Jesienna pomarańcza

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Jesienna pomarańcza

Postautor: saber » 03 gru 2011, 03:09

Niespełna miesiąc temu miałem zlecenie w Brzesku, a konkretnie w Pałacu Goetzów Okocimskich, gdzie projektowaliśmy i montowaliśmy system nawigacji, ale nie GPS :) tylko tablic informacyjnych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego. Robiliśmy krótki reportaż do portfolio, a przy okazji udało mi się wjechać kijanką w kadr :): http://www.youtube.com/watch?v=3xScLFiwAts - złoty dywan z jesiennych liści tworzył piękne tło dla "pomarańczki" :) Szkoda tylko, że wyszło tak "płasko", bo w rzeczywistości teren był bardziej stromy. Filmik dupy nie urywa, bo zrobiony niejako przypadkiem i przy okazji ale może komuś umili czas oczekiwania na swoją utęsknioną "pomarańczkę" - sam pamiętam, jak do niedawna byłem oczekujący i oglądałem w kółko chyba wszystkie filmiki na jutjubie z kijanką w roli głównej :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: kasia_mm » 03 gru 2011, 10:34

fajny filmik - nie wiem czy to kwestia mojego kompa czy nagrania ale mi wychodzi bardziej czerwona ta pomaranczka niz pomaranczowa - ale co by nie gadac auto jest piękne. Szczerze mówiąc nie spotkałam jeszcze osoby, która by powiedziała, że to brzydkie auto, któremu by się nie podobało! dziwne bo tyle co ludzi, tyle gustów a tu taka jednomyślność :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: mint » 03 gru 2011, 12:47

Ja myślę że Peter Schreyer trychę przesadził z naszym sportkiem, na conajmniej dziesięć lat mają z głowy facelifting, swoją drogą ciekaw jestem czy następca będzie jeszcze lepiej wyglądać, czy tak jak nowy civic który według mnie jest beznadziejny i widać że z obecnym za bardzo odjechali i nie mają pomysłu na nowy :|
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: saber » 03 gru 2011, 14:30

mint, ja się tym specjalnie nie martwię :) Zmiany liftingowe to "zmartwienie" kolejnych klientów :) Na miejscu projektantów jedyne co bym zmienił to tył, bo jest trochę ugrzeczniony w stosunku do agresywnego przodu. Reszty bym nie ruszał. Na razie myślę jednak że przez 4 lata co najmniej nie będą tykać modelu, który spotkał się z takim przyjęciem na rynku i wciąż trzeba czekać na niego kilka miesięcy ...

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: aBARTh » 04 gru 2011, 14:14

Ja ze zmian proponowałbym LED'owe tylne światła zamiast normalnych żarówkowych.
A się tak zastanawiałem ostatnio jakby wyglądał Grand Sportage, czyli troszkę wydłużona wersja (tak jak jest Quashqai +2)

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: krawcu68 » 04 gru 2011, 21:21

Popatrz na audi Q7 - wydaje mi się, że to będzie cosik kole tego :aha:

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: mint » 04 gru 2011, 21:27

Zgadzam się z Krawcu68 że nasz sportek to pomniejszone Q7 :D
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: wentyl » 07 gru 2011, 00:48

Listopad w tym roku piękny był! Szczególnie dla tych co już jeżdżą Sportage'ami :lol: Nie popieram jazdy po lesie inaczej niż konno lub rowerem, ale przyznaję, że to plener dla kijanki wymarzony. Gdyby było więcej dynamiki w ujęciach (np. fontanny liści spod kół, ostry slalom między drzewami itp.) to byłby chyba Oscar za zdjęcia ;) Ale i tak filmik sympatyczny :)
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: saber » 07 gru 2011, 01:17

wentyl, nie wjechałbym do "normalnego" lasu samochodem :) Jak pisałem - to zamknięty teren zespołu pałacowo-parkowego, a wjechać musieliśmy żeby dotrzeć do tablic rozmieszczonych na terenie parku - zjechałem na chwilkę z "trasy" przy cichej aprobacie Pani architekt :) Pejzaż był rzeczywiście niesamowity, bo wszystko łącznie ze ścieżkami było przykryte dywanem z liści. Pytałem się czy to sprzątają :) i generalnie tak, ale w tym roku odpuścili. Zresztą dużo się tam dzieje, bo odnawiają cały pałac i teren wokół i już na początku przyszłego roku będzie można zwiedzać Pałac barona Goetza, dzięki któremu stoi również okocimski browar w Brzesku :)
W ramach współpracy z firmą, do której należy również Kopalnia Soli w Bochni oraz tenże pałac, opracowywałem stronę internetową Pałacu Goetzów (www.palacgoetz.pl) to powiem jako ciekawostkę, że jeśli zaś chodzi o jazdę konną, to właśnie baron Jan Albin Goetz był miłośnikiem koni rasy Hackney :) - był też prekursorem motoryzacji na tych terenach i wybrał samochód nie byle jaki :). Od 1913 roku baron Goetz był posiadaczem samochodu marki Lorraine-Dietrich. Wówczas było to jedno z pierwszych aut osobowych w Galicji. Auto ma silnik 4-cylindrowy, rzędowy o poj. 4,5 litra i mocy ok. 40 KM, wyposażony w lotniczy system zapłonu z dwoma świecami w każdym cylindrze. Rozpędza się do prędkości ok. 100 km/h. Obecnie samochód ten jest jedynym zachowanym egzemplarzem tej marki. Działa do dziś!

Co ciekawe, samochód ten jest rękach polaka :) - oto ta fura:
stan sprzed renowacji: http://screensnapr.com/v/KFWTBr.png
stan po renowacji: http://screensnapr.com/v/M3LZCr.png , http://screensnapr.com/v/fZoM3o.png , http://screensnapr.com/v/WzW8Lz.png

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: wentyl » 08 gru 2011, 00:34

Wiele lat temu byłem w Okocimiu i ze smutkiem patrzyłem wówczas na chylący sie ku upadkowi przepięny pałac. Cieszy mnie to, że w końcu trafił on w dobre ręce i powoli wraca do czasów swojej świetności, wtedy gdy baron Goetz był posiadaczem Lorraine-Dietrich i objeżdżał konno lub tym cudem ówczesnej motoryzacji swój park w stylu angielskim. Być moze dzisiaj baron Jan Albin chciałby się przejechać twoją kijanką @saber ;) Ale podziwiam też tych ludzi, którzy odnowili ten unikatowy egzemplarz stuletniego już prawie samochodu. Brawo! Twoja stronka o pałacu też mi się podoba, nie tylko twoja "jesienna pomarańcza" :roll:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna pomarańcza

Postautor: saber » 08 gru 2011, 01:38

wentyl pisze: Być moze dzisiaj baron Jan Albin chciałby się przejechać twoją kijanką @saber ;)" :roll:


dzisiejszy "baron" raczej z pogardą spojrzałby na koreański produkt motoryzacji - bowiem sam jeździ czarnym HUMMER'em, a konie tam będą ale tylko mechaniczne ... Co więcej do pałacu zawitają multimedialne projektory i technologia "jutra" - mam nadzieję, że jakoś to razem ze sobą "zagra" i w odrestaurowanych wnętrzach oprócz "ducha" WiFi będzie się dało poczuć powiew historii ...


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap