KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Lionel2000 » 11 wrz 2022, 12:48

Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Drogi @automaciek rozumiem krytykę, ale musi być konstruktywna inaczej staje się zwykłym hejtem.
Wypraszam też sobie insynuowanie że mogę być złodziejem, oszustem lub innym kryminalistą.
Takie podteksty są obraźliwe co jest podobno zabronione na tym forum.

Jeżeli macie jakieś uwagi to proszę piszcie na PW i chętnie tam sobie z Wami porozmawiam.
Moderatora proszę o wyłączenie postów moralizujących do osobnego wątku gdzie będzie można prowadzić dysputy w tym zakresie.
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: automaciek » 11 wrz 2022, 18:51

Czyli jednak coś na rzeczy jest. Nie napisałem że jesteś złodziejem, tylko że będziesz nim, jeśli pojedziesz do ASO na naprawę w ramach gwarancji przywracając wcześniej soft do oryginału. Czytaj więc ze zrozumieniem! Chyba że już to nastąpiło (naprawa w ramach gwarancji)....
Jak sądzę w swoim fachu też nie chcesz być robiony w balona, prawda?

Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Lionel2000 » 10 lis 2022, 21:38

Kilometry lecą, nie wiadomo kiedy i +5k do przebiegu.
Czyli obecnie 63 tyś km.
Wrzuciłem na przód światła przeciwmgielne LED. Zastanawiam się czy nie pomalować na srebrno podkładki zderzaka.
Lampy Led.jpg
Lampy Led.jpg (91.22 KiB) Przejrzano 1362 razy


Zakupiłem też opony opony zimowe GoodRide Zuper Snow Z-507 wiem że chińczyki, ale skusiła mnie cena i dobre opinie użytkowników.
Pierwsze kilometry dają pozytywne odczucia. Zobaczymy jak przyjdzie zima ... o ile przyjdzie.
Opony 1.jpg
Opony 1.jpg (280.93 KiB) Przejrzano 1362 razy
opony 2.jpg
opony 2.jpg (287.11 KiB) Przejrzano 1362 razy
opony 3.jpg
opony 3.jpg (308.95 KiB) Przejrzano 1362 razy
opony 4.jpg
opony 4.jpg (115.2 KiB) Przejrzano 1362 razy
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Lionel2000 » 20 wrz 2023, 21:30

Dawno nic nie wrzucałem, ale najwyższa pora na aktualizację.
Auto ma obecnie 72 tyś. km
W kwietniu 20023 przechodziło ostatni przegląd gwarancyjny. W sumie bez większych napraw.
- uszczelnienie silnika (wyciek przy misce olejowej)
- wymiana czujnika oleju na pokrywie zaworów oraz czyszczenie (też się pociło już).
Ponadto:
- klocki i tarcze hamulcowe Bosch (zamiennik ASO).
- pasek osprzętu
- oleje + filtry

Ode mnie doszły:
- Oponki Letnie Goodride Sport SA-37 245/45 R19 komplet nowych za 1350zł. Naprawdę polecam bo są mega ciche a jakością nie odbiegają od europejskich produktów.
- Montaż haka i oczywiście platforma na cztery rowery
- owiewki heko x4
- dodatkowe podświetlenie bagażnika. Ja umieściłem dodatkową lampkę na prawej stronie bagażnika i na klapie dzięki czemu po otwarciu oświetlana jest również przestrzeń z tyłu auta.

Ogólnie spalanie ustabilizowało się na poziome 6,4l z dystrybutora i 6,7 z komputera. Można zejść niżej, ale to już jest męczenie auta.

Oleje kwiecień 2023.jpg
opona lato 1.jpg
opona lato 1.jpg (384.26 KiB) Przejrzano 1014 razy
Owiewki.jpg
oświetlenie bagażnika 1.jpg
oświetlenie bagażnika 2.jpg
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Gawon » 23 wrz 2023, 22:32

"wymiana czujnika oleju na pokrywie zaworów oraz czyszczenie" na pokrywie zaworów jest chyba czujnik położenia wałka rozrządu, prawa górna strona? u mnie tam się poci właśnie też zamówiłem. Skąd brałeś zasilanie do oświetlenia w klapie? Silni nie rozpadł się po chipie jeszcze ;) :lol:

Awatar użytkownika
Lionel2000
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,7 CRDI

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Lionel2000 » 25 wrz 2023, 19:58

@gawon nie wgłębiałem się co to za czujnik, ale pewnie masz rację że położenia wałka rozrządu.
Oświetlenie do klapy też brałem z lampki od bagażnika. Trzeba zdemontować plastiki klapy i przeciągnąć przewód przez gumowy peszel. Całość zajęła mi może z 45min. Efekt jest fajny i moim zdaniem rozwiązanie bardzo praktyczne. Jak chcesz mogę zrobić krótki manual.
Co do chipa to się nie wypowiem bo znów rozpęta się g...no burza :strzelac: . Mogę Ci wysłać info na priv jak jesteś zainteresowany?
To co mówisz niech będzie pełne treści. I niech nie wychodzi z twoich ust żadne słowo zawieszone w próżni i pozbawione znaczenia.
Św. Ambroży

Gawon
Uzależniony
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:57
Czym jeżdzę: 1.7 crdi SLS

Re: KS IV 1.7 CRDI dla odmiany

Postautor: Gawon » 29 wrz 2023, 15:02

Myślałem że może jest jakieś tajne źródło zasilania w klapie, a tak to ogarnę sobie bez problemu, dzięki.
Co do chipa to tak zaczepnie napisałem, też ma chipa ;)


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap