KSV od michal55yh

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 02 mar 2023, 03:43

Thomaster, taki mamy klimat :chore:

Tom16v, zakupy robione u naszych wschodnich sąsiadów

https://a.aliexpress.com/_EHYclUl
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

rojber
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2023, 13:45
Czym jeżdzę: kia sportage 2022 bisiness line

Re: KSV od michal55yh

Postautor: rojber » 11 mar 2023, 13:20

a przypadkiem tych siłowników nie zamontowałeś do góry nogami,czy tak ma być

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 11 mar 2023, 15:58

Tak mają być, odwrotnie aniżeli np w bagażnikach. Inaczej nie da się ich zamontować.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 15 kwie 2023, 20:47

Dziś wleciał kolejny mod, warty ~20zł, zapożyczony z niemieckich aut o czeskim pochodzeniu :zlosnik: Korek zbiornika spryskiwaczy z zintegrowanym lejkiem.

Obrazek
Obrazek
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: KSV od michal55yh

Postautor: puder12 » 15 kwie 2023, 20:57

a sitko w nim jest?

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 16 kwie 2023, 04:38

Zarówno w oryginale jak i w tym sitka nie ma.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 30 cze 2023, 14:17

Ostatnio w wolnej chwili zamontowałem oświetlenie "ambiente", kupione w Action [hihihi] Świeci dość ładnie choć kąt świecenia dość wąski. Montaż na taśmy dwustronne, prąd po zapłonie. Brak ciętych przewodów, w ciągu 5 minut można to zdemontować. Efekt w mojej ocenie 7 na 10.

Obrazek Obrazek
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 24 sie 2023, 18:04

Aktualizacja dotycząca projektorów z logo KIA montowanych w drzwiach.
michal55yh pisze:Nie polecam jednak projektorów drzwi z logo marki. Są wadliwie wykonane i w związku z wibracjami podczas jazdy, słuchania muzyki czy trzaskania drzwiami obracają się w obudowie. Wygląda to nieestetycznie. Pieniądze wydane w błoto :zły2:


Producent, tj Mobis, od listopada nie potrafił zmodyfikować projektorów tak, aby wyświetlane logo się nie przekręcało. Dodam, że owe projektory są w ciągłej sprzedaży. Jedyne co Mobis potrafił klientowi zaproponować to wymianę projektorów na zwykłe lampki podświetlające przestrzeń pod drzwiami [zlolta] Zostawiam to bez komentarza.

Obrazek Obrazek
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

tomaszw
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2023, 11:23
Czym jeżdzę: Sportage NQ5 BL 180KM

Re: KSV od michal55yh

Postautor: tomaszw » 04 paź 2023, 10:09

michal55yh pisze:Dziś wleciał kolejny mod, warty ~20zł, zapożyczony z niemieckich aut o czeskim pochodzeniu :zlosnik: Korek zbiornika spryskiwaczy z zintegrowanym lejkiem.

Obrazek
Obrazek


Można wiedzieć jak udało ci się to założyć? Mam kupione z aliexpress niby oryginał ale za cholerę nie chce to wejść.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: KSV od michal55yh

Postautor: diselboy » 05 paź 2023, 16:27

trza zdjąć standardową klapkę i nawlec. Kupiłem na "alle" i pasuje bez problemu, powiedział bym , że nawet za luźne
edyta: ja mam III
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 08 paź 2023, 09:13

tomaszw pisze:Można wiedzieć jak udało ci się to założyć?


Kupiłem oryginał Skody. Do pracy mam Octavia III i tam chciałem to założyć a że cena niewielka kupiłem od razu dwie sztuki. W Skoda weszło to bez najmniejszego problemu, w Sportku jest ciut większy otwór i musiałem lekko naciągnąć. Aby ułatwić pracę użyłem poślizgu w formie płynu do naczyń, wskoczyło bez problemu [rotfl1]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 08 lis 2023, 19:27

Na pierwsze urodziny Sportage prócz przeglądu z wymianą oliwy w ASO dostało folię PPF na front auta. Samochód sporadycznie użytkowany (przebieg ca 7kkm po roku) a odpryski zdążyły się już pojawić. Sportek dzięki temu zabiegowi utrzyma dłużej "świeżość" :hehe3:
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Leszek67
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2022, 23:18
Czym jeżdzę: KS V HEV

Re: KSV od michal55yh

Postautor: Leszek67 » 09 lis 2023, 20:53


Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 12 lis 2023, 09:31

Jest kilka rozwiązań dla siłowników maski. Ja swoje kupowałem dawno temu więc mogli je zmienić bądź ulepszyć.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

emjot27
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2024, 12:59
Czym jeżdzę: KIA Sportage MK5 1.6T-GDI 180KM MHEV 2WD

Re: KSV od michal55yh

Postautor: emjot27 » 18 sty 2024, 13:18

michal55yh pisze:Ostatnio w wolnej chwili zamontowałem oświetlenie "ambiente", kupione w Action [hihihi] Świeci dość ładnie choć kąt świecenia dość wąski. Montaż na taśmy dwustronne, prąd po zapłonie. Brak ciętych przewodów, w ciągu 5 minut można to zdemontować. Efekt w mojej ocenie 7 na 10.

Obrazek Obrazek


Możesz mi napisać, jaki zestaw i gdzie dokładnie kupiłeś?
Do jakiego źródła zasilania to podłączyłeś?
Czy do montażu tego, musiałeś demontować jakieś elementy wewnątrz auta?
Czy nie narusza to warunków gwarancji? ;-)

Chcę oświetlić trochę wnętrze mojej Sportage. Po zmierzchu jest w środku tak ciemno, że nie można znaleźć głupiego pilota od bramy garażowej albo kubka kawy. Poprzednio miałem Octavię i tam miałem takie małe światełko w suficie nad gałką zmiany zbiegów i to dawało taką lekką poświatę, plus oświetlenie w klamkach i nad nogami i w nocy wszystko było widoczne w aucie. Tutaj jest ciemno jak w murzyńskiej d... [zly2]
Żałuję, że nie testowałem samochodu w nocy. Ogólnie następnym razem zanim się zdecyduję na nowy samochód to zażądam wypożyczenia go na co najmniej 1 dobę.
Za dużo rzeczy mnie irytuję w tym samochodzie już po pierwszych kilku dniach użytkowania.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 18 sty 2024, 19:45

emjot27 pisze:Za dużo rzeczy mnie irytuję w tym samochodzie już po pierwszych kilku dniach użytkowania


Wybacz za uszczypliwość, ale czy przed zakupem pojazdu zapoznałeś się z jego specyfikacją czy tylko z bajkami sprzedawcy? Zamawiając auto zapoznałem się szczegółowo z cennikiem, specyfikacją wyposażenia oraz katalogiem dlatego wiedziałem, czego oczekiwać po tym aucie. Mam też świadomość, że wydając ~200k nie kupię auta klasy premium. Nadmienię, że auto zamówiłem w ciemno, bez uprzedniego jeżdżenia.

Odpowiadając na Twoje pytanie, zamontowałem prosty zestaw świateł LED zakupiony w Action TEN a podłączyłem go poprzez bypass TAKI w skrzynce bezpieczników. Lampki dzięki temu są dodatkowo zabezpieczone bezpiecznikiem. Wypiąłem tylko plastiki tunelu środkowego przy przestrzeni na nogi aby schować przewody. Wszystko jest klejone na taśmę dwustronną.

Co do utraty gwarancji, warto zapoznać się z I.O. oraz książką serwisową pojazdu a odpowiedź nasunie się sama. Wbrew pozorom, są to dość ciekawe lektury.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

emjot27
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2024, 12:59
Czym jeżdzę: KIA Sportage MK5 1.6T-GDI 180KM MHEV 2WD

Re: KSV od michal55yh

Postautor: emjot27 » 24 sty 2024, 21:21

michal55yh pisze:Wybacz za uszczypliwość, ale czy przed zakupem pojazdu zapoznałeś się z jego specyfikacją czy tylko z bajkami sprzedawcy? Zamawiając auto zapoznałem się szczegółowo z cennikiem, specyfikacją wyposażenia oraz katalogiem dlatego wiedziałem, czego oczekiwać po tym aucie. Mam też świadomość, że wydając ~200k nie kupię auta klasy premium. Nadmienię, że auto zamówiłem w ciemno, bez uprzedniego jeżdżenia.


Tak wiem, pochopnie podjęta decyzja ale i też spowodowana ograniczonym budżetem jak i czasem na decyzję. Musiałem kupić auto do końca roku i nie za więcej niż za 160k Osobiście chciałem kupić VW Tourana bo mamy 3 dzieci i 2 nadal wozimy w fotelikach, więc 5 osobowa rodzina w touranie mieściła by się bez problemu. Żona uparła się na SUVa bo jak określiła, wszystko tylko nie ten Touran i tak wybór padł na Sportage no i teraz kombinujemy jeden fotelik z przodu drugi z tyłu ;-)

Wracając do oświetlenia to zamontowali mi w ASO oświetlenie nad nogami no i najpierw tak, że świeciło się do momentu odpalenie samochodu - co uznałem za bzdurę. Teraz zmienili mi tak, że się świeci tak jak włączane są światła drogowe ale przestały się świecić przy otwieraniu auta :-)
Pytanie, czy można jednak zrobić tak, żeby się świeciły od momentu otwarcia drzwi, podczas jazdy i do momentu zamknięcia go z powrotem?

Co do tego oświetlenia ambiente, to w zasadzie najbardziej by się przydało w schowku gdzie trzymam zazwyczaj telefon albo pilota do bramy. Zastanawiałem się nawet nad malutką diodą podłączoną do portu USB?
Np coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 25 sty 2024, 19:05

emjot27 pisze:Pytanie, czy można jednak zrobić tak, żeby się świeciły od momentu otwarcia drzwi, podczas jazdy i do momentu zamknięcia go z powrotem?


Zapewne jest to wykonalne, kwestia zaangażowania elektryka z ASO. Musisz to z nimi konsultować.

emjot27 pisze:Zastanawiałem się nawet nad malutką diodą podłączoną do portu USB?


To są tak znikome koszty, że warto spróbować. Zawsze możesz to wyrzucić. To, co wysłałeś świeci prostopadle do gniazda USB co może powodować lekkie oślepianie. Są też takie urządzonka, które diody skierowane mają w dół. Musisz przetestować, co bardziej będzie Ci odpowiadać.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: KSV od michal55yh

Postautor: Gawon » 02 lut 2024, 22:02

emjot27 pisze:Pytanie, czy można jednak zrobić tak, żeby się świeciły od momentu otwarcia drzwi, podczas jazdy i do momentu zamknięcia go z powrotem?

Czyli w zasadzie cały czas mają świecić? Swoją drogą nie wyobrażam sobie jazdy jak jest ciemno np. 3-4 godziny z oświetleniem na nogi. Przecież to męka dla oczu, w koło ciemno, przed samochodem jasno, w samochodzie ciemno, a pod nogami jasno. Ja mam podpięte pod lamki wewnętrzne.
Przepraszam za OT

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: KSV od michal55yh

Postautor: michal55yh » 04 lut 2024, 10:14

Wiele marek aut takie rozwiązania praktykuje i użytkownikom się to podoba. Zależy od własnych preferencji.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap