Biała KS z czarnym dachem

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 18:31

witam, na razie o wrażeniach nie będę pisać bo co tu się mądrzyć po 60 km:)poza tym nie był bym obiektywny bo wciąż jestem pod ogromnym urokiem auta. w temacie POWITANIA pisałem że zamierzam okleić dach. jak postanowiłem tak zrobiłem...oto pierwsze zdjęcia. zdaję sobie sprawę że zostanę skrytykowany za umieszczenie emblematu 4WD na aucie jednopędnym ale trudno,postaram się znieść to z godnością. co do innych zmian jakie wprowadziłem to listwy, umieszczenie emblematu 4WD :) (o zgrozo), oklejenie dachu czarną błyszczącą folią, usunięcie naklejek z informacja o oleju LOTOS z tylnej szyby oraz paskudnej czerwonej naklejki z tylnej klapy, zamontowałem folię przeźroczystą na rantach drzwi by je chronić przed obiciami parkingowymi i niecierpliwie czekam na zestaw żarówek diodowych do oświetlenia tablicy rejestracyjnej i wnętrza pojazdu. i to wszystko, przyszłościowo planuje dodanie innych felg a te przezbroję na zimówki.więcej nie mam planów, mam nadzieję że auto będzie tak dobrze jeździć jak wg mnie wygląda:)pozdrawiam serdecznie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 23 kwie 2012, 18:54

Jak dla mnie wygląda super! Sam czekam na białą KS i też planowałem okleić dach. Możesz podrzucić ile takie oklejenie kosztuje i czy folia matowa (o ile się orientujesz) jest droższa czy tańsza?

Awatar użytkownika
grubby
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
Czym jeżdzę: jeszcze Hyundai Tucson 2.016V
Lokalizacja: pomorze środkowe :)

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: grubby » 23 kwie 2012, 19:10

efekt na zdjęciach super, świetnie się prezentuje biała kijanka z tym czarnym dachem, ciekawe na jak długo starczyłaby taka okleina przy niegarażowanym aucie ?
pozdrawiam
miała być Kia Sportage XL 2.0 CRDI AWD....a będzie mazda CX7 2.3 260 KM..tak bywa :)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 19:13

folia matowa jest niewiele droższa, koszt oklejenia razem z kosztem folii to około 350 zł, przyznam sie ze także rozważałem mat, ale po rozmowie z ludźmi z firmy oklejającej wybrałem połysk, ze względu choćby na błyszczący tylny spoiler a także lepsze "zgranie z szyba przednią i z błyszczącym lakierem auta, jednak to wszystko jest kwestia gustu. osobiście jestem bardzo zadowolony z efektu i cieszę się że wybrałem właśnie taką folię, jednak na gust i smak...:) w wekkend gdy wybiorę się za miasto i w plenerze postaram sie zrobić lepsze zdjęcia.

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 19:19

co do trwałości jest 4 lata gwarancji, folia nie może zblednąć ani pofałdować się a także odejść od podłoża samoczynnie. również nie ma problemu z myciem, niezależnie czy na myjniach szczotkowych czy samoobslugowych. folię można także spokojnie konserwować takimi samymi środkami jak te do lakieru. usunięcie jej ma nie pozostawić śladu poza tym zawsze można pomysleć nad innym kolorem lub fakturą.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: marcinK » 23 kwie 2012, 19:47

No,no. Ale mi zabiłeś ćwieka.... :o
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 19:56

przepraszam:) coś czuję że chyba niebawem nie będę posiadaczem jedynej KS białej z czarnym dachem:) ale przynajmniej będę pierwszy:) przynajmniej w warszawie...:) (taka mam nadzieję)...dodam jeszcze że cała operacja oklejenia trwała... niecałą godzinę, i to wliczając demontaż i montaż relingów dachowych...

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 23 kwie 2012, 20:04

yanekoktagon pisze:przepraszam:) coś czuję że chyba niebawem nie będę posiadaczem jedynej KS białej z czarnym dachem:) ale przynajmniej będę pierwszy:) przynajmniej w warszawie...:) (taka mam nadzieję)...dodam jeszcze że cała operacja oklejenia trwała... niecałą godzinę, i to wliczając demontaż i montaż relingów dachowych...


próbowałem Ci wysłać PW, ale coś nie wyszło. podaj jak możesz namiary na firmę, która Ci oklejała auto. dzięki z góry.

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: mariuszeks » 23 kwie 2012, 20:08

Autko świetnie się prezentuje, szczere gratulacje :D

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 20:14

bardzo dziekuję za miłe słowa:) cieszę sie że Wam też sie podoba:)
do johnny11,niestety tez nie moge ci wysłac na priv wiadomości...wolalbym nie pisać tutaj namiarów firmy by Admin nie potraktował tego jako reklamy. jak coś daj maila to napisze,nie ma problemu.

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: johnny11 » 23 kwie 2012, 20:27

yanekoktagon pisze:bardzo dziekuję za miłe słowa:) cieszę sie że Wam też sie podoba:)
do johnny11,niestety tez nie moge ci wysłac na priv wiadomości...wolalbym nie pisać tutaj namiarów firmy by Admin nie potraktował tego jako reklamy. jak coś daj maila to napisze,nie ma problemu.


dokładnie dlatego próbowałem wysłać PW, lecz niestety ja również nie mogę tego zrobić. Nie wiem czemu.

nie pokazuję publicznie swojego adresu e-mail z wiadomych powodów, ale założyłem taki tymczasowy, więc jak możesz, to podeślij namiary.

johnny_sportage@wp.pl

dzieki

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 23 kwie 2012, 20:36

spoko, poszlo na Twoje PW, cos mi sie chyba wtedy zblokowało...:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: marcinK » 23 kwie 2012, 20:57

Dzięki za namiary . Ćwiek wbity :)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 26 kwie 2012, 20:13

i wszystkie dodatki "chyba"dodane:) dodałem zgodnie z radami z forum diody do oświetlenia wnętrza pojazdu i tablicy rejestracyjnej, fajny efekt, było warto bo robota żadna a jest inaczej:)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 02 maja 2012, 13:05

kilka nowych zdjęć z majowego wypadu, jak na razie po przejechaniu 400 km :) spalanie wg komputera pokładowego wynosi 6.8 ltr/100km, 50%trasa i 50% miasto. prędkość w trasie do 110, w końcu wciąż jest na "dotarciu". jak na razie trudno mówić o problemach, czasami na wybojach słychać stuk klamry środkowego pasa pasażera umocowanego pod sufitem, zdarzyło mi się także że bluetooth sam się rozłączył, poza tym...żałuję że osłona silnika jest tak nisko, wiem że to ze względów konstrukcyjnych gdyż by obniżyć środek ciężkości silnik jest dość nisko, ale ...szkoda:)to tyle na razie...dla zainteresowanych - okleina dachu bez zastrzeżeń, nie rysuje się od przecierania. ciekawe jest to, że mam porównanie jak się brudzi biały lakier, auto ma dwa tygodnie, nie myłem go jeszcze i na białym praktycznie nic nie widać, natomiast czarny dach...musiałem go przecierać kilka razy bo różnica była kolosalna, zatem nie trzeba się bać białego lakieru:) pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na tym foto widać jasność świecenia diodowych żarówek w oświetleniu tablicy rejestracyjnej, uważam że efekt jest bardzo dobry.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: mint » 02 maja 2012, 18:11

Jak chciałem założyć diodowe żarówki to żona spytała po co, żeby policją lepiej widziała numery?? :lol:
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: krawcu68 » 02 maja 2012, 21:06

Ja klamrę pasa środkowego delikatnie wetknołem w gniazdo pod sufitem gdzie wychodzi pas i już nie stuka :D

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: cisco » 02 maja 2012, 23:40

Oświetlenie super, czarny dach też rewelacyjny, ale ta wersja 4WD :shock: nie widziałem takiej :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: luk » 03 maja 2012, 08:19

Dobra robota, ale ten 4wd faktycznie trzeba zmienić - na awd :-)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 03 maja 2012, 14:52

na szczęscie nic nie trzeba:)tak mi się podoba i tak zostanie, zwłaszcza podoba mi sie ta czarna 4 która wg mnie świetnie pasuje do lakieru, :)

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała KS z czarnym dachem

Postautor: yanekoktagon » 07 maja 2012, 21:46

witam serdecznie, pragne podzielić sie pierwszymi wrażeniami po wizycie w serwisie. mam przejechane 500 km, a do wizyty skłoniły mnie drobnostki, po pierwsze, lekko odstajaca osłona przednia relingu, okazało się że listwa relingu jest lekko wypaczona i osłona nie zapina sie do końca, nieco się obawiałem jak kia podejdzie do tego tematu bo relingi były demontowane przy oklejaniu dachu, ale bez zadnych dyskusji od reki zamówiono nowy kompletny element i w czwartek jadę na wymianę, druga sprawa to rozłączający sie czasem bluetooth, okazało się że prawdopodobnie mam za nowy soft w swojej nokii. fakt, sciagałem miesiąc temu najnowszy i poproszono mnie bym poczekał bo ma wyjść aktualizacja do audio w sportage i wówczas powinno być lepiej, chyba coś w tym jest bo moje poprzednie auto ASTRA 4 też miała problem z telefonem od momentu gdy wgrałem nowy soft w telefonie. do tego coś mi lekko stukało z tyłu ale też była to drobnostka bo wieszak wydechu był niedopięty do końca. ogólnie bardzo pozytywne wrażenia, zarówno w kwestii auta jak i serwisu, zwłaszcza że podjechałem do nich z "marszu" bez umawiania. jak mi już wymienią ten reling będę miał uczucie że wszystko jest poprawione :) co ciekawe spytałem delikatnie co KIA sadzi o montażu żarówek diodowych który wykonałem w oświetleniu tablicy rej i wnętrza. wg nich nie ma to żadnego znaczenia i nie jest powodem do jakichkolwiek problemów z gwarancją, oklejenie dachu także nie skutkuje jak widać żadnymi problemami ze strony gwaranta.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap