Owieczkowa Kijanka :)

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2016, 21:30

No właśnie oblukam i może wyrwę oryginalną antenę ale ta po zmianie bata i tak mi się bardzo podoba. Nie jest źle [zlosnikok].

Przechodząc do sedna jestem teraz najszczęśliwszym właścicielem Kijanki przed-poliftowej hehe z podgrzewaną kierownicą, bo inne rzeczy co ma polift też mam, a nawet i więcej [hihihi].
Moja kobieta poszła malować obrazy, a ja po cichu do garażu i wio z robotą- mimo niedzieli niedobry ja :).
Efekt taki, że w łapki jest ciepło.
Wszystko podłączone na oryginalnych kablach wtyczkach wygląda jak seryjna instalacja :D.
Zestaw kierownicy zwijak guzik kupiony na ebay.
Dwie wtyczki (w moim zestawie nie było, w żadnym nie znalazłem) do podłączenia o numerach 1891303224AS i 9999900021AS kupione po kontakcie z kolesiem z Korei południowej też ebay po prostu zapytałem czy załatwi bo w Europie niedostępne i drogie. (mam jeszcze 2 zestawy kupiłem więcej).
Konektorki do wtyczki 2 sztuki, tutaj duże dzięki do Pana Grzegorza z Kia Gam Długołęka (bo wiem, że tu zagląda) on mi pomógł dostać niemożliwe do znalezienia końcówki wtyczek. Wycięte ze starej instalacji chyba z Kia Venga hehe mam ich sporo :).

Efekt pracy, kierownica ma gładką skórę stara była lekko perforowana. Ta jest grubsza w średnicy o 1,5 mm milsza w dotyku.

Obrazek

Do podłączenie użyłem złodziejaszka z bezpiecznika na allegro jakieś 5-6 zł. Jest wtedy stary bezpiecznik i nowy pod który wpinamy kierownicę. Polecam Power Outlet 2 czyli zapalniczka tył bo seryjnie jest tam 20 A a i tak nikt tam prawie nic nie podłącza.

Obrazek
Obrazek

Z instalacji to co odpinamy klemę minusową akumulatora.
Odkręcamy dwie śruby trzymające poduszkę.
Wyciągamy ją i odpinamy.
Potem odkręcamy trzy śruby osłony i ją ściągamy.
Wyklikujemy zwijak i dajemy nowy.
Wsuwamy dwie wsuwki w oryginalną wtyczkę które są podłączone do guzika od włączania grzania.
Podłączamy zasilanie do kupionej wtyczki i wpinamy w zwijak Jako, że idzie tam prawie 9A weźcie kabel min 1,5mm2 (kwadrat) .
Zmieniamy (przelutowujemy) wtyczkę w ślimaku od poduszki ja miałem inną seria okrągła z Chin przyszła kanciasta tam szły inny tak Ruski piszą.
Składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
Aha kupiona osłona dolna kolumny z zestawu nie pasuje do wersji europejskiej więc wycinamy otwór na przycisk w nasej starej osłonie widać to też na linku poniżej.
Kabel z zasilania puszczamy do bezpieczników i podpinamy najlepiej pod gniazdo zapalniczki tył bo napięcie pojawia się z włączenie zapłonu, a po zgaszeniu znika więc akumulatora nam nie rozładuje.
Przykręcamy do ramy nad bezpiecznikami masę i tyle grzejemy łapki.
To tak po skrócie zdjęcia z linków poniżej wyjaśnią wszystko.

Wszystkie łączenia robiłem lutowane izolowane podwójnie lepiej nie ryzykować oryginalne wtyczki założone nie jakieś rzeźbienie z wsuwkami z innych aut. Kabel z zasilana puszczony po oryginalniej wiązce wszystko jak seria. Aha i nie bać się przelutowania wtyczki od poduszki to tylko kabel. I ważnie kierownica potrzebuje niecałe 8,7 A więc bezpiecznik dałem 10 A jest spokój. Kierownica ma wbudowany termostat sama steruje temperaturą i co najważniejsze grzeje CAŁA, a nie jak w polifcie tylko boki hehe. Do całego nagrzania potrzeba jej niecałe 50 sekund.

Więcej zdjęć nie mam bo nie są potrzebne wszystko znajdziecie pod:

http://ceedclub.ru/forums/index.php?topic=55480.0

https://www.drive2.ru/l/3236951/

Wiem wiem cwaniak jestem i rządzę :eviladmin:.

Ps. Starą kierownicę sprzedaję w dziale sprzedam, może posłużyć na dawcę sterowania do radia cena atrakcyjna.
viewtopic.php?f=26&t=4054
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2016, 09:06 przez Owca007, łącznie zmieniany 2 razy.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 04 kwie 2016, 07:23

No bracie szacuneczek, ładnie to wyszło. :brawo: :brawo: :brawo:

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: piotrb007 » 04 kwie 2016, 19:01

Super,gratulacje!!!! [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 05 kwie 2016, 06:13

Mój błąd przepraszam znalazłem wersję nakładki na antenę GPS i chyba te 12 dolców wydam :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 05 kwie 2016, 10:17

Daj link do tej anteny

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: michal55yh » 05 kwie 2016, 10:46

Szacunek za chęci na mody. Ja mam zaplanowane od roku montaż dwóch diód i nie chce mi się [rotfl1] Fajnie wyposażone auto.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 05 kwie 2016, 11:56

Kurde ta za 12 dolców to była zwykła nakładka tą na antenę w wersji GPS żeby i szklany dach nie przeszkadzał taniej nie znalazłem, trochę dożo jak za kawałek plastiku, ale za to jaka ta płetwa tłusta :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: michal55yh » 05 kwie 2016, 12:42

Gdybyś brnął rzeką po dach z tą anteną można by pomyśleć, że płynie rekin [rotfl1]
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 26 kwie 2016, 17:27

Kolejny mod do którego zmusiło mnie życie :)
Nie żałuję bo auto z tyłu jest teraz tak chronione, że sam się boję tam schylać 8-).

Hak oryginał westfalia przykręcany na stałe (tańszy żywotniejszy i można nim więcej targać) plus dedykowana wiązka główna stały plus i plus zasilający. Udało mi się to kupić za 1199zł w firmie Hak-System. Montaż samemu w domu jakieś 5,5-6h.
Gratis nakładki kuli w sumie 3 sztuki plus przejściówka z 13 pin na 7 pin :).
Podpięcie banalne wtyka się tylko kostki.
Jedyny problem to przeciągnięcie kabli z tyłu na przód auta. Załatwiłem to progiem bo w nim w środku puściłem kable do nadkola przód i potem do akumulatora. Montaż haka na otwory seryjne w ramie. Jedyny problem to prucie środka siedzenia tył osłony progów osłona zderzaka aby wszystko solidnie podłączyć i schować. Teraz toczę podstawy pod sprężyny tył aby auto unieść na tą samą wysokość co przód. bo przysiadło o 8mm :(.
Ale zrobię co mi tam,parę zdjęć znowu nie z montażu tylko z faktu dokonanego sorry. Aha zderzak jednak musiałem minimalnie podciąć wycięcie ma 30mm szerokości na 22mm wgłąb. Czujniki nie widzą haka tylko kamera go widzi- piąty czujnik cofania przyda się :mrgreen:.
Nakładkę przymierzałem i nie przeszkadza jej to jak się zrobi cieplej założę :).

Podpięcie plusa impuls i plus po stacyjce aktywujący moduł wiązki.

Obrazek

Podpięcie plusa stałego i plusa ładującego do akumulatora.

Obrazek

Widok z tyłu i profili :).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ten widok przeraża :twisted: taka wzmocnienie z tyłu auta plus hak którego nie zdemontuje. Nie chcę tego ale jak ktoś będzie miał zamiar mi wjechać w pupę to straci przód.

Obrazek

Wyjście kabli przez seryjny otwór w podłodze bagażnika dodatkowo uszczelniony silikonem.

Obrazek

Moduł w wiązce po podpięciu przyczepki nie aktywuje świateł cofania czy przeciwmgielnych żeby się nie odbijały od przyczepy i nie raziły kierowcy. Czujniki trzeba wyłączyć samemu z przycisku. Steruje też stałym plusem i ładowaniem jak ma się podpięty np. camping żeby nie obciążał auta jak ma słaby akumulator. Jakby nie wiązka dedykowana z tymi plusami to całość byłaby o 350-400 zł tańsza ale wtedy trzeba wszystko ciąć lutować i podłączać ręcznie. Aha jak się wszystko rozbiera i robi jest na youtubie:
Koleś ma super filmiki często z nich korzystam. Niemiecka dokładność hehe.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: puder12 » 26 kwie 2016, 18:21

Ten Niemiec to chyba w fabryce samochodów pracuje - sporo modzi (zresztą jak Ty Owca007)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 02 maja 2016, 22:11

Dzisiaj to już jeden z dwóch ostatnich dni które poświęciłem kijance :).
Bo mam już wszystko co można mieć i co chciałem.
Ostatni dzień to będzie koronacja i montaż całego pakietu przód tył progi czyli nakładek.
Dzisiaj przeserwisowałem całe hamulce.
Wyczyściłem prowadnice pływające zacisków plus smarowanie. Cały zacisk wyczyszczony razem z łożem. Tarcze hamulcowe mają zeszlifowany rant i odtłuszczone. Nawet zajrzałem do ręcznego z tyłu ściągnąłem tarczo-bębny i też wszystko wyczyściłem przesmarowałem prowadnice.
Po zabiegu powiem tylko, że hamulec pracuje inaczej, jest lepiej wyczuwalny. To pewnie przez to, że z przodu dwie prowadnice były lekko zapieczone stąd może brzęczenie u innych bo jak stanie na stałe to jeden kloc wtedy wibruje zamiast się dociskać.

Ale wracając do sedna dzisiaj do auta wleciały czujniki parkowania na przód i super LEDY na przeciwmgielne i doświetlanie zakrętów.
Czujniki włączają się ze wstecznymi i działają 30 sekund lub mam przycisk gdzie włączyć je mogę na stałe.
Żarówki made in skośnoocy ale świecą super testowałem z 4 rodzaje i na tych zaprzestaję świecą lepiej od seryjnych.
W aucie nie mam już nigdzie nudnego żółtego światła.

Czujników prawie nie widać jak w polifcie, są 4 ale w zupełności wystarczają :D.
Obrazek

Taki guziczek sobie sprawiłem, świeci jak włączę na stałe.
Obrazek
Obrazek

No i ledy POLECAM jak ktoś nie wie jakie.
http://www.ebay.com/itm/311373393120?_t ... EBIDX%3AIT
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Sebek117
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:20
Czym jeżdzę: KIA OPTIMA XL 1.7CRDI AUT.

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Sebek117 » 03 maja 2016, 16:41

@Owca007

1.Gdzie kupiłeś klakson? Czy były jakieś problemy z wymianą?

2. Modyfikacja silnika zrobiona na sterowniku czy przez złącze obd? byłeś już po "wzmocnieniu" w aso? bo też mam zamiar wybrać się do vtechu ale obawiam się czy przy przeglądzie nie wykasują mi nowej mapy silnika

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 03 maja 2016, 16:56

Klakson allegro wziąłem dwutonowy.
Byłem w ASO i jestem z nim ugadany, że problemu nie robią i gwarancja zostaje. Wszystko zrobione przez złącze OBD.
Jak masz niepewne ASO to przed wizytą wgrać lepiej serię sam w domu to robisz w jakieś 3min. Ja tak robiłem jak nie byłem jeszcze ugadany z obecnym serwisem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 07 maja 2016, 15:23

Mała zmiana co do czujników z przodu dodałem jednak wyświetlacz bo bardzo ułatwia określenie czy dana przeszkoda jest z lewej czy prawej strony (szczególnie mojej kobiecie) przy okazji ładnie wygląda. Umiejscowienie nad schowkiem idealnie tam pasuje.
Aha czujniki jakie założyłem to Steelmate PTS410EX-Front M6 wersja z cyfrowymi czujnikami bo są też zwykłe kupione w Polsce na znanym portalu aukcyjnym za jedyne 189zł :).
Muszą być front iż mają mniejszy zasięg jakieś 80cm da się je łatwo programować. Mają wyjście na wsteczny na lampy stopu oraz kabelek z sygnałem do ściszania radia.

Tak to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: aro121 » 07 maja 2016, 18:10

Hej, czy ten odstraszacz kun działa ? to znaczy czy miałeś dowody na to że kuny kiedyś atakowały twój samochód a po montażu tego wynalazku zaprzestały ? Mam z kuną problem, w poprzednim aucie zjadła mi wygłuszenie, dziś zobaczyłem ślady pazurów na osłonie silnika znaczy k....a wróciła !!! Niby wygłuszenie w kii jest twarde ale kunisko może uszkodzić inne elementy silnika :(

Aro

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 07 maja 2016, 20:07

Miałem z nimi doczynienia zamontowałem odstraszacz plus spsikałem jakimś olejkiem dodatkowo komorę silnika. Śladów i oznak nieproszonych gości brak.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: aro121 » 08 maja 2016, 09:06

Kupiłem wczoraj wieczorem stajonarny odstraszacz kun i żywołapkę z jakim syfem do wabienia tych łachudr. Złapię ją i wywiozę w pizdu !!!!


W poprzednim aucie zjadła mi wygłuszenie maski, teraz przy nowyj kiance nie odpuszczę !!! :)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: michal55yh » 08 maja 2016, 09:21

Owca, daj mi trochę energii na modyfikacje aut xD Fajnie modzisz, na pewno cieszysz się z tego, co robisz. Gratuluję kolejnego fajnie i elegancko wykonanego modu :)
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 08 maja 2016, 21:48

Wiesz jak to jest. Od małego fanatyk. Nie ufam nikomu jak mi przy aucie robi chyba, że mu na ręce patrzę inaczej nie ma opcji. Więc wole sobie sam wszystko zrobić. Dzisiaj czekając na swoja kobietę pod uczelnią podłączyłem kabelek z przednich czujników co wystawia sygnał do radia (pod przycisk mute) i jak wrzucę wsteczny czy osobno włączę czujniki z przodu to radio mi się wycisza :D. Mała rzecz ale bardzo przydatna.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 12 maja 2016, 22:11

Jest super :)
Mam wolny maja nowa praca awans itp. więc i znalazł się czas dla mojej śnieżynki :).
Dzisiaj założyłem osłony przód tył i progi. Jak na razie jeszcze taśma trzyma pozycję żeby przypadkiem nic się nie przesunęło czy odpadło.
Wszystkie części oryginał KIA wygląda na 20 koni więcej poczekam aż wyschnie na cacy i dodam fotki bez taśmy i foli osłon.
Aha montaż banalnie prostu no i bym zapominał do mocowania dodatkowo i tak dodałem swojego kleju do szyb, teraz wiem, że na 1000000% nie odpadnie :eviladmin:.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i maleńka dostało prezent fakt, że na spółę ale mówię jej, że to od niej hehe [zlosnik2].
Obrazek

Czekam aż wyschnie i będzie pucowanie na błysk.
Karchera długo szukałem nie chciałem nic na plastikowej pompie i szukałem minimum 130bar żeby sprawnie myć auto i trafiła się okazja wyrwałem go za jedyne 750zł oczywiście nowy i z gwarancją. Zestaw dodatków do auta i piana czeka :bigok:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: piotrb007 » 13 maja 2016, 12:38

Witaj [papa]
Super wygląda nawet z tymi taśmami ja bym je zostawił pasują do koloru śnieżynki [rotfl1]
Nakładki gdzie kupowałeś? (jakiś link do zakupu)
Użyłeś tylko kleju czy też coś innego?


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap