trzeszczący pedał hamulca

Awarie, porady, opinie.
Niki81
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:40
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi

trzeszczący pedał hamulca

Postautor: Niki81 » 21 lip 2018, 19:43

cześć
jestem nowa na forum więc witam wszystkich serecznie:)
od kilku dni jestem szczęsliwą (i mam nadzieję tak zostanie:) posiadaczką Kia Sportage 2.0 CRDi z 2011w automacie:) przeszukałam forum,ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na "trzeszczący pedał" przy wciskaniu, hamulca czy u Was też tak jest ? czy da się coś z tym zrobić to jedyna rzecz, która przeszkadza mi w tym aucie, właśnie jechałam francuzem w automacie i to nie występuje zastanawiam się od czego to zależy bo w priusie,omedze też się spotkałam z tym trzeszczeniem.
Będę wdzięczna jeżeli ma ktoś pomysł jak to wyciszyć o ile sie da.:)
z gory sory jezeli ten wątek jednak był gdzieś poruszany jeżeli tak to proszę m,ie tam przkierować:)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: trzeszczący pedał hamulca

Postautor: Owca007 » 21 lip 2018, 21:27

Proszę uściślij co dokładnie piszczy. Sam pedał w kabinie czy tarcze klocki jak już hamujesz. Ale sądząc po nazwie tematu puszka że smarem w sprayu powinna załatwić problem tylko na spokojnie bez przesady najlepiej taka co ma rureczkę żeby lepiej i dokładniej dozować. Dasz radę [zlosnikok].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Niki81
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:40
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi

Re: trzeszczący pedał hamulca

Postautor: Niki81 » 22 lip 2018, 08:44

no właśnie ciężko to opisać :) to takie skrzypienie przy odpuszczaniu (a nie wciskaniu jak wcześniej napisałam) pedału, raczej nie klocki chociaż je pewnie też wymienię :) spróbuję z tym smarem
dzięki za odpowiedź! :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: trzeszczący pedał hamulca

Postautor: Owca007 » 22 lip 2018, 11:00

Posmaruj elementy ruchome to znaczy jakieś przeguby tulejki prowadnice. Najlepiej smar silikonowy bo jest bezapachowy ale WD40 też się sprawdzi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap