Moduł ABS, ESP

Awarie, porady, opinie.
LordMorte
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2010, 00:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Katowice

Moduł ABS, ESP

Postautor: LordMorte » 21 sty 2011, 10:10

Hey

Ojcu dwa dni temu poszedł moduł ABS/ESP, przejechane jakies 5kkm. Cały moduł do wymiany na gwarancji, obecnie jeździ bez żadnych systemów. Pytanie czy komuś z Was już się to przytrafilo?

Fura: Kia Sportage III 2.0 DOHC L (nie wiedziec czemu niewidoczne przy awatarze ;( )

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: soul » 21 sty 2011, 10:36

Widoczne.
Obrazek

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: sabb » 21 sty 2011, 10:43

lepiej zeby sie nie przytrafiło [hihihi] a tak naprawdę to jednak pech ze po tak krótkim czasie taka awaria :cry:

LordMorte
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2010, 00:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Katowice

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: LordMorte » 21 sty 2011, 12:35

No wlasnie...

SOUL, wczesniej nie bylo widac :)

Ojciec juz w ogole chodzi caly wkurzony na KIA.. dobiero co drugi raz wymienil w soulu komplet sprzęgła, a tu takie coś w jego nowej zabawce... Najlepsze jest to, że w chwili kiedy mu to poszło to hamulec nie chciał w ogole zahamowac ;/

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: jaro » 07 kwie 2011, 19:59

A jakie były pierwsze objawy awarii? Tylko lampka kontrolna się zaświeciła, czy od razu przestał hamować?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2011, 21:22 przez jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: RobaL » 07 kwie 2011, 20:34

LordMorte pisze:Najlepsze jest to, że w chwili kiedy mu to poszło to hamulec nie chciał w ogole zahamowac ;/


Matko Boska, nie strasz ludzi...

Zawolaj ojca do telefonu, yyyyyy znaczy do forum [hihihi] Niech cos nabazgrze jak to sie stalo.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: recento » 07 kwie 2011, 20:44

Tragedia.Moze by dla pocieszania zacząc pisać co komu sie nie zepsuło.Super z zewnatrz ,ładny w srodku ,a poza tym szajs.Szkoda ,że przed zamówieniem nie zacząłem czytać forum , [zly1]

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: RobaL » 08 kwie 2011, 16:43

Ja sie zastanawiam czy nie przestac czytac i nie poprosic admina o bana co by mnie forum nie kusilo, bo jak tak dalej pojdzie to odbiore auto we wrzesniu i bede sie bal nim jezdzic ;)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: jaro » 08 kwie 2011, 21:29

Zależy czy do serwisu masz daleko, jak blisko, to się nie będziesz bał ;) .
Niedługo w dowcipie o właścicielach alfy romeo, co to już się widzieli rano w serwisie, zmieni się marka na KIA. Swoją drogą ilu znajomych nowych będziemy mieli! I jakie tematy do dyskusji np.: "wiesz, u mnie to już tylko działają wycieraczki, ale tylko na postoju - a u Ciebie?" :chore:
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: backuz » 08 kwie 2011, 23:00

Totalna przesada z tą awaryjnością :) Poza tym ktoś kto sobie użytkuje auto bez usterek... raczej tu nie będzie pisał a z czasem nawet zaglądał :) To tak jak z newsami w TV, jeśli na ich podstawie sobie wyrabiać zdanie... to okazałoby się, że najlepiej od razu do grobu się położyć bo i tak coś złego zaraz nam się stanie :P
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: recento » 09 kwie 2011, 02:05

Zupełnie zgadzam się z Jaro,o ile dobrze pamietam z forum podobnie jak ja długi czas jezdził Toyota.Lało sie benzyne i jechało.Teraz nie wyobrażam sobie wypadów ,gdzieś po Europie jak jest do przejechania pare tysięcy km.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: RobaL » 09 kwie 2011, 13:46

backuz pisze:Totalna przesada z tą awaryjnością :)


Troche sobie zartujemy ;) Ale powaznie mowiac to o ile jakies stuki w zawieszeniu, nie domykajace sie drzwi czy inne choroby wieku dzieciecego mozna sobie olac to jednak jak przestaja dzialac hamulce po 5tys km to zaczyna sie robic niebezpiecznie. To juz awaria bezposrednio zagrazajaca zyciu. Miejmy nadzieje, ze na te 1400 userow bedzie to jedyny przypadek. O ile to w ogole prawda, bo Kolega sie nie odzywa.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: RobaL » 08 sie 2011, 21:33

No to odswiezam watek, bo i mnie dopadly problemy. Zaczelo sie z blizniaczym sportkiem kolegi (odbierany w tym samym dniu co moj, czyli niecale 2,5 miesiaca temu). Co sie stalo? Ehhhh nawet szkoda gadac, ale po krotce: po odpaleniu auta nie gasly kontrolki zjazdu z gorki, ESP, ABS, 4x4. Dodatkowo przestala dzialac klima, kierownica ciezej chodzila, auto wariowalo cos z zamkami (nie pamietam dokladnie co - chyba sie samo zamykalo) i na postoju przy wlaczonym silniku wskazowka predkosciomierz sama podskakiwala do 10-15km/h. Auto od 2 tyg. stoi w serwisie. Diagnoza czujnik ABS albo modul ABS - sami nie wiedza. Jutro beda czesci, wymienia i sprawdza co padlo. Na logike niby maja racje. Kompowi sie wydaje, ze jedno kolo sie ciagle kreci i zdaje mu sie, ze auto jest w poslizgu. To by tlumaczylo wariujacy predkosciomierz i kierownice a co za tym idzie zamykajace sie drzwi. Skoro auto mysli, ze jedzie to zamyka drzwi. Ale klima? Tego nie rozumiem. Zobaczymy co bedzie po naprawie.
Ale to nie koniec problemow. Niecale 2 tyg. po oddaniu tamtego sportka do serwisu mnie dopadlo cos podobnego. Na razie tylko raz w sobote nie zgasly kontrolki zjazdu z gorki i ESP. A konkretnie nie wiem czy nie zgasly czy zapalily sie podczas jazdy, bo zauwazylem to 2km od domu. Wyciagnalem tel. nagralem co sie dzieje, wylaczylem silnik, odpalilem i wszystko wrocilo do normy. W niedziele potestowalem troche samochod (ostre hamowanie (szuter, asfalt), zjazd z duzej gorki z wlaczonym DBC) nic sie nie dzieje. Ale skoro wystapilo raz a drugi sportek sie rozsypal to profilaktycznie powiadomilem serwis, ze predzej czy pozniej tez przyade ;) Po rozmowie w serwisie doszlismy do wspolnych wnioskow, ze skoro auta pochodza z tej samej partii (2,0 CRDi XL AWD manual 136KM - odbierane 30.05.2011) i maja niemal sasiednie VINy to musi byc jakis wadliwy element i usterka pewnie wystapi w calej serii. Takze od razu ostrzegam wszystkich, ktorzy odbierali taka wersje w tym terminie, zeby zwracali uwage, bo moga miec to samo. A ja na razie jezdze i tylko czekam kiedy i moje auto sie rozsypie :/ Sam nie wiem czy juz umawiac sie do serwisu, bo usterka teraz nie wystepuje. Ale jak hamulce przestana dzialac, jak to opisywal Kolega, ktory rozpoczal watek to co bedzie? Ciekaw tez jestem ile aut z danej partii musi sie zepsuc, zeby oglosili akcje serwisowa? W koncu to nie jest jakas blahostka.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: jaro » 10 sie 2011, 17:33

Rzeczywiście takie dziwne objawy(brak wspomagania kierownicy, brak wskazań prędkościomierza i przebiegu, nie działa klima, ESP, ABS, napęd 4x4) daje wyłączenie/wadliwe funkcjonowanie sterownika ABS w KS. Wystarczy wyciągnąć od niego bezpiecznik i to wszystko się dzieje. Wiem to, bo u mnie nie wiadomo było, czy padła pompa ABS czy jej sterownik i wyłączając go próbowaliśmy znaleźć miejsce uszkodzenia. Okazało się jednak, że była to pompa a w tym wypadku raczej sterownik ABS szlag trafił.
Nieźle, zaczynają się naprawdę poważne usterki...
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: RobaL » 10 sie 2011, 19:58

A potrafisz mi wyjasnic co z tym wszystkim ma wspolnego klima? Bo wszystkie pozostale przypadlosci jestem sobie w stanie jakos logicznie wytlumaczyc, ale klimy za cholere :D A zapomnialem w serwisie zapytac.

BTW: Autko naprawione. Wadliwy byl czujnik ABS. A mnie kazali jezdzic poki nie bede mial choinki na desce jak w tym uszkodzonym sportku :) To, ze raz nie zgasly kontrolki to jeszcze nic nie znaczy. I co najwazniejsze hamulce mi sie nie skoncza, takze moge jezdzic spokojnie ;)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: jaro » 11 sie 2011, 08:27

Nie wiem co wspólnego ma z tym klima ale mogę się domyślać, że prawdopodobnie cały moduł zawiera w sobie także sterownik od klimatyzacji i jak przestaje działać to nie działa i klimatyzacja.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
ricardoni
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 02 gru 2011, 15:16
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 XL Sand Track
Lokalizacja: STALOWA WOLA

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: ricardoni » 22 sty 2012, 13:34

Witam! Napiszcie koledzy co dalej się dzieje w tym temacie ,czy wasze problemy ustąpiły czy tez nastąpiło ich zwiększenie?
Czytam forum i troszkę się zaczynam obawiać i zastanawiać nad moim zamówieniem/1,6 XL -SAND TRACK ,termin mam na początek marca/. :!:

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: ZygJe » 22 sty 2012, 16:28

w każdej marce i modelu wychodzą kwiatki, na fiatbravoklub można poczytać takie rzeczy że mózg dęba staje... A ja swoim fiacikiem zrobiłem 90kkm i NIC się nie zepsuło (za wyjątkiem wymiany tylnych zacisków na gwaranci - ugotowałem je na Torze Poznań na zlocie fiatbravoklubu.....)
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
ricardoni
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 02 gru 2011, 15:16
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1,6 XL Sand Track
Lokalizacja: STALOWA WOLA

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: ricardoni » 23 sty 2012, 12:07

Masz rację ,te wpisy to lekka przesada ,ja też nie zgadzam się z awaryjnością np.Renault Espace którym jeżdżę od maja 2007
wersja Tech Run 2,0 dci. Przejechałem już 120 tys.km i jedyną rzeczą jaką muszę wymienić to gałka zmiany biegów i to z powodu obszycia skórzanego które pękło ! Po za tym 3 żarówki i normalnie filtry,oleje itp.zgodnie z przeglądami.Sportka zamówiłem dla żony, ale oczywiście to auto i na mnie robi niesamowite wrażenie!

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: puder12 » 15 mar 2013, 19:18

Nic mi nie nawaliło (mam nadzieję) ale chciałem zadać pytanie odnośnie ABS więc dopisuję się w tym temacie.

Czy można wyregulować czułość tego układu. Moim zdaniem zaczyna działać zdecydowanie za wcześnie. Skutkiem tego jest wydłużona droga hamowania. Dwa razy byłem w sytuacji gdy musiałem mocniej nacisnąć na hamulec i mimo że nawierzchnia była sucha to zamiast się zatrzymać na krótkim dystansie auto jechało a ja wsłuchiwałem się w stuki ABS błagając w myślach by wreszcie samochód stanął.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Moduł ABS, ESP

Postautor: puder12 » 18 mar 2013, 22:51

Wyczytałem na forum Lancii, że możliwość regulacji czułości ABS pojawiła się w modułach BOSCH od modelu 8. Wiecie może czy w Naszych Kijankach mamy takie regulowalne moduły ABS?


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap