Sand Track z Seulu

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: mariuszeks » 08 kwie 2012, 20:03

Autko powala,szkoda że u Nas takich nie można dostać. Gratuluję [papa]

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: ITI » 08 kwie 2012, 20:56

desto pisze:Powiem więcej. Wykupmy kontener w porcie w Korei, Kolega załatwi nam nalepki "poczta dyplomatyczna" i cieszymy się kijanką bez cła, VATu, akcyzy [zlosnik2]



no to przydałoby się aby jeszcze zaliczył placówkę w emiratach, tak aby załatwił nam paliwo, bez cła, Vat-u, akcyzy... :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: korhil » 08 kwie 2012, 21:57

Samochodzik super !
ale ja to Ci zazdroszcze tych wydechów ...
nie dało by sie takich skombinować do naszych polskich ? jak myślicie ? no trzeba wymienic wydech i zderzak ciekwe ile by to kosztowało ?:D jak ktoś jest w temacie to prosze pisac :D !

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 09 kwie 2012, 10:01

To rozumiem, że mam już zacząć zbierać zamówienia :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: Preccel » 09 kwie 2012, 13:16

Piękna bryka i również gratuluję ... i zazdroszczę tych kucyków i tego co one potrafią :) to jeden jedyny minus, który do tej pory zauważyłem u siebie ... "zbyt mała ilość kucy i zbyt małego korytka dla nich :)" ale może kiedyś ...
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: aBARTh » 09 kwie 2012, 20:17

No kucyki trzeba nakarmić.. patrząc na cenę paliwa to zastanawiam się powoli nad montażem przerzutek SHIMANO Acera ;) z pedałami dla kierowcy i pasażera, co by na dłuższe dystanse starczyło siły.

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: korhil » 09 kwie 2012, 20:18

no ciekawe jak bys mógł sie dopytać w tej korei ile by to mogło kosztować :D oczywiscie jeżeli miałbys czas :) ile by kosztowały taka zamiana żeby sprawić sobie takie wydechy ( bo to chyba zmiana prawie całego układu wydechowego i zderzaka tylnego ) i ciekaw co by bylo z czujnikami cofania :) no ale jak masz casz i chęci no to by było fajnie :D :)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 10 kwie 2012, 01:25

korhil pisze:no ciekawe jak bys mógł sie dopytać w tej korei ile by to mogło kosztować :D oczywiscie jeżeli miałbys czas :) ile by kosztowały taka zamiana żeby sprawić sobie takie wydechy ( bo to chyba zmiana prawie całego układu wydechowego i zderzaka tylnego ) i ciekaw co by bylo z czujnikami cofania :) no ale jak masz casz i chęci no to by było fajnie :D :)


Sprawdziłem to o co prosiłeś u dealera i w rozmowie z moim koreanskim znajomym i sprawa przedstawia sie następująco. Dealer wydaje samochód w stanie w jakim wyprodukowala go fabryka i nic nie montuje dodatkowo :? . Jeżeli chcesz zamontować cos dodatkowego, w tym przypadku podwójny wydech, musisz udać się do jakiegoś warsztatu zajmującego sie takimi rzeczami. Jeżeli chodzi o cenę to tutaj jest tak, że zazwyczaj mówisz co chcesz i dogadujesz się na miejscu, więc nie ma konkretnego cennika :D . Poszukałem też troche w necie i znalazłem cos takiego http://www.koreanautoimports.com/store/ ... ts_id=5848 Jak widać nie ma potrzeby wymiany zderzaka, niemniej jednak nie jest to podwójny wydech taki sam jak w T-GDI. Taki wydech można kupić tutaj http://www.autopartswarehouse.com/mmp/k ... parts.html i tutaj już jest potrzebne cięcie otworów w zderzaku, żeby wyglądalo tak jak oryginal. Natomiast tutaj, http://www.kia-forums.com/3g-2011-sport ... model.html, (zagraniczne forum KIA) możesz poczytać więcej na temat montażu i uzyskać informacje na temat podwojnego wydechu. Ja na Twoim miejscu najpierw poszukalbym w Polsce, popytal w różnych warsztatach zajmujących się tuningiem wizualnym albo poszukal czegoś na alledrogo. :) Nie sądzę, żebys trafił akurat na identyczny wydech, bo z tego co sie orientuję to nie ma dużo takich kijanek w Polsce :lol: , ale może uda sie znależć cos podobnego. No i trzeba wspierać polska gospodarkę i myśl techniczną :D Pozdro
Between two evils, I always pick the one I never tried before

kriss12
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:59
Czym jeżdzę: skoda felicja 1.6

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: kriss12 » 10 kwie 2012, 09:18

Ja bym raczej inwestował w te wydechy
http://partswini.com/Exterior-other-Spe ... 0000000546
Cena plus koszty dostarczenia trochę porażają
http://www.koreanautoimports.com/store/ ... ts_id=5000
Pozostaje jeszcze kwestia cięcia zderzaka
Ja osobiście planuje zamówić zderzak z pierwszego linka

korhil
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 lis 2011, 20:28
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI eLka

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: korhil » 10 kwie 2012, 12:26

wielkie dzięki za pomoc może sie skusze :D

Awatar użytkownika
bercik201
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:51
Czym jeżdzę: Sportage L 1.6GDI. Orange, RSW, CP1, SRN
Gadu Gadu: 4474870
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: bercik201 » 11 kwie 2012, 00:28

A kolego gasewo mógłbyś się dowiedzieć ile by kosztowały same podświetlane progi :) Mi się podobają. Gdzieś też, chyba na YT widziałem że w miejscach gdzie u nas są odblaski w drzwiach przednich u was są światełka. Gdybyś znał też cenę takiego gadżetu to ja z chęcią się po łasze :)

Pozdrawiam :)
I siódmego dnia ...... stworzono Sportage :-)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 11 kwie 2012, 05:14

Postaram się dowiedzieć ale dopiero w przyszłym tygodniu, ponieważ sam będę jechał do sklepu z gadżetami samochodowymi więc od razu się zorientuję. Jeżeli chodzi o te moje to u dealera można je dostać razem z aluminiowymi nakładkami na pedały w zestawie za ok. 640 zł (ja dostałem gratis :D ) Będę też w tym tygodniu rozmawiałam z tym gościem z KIA to się zapytam czy jest możliwość kupienia u nich i w ogóle zapytam się czy mają jakiś katalog z akcesoriami bo nic takiego nie rzuciło mi się w oczy jak kupowałem swoją kijankę :? A co do światełek to szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi czy są odblaski czy nie ale dzisiaj to sprawdzę :) i oczywiście postaram się sprawdzić cenę.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 11 kwie 2012, 09:35

Byłem dzisiaj na zakupach, a że przypadkowo ;) miałem aparat przy sobie to zrobiłem na szybko takie 3 fotki, żeby pokazać jak wyglądają niektóre uliczki osiedlowe w Seulu (zdjęcia nie oddają tego jakie naprawdę strome są niektóre podjazdy). Poza tym jestem umówiony na niedzielę ze znajomą, która ma mnie zabrać w jakieś ciekawe plenery specjalnie na sesję zdjęciową ślicznotki :) (chyba nazwę ją Eleanor. Oczywiście tylko i wyłącznie z sentymentu nie dlatego, że chcę sprofanować oryginał :D ).
Załączniki
DSC01865.JPG
DSC01863.JPG
DSC01861.JPG
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: aBARTh » 11 kwie 2012, 14:26

Eleonore :) jak Mustang Shelby GT500.

To musisz dwa czarno-matowe pasy nakleić ;)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 11 kwie 2012, 14:42

I troche kolor zmienić :) chyba musze porozmawiac z Nicolasem Cage. W końcu to była jego miłość :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: diselboy » 11 kwie 2012, 22:23

byłem wczoraj na przegladzie Sportka i mam taka koncepcje nt. wydechu dwu rurkowego.
ogladałem nowego Ssang Jonga Korando, a ten ma fajny podwójny wydech, jest sprzedawany w polsce i nie powinno być problemu z adaptacją bo wchodzi do niego centralnie jedna rurka , tłumik końcowy Ssanga ma dwa wyjścia z ładnymi końcówkami.
obrazek:
Załączniki
ssangyong_korando_2011_4.jpg
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: desto » 11 kwie 2012, 23:04

Z zezłomowanego Porsche pewnie uda się wykręcić coś takiego.
Mniejsza o gwarancję...
http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=1823
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 12 kwie 2012, 03:09

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest podwójny wydech z Korando połączony z aktywnych układem wydechowym od Porsche :D A tak na marginesie to muszę powiedzieć, że Ssangyong zmierza w dobrym kierunku jeżeli chodzi o stylizację swoich nowych modeli. Oby tak dalej :oczko:
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 17 kwie 2012, 06:21

Ponieważ czekam na nowe tablice rejestracyjne i na razie nie mogę jeździć postanowiłem troche bliżej poprzyglądać sie niektórym rzeczom, o których pisałem wcześniej i sprostować je:

1.
kijaS pisze:Na filmiku rzeczywiście lepiej widać. Ale czy one nie są w takim przypadunku tylko jako postojowe?
- masz rację to są tylko postojowe a nie dzienne. W Korei nie ma obowiązku jazdy na światłach w dzień, więc nie montują dziennych. Natomiast ja zastanawiam się czy po przyjeździe do Polski będzie możliwość podłączenia ich tak, żeby były jako dzienne? Może ktoś wie czy to jest możliwe?

2. W jednym z postów pisałem o nie działających światłach doświetlających zakręty - światła działają tylko trzeba włączyć kierunkowskaz, żeby je aktywować :oops: [rotfl1] . Na usprawiedliwienie napiszę, że w moim poprzednim aucie doświetlanie zakrętów działało bez względu na kierunkowskaz, tzn. wystarczyło tylko skręcić kierownicą i tak też robiłem tutaj a juz nie sprawdziłem podczas włączonych kierunkowskazów :D

3. Kwestia aktywnych zagłówków, a mianowicie mogę je regulować tylko góra-dół. Czy w wersjach europejskich też jest tak samo? Pytam się ponieważ do tej pory we wszystkich samochodach, którymi jeździłem i które były wyposażone w te zagłówki oprócz regulacji góra-dół była jeszcze regulacja przód-tył.

4. Jeżeli chodzi o komunikację głosową z miłą panią i BT, niestety uzyskałem informacje od dealera, że modele, które są produkowane w Korei są przeznaczone tylko na rynek lokalny więc nie mają angielskiego ani innego oprogramowania i dlatego nie ma też mołżiwości wyboru pomiędzy różnymi językami. Będę dzisiaj dzwonił w tej sprawie do któregoś z polskich dealerów, żeby sie zapytać czy nie będzie problemu wgrać polski język albo chociaż angielski.

5. Jeżeli chodzi o akcesoria dodatkowe np. podświetlane progi, to tak jak wspominałem wcześniej (zamieściłem nawet zdjęcie w jednym z innych postów) mają tutaj dużo sklepów z akcesoriami i gadżetami do samochodów. Oczywiście w cenę wliczony jest montaż na miejscu. Natomiast u dealera nie dostaniesz niczego więcej poza tym co jest oferowane jako wyposażenie dodatkowe w katalogu z prezentacją modelu.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 17 kwie 2012, 06:32

bercik201 pisze: chyba na YT widziałem że w miejscach gdzie u nas są odblaski w drzwiach przednich u was są światełka. Gdybyś znał też cenę takiego gadżetu to ja z chęcią się po łasze :)

Pozdrawiam :)


Ja też mam w drzwiach odblaski, a mam najwyższą wersję wyposażeniową, więc domniemam, że ktoś montował to sobie indywidualnie. Co do ceny... ciężko jest mi się na ten temat wypowiedzieć, ponieważ koreańczycy wolą od zakupów internetowych zakupy "na żywo" a co się z tym wiąże trzeba podjechać w jedno z miejsc gdzie mają sklepy z gadżetami. Tam tez nie ma cen przy produktach, ponieważ można sie targować. Ponieważ widze, ze już parę osób pytało się mnie o te akcesoria, a podróż w Seulu samochodem dzięki korkom jest "rewelacyjna", to zróbmy tak że założę nowy temat w dziale "akcesoria dodatkowe", w którym wszyscy chętni będą mogli napisać jakie dodatkowe akcesoria ich interesują i jak będę miał już taką listę to wtedy podjadę w jedno ze wspomnianych miejsc i zapytam się po prostu hurtowo o wszystko :) (mam nadzieję nie złamię tym regulaminu :D )
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sand Track z Seulu

Postautor: gasewo » 17 kwie 2012, 06:48

viewtopic.php?f=16&t=1482 - link do tematu, o którym wspomniałem w poście powyżej :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap