Owieczkowa Kijanka :)

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Proximus
Nowy
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Proximus » 08 maja 2019, 09:12

Pytałem dlatego że akurat barwa światła użytej przez Ciebie taśmy jest dla mnie super. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Proximus
Nowy

Postautor: Proximus » 09 maja 2019, 00:31

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zakładałeś Ledy Philipsa na światła drogowe, czy zabzezpieczałeś w jakiś sposób reflektor przed pyłem i wodą. Oryginalna zaślepka nie będzie pasowała z uwagi na długość żarówki Led, i zapewne na jej chłodzenie. Znalazłem na aukcji osłony przeciwpyłowe, ale niestety nie pasują do naszego reflektora.Obrazek

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI XL + OWCA LIMITED EDITION :)

Postautor: Owca007 » 09 maja 2019, 09:35

Nie przerabiałem osłony czy obudowy lampy. Żarówka weszła dosłownie na styk jedyne co przerobiłem to zdemontowałem tą plastikową wtyczkę i podpiąłem bezpośrednio osobno piny do leda bo inaczej musiałbym upychać na siłę, a nie chciałem. Wszystko zależy właśnie od tego jaką masz żarówkę czy się zmieści. Ja żeby swoje założyć musiałem dodatkowo odkręcić ten pręcik mocujący w lampie i najpierw założyć go na żarówkę, a potem dokręcić w lampie i przypiąć inaczej nie szło bo radiator uniemożliwiał włożenie palców do tego miejsca, a tak płaskoszczypce i poszło.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta

Postautor: Owca007 » 15 maja 2019, 07:54

W aucie na 165tys. zrobiłem mega serwis i zawitały wszystkie nowe filtry, powietrza silnikowy wymyty i nasączony bo jest K&N kabinowy węglowy Filtron, a oleju i paliwa oryginał KIA czyli tak naprawdę Mahle. Sitko w baku sprawdzone- czyściutkie. Przy okazji sprawdzone hamulce, zawieszenie, półosie itp. no i poziomy olejów w skrzyni i dyfrach. Wszystko ok ale jest jedna zmiana tym razem do silnika zalałem taki to bajer z olejem:
ObrazekObrazek
Dużo ludzi go chwali, nawet forumowicze co u mnie było zalewali żadnych skutków ubocznych nie ma wręcz przeciwnie, mówią, że lepiej i auto mniej pali. Więc co mi tam sprawdzę u siebie. Resztę co mi została po konsultacji z producentem dolałem do dyfrów i skrzyni przy kontroli poziomów oleju bo też pomaga zmniejsza tam tarcie. Zobaczymy co to za magia :D. Całość trochę pracochłonna bo w sumie z 4h ale Kijanka zadowolona. Do tego paliwko Vevwa ON z pierwszego tłoczenia, pewna świeża nie leżak w zbiorniku. Teraz jeżdżę i obserwuję zobaczymy co się będzie działo bo jak na razie po 300km jedyne co zauważyłem to to, że komputer silnika zmienił skład mieszanki. Szkoda, że nie mam możliwości pomiaru obciążeniowego na hamowni wszystkich parametrów silnika- spalin tak co te 200km wtedy by wszystko wyszło czy jest lepiej.

Proximus
Nowy

Postautor: Proximus » 17 maja 2019, 18:29

No i pech założyłem na światła mijania Ledy Philips x-tremeultinon i po włączeniu silnika po kilku sekundach zaczynają migać. U Ciebie też taki objaw ? Czy tylko moje mają taką przypadłość.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta

Postautor: Owca007 » 17 maja 2019, 19:20

Ja mam ledy na długich bo na mijania mam xenon i w takiej konfiguracji nic nie mruga. Wszystko śmiga aż miło już dobre 3-4 miesiące.

Proximus
Nowy

Postautor: Proximus » 17 maja 2019, 19:23

W zasadzie różnica nie powinna być rzadna czy są zamontowane na światłach mijania czy na drogowych. Hmmm 600 zł póki co wróciło do pudełka.

Wróć do „FOTO GALERIA”