Biała KS z czarnym dachem

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: desto » 07 maja 2012, 21:58

Te listwy na drzwiach to zamawiałeś w serwisie czy poza nim?
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: ITI » 07 maja 2012, 22:03

yanekoktagon pisze:na szczęscie nic nie trzeba:)tak mi się podoba i tak zostanie, zwłaszcza podoba mi sie ta czarna 4 która wg mnie świetnie pasuje do lakieru, :)


może zgłosisz swoje auto do "operacji tuning w TVN TURBO" ? ( do działu wiejski tuning) :lol:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 08 maja 2012, 05:18

może i zgłosze... dzieki za cenną rade.
listwy zamawiane w salonie i tam montowane.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: kasia_mm » 08 maja 2012, 07:05

ITI - [zlolta] za ten wiejski tunning :(

na forum staramy się tak wyrażać opinie aby nikomu nie robić przykrości ani niemiłych docinek
gust - rzecz o której się nie dyskutuje a którą się akceptuje :)

yanek - w którym w-wskim serwisie tak Cię pięknie obsłużyli?? :shock:

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: ITI » 08 maja 2012, 12:28

kasia_mm pisze:ITI - [zlolta] za ten wiejski tunning :(


Kasiu- przyjmuję z pokorą, znam zasady... ale po prostu nie mogłem się powstrzymać... :D
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 09 maja 2012, 14:11

to trudne gdy czlowiek nie moze sie powstrzymać...i pęka...
Pisałem o AS Motors w nadarzynie, serwisie o którym na forum krążą średnie opinie, ale absolutnie bez reklamy, miałem przyjemność odbyć tam jazdę testową, zamawiać tam auto, odbierać i mieć pierwszy kontakt z serwisem i jestem naprawde zadowolony, jutro jadę na wymianę felernego relingu ale to co mi sie tam najbardziej podoba to jakieś takie bezproblemowe podejście do klienta.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: mint » 09 maja 2012, 15:04

A ja jestem ciekaw czy jak by zaczeło się coś dziać z lakierem na dachu, to czy też tak bezproblemowo by podeszli do tego widząc tą czarną folię. To nie serwis jest gwarantem, tylko KMP. Dopóki nic się nie dzieje, to nie czepiają się.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: milo » 09 maja 2012, 15:30

mint pisze:A ja jestem ciekaw czy jak by zaczeło się coś dziać z lakierem na dachu, to czy też tak bezproblemowo by podeszli do tego widząc tą czarną folię. To nie serwis jest gwarantem, tylko KMP. Do puki nic się nie dzieje, to nie czepiają się.


Idąc Twoim tokiem rozumowania - nie można nałożyć wosku na lakier bo KMP będzie robiło problemy.

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 09 maja 2012, 16:59

mint pisze:A ja jestem ciekaw czy jak by zaczeło się coś dziać z lakierem na dachu, to czy też tak bezproblemowo by podeszli do tego widząc tą czarną folię. To nie serwis jest gwarantem, tylko KMP. Do puki nic się nie dzieje, to nie czepiają się.


Przecież w razie czego możesz tą folię zdjąć. A poza tym co ma się dziać pod folią i jak to zaobserwujesz, że coś się dzieje pod folią?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: soul » 09 maja 2012, 17:24

Oj Panowie kleić folie i to koniecznie jak ktoś nie chce kolorowej o transparentną bo inaczej kłania się lakiernik .
Lakiery w KIA jak i w większości obecnie produkowanych aut są do dupy , ja mam całe auto lakierowane bo wyglądało jak biedronka-całe było w odpryskach.
Obrazek

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 09 maja 2012, 22:23

w moim wypadku okelejnie dachu ma spełaniać dwa zadania, po pierwsze chodziło mi o zmiane optyczna, po drugie o zabezpieczenie powierzchni lakieru, bardzo poważnie rozważam oklejenie całego auta folią przeźroczystą właśnie by chronić lakier, koszt takiej usługi to około 1500 zł. co do gwarancji, wymogiem jest by nie zmieniać niczego w pojeździe bez pisemnej zgody, mam maila w którym salon napisał że jeśli oklejony będzie cały dach a nie np do połowy to nie ma to wpływu na gwarancję.nie wiem jaka jest różnica cały czy pół ale tak mi napisano.

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 10 maja 2012, 09:00

Podczas zamawiania auta poszedłem do serwisu i zapytałem się o tą folię. Powiedzieli, że z tym oklejeniem będzie problem. Jeżeli to tylko dach to mam się uśmiechnąć do Panów podczas przeglądu lakierniczego i będzie ok, ale gorzej będzie w przypadku oklejenia całego auta. Prawdopodobnie jeżeli oklejony będzie cały samochód i tej folii nie zdejmiemy na przegląd, to lakier straci gwarancję.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: soul » 10 maja 2012, 09:55

Bzdury Ci sadzą w jakimś ASO-mądrale.
Przegląd lakieru ma tylko i wyłacznie na celu zapisanie ubytków i ewentualnej perforacji rdzy od środka no i oczywiście troszkę kasy dla ASO za tą jakże skomplikowana operacje.
Pod folia transparentna widać lakier doskonale a nikt nie mierzy nic czujnikiem bo i po co.
Jestem przekonany, że ten mądrala co Ci tak powiedział nawet by się nie zorientował, że na aucie jest przezroczysty winyl który układa się termicznie na karoserii.
Obrazek

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 10 maja 2012, 10:39

Zapomniałem wspomnieć, że rozmawiałem z serwisem na temat folii kolorowej. Mówili, że nie byliby w stanie przeprowadzić przeglądu bez zdjęcia folii. W momencie zamawiania nie byłem świadom tego, jak popularne jest oklejanie auta folią przezroczystą, więc nie zapytałem.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: soul » 10 maja 2012, 10:57

Mniej popularne a bardziej konieczne bo lakierowanie z powodu odprysków to koszty (za element od 450-800 pln ).
Mnie właśnie to czeka czyli oklejanie wszędzie gdzie się da.
Obrazek

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: aBARTh » 10 maja 2012, 17:14

Mówisz 1500zł za całe auto ? Tą folią transparentną ? Ja myślałem o masce i zderzaku samym, bo to jest najbardziej narażone na ubytki lakieru.

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 10 maja 2012, 17:43

około 1500 zł, tak mi podano, oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę że jak się już przyjedzie na konkretne mierzenie itp to powiedzą że około 2000 zł ale to wciąż nie jest duża kwota w zamian za uniknięcie odprysków lakieru od kamieni, odbarwień od ptasich g... i owadów które też potrafią odbarwić lakier.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: kasia_mm » 10 maja 2012, 20:32

Yanek daj namiar gdzie się w W-wie dowiadywałeś - mozemy założyć małą spółdzielnię, może na dwa takie same auta dadzą lepszą cenę ? :)

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: milo » 14 maja 2012, 22:34

Nie ma jeszcze na rynku folii bezbarwnej wylewanej a tylko taka folia nadaje się na auta i wytrzyma 3lata.
Folia bezbarwna polimerowa wytrzymać max rok i zacznie odłazić. Szczególnie w zagłębieniach co będzie znacznie gorzej wyglądać niż odpryski. Dobra folia to koszt 60zł netto m2 - na całe auto jakieś 1700zł netto +robota

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: soul » 15 maja 2012, 12:07

Jest vinylowa, kładzie się jak jak te popularne karbony 3d.
Obrazek

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: milo » 15 maja 2012, 12:37

soul pisze:Jest vinylowa, kładzie się jak jak te popularne karbony 3d.

Vinyl to inaczej folia. A wywalany/polimerowy to produkt z którego zrobiona jest folia/vinyl


Folia polimerowa
Średniookresowa folia samoprzylepna biała lub bezbarwna, błyszcząca lub matowa. Stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych, zakrzywionych powierzchni - trwałe szyldy, grafika na pojadach. Dzięki swojej elastyczności - dopasowuje się do podłoża. Zawiera tzw. "pamięć kształtu" - po naklejeniu na głębokie przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu.

Folia wylewana
Folie do przetłoczeń nie posiadają tzw. pamięci kształtu; zwykłe folie po naklejeniu na powierzchnie obłe lub wklęsłe powracają po krótkim czasie do swojej pierwotnej postaci, a folie do wylewane po tzw. "rozprężeniu" w wysokiej temperaturze dopasowują się do nadanego im nowego kształtu.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap