Sportage od aBARTh

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: soul » 30 lis 2010, 14:18

Dzięki temu nic Ci nie będzie trzeszczało po ewentualnym niedokładnym skręceniu majdanu po rozbiorce.
Ja to praktykuje od momentu jak w pewnym zakładzie rozwalili mi zabezpieczenie plastikowe od podnośnika szyby .
Po pewnym czasie linka wyskoczyła i narobiła bałaganu , wszystkie elementy plastikowe zostały połamane i trzeba było zainwestować w nowy mechanizm podnoszenia szyby a to koszt około 500 pln w mercedesie.

Na moich szybach folia ma tylko małą fazke u góry której nie widać i u dołu jest tak docięta ze chowa się pod uszczelkę.
Nie ma ryzyka, że bezie się podwijała czy coś.
Na szybach klejonych jest i tak fabrycznie zaciemnienie rantu wiec folie można ładnie ułożyć i nic nie widać.
Dodatkowym atutem jest to, że montaż foli trwa o połowę krócej bez demontażu całego majdanu a co za tym idzie koszt jest niższy.
Obrazek

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 30 lis 2010, 16:36

kosz to zależy od wykonawcy 350-500zł, to też zależy od ilości szyb. zazwyczaj se liczą 100zł za każda "dużą" szybę i po 50zł za "mniejszą" szybę. taki pasek to robią gratisowo.
Ja ma tradycyjnie z demontażem boczków, tak robiłem każde moje, i od rodzicó auto, a było tego naprawde trochę i NIGDY nie było problemów z trzeszczącymi plastikami itp. to zależy jak ktoś to poskłada potem, jak zrobi na odpie**ol i poniszczy wczepy to są problemy, ale ja mam zaufanego człowieka od ściemniania szyb, ten co robił dla Kii moja Sportage też ponoć jakiś fachura

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 30 lis 2010, 23:43

Troszkę mnie dziś nosiło, użyłem guzika na desce rozdzielczej z lewej strony kierownicy ( ESP off )
i poszło pare "boków" po mojej wiosce..inni mieszkańcy zapewne mnie za to "pokochali" dziś, ale zabawa była przednia i się trochę przeciągnęła w czasie. [zlosnik2]
Byłem w pozytywnym szoku, bo zimówki KUMHO nawet fajnie trzymają.
Obrazek
Obrazek

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: saber » 30 lis 2010, 23:49

a się kolega rozbrykał :) - a jaki konkretnie masz rozmiar tych opon ?

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 01 gru 2010, 00:27

225/60R17 (czyli tak jak letnie)

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: krzysiek_kpk » 03 gru 2010, 10:06

No właśnie, niesztuka jest brać komary na przednią szybę, tylko jest sztuką wpuścić komara jednym oknem a wypuścić drugim :D

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 03 gru 2010, 12:16

hehe :) ale zimą to ciężko o komary.. ale spróbuje to z płatkami śniegu
nie no to były takie lekkie zabawy, bo nie chce katować autka.
Jedyne czego mi brakuje z poprzedniego samochodu to mega obniżenia, bo wtedy zimą mogłem bez łopatowo odsnieżyć podjazd :mrgreen: a teraz trzeba machać łopatą

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Frugo » 03 gru 2010, 18:08

aBARTh pisze:
Ja osobiście choruję na te felgi (OZ Adrenalina Black), ale to niestety na razie nie ten pułap cenowy


Mi właśnie ten model podoba się na lato i już są moje :)
jak założę oponę i na auto to zamieszcze zdjęcie, najprędzej w kwietniu [rotfl1]

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 21 lut 2011, 23:21

Dawno nic nie dodawałem, więc czas to zmienić. Przy okazji wspólnego wyjazdu w góry na narty z teściami cyknąłem parę fotek. Możecie zobaczyć jak wygląda pomarańczka zimą w "solnym" przybraniu. Oczywiście zaraz po przyjeździe szorowanie ciepłą wodą z płynem żeby usunąc żrącą sól i przywrócić kolor :) Po dwu letniej przerwie w jeźdzeniu na nartach miło było poszaleć na stoku..fakt czuję wszystkie mięśnie, ale warto było :aha:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: GD_Luk » 21 lut 2011, 23:25

a ja właśnie zamówiłem osłonę maski silnika-fajna rzecz:)
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: kijaS » 21 lut 2011, 23:56

Taką co ma kamyczki odbijać? Z takiego ciemnego plastiku? Masz Pan jakieś fotki?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: GD_Luk » 22 lut 2011, 10:15

masz Pan masz Pan ale mam ograniczenia na forum i nie mogę ich pokazać:( oto adresik:
http://www.oemkiasuperstore.com/Sportag ... 0adu00.htm
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: olin » 22 lut 2011, 15:32

aBARTh widzę ze szybki tyle przyciemniłeś dodatkowo bo to nie jest na pewno fabryka i czy tylnej nie będą się czepiać ? ogólnie ok 8-)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: Meduzes » 22 lut 2011, 15:37

kierowca ma mieć widoczność 180 stopni do przodu ... z tyłu szybę możesz se pomalować czarnym sprajem i policja nic do tego nie będzie miała :lol: problem zaczyna się wtedy gdy przyciemniasz przednie boczne od kierowcy i pasażera ... tu już policja ma dużo do gadania :twisted:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 22 lut 2011, 15:59

Olin, szybki od początku były przyciemnione. mój dealer zlecał to komuś, bo wersja M, ma zwykłe szyby, ale nawet przyciemnienie z L i XL jest za słabe jak dla mnie :) ja lubie totalną ciemnię. A tak jak pisze Meduzes widoczność musi być 180stopni, z tyłu se mozesz zaspawać nawet szyby i nic Ci nie zrobią, choć wiem z doświadczenia z poprzednich samochodów, że jak widzą tak ciemne szyby, to przednim się też przyglądają. Ja nie ryzykuję aż tak i przód zostawiam serię.

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: kuzino » 24 lut 2011, 10:23

A jaka to miejscowość ? :) Bo coś na weekend chcę zorganizować, i się zastanawiam gdzie wyskoczyć, Białka Tatrzańska z uwagi na masę ludzi odpada.... :/

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: kijaS » 24 lut 2011, 21:24

A to chyba właśnie Białka (RusinSki)... Ale może sam autor potwierdzi albo zaprzeczy
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 26 lut 2011, 11:50

w zasadzie zgadłeś. to Rusinski Wierch http://www.rusin-ski.pl choć to traktowane jest jako Bukowina, a nie Białka. Stok full wypas, mało ludzi (szczególnie 9-13). Dla osob co jeźdzą początkująco lub chcących pojeździć rekreacyjnie IDEALNE miejsce. Można i szeroko pojeździć i poprzycinać na krawędzi. Może mi się uda wrzucić filmik z jazdy :)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 02 kwie 2011, 22:39

Tak więc, zima została dziś oficjalnie pożegnana. Na moim Sportku zostały założone koła letnie. Możecie zobaczyć z jakim efektem prezentują się nowe felgi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Post przeniesiony ze złego tematu :)

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: recento » 02 kwie 2011, 22:57

No teraz na własciwej stronie.Nie wiesz czy one nadaja sie na zimę ,bo cena atakcyjna w porównaniu do których sie przymierzałem /alutec Xplosive /??

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sportage od aBARTh

Postautor: aBARTh » 02 kwie 2011, 23:19

Czy na zime..Hmmm..ja bym ich nie dawał. Szkoda takiej polerowanej felgi na sól. Dlatego ja seryjną dałem na zimówkę, a letnie kupiłem ładniejsze. Jak chcesz coś na zimę to bierz najzwyklejsze jakie są.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap