Samoistna zmiana programów radiowych

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 29 cze 2011, 18:11

Mam taki problem - samoistnie zmieniają mi się programy. Np na poz 4 mam zaprogramowane radio i nagle system audio zmienia mi na poz druga i włącza sie program ustalony na tej pozycji.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: kasia_mm » 29 cze 2011, 18:50

hmm a nie masz przypadkiem wlaczonej opcji wyszukiwania np wiadomosci, serwisow informacyjnych? wtedy gdy sluchasz muzyczki a inny kanal daje info - przelacza Ci automatycznie na ta stacje z wiadomosciami.... poszperaj w instrukcji obslugi:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: RobaL » 29 cze 2011, 19:35

irekpol1 pisze:Mam taki problem - samoistnie zmieniają mi się programy.


A to nie czasem "wina' RDSu? Nie straciles zasiegu swojej stacji? Ja mialem taka sytuacje, gdy za daleko odjechalem od swojego ulubionego Radia Wroclaw i RDS nie mogl znalezc alternatywnej czestotliwosci i przelaczyl mnie po prostu na jakas inna stacje w zasiegu, ktora nadawala informacje drogowe.

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 01 lip 2011, 20:48

Nie jest to kwestia włączania sie wiadomości ani sytuacji drogowych. Wygląda to tak, że program zaprogramowany na poz 4 , gdy go słucham w pewnym momencie zmienia sie na inna stacje np. zaprogramowaną jako "dwójka" lub łapie inna stację.
Sprawdzę jeszcze jeżeli na "czwórkę" zaprogramuje "mocny " sygnał
Ale wygląda to tak jakby "czwórka" nie trzymała i zmieniał sobie sam stację i częstotliwośc.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: RobaL » 01 lip 2011, 21:40

irekpol1 pisze:Nie jest to kwestia włączania sie wiadomości ani sytuacji drogowych.


Nie o tym mowie. Na moje oko to jesli masz wlaczone TA i gubisz zasieg ustawionej stacji to radio (RDS?) znajduje inny silny sygnal nadajacy tez informacje drogowe i przelacza na ta stacje. Ale to tylko takie moje obserwacje po wycieczce przez Niemcy. Tam ladnie to wszystko dziala.

irekpol1 pisze:Wygląda to tak, że program zaprogramowany na poz 4 , gdy go słucham w pewnym momencie zmienia sie na inna stacje np. zaprogramowaną jako "dwójka" lub łapie inna stację.


To po pierwsze sprawdz czy masz ustawione w radio TA. Jesli tak to wylacz i zobacz co sie bedzie dzialo. Jak to samo to zamien stacje 4 na 2 i 2 na 4 i zobacz - czy i w ktora strone bedzie sie przelaczac.

irekpol1 pisze:Sprawdzę jeszcze jeżeli na "czwórkę" zaprogramuje "mocny " sygnał


To tylko Radio Maryja ;)

irekpol1 pisze:Ale wygląda to tak jakby "czwórka" nie trzymała i zmieniał sobie sam stację i częstotliwośc.


Jak wylaczysz TA i jesli sie Radio Maryja z 4 przelaczy na inna stacje to jedz do serwisu :bigok:

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 01 lip 2011, 21:54

A skad wiesz , że to było Radio Maryja [zlosnik2] ?

Faktycznie tak było, ale sprawdzę to co pisałeś.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 11 lip 2011, 23:31

Niestety zdarza się to też na innych stacjach , jak sygnał jest słabszy. Pokazuje się napis "waiting PS" i szuka stacji mocniejszej i przełącza na tą stację. czy da się coś na to zaradzić?
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: RobaL » 12 lip 2011, 20:40

Kurcze nie wiem co Ci poradzic. A probowales wszystko powylaczac czyli TA, News, AF, Region? TA masz na panelu a reszte po wcisnieciu setup/RDS. Jak to nie pomoze to ja juz nie mam pomyslow.

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 16 lip 2011, 11:15

Po prostu będę rzadziej słuchał Radia Maryja, i nie wiele stracę. Natomiast martwi mnie ti, że bywa to też ale rzadziej jak słucham innych stacji. Tak jakby jadąc tracił sygnał zaprogramowanej stacji i nie szukał , jej mocniejszego sygnału i przełączał sie na najbliższa.
Nie miałem tego w Renaulcie , który miałem poprzednio.
Jeżeli nie znalazł odpowiednio silnego sygnału np. Antyradia w innym regionie to cały czas szukała albo pozostawał na zaprogramowanym kanale szum.
Wiedziałem wtedy , że nie odbiorę stacji i zmieniałem, a tu zmienia samoczynnie a sygnał jest taki , że mogę go usłyszeć bez zakłóceń.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: RobaL » 16 lip 2011, 20:15

Moge Ci tylko powiedziec, ze nie masz po co jechac do serwisu, bo ja mam tak samo. Bylem w piatek Kamiennej Gorze i sygnal Radia Wroclaw byl juz na tyle slaby, ze pokazal sie wlasnie napis "waiting PS" i przelaczylo mnie na jakas Czeska stacje. Tylko nie mialem czasu sie tym pobawic i wylaczyc TA i AF i sprawdzic czy znow sie zmieni. Moze nastepnym razem potestuje.

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: irekpol1 » 07 sie 2011, 22:00

Ja testowałem za granicą i niestety nawet jeżeli ustawiłem stacje automatycznie na pasmie FMA tym dla dostrajania lokalnych z silnym sygnale i właczyłem , któraś ze stacji często ponownie sam sobie szukał i przełączał na silniejszą. nie powinno tak być.
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

DarekD
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2010, 23:25
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 T-GDI 177 KM 4X4

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: DarekD » 10 lis 2011, 22:40

Też tak mam.
A może jest jakiś nowszy soft do tego radia ?

dardum
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2011, 00:29
Czym jeżdzę: 1,6

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: dardum » 13 sty 2012, 00:35

Witam w moim ix35 też tak miałem nie dało się słuchać radio bo zawsze przełączało na PULSA. Wyłączyłem TA i jest wszystko OK . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: kasia_mm » 13 sty 2012, 07:33

u mnie wyłączenie TA nic nie daje; po zmianie kanału znowu każdy następny mam z TA, nawet jesli wyłączę po kolei na kazdym TA to przy ponownym przejsciu na wczesniej z wyłączonym - TA jest i doprowadza mnie to juz do pasji bo niektóre stacje dają tak głosno newsy ze szoku mozna dostac jak nagle wali po uszach; zglaszam to na przeglądzie :(

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: diselboy » 13 sty 2012, 09:47

Kasia to da się wyciszyć w setupiue radia, też mnie wpieniało, ale zmieniłem ustawienia, zakres jest duży na + i na -, fabrykowo miałem na +10, zdjąłem do +1 i jest fajnie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: Johny-m » 13 sty 2012, 11:15

Kasiu już o tej głośności pisaliśmy w innym wątku, to naprawdę da się wyłączyć lub ustawić tak żeby nie waliło po uszach :aha:
viewtopic.php?f=12&t=1289

hajdas
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:45
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi AWD ATE XL

Re: Samoistna zmiana programów radiowych

Postautor: hajdas » 06 gru 2012, 13:32

Czy zauważyliście żeby radio samo zmieniło stację przy trzepnięciu drzwiami lub na wyboju?
Brzmi to trochę śmiesznie ale miałem 2 razy taki przypadek i wydaje mi się że spowodowane to było takim "wstrząsem"


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap