TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Awarie, porady, opinie.
dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 14 kwie 2013, 09:46

marcinK pisze:... Więc na pewno nie występuje we wszystkich 1,6 (trudno by w takim razie mówić o wadzie konstrukcyjnej, ale sam nie wiem).
Oczywiście nie należę do tych co nie wierzą w to co opisujesz i pokazano w TVN Turbo.
A jeszcze jedno - u mnie "szóstka" jest , słabo zauważalna, ale to też z racji zawodu - posiadać muszę dużą fantazję... :rotfl:


Zauważ, że nie użyłem słowa wszyscy, wszystkie ... nie mam dostępu do bazy VIN KIA, a także nie znam wszystkich użytkowników tego samochodu. Nie wiem, jakie egzemplarze z jakimi serwami itd. wychodziły z fabryki, skąd się te serwa wzięły czy są z tej samej serii itp. itd.

Jestem też podobnie jak Ty życiowym optymistą, ale wszystko ma swoje granice, także optymizm. Z tego powodu zapina pasy w samochodach, wyposaża je w ABS ESP .............. poduszki powietrzne i SKUTECZNE w szerokim tego słowa rozumieniu HAMULCE

Pozdrawiam

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: marcinK » 14 kwie 2013, 10:38

Nie pisałem, że to są Twoje słowa, że "wszystkie", bo to moje stwierdzenie.
Ale może, rzeczywiście być tak jak piszesz, jakaś partia, modele itd.
Odebrana po 178 dniach:)

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 21 cze 2013, 15:36

Final sprawy, jak mi się wydaje, przynajmniej dla mnie?
Zakończenie zdecydowanie odbiega od tego czego oczekiwałem. Samochód kupiła... KIA w cenie nowego.
W tym temacie w zasadzie wszytko już napisałem wiec pozostae mi zapytać, czy ktoś nie chce kupić kompletu bardzo dobrych opon zimowych 17" NOKIAN do Kia Sportage z felgami aluminiowymi.


Pozdrawiam serdecznie
Dariusz

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: michal55yh » 21 cze 2013, 15:42

No to w zasadzie finał pozytywny, aż ciężko uwierzyć że odkupili pojazd.
Gratuluję determinacji.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: puder12 » 22 cze 2013, 20:04

dariusz747 pisze:Zakończenie zdecydowanie odbiega od tego czego oczekiwałem.

A czego oczekiwałeś - skoro KIA nie widziała problemu to pewnie niczego by nie naprawili. To chyba dobre rozwiązanie - dostałeś wyłożoną kasę i możesz kupić całkiem inne nowe autko.

PS
TV ma moc :lol:

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: Przemek1472 » 22 cze 2013, 22:27

Jednym słowem, wyszedłeś na tym super. Kupujesz nowy samochód a KS pojeździłeś za friko ;) . Ciekawe na jaki samochód się zdecydujesz ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 29 cze 2013, 15:44

IMAG0154_600x450.jpg


W temacie opon i felg...
Opony NOKIAN WR G2 225/60/17 103V XL
Felgi DEZENT J

Przejechanie mniej niż 10 000 km, równomiernie zużyte, nie naprawione, brak uszkodzeń, kupione nowe i założone przed zimą 2011/2012

Wiecej zdjęć tutaj www.db.tt/rQO8AIpr

Pozdrawiam
Dariusz
Ostatnio zmieniony 29 cze 2013, 16:25 przez dariusz747, łącznie zmieniany 1 raz.

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 29 cze 2013, 16:08

[/quote]
A czego oczekiwałeś - skoro KIA nie widziała problemu ....:[/quote]

Hmmm przyznam, że Twoja interpretacja jest według mnie "przewrotna" , według mnie widziała problem i co więcej świadomie go wygenerowała kosztem paru dolarów na dodatkową pompę podciśnienia i akceptacją wadliwej konstrukcji serwa. Zresztą wszystko w tym temacie odnośnie spraw technicznych już zostało napisane.


Pozdrawiam serdecznie
Dariusz

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 29 cze 2013, 16:19

Przemek1472 pisze:Jednym słowem, wyszedłeś na tym super. Kupujesz nowy samochód ....


Dwa lata jeździliśmy samochodem z nie sprawnym układem hamulcowym, narażając życie i zdrowie. Ja tak na to przede wszystkim patrzę. Z nowych samochodów już się wyleczyłem... raz na zawsze, chyba?

Pozdrawiam
Dariusz

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: Przemek1472 » 29 cze 2013, 22:34

Absolutnie nie dworuję sobie z bezpieczeństwa twojego i twojej rodziny, ale chciałem podkreślić, że to najlepsze wyjście z problemu dla wszystkich podmiotów zamieszanych w tą aferę.
Nie jestem posiadaczem automatycznej skrzyni i nie zaobserwowałem u mnie opisywanego przez ciebie problemu. Posiadacze i właściciele KS nie potwierdzali wykrytej przez ciebie wady konstrukcyjnej, więc może to był felerny egzemplarz (rozumiem, że wykryłeś to w innych), lub seria.
Zadając pytanie "Co wybierzesz teraz ?" wykazałem lekką złośliwość bo nie ma samochodów idealnych i wiem, że w każdym jakieś kwiatki można wykryć. Po prostu jestem ciekaw jakie one ( te kwiatki
;-) ) będą w innych markach skoro jesteś takim beta testerem i liczę, że się dowiemy od ciebie na tym forum. Pewnie i tak kupisz nowy, bo ciężko kupić używany jak się raz zasmakowało w nowych...

Pozdrawiam ciepło Przemek
Powaga jest zwykle strojem głupców

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: ZygJe » 30 cze 2013, 07:00

Ja absolutnie nie negując twoich problemów z hamulcami, nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego nie można było naprawić w sumie prostego układu. .....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: michal55yh » 30 cze 2013, 08:51

Ponieważ większość pracowników ASO nie zna się nawet na podstawowej mechanice i później takie kwiatki są. Czasami błaha usterka stwarza niebezpieczne sytuacje a wymieniacze części z ASO nie potrafią dojść do tej usterki, bo komputer nic nie pokazuje.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: Przemek1472 » 30 cze 2013, 10:15

Ta cała historia wydaje mi się nie do końca jasna. Może Pan profesor od silników zebrał by cały wątek na koniec i zrobił wykład i podzielił się swoimi wnioskami dotyczącymi innych możliwych scenariuszy wyjścia z impasu, oraz subiektywnych odczuć omawianego problemu.
Powaga jest zwykle strojem głupców

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: TVN Turbo Turbo Kamera 8.04.2013 problem z hamulcem.

Postautor: dariusz747 » 30 cze 2013, 10:16

Panowie, koledzy,

Ja się nie obrażam, jak i nie jest absolutnie moją intencją obrażanie kogokolwiek na tym forum. Jeśli ze sposobu formuowania wypowiedzi przeze mnie ktoś wrażliwy może odnieść takie wrażenie to ja nic na to nie poradzę.

Podsumowując w prostych slowach:

Twierdzenie, iż ktoś kupuje 2 letnie sprawne samochody w cenie nowych, jest objawem naiwności... ?

A co do wad tych samochodów:

Problemu pierwszego nie mogli naprawić, ponieważ z założenia zostało to źle zaprojektowane (brak wystarczająco podciśnienia w układzie wspomagania przez cały czas). Wymagało by to zmiany konstrukcyjnej polegajacej na dłożeniu pompy podciśnienia, tak jak ma to miejsce w dieslach. Mechanicznej lub elektrycznej jaką obecnie w znakomitej większości nowych samochodów także z silnikami benzynowymi można spotkać. Widocznie sposób sterowania teraźniejszymi EKO silnikami jak i stopień zaawansowania układów hamulcowych oraz wymagania im stawiane (jak miedzy innymi opóźnienia zadzialania liczone w mS) wymuszają u innych producentów podjęcie decyzji o zainstalowaniu takowej pompki.

Problem drugi jest jak najbardziej do rozwiązania. Jest to mianowicie prosta modyfikacja serwa którą wykonał miły Pan z KMP a na którą ja chciałem pisemnej akceptacji producenta. Jednak oczywiste jest, że takiego papieru dostać nie mogłem. Modyfikacja która powinna w mojej ocenie być wykonana w wszystkich samochodach wyposażonych w to serwo, jak sądzę nie tylko Sportage.

Problem pierwszy jest bardzo dobrze wyczuwalny przez każdego, ujawnia się głównie w niskich temperaturach i potęgowany jest wpływem drugiej wady, komuluje się to w samochodzie z silnikiem benzynowym i AT.

Problem drugi występujący samodzielnie jest trudniejszy do wyczucia. Aczkolwiek jak wspomniałem wytępował w KAŻDEJ wersji jaką jeździłem. Bardzo wyraźnie widoczny jest efekt tej wady jak i wpływ modyfikacj serwa na jej wyeliminowanie na załączonych wykresach z akcelerometru przed i po modyfikacji. db.tt/BMqw8B6w (opóźnienie 'g' w funkcji czasu 's') Jaki to ma wpływ na drogę hamowania czyli bezpieczeństwo można przy odrobinie chęci wyliczyć.

Argument wielokrotnie na tym forum przytaczany, że "ja tego nie czuję, nie doświadczyłem" jest żadnym argumentem. Moja żona tez nie czuła, nie widziała a jeździlśmy tym samym samochodem.

Nie był to pierwszy moj samochód (pierwszy i raczej ostatni nowy), poprzedni, Mondeo z roku 2002 też AT jak już wspomniałem było wolne od tej wady, jak i wcześniejsze, starsze samochody. W Murano kolegi o którym również było wspomniane ma się wrażenie, iż samochód zaczyna hamować zanim dobrze naciśnie się pedał hamulca w przypadku gwałtownego hamowania. Działanie okladu BAS jest jeszcze bardziej wyczuwalne niż w Mondeo. Podobnie jest w moim nowym, używanym samochodzie. Samochodzie klasy Sorento, jednak zgodnie ze znalezionymi przypadkowo danymi na internecie, hamujacym ze 130km/h na dystansie 13m (czy 15m, nie pamiętam) krótszym ! Napisałem to jako ciekawostkę pokazującą jak można podchodzić do projektowania samochodów.
Po modyfikacji serwa, działanie BAS było wyczuwalne także w moim Sportage, jednak inaczej, bo tutaj jest ono realizowane elektronicznie poprzez pompę ABS (taniej) niż montując bardziej zaawansowane (droższe) nieliniowo działające serwo.

Nie jestem jak sugerujesz żadnym "beta testerem", auta które posiadałem, posiadam, będę posiadał, miały, mają i pewnie będą miały różne wady. Jednak nie będę akceptował wady układu hamulcowego, tym bardziej, iż jak wspomniałem, w mojej opini wady "świadomie stworzonej" z powodu oszczędności. Akurat KIA ma doskonałe wyniki finansowe i takich oszczędności mogłaby unikać. Zresztą tego typu oszczędności nie są uzasadnione czymkolwiek.

Pozdrawiam serdecznie
Dariusz


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap