GT Line S mild hybrid

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: GT Line S mild hybrid

Postautor: damian94 » 25 kwie 2019, 19:29

@Wiktor- moje auto ma przejechane 11.500km i powoli zbliza się do pierwszego serwisu. Jak do tej pory nie mialem żadnych problemów. Spalanie od 6l/100km na autostradzie do prawie 10l w mieście. Dodam, że jadąc do pracy"potrafię" przejechać 10km w ciągu godziny praktycznie stojac w korkach. Jeżdże raczej spokojnie ale nie robię wyścigu o kropelkę. Do tego włączone mam cały czas klimę na auto, radio i światla do jazdy dziennej. Na autostradzie używam systemów wpomagania jazdy. To tak, żeby zobrazować zużycie paliwa. KERS włącza i wyłącza się automatycznie. Nie czuć kiedy się uruchamia bo robi to płynnie i nie ma czegoś takiego jak kick down. Na wyświetlaczu pomiędzy zegarami można ustawić podgląd KERS i wtedy widać kiedy się ładuje a kiedy spomaga silnik. KERSu nie można wyłączyć z poziomu kierowcy użytkownika. Możesz mieć wpływ na jego użycie delikatnie dodając gazu. Przy mocniejszym wciśnięciu pedału włącza się automatycznie. Podloga bagażnika jest 40cm poniżej rolety. Płyta podłogowa bagażnika musi być na górnych rowkach bo do tego poziomu jest styropianowa pokrywa baterii. Jedynie z przodu jest trochę miejsca pod podłogą. Zobacz moje zdjecia powyżej w postach. Bak ma 55l pojemności nie 62l bo mam drugi zbiornika 18l na Adblue. Zużycie rego dodatku to ok. 1l na 1000/1500km.
Pod koniec maja będę w PL na Śląsku i na kilka dni wpadnę w góry. Jeżeli mieszkasz w tych okolicach lub przy trasie A4 do Niemiec to możemy się spotkać i sam zobaczysz jak to to jeździ.
Ale tego narzeźbilem ...jak masz wiecej pytań pisz.

Wiktor
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2013, 20:51
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi 184KM XL Manual 4WD

Re: GT Line S mild hybrid

Postautor: Wiktor » 26 kwie 2019, 15:35

Dzięki za wszystkie wyjaśnienia. Jak sam zauważyłeś dużo pisania, ale same konkrety. Żaden dealer takich informacji by nie przekazał. Myślę, że zainteresują one szersze grono forumowiczów. Co do spotkania w PL jestem chętny, ale żeby nie zaśmiecać wątku wyślę prywatną wiadomość w tej sprawie. Pozdrawiam

urma1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2019, 16:19
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV
https://youtu.be/2PiK4iUTTsg

Re: GT Line S mild hybrid

Postautor: urma1 » 27 maja 2019, 19:12

;) oj kol. damian94 przewrotnie zapytam bo takie cacko ale zdjęcia chyba przez szyberdach robiłeś czy się przewróciłeś ? :rotfl:

Andy63
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2023, 14:18
Czym jeżdzę: Kia sportage platinum

Re: GT Line S mild hybrid

Postautor: Andy63 » 19 kwie 2023, 08:15

Dzień dobry... prawdę powiedziawszy to nie nam jeszcze tego samochodu.
Niemniej jestem na bardzo zaawansowanym poszukiwaniu.

Po pierwsze mieszkam w Niemczech i tutaj szukam. Jestem raczej zainteresowany wariantem nie sprzedawanym w polskich salonach
Szukam wersji PLATINUM z 2,0 litrowym silnikiem chyba w dieslu choć jeśli znajdą się głosy przeciwko dislowi na korzyść BENZYNY to bardzo chętnie je przeczytam.

Ale teraz NAJISTOTNIEJSZE
CZY WARIANY Z TZW. ŁAGODNĄ HYBRYDA TO BEZPIECZNE ROZWIAZANIE.

Niestety nawet sprzedawca z jednego z salonów w Polsce odradzał mi ten zakup.
Poza tym na jednej ze stron w internecie też wyczytałem żeby tego unikać.

A jakie są opinie użytkowników tej strony. Będę wdzięczny za rozwinięcie tematu.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap