Owieczkowa Kijanka :)

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: mint » 26 lip 2016, 19:32

20 punktów do lansu [zlosnik2]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: piotrb007 » 30 lip 2016, 14:48

Witaj [papa]
Mam pytanie do Ciebie jak tam Twój licznik?
Uruchomiłeś może już wyświetlanie informacji o odległości od przeszkody ?
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 30 lip 2016, 15:17

Zrobiłem przebieg zrobiłem tps-a z odległością lipa sam nie umiem dokodować inni co znam też nie umieją mówią, że jeszcze nie umieją. Ale licznik wypas wygląd czytelność miód malina. Pytanie aluzja czy ja mam bo Ty już masz albo też szukasz rozwiązania hehe [hihihi].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: piotrb007 » 30 lip 2016, 18:22

Ja też mam tylko byłem dzisiaj w salonie i widzieli licznik nic nie mówili że stracę gwarancję.
Zapytałem czy da radę coś z tym zrobić i powiedzieli że tak tylko trzeba coś odblokować i będzie się wyświetlać,jak tylko uruchomią to zrobię zdjęcia i wstawię na forum

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 30 lip 2016, 18:26

O to super jakby im się udało to niech powiedzą jak to zrobić Kia Gam Długołęka to podjadę i niech zrobią brakuje mi tego, a bardzo przydatne to jest. Ale czego nie robi się dla wyglądu :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 12 sie 2016, 20:51

Nastał wiekopomny dzień i navi 9" infinidi wskoczyła do auta.
Z góry bardzo dziękuję Nelsonowi który to pod moją nieobecnośc jak konsumowałem podróż poślubną pisał z ruskim i ustalił co i jak ma być podłączone no i również wielkie dzięki Paolo82 który mi tą navi kupił i odebrał w Polsce bo mnie nie było.
Panowie jesteście zajebiści ja już tylko założyłem bo wy szlaki przetarliście [zlosnikok].
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest super gra o niebo lepiej od serii. Wgrać i robić można sobie wszystko dzięki temu, że jest android, a dodatkowo system IQNavi od Ruskich jest lepszy szybszy.
Mapy z Google Maps czy Janosik ale instaluję automapę. W końcu aktualne i z dobrym pokryciem.
Wyświetlacz 9 cali robi robotę można w korkach oglądać filmy czy grać w gry hehe coś czuję, że ciężko czasami będzie się od niego ogonić. Trzeba uważać żeby nie nabroić.
Jakby co to Nelson ma wszystko jak trzeba kabel przerobić.
Bo trzeba jeszcze zmienić mikrofon kamerę na 12V dałem z dodatkowymi ledami. I gniazdo AUX USB ja zmieniłem bo miałem ale można też je samemu przerobić zostawiając tylko obudowę i włożyć do niego przedłużki kabli z navi.
Wypas polecam każdemu dodatkowo z tyłu auta dodałem gniazdo usb niech Ci z tyłu też coś mają hehe [hihihi].
Relacji jak zwykle nie zrobiłem ale wybaczcie jak idzie robota z zapałem nie patrzę na telefon :(.
Ale spokojnie to nic trudnego, a dla posiadaczy którzy nie mają seryjnego zestawu navi ze wzmacniaczem sprawa jest ułatwiona bo jest mniej roboty z kablami i przerabianiem tam od razu gra. Bo u nas wszystko działało prócz dźwięku. Aha pewnie padnie zaraz pytanie czy przyciski w kierownicy działają- tak działają można je sobie ustawić jak dusza pragnie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: eng » 12 sie 2016, 22:01

No, no wygląda superowo. Gratulacje.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 13 sie 2016, 07:53

Brawo. Wygląda bardzo ładnie. :oki:

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Thomaster » 13 sie 2016, 15:46

Wygląda kozacko :oki:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 14 sie 2016, 01:19

Auto Mapa + Janosik i powiem tak najlepsze mapy i ostrzeżenia o psiakach są dzisiaj za sobą mam trasę 200km i wszystkie drogie łącznie z polnymi sprawdziłem których w KIA nie było teraz są zacieszam jak małe dziecko. Zainstalowałem też program od diagnostyki OBD i wszystkie parametry auta można sobie podejrzeć zobaczyć. Myślę nad kartą TV przez WiFi i to chyba będzie już wszystko bo neta mam cały czas z telefonu :). Nie czekajcie jak macie możliwość to wywalcie te firmowe ustrojstwo i wkładajcie coś na androidzie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: puder12 » 14 sie 2016, 14:29

Gratulacje. Zazdroszczę takim specom odwagi grzebania w elektryce. Efekty pierwsza klasa. A jaki jest czas od momentu włączenia do pierwszych dźwięków muzy np. z radia.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 14 sie 2016, 22:14

Muszę zmierzyć bo z garażu wyjeżdżam na wstecznym i wtedy jest kamerka i radio nie gra ale jak rzucam już jedynkę to radio gra. Cała operacja nie zajmuje mi więcej niż minutę.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: kjamnik » 15 sie 2016, 21:18

Owca007-daj linka do swojej navi...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 16 sie 2016, 09:37

Sprawdziłem dokładnie od czasu odpalenia silnika do pierwszego dźwięku w głośnikach to około 16-17 sekund. Jest tak, że już gra ta stacja co ostatnio była, a navi się jeszcze łąduje i pełna gotowośc ma jakośc 7 sekund później.
Link do Navi gdzie wszyscy trzej kupowaliśmy ja, Paweł i Mateusz:
http://www.aliexpress.com/item/Pure-Android-4-4-quad-core-Car-DVD-player-for-KIA-sportage-r-Sportage-2010-2014/32603486626.html?shortkey=NJZnqqAf&addresstype=600
Wszystko przeszło bezproblemowo i dostałem zwrot 100 dolców bo zrobiło się spór na aliexpressie, że nie działała do końca jak powinna i chińczyk się poddał hehe :) Więc wyszła mnie tani :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: piotrb007 » 16 sie 2016, 10:55

Tutaj jest za mniej pod tym linkiem

http://www.aliexpress.com/item/9-Inch-Android-4-4-quad-core-Car-DVD-player-for-KIA-sportage-r-Sportage-2010/32543362646.html?spm=2114.13010208.99999999.261.8sYFwX

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: paolo82 » 16 sie 2016, 11:03

Adaś navi działa prawidłowo. zwrot Z aliiexpress mamy, bo Chińczyk sie poddał ,bo nie potrafił zrobić do naszego auta odpowiedniej instalacji która uruchomi spdif i can bus z infidini wzmacniaczem.


informacja dla zainteresowanych kupnem takiej stacji firmi infidini.

Zanim zamówicie to zobaczcie jaki macie u siebie kabel. Zróbcie foto. Chyba że macie na 100% pewność że taki kabel i taka instalacja. I przy zamówieniu navi z Alieksperes napiszcie i dodajcie foto z kablem jaki macie Chińczykowi żeby wam taki wysłać pod wasza instalację.

Jeśli macie zwykła instalacje radia to problemu nie ma . Bo to zadziała bo takie instalacje maja normalnie standardowe.

Problem jest jedynie dla instalacji ze wzmacniaczem infidini. My to sobie zrobiliśmy. Mateusz - Nelson, na forum ruskim załatwił temat z pomocą kolegi z forum ruskiego, trzeba było piny zmieniać i troszkę polutować.

Tak po za tym jest ok. Duża navi i android. Teraz auto mapa mi chodzi i janosik elegancko. Muzyka. Tez jest ok. Mi starcza.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 16 sie 2016, 11:26

Z tymi nawigacjami jest różnie ta jest tańsza ale widzę ma inne przyłącza z tyły więc i kabel, przeróbki będą inne. W sumie widziałem z 4 rodzaje już, przód ten sam plecy i wnętrzności inne. Kupiliśmy u producenta Infinidi towar sprawdzony i wymęczony przez Ruskich więc postawiłem na sprawdzony działający sprzęt, a nie na eksperyment żeby 50 doców zaoszczędzić.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 01 wrz 2016, 21:27

Męczyła mnie odma i w końcu rozwiązałem problem. W sumie to tam kropla na 1000km się pokazała ale mnie to drażniło [zly1]. Nie założyłem w sumie catch tanka czy innych bajerów ze względu na obawy zamarznięcia wyssania oleju itp.. Zastosowałem dwa kolanka gumowe dwa plastikowe opaski i filtr odmy z opla :). Filterek jest w rurce na górze pomiędzy kolankami nie ma szans się ruszyć więc nigdzie nie pójdzie w silnik czy turbo. Olej powietrze ma pod górkę i jest filterek więc się skropli i zostanie w silniku dolot będzie czyściutki [zlosnik2]. Separator w głowicy jest najlepszy jaki może być bo jest labiryntowy nie żadne membrany zasuwki czy tym inne badziewy podobne. Nie mam obaw przed zamarznięciem czy jakąś awarią test bojowy i szczelności przeszłą wzorowo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 11 wrz 2016, 19:24

fajnie wyszedł ten filterek. [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 12 wrz 2016, 17:27

No i dostała prezent moja mała od Pawła tym razem :)
Obrazek
Pasuje super wykończenie miód jak od chińczyka za 6 dolarów :).
No i filmik jak się navi włącza do pierwszego dźwięku z nowym motywem uruchamiania :).
Jak widzicie zajmuje jej to jakieś 26 sekund. Kamera cofania działa oczywiście od razu jak odpalisz silnik.

https://www.youtube.com/watch?v=q6s9_CUnUPo
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 12 wrz 2016, 19:19

Kurczę do administratorów. " Czy to tak trudne ku......, jest zrobić aby linki otwierały się po kliknięciu ?" Wkurza mnie to ciągłe kopiowanie. Zróbcie cos w końcu.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap