie w poprzednim samochodzie i sprawdza się .
Montując jakis monitor z własnym odczytem płyt lub kart pamieci - według mnie warto podciągnąc porządnie zasilanie . Mnie nic tak nei wkurza jak plątające sie kable :D

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: seth » 17 lip 2011, 16:10

a jak się to ma do funkcji bezpieczeństwa aktywnych zagłówków? Nie chciałbym zamiast amortyzacji kręgosłupa wbić sobie w potylicę ekran LCD...

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: saber » 17 lip 2011, 20:17

Co do kradzieży, znajomy mi już podpowiedział, że zawsze rzuca na zagłówek jakiś sweter (byle nie kurtkę czy marynarke :)) - z założenia tylko jeden z zagłówków ma być multimedialny.

co do aktywnych zagłówków :

Aktywny zagłówek działa na zasadzie mechanicznej. W oparciu fotela zainstalowana jest konstrukcja dźwigniowa, która pod wpływem siły uderzenia przesuwa zagłówek do przodu tak, by przytrzymał głowę.

Obrazek

Zatem to nie kwestia samego zagłówka, ale stelażu w jakim jest on osadzony. Sam monitor LCD jest płaski i waży tyle co nic, więc z pewnością do potylicy nie dotrze :)

Najbardziej martwią mnie przeróbki, o których napisał MarekA - czyli kombinowanie z kablami, rozbieranie tapicerki etc. ... Zgodnie z prawem Murphy'ego, na pewno nie złożę tego do takiej postaci jak przed demontażem ...

Ale to wszystko melodia przyszłości, skoro od 10 mieś. samochodu nie ma ... swoją drogą sytuacja robi się niezwykle pikantna i interesująca - to już historia do innego wątku, ale na razie cierpliwie czekam na wyjaśnienia z KMP od P. Domerackiego ...

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: MarekA » 17 lip 2011, 20:43

Ja również staram sie jak najmniej zdejmowac plastiki . Bo i można połamac i potem moze latać luźno. Ale o dziwo w Kia całkiem fajnie mają rozwiązane zaczepy w plastikowych elementach i np. boczne osłony przy nogach pasażera z przodu dobrze sie zdejmuje i zakłada. Większoc kabli (a montowałem już w sportku :D i kamerę cofania i antene wymienialem na zintegrowaną do CB, oraz właśnie monitor) można przeciągnąć bez żadnego zdejmowania tapicerki i plastików.
Jedynie przy podłaczaniu zasilania , a nie chciałem tego ciagnąć z innego miejsca niż z gniazda od zapalniczki, trzeba więcej sie na gimnastykowac. Według mnie każdy sqamochód powinien miec w instalacji złącze gdzie można na stałe podpiąć do zasilania takie urzadzenia właśnie jak CB, monitor itp. a tak to ludzie kombinują na różne sposoby
Poza tym przynajmniej ja lubie takie manualne zabawy, wolę sam to zrobic niż potem jechac do ASO trzy razy na poprawki ( bo już tak ćwiczyłem [zly1] ) , a taka zabawa daje to dużo satysfakcji no i to coś innego niż codzienna praca

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: saber » 17 lip 2011, 21:13

No ja też lubię pogrzebać przy samochodzie :) - takie doświadczenie z lat studenckich, kiedy to miałem pięknego Fiata X 1/9 czyli "bertonkę" i był tydzień siedzenia w garażu + tydzień jeżdżenia i tak w kółko. Te czasy minęły bezpowrotnie i mam nadzieję, że z kijanką czas w garażu będę spędzał dla przyjemności, a nie z konieczności.

W każdym razie jak już ją odbiorę i się do niej dobiorę :) to pewnie będę miał parę pytań do Ciebie, żeby czegoś nie połamać tudzież nie zepsuć.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: aBARTh » 17 lip 2011, 22:24

rozwiązaniem problemu jest mega mocne przyciemnienie szyb z tyłu, wtedy nie będzie nic widoczne. choć ten motyw z zamkiem błyskawicznym na tej aukcji też nie głupie :)

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: AldenteSaba » 18 lip 2011, 12:10

Właśnie podobne będę montował u siebie. Ale jak dotąd nie mam w czym. Tylko moim zdaniem monitory 7" to troszkę mało. W mojej będą 9". Widziałem takie na Allegro też z napędem DVD, grami i padami w komplecie. Stację multimedialną też będę wymieniał w miejsce firmowego radia.
Zagłówki sprawdzają się rewelacyjnie. W mojej Toyce mam same monitory 9" bez napedów w obu zagłówkach od początku 2008 roku i w użytku są praktycznie non stop z niesłabnącym zainteresowaniem. Zmieniają się tylko bajki. Jak montowałem to jeszcze nie było takich fajnych z maskownicami na zamki więc uszyłem im pokrowce z takiego samego materiału jak tapicerka i nic nie widać. Zdejmujemy - oglądamy - kończymy oglądanie - zakładamy pokrowiec. Pokrowiec z gumką wygląda jak oryginalny zagłówek. Znalazłoby się jeszcze paru moich znajomych, którzy jechali nie raz ze mną i do dziś nie wiedzą, że w zagłówkach są monitory. Największa sensacja jest zawsze na skrzyżowaniach jak zatrzymujemy się i wszyscy w samochodach obok robią glonojada na szybach, a dzieciarnia pokazuje palcami.
Jak oglądaliśmy Kijankę w salonie i małą weszła do środka to pierwsze jej pytanie było - Tata! A gdzie będą bajki?
Tak więc P O L E C A M wszystkim ten gadżet dla maluchów.

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: Tosiak » 18 lip 2011, 12:23

MarekA możesz wrzucić foty swoich zagłówków z monitorami, ja mam wrażenie, że one są takie wąskie że tam się nic nie włoży?

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: MarekA » 18 lip 2011, 19:07

Tak to wygląda
Załączniki
Monitor2.jpg
Monitor2
Monitor.jpg
Monitor1

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: roman344 » 18 lip 2011, 22:05

Tosiak pisze:MarekA możesz wrzucić foty swoich zagłówków z monitorami, ja mam wrażenie, że one są takie wąskie że tam się nic nie włoży?

:lol: ja mam normalnie zaczepiane (paski) jutro wrzucę fotkę.
1.7 L 1/2"skóra"

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: Tosiak » 18 lip 2011, 22:25

no a ja właśnie chciałbym coś wbudować na stałe i uważam, że pod tym względem oryginalne zagłówki są beee

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: MarekA » 19 lip 2011, 08:00

Ale właśnie te zagłówki ( ta wyjmowana część) są aktywne. W Sportage nie jest tak jak na załączonym wcześneij obrazku - to tylko ogólna zasada na czym to polega. Wymieniajac zagłówki tracisz ich "aktywność"
Jasne ze najlepiej to wygląda i najbardziej funkcjonalnie.
Ale może pomyśl jeszcze nad czymś takim , mnie dopiero ostatnio to wpadło w oko. Całkiem ciekawe rozwiązanie montowane do podłokietnika
http://www.aliexpress.com/product-fm/313234361-Wholesale-8-5-Inch-Central-Armrest-TFT-LCD-Monitor-with-DVD-Players-wholesalers.html

a tu masz inne rozwiązania "zagłówkowe":
http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-monitor.html?CatId=200000401

Wogóle warto sobie u chińczyka przejrzeć jakie sa akcesoria do Sportage- żeby nie te ceny wysyłki dla dużych przedmiotów i cło:

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=sportage&catId=34

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: saber » 19 lip 2011, 22:57

Marku, a masz gdzieś jakiegoś "tutka" z prezentacją jak działa ten aktywny zagłówek w KIA?

Kurcze chyba nie tak, że ta materiałowa część odskakuje na sprężynce od tego plastiku z tyłu zagłówka ? :zlosnik:

Każdy kto pomyśli, że żartuje niech zobaczy jak to działa w .... Mercedesie! :)

http://www.youtube.com/watch?v=t85PDflK6zs

Wygląd zagłówka podobny, więc może zasada działania także ?

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: saber » 19 lip 2011, 23:24

btw: jeśli rzeczywiście aktywność zagłówków wygląda tak jak w mercedesie to pozostaje tylko przenośny odtwarzacz z jakimś sensownym "łapaczem" - wyszperałem coś takiego: http://www.vogels.com.pl/index.php5?the ... ct_id=3142

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: MarekA » 20 lip 2011, 07:43

W crash testach Kii pod końiec filmiku jest pokazany fotel z manekinem jak sie zachowuje. Tam widać co się rusza w zagłówku.
http://www.youtube.com/watch?v=aAWB-UEdxxQ

Nie można popadać w paranoje , nalezy zamontowac solidnie i tyle. W razie wypadku to i długopis może zamienić sie w pocisk. Monitor waży ok 0,5 kg przy przeciążeniu 10g to chyba daje ok 5 kg ( nie myle sie ?!) - nie chciałbym tym dostac :) ale taką masę może utrzymac prawie każdy uchwyt

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Multimedialny zagłówek

Postautor: Tosiak » 20 lip 2011, 10:05

Miałem kiedyś w Mercedesie ML 2006 rok wystrzelony taki zagłówek (ktoś mi wjechał w tył) W ASO normalnie to złożyli..


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap