Cassa White z Bc

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
benezis
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2015, 13:14
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI, Hyundai ix35 2,0 CRDI, VW EOS 1,4 TSI
Lokalizacja: Grójec

Re: Cassa White z Bc

Postautor: benezis » 12 sie 2015, 10:56

A może były właściciel niech napisze do otomoto co było nie tak z tym samochodem, może coś zrobią (ale co :?: ).
W opisie jest nieprawda samochód bezwypadkowy itp.

Awatar użytkownika
gulsoon
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 22 gru 2011, 19:55
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 4WD, AT, 1K, XL + SLS, AW8, SRK
Lokalizacja: Warszawa

Cassa White z Bc

Postautor: gulsoon » 12 sie 2015, 18:49

Przyznam, że jak to czytam to jestem w ciężkim szoku. W życiu nie kupię używanego samochodu ( oczywiście dopóki będą możliwości ;) ) .

Nie ma żadnych regulacji, że jak coś miało szkodę całkowitą, to nie ma prawa już jeździć?


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Cassa White z Bc

Postautor: bykman » 12 sie 2015, 19:42

W ogłoszeniu większość info się zgadza, serwisowany, 1-wszy właściciel, tylko że zamiast na żyletki to po reaktywacji spowrotem do ruchu.
Z drugiej strony gość przywiózł na lawecie samochód z niemiec po wypadku, po 2 tygodniach przychodzi do mechanika na odbiór auta, a ten mu na to, że jakby nie próbował klepać to za każdym razem wychodzi przystanek autobusowy [zlosnik2]
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Cassa White z Bc

Postautor: Dario911 » 12 sie 2015, 23:06

Jeżeli była szkoda całkowita to nie bardzo wiem jak ten samochód został zarejestrowany. Ja przy szkodzie całkowitej przed wypłatą kaski musiałem samochód wyrejestrować w Wydziale Komunikacji. Taki samochód nie może być powtórnie zarejestrowany . Wg mnie coś się tu nie zgadza.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cassa White z Bc

Postautor: kasia_mm » 13 sie 2015, 05:57

zgadza się, zgadza - wyrejestrowujesz i samochód staje się własnością ubezpieczalni i myślisz, ze dali go na żyletki a tymczasem ubezpieczycielowi to się nie opłaca - nie dość że biedny musiał wywalić kupę kasy na odszkodowanie (to nic, że płaciłeś na to wysokie składki) to jeszcze będzie wydawał na zezłomowanie?? sprzedają handlarzowi, ten go remontuje, zawozi auto na przegląd (często szemrany o ile wogóle) i dostaje bumagę, że auto sprawne - to jedzie do wydziału komunikacji, rejestruje i już

a potem i tak bezczelnie podnoszą składki prawie rok w rok:) taki mamy klimat

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cassa White z Bc

Postautor: MarekA » 13 sie 2015, 07:30

Kilka lat temu z moim Sportage było podobnie- po szkodzie całkowitej znalazł się na otomoto jako bezwypadkowy [zly2]
Nie wiem jak teraz ale chyba się nie zmieniło- to nawet nie ubezpieczyciel sprzedaje tylko właściciel sprzedaje wrak wskazanemu kupcowi za kwotę wskazaną przez ubezpieczyciela i nie wyrejestrowuje się tylko zgłasza do starostwa normalną sprzedaż .
Więc taki proceder jest w interesie ubezpieczalni - mogą wypłacić mniejszą kasę , a że potem na ulicach jeździ "bezwypadkowy" złom nikogo nie interesuje
Kupno używanego samochodu przez osoby nie zajmujące się motoryzacją na codzień to wielka loteria - i to w świetle prawa wszystko działa legalnie [zlolta]

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Cassa White z Bc

Postautor: Dario911 » 13 sie 2015, 08:28

Czyli rację mieli Panowie u Sowy. Państwo istnieje tylko na papierze :D

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cassa White z Bc

Postautor: kasia_mm » 13 sie 2015, 08:52

no niestety... błąd tez jest po stronie producentów - takie auto od razu powinno być wpisane w system gwarancyjny ze traci gwarancję bo była szkoda całkowita - a nie ma takiego zwyczaju....

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Cassa White z Bc

Postautor: Kwarcu » 13 sie 2015, 15:15

Miejcie też świadomość, że szkoda całkowita nie zawsze oznacza, że auto jest wrakiem. To oznacza tylko tyle, że koszt naprawy samochodu w ASO (najczęściej) w oparciu o nowe, oryginalne elementy (dobrze chyba wiecie, że są drogie + stawki roboczogodziny w ASO) staje się nieopłacalny ze względu na przekroczenie jakiegoś procentowego progu wartości samochodu sprzed dzwona.

Przykładowo możecie powybijać wszystkie szyby, zbić wszystkie reflektory oraz powgniatać i porysować całą karoserię urywając lusterka, dodatkowo przebić wszystkie opony i zniszczyć tapicerkę w środku. Myślę, że naprawa z AC wskazałaby na szkodę całkowitą bez problemu (przy kosztorysie z ASO), a czy takie auto nie nadaje się do jazdy po naprawie? Odpowiedzcie sobie sami.

Oczywiście nie twierdzę, że auto Michała również nadawało się do naprawy i mogło wrócić na drogi, bo nie widać dokładnych uszkodzeń, natomiast "ucieknięcie" koła po kolizji nie musi oznaczać, że auto do niczego się nie nada i nie da rady go bezpiecznie naprawić. Sprzedawca jedynie kłamie, że oryginalny lakier no chyba, że kupił z rozbitka pod kolor zderzak, błotnik, itp. to wtedy faktycznie może być oryginalny. [hihihi] Czy auto jest powypadkowe? Dla jednych tak, dla innych nie. Brak jednoznacznej definicji auta powypadkowego. Jedyne co wiemy, że auto jest "pokolizyjne", bo nikt z uczestników nie ucierpiał. To kolejne co można zarzucić sprzedającemu, że nie wspomina o kolizji i związaną z tym naprawą blacharską.

Nie, nie bronię handlarzy i nie jestem za zatajaniem historii sprzedawanych samochodów. Po prostu nie skreślałbym każdego samochodu, tylko dlatego, że naprawa w ASO była nieopłacalna dla ubezpieczyciela i przyjęto szkodę całkowitą. ;) Auto powypadkowe cechują raczej poważniejsze szkody - wypalone poduszki i napinacze pasów, uszkodzone podłużnice, wspawywanie ćwiartek przy naprawie...

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Cassa White z Bc

Postautor: michal55yh » 14 sie 2015, 18:38

Nie chce mi się wrzucać listy uszkodzonych elementów (a i też czasu mało) ale całe przednie zawieszenie do wymiany było oraz tylne. Tylny błotnik też był walnięty także musiał być szpachlowany i lakierowany.

Na tą chwilę auto ma cofniętą gwarancję. Jeśli kupujący sprawdzi auto w ASO to dostanie informację, dlaczego została cofnięta gwarancja. A dlaczego ją cofnęli? Auto zostało naprawione poza autoryzowaną stacją a takie auto nie może mieć gwarancji.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Cassa White z Bc

Postautor: ZygJe » 15 sie 2015, 13:43

Moja opinia jest taka: sprzedający to auto jest oszustem- wszystko w temacie. Chyba, że informację o tym, że auto było uszkodzone przekaże przed sprzedażą - w co wątpię.
Samo auto jeśli było prawidłowo naprawione - nawet z częściowym wykorzystaniem używanych części jest w pełni sprawne. Zawieszenie można wymienić (byle w całości), błotnik, zderzak, drzwi, skrzynie biegów - wymienić - byle nie pacać szpachlą. i auto będzie w 100% sprawne. Ale nabywca powinien o tym wiedzieć!
A dla czego się nie dowie? Bo takie auto będzie musiało być znacznie tańsze - przecież tyle jest ofert aut BEZWYPADKOWYCH i z NISKIM przebiegiem..... Polacy sami chcą być oszukiwani.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

marekzal
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2015, 20:26
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,7CRDI

Re: Cassa White z Bc

Postautor: marekzal » 16 sie 2015, 20:39

MarekA pisze:Kilka lat temu z moim Sportage było podobnie- po szkodzie całkowitej znalazł się na otomoto jako bezwypadkowy [zly2]

Witam nie mogę napisać do kolegi PW

jawor
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:58
Czym jeżdzę: Citroen C4 1.6 Sportek 1,6 L B Line
Lokalizacja: Słupsk

Re: Cassa White z Bc

Postautor: jawor » 16 sie 2015, 21:19

Musisz mieć 20 postów aby pisać PW

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Cassa White z Bc

Postautor: Zajonc » 19 kwie 2018, 10:32

michal55yh pisze:Na moją prośbę zostały wymienione sprężyny.

wiesz może co to za sprężyny? z innego modelu/marki? czy może jakieś dedykowane do sportka? u mnie w ASO rozłożyli ręce... [zlolta]
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Cassa White z Bc

Postautor: michal55yh » 04 maja 2018, 08:08

Była akcja serwisowa na opadające sprężyny. Nie w każdym aucie je wymieniali ale jeśli ewidentnie tył auta osiadł, wymieniali je.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap