Tarcze hamulcowe przód i tył

Awarie, porady, opinie.
Awatar użytkownika
iparts
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2013, 13:31
Czym jeżdzę: Kia Ceed
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: iparts » 24 sty 2019, 14:04

Jeśli chodzi o układ hamulcowy to jest on szczególnie ważny, gdyż odpowiada za nasze bezpieczeństwo. To właśnie opony oraz tarcze i klocki hamulcowe odgrywają największą rolę, dlatego w tym przypadku lepiej kupić coś lepszego. Brembo powinno sprawdzić się bardzo dobrze, a do tego w porównaniu z innymi markami wychodzi całkiem atrakcyjnie - na stronie https://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa-brembo-08a86911,0-65-08a86911-1501145.html za 120 zł za sztukę.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: Zibi70 » 26 lis 2019, 00:57

Reanimując lekko wątek - bo zimny...

Wstyd się przyznać, ale muszę dosyć szybko wymienić... Tarcze, klocki i pewnie szczęki - po całości - przód i tył. Na blacie 95 tkm a ja jeszcze na oryginalnych tarczach - przyznam, że poważnie odchudzonych - lepiej nie pytajcie jak :oops:
(Tak mi jakoś umknęło, potem znów i znów i już drugi rok się wożę z postanowieniem wymiany - ale już dosyć tego pitolenia - definitywnie) :chytry:

Jak to zwykle rodzi się pytanie...
TRW czy Textar - różnica cenowo niewielka - 712 zł kpl TRW / 727 kpl Textar (bez szczęk - bo te będę musiał kupić osobno, a póki co jeszcze nie wiem, który typ mi potrzebny).
Macie jakieś aktualne doświadczenia z jakością produktów wymienionych marek? Przejrzałem starsze wpisy ale są już na tyle stare, że jakość dawno mogła się zmienić. Ewentualnie - co wziąć, bo przyznam, że dawno nie kupowałem tarcz i niektóre marki jakie widzę wyglądają mi na bardzo egzotyczne - Blue Print / Denkermann / Zimmermann / Daco (abo nie da). :roll:
Ostatnio zmieniony 26 lis 2019, 01:14 przez Zibi70, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: Owca007 » 26 lis 2019, 01:08

Jak jest $ to zimmerman jak nie to textar lub rotinger. Czemu zmiana zacisków?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: Zibi70 » 26 lis 2019, 01:15

Nie, nie - nie chcę zmieniać zacisków - raczej liczę się z koniecznością wymiany szczęk na nowe z powodu zużycia, choć na przeglądzie hamulec ręczny trzymał OK.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: Owca007 » 26 lis 2019, 08:50

Aha ale zaciski sprawdź jak byłeś na takim skraju zużycia to tłoczki się musiały bardzo mocno wysunąć. Co do ręcznego to musisz rozebrać i sprawdzić ja w swojej poza czyszczeniem nic więcej nie robiłem ale ręczny używam tylko na przeglądzie :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Tarcze hamulcowe przód i tył

Postautor: Zibi70 » 26 lis 2019, 11:35

Myślę, że tłoczki nie wylazły za bardzo - tarcze są cienkie ale klocki jeszcze dosyć grube - jakieś 70% pozostało - były wymieniane trzy lata temu. Ja na ogół na ręcznym też nie jeżdżę ;) Sportek słabo wchodzi w drift ;)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap