Problem z hamulcami

Awarie, porady, opinie.
Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Problem z hamulcami

Postautor: cisco » 06 mar 2013, 00:53

Wiesz....TY chyba masz problem nie z hamulcami ale ze sobą. :puk:
Kto się nie wypowie to wszytko jest źle, nie tak, nikt się nie zna tak dobrze jak TY.
Skoro jesteś taką Alfą i Omegą to pozostań dalej w swoich schizofrenicznych dywagacjach !!! :fuck3:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 01:11

cisco pisze:Wiesz....TY chyba masz problem nie z hamulcami ale z sobą!!! :fuck3:


Możesz powiedzieć o co ty walczysz, masz ok hamulce, ciesz się.
Co chcesz mi wmawiać, że u mnie nie ma problemu bo TOBIE sie tak wydaje? Pomimo tego, że pracownicy serwisu stwierdzili iż jest, przecież nie wymieniali elementów układu hamulcowego na moje ŻYCZENIE. Rzeczoznawca PZM na podstawie odczucia i POMIARÓW stwierdził, że problem występuje, odrzucił także niedorzeczne tłumaczenie problemu rodzajem zastosowanej skrzyni biegów. My wszyscy sie mylimy bo ty WIERZYSZ, że hamulce w MOIM samochodzie są OK.
Jeszcze raz zapytam czemu ma służyć udawadnianie mi, że MY nie mamu racji? Jesteś z KIA Polska? Jeśli nie, to kto tutaj powinien się leczyć?

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 01:29

puder12 pisze:czytalem....O tym że pedał hamulca jest twardy jakoś nie doczytałem wcześniej.


Przeczytaj proszę jeszcze raz, tym razem uważniej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Problem z hamulcami

Postautor: soul » 06 mar 2013, 05:15

Kolego sympatyczny radzę zabastuj troszkę bo zaczynasz powoli iść w kierunku czerwonej cienkiej linii.
Obrazek

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 08:17

soul pisze:Kolego sympatyczny radzę zabastuj troszkę bo zaczynasz powoli iść w kierunku czerwonej cienkiej linii.


W stosunku do kogo i kiedy użyłem obraźliwych słów? W stosunku do mnie użyto! Mam dość poprostu wyciskania mi kitu o wpływie skrzyni biegów na działanie układu hamulcowego zarówno przez serwis jak i wszelkiej maści wyznawców wiary w swoją wiedzę. Szczególnie przez tych,, którzy nie zadali sobie nawet odrobiny trudu na przeczytanie i zrozumienie treści całego wątku.
Nie jesteśmy kolegami, a jeśli czujesz potrzebę zabaw w "Boga", proszę jeszcze raz o usuniecie całego tego wątku i pisane wprost zamiast o cienkich czerwonych liniach. Na pewno KIA Polska jest za usunięciem tych wpisów, tyle że to jest forum użytkowników, chyba.

Pozdrawiam jednak.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Problem z hamulcami

Postautor: michal55yh » 06 mar 2013, 09:11

Kolego (może złe stwierdzenie, bo kolegami nie jesteśmy przecież [hihihi] ), człowieku, rozumiem, że masz problem z autem i to dość poważny a ASO, jak to ASO problemu nie widzi. Ale jeśli będziesz wylewał swoje żale w naszym kierunku to niestety nikt ci nie pomoże. Jak zapewne zdążyłeś się dowiedzieć nikt takiego problemu nie miał i nie ma prócz ciebie, dlatego każdy snuje domysły. Ja także powinienem narobić ambarasu, bo mi skrzynia pada. Przypadek pierwszy w PL i chyba pierwszy w EU i także nie wiadomo, co mogło się zepsuć. Trochę spokoju i może ktoś z forum ci pomoże.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z hamulcami

Postautor: puder12 » 06 mar 2013, 09:22

dariusz747 pisze:proszę jeszcze raz o usuniecie całego tego wątku ..


Soul - myślę że warto spełnić prośbę "nie kolegi" dariusz747.

Widać wyraźnie że to frustrat, który na forum znalazł miejsce do wylewania swoich żali. Jemu nie potrzeba opinii innych - on musi po prostu nas informować jaki gówniany samochód sobie kupił.

Niech idzie do radia, bo w TV już był.

dariusz474 - póki masz popsute hamulce jeździj ostrożniej, hamuj wcześniej, żebyś w całości doczekał emisji programu no i pewnie wymiany samochodu na nowy, oraz z pewnością dodatkowej nagrody od KIA za wykrycie problemu na skalę blokującego się pedału gazu w amerykańskich Toyotach.

żegnam ozięble. [hihihi]

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 09:51

puder12 pisze:... Jemu nie potrzeba opinii innych - on musi po prostu nas informować jaki gówniany samochód sobie kupił. [hihihi]


Dokładnie takie są moje oczekiwania, gdyż rady i opinie w kwestii technicznej z forum internetowego, są warte NIC w celu formalnego rozwiązania problem, szczególnie z ust osób posiadających wiarę w swoją wiedzę. Jak już napisalem wcześniej, tutaj postanowiłem napisać, zwrócić uwagę na problem który występuje w dwóch samochodach z którymi miałem doczynienie. Wiem, iż dla kogoś kto traktuje samochód jak członka rodziny niewygodne jeet mówienie o nim źle bez względu na okoliczności. Ale w takiej sytuacji powinien przynajmniej zamilczeć, jest to zrozumiałe.
Twoje rady odnośnie eksploatacji samochodu z upośledzonym układem hamulcowym są jak najbardziej na miejscu. Mi one są nie potrzebne, ale dziękuje za Twój wkład w dyskusję, może komuś się przyda.
Ja oczekuje naprawienia samochodu objętego gwarancją, myślę że Twoje oczekiwania w postaci wymiany itp. są "odrobinę" na wyrost.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Problem z hamulcami

Postautor: puder12 » 06 mar 2013, 09:57

dariusz747 pisze:Jak już napisałem wcześniej, tutaj postanowiłem napisać, zwrócić uwagę na problem który występuje w dwóch samochodach z którymi miałem doczynienie.

Trzeba więc było poprzestać na pierwszym poście. Jeśli nie oczekujesz wypowiedzi innych forumowiczów to załóż sobie bloga i tam wylewaj żale. :lol:

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 10:24

michal55yh pisze:...Ale jeśli będziesz wylewał swoje żale w naszym kierunku to niestety nikt ci nie pomoże... Jak zapewne zdążyłeś się dowiedzieć nikt takiego problemu nie miał i nie ma prócz ciebie...


Nie wylewam żali w Waszym kierunku. Parę tygodni nie pisałem, postanowiłem dodać parę informacji odnośnie stanu sprawy. Być może ktoś uzna to za interesujące, nie ma obowiązku czytania czy też wypowiadania się na ten temat?
Nie przeczytałeś całego wątku i nie zauważyłeś, że nie tylko w moim samochodzie występuje problem. Nie wiem dlaczego właściciel czy też użytkownik bo ponąć było to auto służbowe nie został poinformowany czy też nie chciał rozmawiać na temat problemu, ale wiem, że moja Żona miałaby problem z wyjaśnieniem, co jest nie tak i opisaniem tego w przejrzysty sposób uznając, że sie nie zna. Nie zabierała by też dyskusji na ten temat, chyba że w obronie członka rodziny jeśli tym byłby dla niej samochód, jednak nie zauważyłem u niej takiego podejścia.
Ale jak wspomniałem wielokrotnie każda osoba z serwisu problem widziała i czuła. Tyle, że z racji wrodzonej i zrozumiałej jak wspomniałeś tendencji do spychologi i opowiadania bajek aby zbyć klienta czepili sie różnicy w wyposażeniu. Oczywiście tylko słownie, bo do dzisiaj nie ma mocnego w KIA Polska aby przełożyć tą spychologie na papier. Ja niestety z racji ufności w ludzką uczciwość nie mam w zwyczaju chodzić z dyktafonem, czego żałuję w kontekście kontaktów z KIA Polska.
Napisałem tutaj aby zwrócić uwagę na problem, mi udało się zauważyć problem zanim spowodował on nieprzyjemne i nieodwracalne konsekwencje.

Pozdrawiam
Ps. Doceniam jeśli szczere deklaracje z twojej strony, iż rozumiesz, że problem jest poważny. Dziękuję

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 06 mar 2013, 10:38

puder12 pisze: ...Jeśli nie oczekujesz wypowiedzi innych forumowiczów to załóż sobie bloga i tam wylewaj żale. :lol:


Niestety nie mam na to czasu, ale jak będzie potrzeba i znajdę czas, jak najbardziej to zrobię, nawet domena jest na wszelki wypadek zarezerwowana na tę okoliczność. Jednak narazie mam zdecydowanie zbyt mało czasu i zbyt dużo innych ważnych spraw do załatwienia.

Pozdrawiam

optykroza
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2013, 13:03
Czym jeżdzę: sportage
Lokalizacja: Radzionków

Re: Problem z hamulcami

Postautor: optykroza » 01 sie 2013, 15:44

naprawili już te twoje hamulce??:)

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 12 sie 2013, 10:09

optykroza pisze:naprawili już te twoje hamulce??:)


Nie. Odkupili samochód. Pisałam o tym w innym wątku.

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Problem z hamulcami

Postautor: Przemek1472 » 17 lut 2014, 23:52

Miałem okazję przetestować hamowanie awaryjne, nawet 2 razy. W pierszym wypadku drogę przebiegł pies i nagle wcisnąłem hamulce a za chwilkę puściłem i nie stało się nic... Troszkę się zaniepokoiłem, czy i umnie jest wszystko w porządku. Podczas drugiego przypadku zjeżałem z górki i nagle wjechałem na lód, a droga skręciła w prawo a ja prosto ... :o . Depnąłem ile wlezie system załapał od razu, awaryjne światła włączyły się od razu zwolniłem, odpuściłem samochód udało się wyprowdzić a po chwili zgaśły światła. Wspomaganie hamowania działa po chwili, ale to jest na prawdę ok, bo nie złapiesz blokady hamulców przez przypadek.
Powaga jest zwykle strojem głupców

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Problem z hamulcami

Postautor: excile » 27 lut 2014, 11:32

Moim zdaniem cos jest nie tak z hamulcami. Ja mam przy hamowaniu zwłoke tzn. Naciskam hamulec i jakby nic się nie działo, po chwili hamulce działają jak gdyby nigdy nic. dodam, że wcześniej (a przejchalem ponad 80000) tego nie było. Wymieniłem klocki hamulcowe bo tak poradzil mi serwis ale to nie pomogło specjalnie. Wada jest rudna do diagnozowania bo sa sytuacje, że hamulec dizala prawidłowo. Zauwazylem , że często dzieje się tak po dłuższym nie używaniu hamulca (jazda po obwodnicy Trojmiasta) Nie wiem czy ktoś inny zauwazył podobny problem? Dodam, że nie mam automatu a wersja wyposażeniowa to m 16 benzyna ;)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 04 lip 2014, 15:06

Przemek1472 pisze:Miałem okazję przetestować hamowanie awaryjne, nawet 2 razy. W pierszym wypadku drogę przebiegł pies i nagle wcisnąłem hamulce a za chwilkę puściłem i nie stało się nic... Troszkę się zaniepokoiłem, czy i umnie jest wszystko w porządku...
.... Wspomaganie hamowania działa po chwili, ale to jest na prawdę ok, bo nie złapiesz blokady hamulców przez przypadek.


Proszę potwierdź, iż w ostatnim zdaniu to nie był żart i naprawdę tak myślisz?
Od "nie złapania blokady jest ABS" a 0.1 sekundy opóźnienia to 3m dłuższa droga hamowania przy prędkości 120km/h...

Ps. Jeśli dobrze rozumiem co napisałeś to "nie stało się nic" oznacza, że nie było żadnego hamowania, nie zdążył samochód zacząć hamować zanim opuściłeś pedał hamulca?

dariusz747
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2011, 00:12
Czym jeżdzę: 2.0 163KM XL

Re: Problem z hamulcami

Postautor: dariusz747 » 04 lip 2014, 15:16

excile pisze:Moim zdaniem cos jest nie tak z hamulcami....
.... Nie wiem czy ktoś inny zauwazył podobny problem? Dodam, że nie mam automatu a wersja wyposażeniowa to m 16 benzyna ;)


To jest dokładnie ten efekt o którym pisałem. Jak poczytasz uważnie wszystkie moje posty to znajdziesz informację o tym iż podobnie zachowały się inne wersje wyposażeniowe którymi jeździłem, aczkolwiek najbardziej problem był widoczny przy wersji benzynowej z AT.
To, że problem powiększa się po czasie jest możliwe z racj zanieczyszczenia wkładek filcowych przez które powietrze wpada do serwa. Aczkolwiek u mnie serwo było zakładane nowe nic to jie zmieniło, tyle że w mojej wersji dodatkowo wyjątkowo niewydolny był układ "dostarczający" podciśnienie do serwa.

Pozdrawiam
Dariusz

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Problem z hamulcami

Postautor: Przemek1472 » 06 lip 2014, 09:27

Hmm musze się dokładnej zacząć przyglądać. Jak impulsywnie kopnę hamulec to nic się nie dzieje, ale jak depnę ile matka siły miała to hamuje od razu, może to "zawiłości" oprogramowania ?
Powaga jest zwykle strojem głupców

ken-wawa
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:16
Czym jeżdzę: w planach Kia

Re: Problem z hamulcami

Postautor: ken-wawa » 06 wrz 2015, 20:49

Chcialem wrocic do tego juz troche starszego tematu.

Czy ta historia zakonczyla sie jakims oficjalnym komunikatem Kia i akcja naprawcza? Widzialem, ze byla kampania przywolawcza wymiany polozenia czujnika hamulca i w necie mozna znalezc liste samochodow nia objeta. Czy ta wymiana ma jakis zwiazek z ta historia lub w jaki sposob sprawdzic, czy uzywany samochod, ktory chce kupic nie bedzie mial tej wady (oczywiscie mozna probowac gwaltowanie hamowac kilkakrotnie, ale z opisu wady wynika, ze nie daje to gwarancji, ze nie wystapienie problemow podczas awaryjnego hamowania bedzie oznaczalo, ze ta wada nie pojawi sie w przyszlosci - np. autor pisal, ze czesciej pojawialo sie to przy niskich temperaturach)?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Problem z hamulcami

Postautor: ZygJe » 06 wrz 2015, 22:15

Mi wygląda to na wadę egzemplarza. Przy czym zdanie to może dotyczyć zarówno auta jak i jego kierownika.....
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

ken-wawa
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:16
Czym jeżdzę: w planach Kia

Re: Problem z hamulcami

Postautor: ken-wawa » 12 wrz 2015, 19:37

Czytajac niektore komentarze zastanawiam sie, czy na forum nie ma ukrytych przedstawicieli Kia, ktorzy probuja zdyskretydowac niewygodne dla nich opinie.


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap