Kierunek montażu okładzin z akustycznym czujnikiem zużycia.

Awarie, porady, opinie.
homer4
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2018, 12:22
Czym jeżdzę: KIA Sportage SL 2.0 CRDi AWD Aut 100kW

Kierunek montażu okładzin z akustycznym czujnikiem zużycia.

Postautor: homer4 » 22 kwie 2020, 17:42

Mam pytanie odnośnie kierunku montażu klocków uwzględniając te małe blaszki (czujniki akustyczne zużycia). Wiadomo, że muszą być po wewnętrznej stronie tarczy, ale można je umiejscowić na dwa sposoby. Blaszki mogą być u góry lub na dole. W necie i na YT nie znalazłem klarownego wyjaśnienia.
Na wewnętrznych klockach mam dwa oznaczenia: "L" po lewej stronie klocka i "R" po prawej, przy czym blaszki są po przeciwnych stronach. Na jednym klocku przy L, a na drugim przy P. Czy istnieje jedna prawidłowa zasada ich montażu, czy nie ma to znaczenia?
HOMER :rotfl:

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunek montażu okładzin z akustycznym czujnikiem zużycia.

Postautor: PabloS » 23 kwie 2020, 13:31

Moim skromnym zdaniem bez zbędnych wywodów klocek hamulcowy ze zdjęcia powinien być założony po prawej stronie od strony tłoczka (kierunek czerwonej strzałki pokazuje w kierunek obrotu koła przy jeździe na wprost).
Generalnie blaszka powinna być przy ewentualnym tarciu o tarczę a po dociśnięciu przez tłoczek odginana od klocka.
Takie jest moje skromne zdanie :)

Równie dobrze może to nie mieć żadnego znaczenia ale ja osobiście tak bym to zamontował.
Załączniki
klocek hamulcowy [tył].jpg

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kierunek montażu okładzin z akustycznym czujnikiem zużycia.

Postautor: Owca007 » 23 kwie 2020, 13:48

Dokładnie jak pisze przedmówca. Ma być założone tak aby blaszka była odginana po wewnętrznej stronie zacisku czyli na tłoczku. Tak zakładają też w fabryce. I tak na marginesie pytasz, a wystarczy przy rozbieraniu popatrzeć jak założone były poprzednie na aucie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

homer4
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2018, 12:22
Czym jeżdzę: KIA Sportage SL 2.0 CRDi AWD Aut 100kW

Re: Kierunek montażu okładzin z akustycznym czujnikiem zużycia.

Postautor: homer4 » 23 kwie 2020, 15:13

PabloS pisze:Moim skromnym zdaniem bez zbędnych wywodów klocek hamulcowy ze zdjęcia powinien być założony po prawej stronie od strony tłoczka.

Tak. Założę dokładnie, jak piszesz, bo tak mi ostatnio założył mechanik, ale równie dobrze mógłbym klocek ze zdjęcia założyć po lewej stronie auta od strony tłoczka i wtedy blaszka będzie do góry, a strzałka będzie w przeciwnym kierunku. Tak mi założyli poprzednio w ASO. I o tę różnicę pytam. Czy ma w ogóle znaczenie. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :-)
Owca007 pisze: Ma być założone tak aby blaszka była odginana po wewnętrznej stronie zacisku czyli na tłoczku.

To, że od strony tłoczka to wiadomo, jak pisałem w pytaniu :-) Ale czy blaszkę dać od góry, czy od dołu? ASO założyło poprzednie klocki blaszkami do gory, a mechanik blaszkami na dół i mam dylemat, bo nigdzie nie ma jaka to różnica :-( Pzdr...
HOMER :rotfl:


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap