Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Piterka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 07:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT line 1.6 t-gdi

Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Piterka » 24 sie 2017, 08:21

Witam,

Jako, iż od wczoraj (tj. 23.08.2017) jestem posiadaczem Sportka to postanowiłem go tutaj opisać.

Co do samochodu:
Kia Sportage
Gt-Line
1.6 t-gdi 177KM
Dwusprzęgłowa skrzynia 7 DCT
napęd AWD
biała perła
pakiet technologiczny (te2)
pakiet funkcjonalny (fn2)
panoramiczny dach (pns)

Czyli ogólnie rzecz ujmując zamknąłem cennik tego modelu dokładając wszystko :D

Zdjęcia przed odbiorem:
Obrazek

Zdjęcia z odbioru:
Obrazek

Obrazek

Pierwsze spostrzeżenia co do samochodu:
Jestem pozytywnie zaskoczony kulturą pracy silnika, na postoju nie słychać go w ogóle, osiągi zapewnia wystarczające do przemieszczania się po mieście. Przed zakupem czytałem opinie o słabym systemie audio nawet w wersji JBL. Mój samochód posiada zestaw od JBL i gra to bardzo przyjemnie, nie jest to co prawda półka Burmestera którego mam okazję słuchać w Mercedesie, ale gra bardzo dobrze! Jedynie tylna kamerka rozczarowała mnie słabą jakością obrazu, tutaj KIA mogłaby się bardziej postarać. Przeszkadza też troszkę fakt, iż za każdym razem muszę na nowo włączać funkcję auto hold oraz brak pamięci ustawień fotela pomimo elektrycznej regulacji. Więcej wad w tym samochodzie nie znalazłem na chwilę obecną. System multimedialny jest intuicyjny, skrzynia zachowuje się bardzo dobrze, trafia w punkt zmiany i robi to błyskawicznie. Otwieranie bagażnika bez potrzeby machania nogą czy innych wygibasów to coś co zasługuje na ogromną pochwałę, podchodzę, otwiera się, wkładam bagaże i gotowe! Brawo KIA :bigok:

Jest to mój pierwszy nowy samochód i jednocześnie pierwszy z rodziny KIA. Zdecydowałem się na zakup KIA, ponieważ moja siostra posiada Ceeda od 4 lat i nie ma z nim najmniejszych problemów, a kupując nowy samochód oczekuję bezawaryjności. Stąd też nie czepiam się braku siłowników maski, liczę, że nie będę musiał tam często zaglądać :D

Poprzednio jeździłem głównie modelami BMW, aktualnie wciąż posiadam BMW serii 7 (e38) z 3 litrowym silnikiem V8, natomiast moja żona jeździła Renault Clio III 1.2 Tce i to ona będzie głównym użytkownikiem Sportka. Będzie to także nasze auto na rodzinne wypady i nie ukrywam, że też będę nim dość często jeździł do pracy ;)

I na koniec zdjęcie wspomnianej wyżej BMW
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Kasztelan » 24 sie 2017, 09:30

Gratuluję zakupu !! Widzę, że kupowaliśmy auto w tym samym Salonie :) No to, do zobaczenia na ulicach KRK :) A może kiedyś jakiś spocik ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Owca007 » 24 sie 2017, 09:56

Kolejny kierowca który BMW zmienia na KIA ale tutaj z 7 do Sportka hmmm nie masz niedosytu?
Autko super takie się kupuje albo wszystko albo nic :).
I małe spostrzeżenie cennik byś zamknął biorąc to samo w najmocniejszym dieslu :P.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Piterka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 07:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT line 1.6 t-gdi

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Piterka » 24 sie 2017, 10:07

Kasztelan - Kupiony w RM filipowicz u Pana Bartłomieja, co do spotu, z chęcią, na pewno jest też więcej posiadaczy Sportków w Krakowie :)

Owca007 - BMW wciąż mam w garażu, więc gdy zechce sobie posłuchać v8 czy poczuć mechaniczną przyjemność z jazdy to zawsze mogę wsiąść i się przejechać, ale jednak Sportek jest o wiele bardziej dostosowany do użytkowania na co dzień niż 25 letnia siódemka. No i jestem chyba pierwszym posiadaczem 1.6 tgdi który nie będzie narzekał na spalanie [rotfl1] Aczkolwiek wynik w v8 rzędu 14 litrów przy jeździe mieszanej też nie uważam za zły (jak na 8 cylindrów) :) Co do cennika, to faktycznie, diesel był droższy, ale nie brałem ropniaka pod uwagę, więc nawet nie zwracałem uwagi w jakiej jest cenie :D

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: gisio » 24 sie 2017, 19:40

Gratuluję wyśmienitego wyboru i witaj na forum.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: RE: Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: mkkrk » 24 sie 2017, 20:59

Bartłomiej super sprzedawca w RM, też kupowałem u niego 3 i 4, szerokości i gratulacje
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

Piterka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 07:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT line 1.6 t-gdi

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Piterka » 14 wrz 2017, 09:06

Pierwsze 1500 km za nami. Co mogę powiedzieć o samochodzie? Bardzo sympatycznie się nim jeździ, pali stosunkowo dużo jak na 1.6 (11,5l na 100 km w cyklu 70% miasto, 30% trasa), ciężko jest domyć białą perłę (muszę pomyśleć nad jakąś powłoką przed zimą), system audio przy muzyce z pendrive lub bluetooth działa o wiele lepiej niż poprzez FM (nie wiem skąd, aż tak duża różnica). Jak do tej pory miałem raz sytuację w której skrzynia zgłupiała i nie mogłem przyspieszyć, wyglądało jakby się zacięła, ale jeśli nie powtórzy się to drugi raz, to na razie nie zamierzam lecieć z tym do ASO. W ten piątek mam umówioną darmową wymianę oleju. Uznałem, że po dotarciu dobrze będzie zalać go czymś świeżym. Wybór padł na Valvoline Syn Power 5w30 z normą A5. Nie mam przekonania do olei nalewanych z beczki w ASO, zbyt dobrze znam to środowisko ;)

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: aro121 » 17 wrz 2017, 23:39

Też tak robię zawsze w bagażniku czeka 10 l Motula . Mimo zalecanej wymiany co 30k zmieniam co 15k. Tak bynajmniej jest w dieslu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterka
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2017, 07:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT line 1.6 t-gdi

Re: Kia Sportage IV Gt-line - full opcja

Postautor: Piterka » 23 lis 2019, 11:17

No i moja przygoda z Kia Sportage dobiegła końca. Posiadałem ja niewiele ponad 2 lata. Co mogę powiedzieć po takim okresie? Raczej drugi raz bym się na ten samochód nie zdecydował, a i entuzjazm do marki zdecydowanie opadł. Po dłuższym użytkowaniu widać dalszego te samochody są tańsze od konkurencji „premium” conajmniej o połowę. Co denerwowało najbardziej? Skrzynia biegów. Czasami zdarzało się jej zgłupieć podczas dojazdu do skrzyżowania i szybkiego ruszenia. Objaw był taki ze auto wypluwało na środek skrzyżowania i skrzynia zaczynała się zastanawiać który bieg powinna włączyć. To bardzo niebezpieczne gdy próbujemy się gdzieś wcisnąć. Trzeba było takich manewrów unikać. Druga kwestia to jakość wykonania. Plastiki były z gatunku tych kiepskich. Łatwo je było zarysować i ciężko domyć. Na plus na pewno fakt ze przez 2 lata auto ani razu nie odmówiło posłuszeństwa i nie wymagało żadnej wizyty w aso poza serwisem olejowym. Zazwyczaj po sprzedaży samochodu żałuje decyzji, tutaj nie było mi szkoda samochodu. Gdyby ktoś zastanawiał się nad kia sportage to zdecydowanie odradzam dwusprzeglowkę DCT. Nie polecam tez silnika 1.6 tgdi - spalanie kompletnie nieadekwatne do osiągów. Nie ma również sensu brać wszystkiego co jest w cenniku. Lepiej skonfigurować sobie taki samochód za około 100 tys zł, większość bajerow użyłem raz, by sprawdzić czy działają. Z rzeczy które polecam zamawiać to: dach panoramiczny (rewelacja!), automatyczna pokrywę bagażnika, podgrzewanie foteli i kierownicy.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap