Pompa sprzęgła

Awarie, porady, opinie.
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 28 paź 2016, 06:43

Przebieg jakieś niecałe 120tys. i pompa sprzęgła się poci. Zauważyłem jak odkurzałem dokładne wytarcie za 2 dni kontrola i werdykt CIEKNIE! Telefon ASO pytanie rok przebieg i odpowiedź zamawiamy i wymieniamy na gwarancji. Sprawdźcie u siebie wystarczy schylić się aby zobaczyć tyły pedałów tam ładnie widać pompę można nawet ściągnąć taką gumkę ochroną i sprawdzić czy jest sucho. Czemu cieknie nie wiem nic przy niej nigdy robione nie było najważniejsze, że wymienią [ura].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 07 lis 2016, 22:27

Więc pompa zmieniona nic już nie cieknie ale tutaj rodzi mi się pytanie do posiadaczy 2.0 crdi jak u was chodzi sprzęgło. Nie wiem czy stara pompa była nie przytarta czy coś ale opór jaki stawiał pedał to od początku do końca był taki sam. Nowa pompa wykazuje takie dziwne moim zdaniem zjawisko jakby zapowietrzenia. Najpierw jakby 1/3 skoku idzie lżej potem opór narasta. Sprzęgło biegi ruszanie itp. chodzi jak bajka. U was też tak jest i jestem przewrażliwiony czy TTTM.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 08 lis 2016, 11:03

Widzę prowadzę monolog i nikt się nie podzieli uwagami? Tak czy siak sprawdzę dzisiaj sobie czy sprzęgło zostało dobrze odpowietrzone.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: listomek2014 » 08 lis 2016, 11:33

Skoro tak to powiem ci że powinno się to dotrzeć brat wymieniał to ustrojstwo ok rok temu i też miał tak jakby zapowietrzone i coś bieg mu ciężko wchodził wyjechał i był zawiedziony i od razu atak a oni że wszystko ok. wiadomo jezdzsz tym to chyba wiesz jak było wcześniej faktycznie po ok 3 dniach wróciło do normy więc może kwestia ułożenia
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: puder12 » 08 lis 2016, 11:35

Nie mam doświadczenia ze sprzęgłem, ale problem odpowietrzania jest mi znany. Dałem się namówić na wymianę płynu chłodzącego w ASO i okazało się że brakuje go w zbiorniku wyrównawczym. Już myślałem że jest jakiś wyciek, ale po dolaniu dwóch litrów problem zniknął. fachowcy chyba nie postarali się przy wymianie i nie odpowietrzyli odpowiednio układu. U Ciebie może być podobnie. Jakie by dobre ASO nie było to fachowcy potrafią spieprzyć wszystko.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 08 lis 2016, 12:31

Nic nie ubywa nic nie przybywa, wszystko chodzi jak po maśle. Sprawdzę dla spokoju odpowietrzenie i tyle będę obserwował. Może jednak ta stara, że ciekła to była przytarta- cholera go wie. Tak na marginesie wymiana banalnie prosta, a pompa jest cała plastik fantastik :(.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 08 lis 2016, 22:14

No i wyszło oliwa. Sprzęgło było lekko zapowietrzone. Rozebrałem na spokojnie wszystko akcja jak z odpowietrzaniem hamulców i w wężyku bańki zrobiłem tak z 10 raz potem leciał czysty płyn. Pedał od początku do końca twardy jak było wcześniej jutro miły telefon i ogień na serwisie nie ma zmiłuj się!!! O tym, że pod przewodach i częściach na dole typu skrzynia maglownica są pochlapane płynem hamulcowym jak i ropą nie wspomnę. Odpowietrzyłem i wszystko ładnie wyczyściłem.
Widzę zaczyna robić się masówka nie ilość.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Lukasz sport
Uzależniony
Posty: 228
Rejestracja: 12 lip 2014, 22:27
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 140km 2006
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Lukasz sport » 09 lis 2016, 09:08

Lepiej teraz chodzi po odpowietrzeniu ?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 09 lis 2016, 10:34

Jak już pisałem jest znacząca poprawa pedał sprzęgła od początku do końca jest twardy. Pewnie przez to też lepiej wysprzęgla teraz jest mniejsza obawa, że jak nie dociśnie się sprzęgła do końca to bieg i tak wejdzie poprzednio pewnie by już zgrzytało.

Więc jak ktoś ma podobny objaw albo jak biegi też ciężko chodzą polecam sprawdzić odpowietrzenie układu sprzęgła.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: mint » 09 lis 2016, 23:20

Owca a czy możesz zrobić zdjęcie jak to teraz wygląda? Zajrzałem tam dziś i nie wiem czy ta uszczelka w którą wchodzi powinna być totalnie sucha, bo u mnie wygląda jak by była nasmarowana.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Pompa sprzęgła

Postautor: Owca007 » 10 lis 2016, 08:06

Tak tak jest nasmarowana, jak tą gumkę ściągniesz widać smar w środku. Ale to dobrze dopóki nie wycieka i jest sucha, u mnie środkiem przedostawał się płyn i pompa była mokra, a jak nazbierało się więcej to jak ściągnąłem tą gumkę to z dwie krople się pojawiły. Teraz cisza ale telefon wczoraj wykonałem kierownik się dowiedział i na udobruchanie jakiś duży zestaw kosmetyków- płynów na zimę jedzie do mnie kurierem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap