Wymiana standardowego radia na radio Infiniti - brak dźwięku

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
peter8700
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Sportage 3 lift

Wymiana standardowego radia na radio Infiniti - brak dźwięku

Postautor: peter8700 » 27 sie 2022, 21:40

Mam problem z radiem Infiniti w KIA Sportage 3 2015. Moja sportage była wyposażona w standardowe radio bez kolorowego wyświetlacza.
Wpadłem na pomysł żeby dołożyć kamerę i wstawić oryginalne radio z małym kolorowym wyświetlaczem. Po wymianie kamera działa, przyciski na kierownicy działają, bluetooth, usb wszystko działa, tylko głośniki nie grają - cisza.

Posprawdzałem co trzeba: bezpieczniki, zrobiłem reset radia, nic nie pomogło. Pomyślałem, że może coś uszkodziłem, więc włożyłem z powrotem stare radio - działa, gra, jak przed wymianą. Radio z kolorowym wyświetlaczem infiniti nie gra.

Co może być przyczyną??

Dodam tylko że radia mają te same kostki i w necie znalazłem opisy, że piny są również identyczne. Jedynie w radiu infiniti dochodzi kostka do kamery i tyle…

https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Hyun ... nout.shtml
https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Hyun ... nout.shtml

To co mi jeszcze przychodzi do głowy, to radio infiniti pracuje oryginalnie z wzmacniaczem i subwooferem, a u minie tych elementów nie ma. Może trzeba gdzieś w radiu przestawić coś, jeśli nie pracuje ono z wzmacniaczem? Będę wdzięczny za pomoc, bo temat mnie przerósł…

Obrazek

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wymiana standardowego radia na radio Infiniti - brak dźwięku

Postautor: automaciek » 28 sie 2022, 16:27

Czeka Cię jeszcze przeróbka instalacji - zamontowanie wzmacniacza, dźwięk tylko przez SPDIF.

peter8700
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2022, 20:15
Czym jeżdzę: Sportage 3 lift

Re: Wymiana standardowego radia na radio Infiniti - brak dźwięku

Postautor: peter8700 » 29 sie 2022, 06:09

Dzięki! A orientujesz się może, czy te radio ze zdjęcia występuje również w wersji z wbudowanym wzmacniaczem ?
Może ma inne oznaczenie, było w innych Kia?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana standardowego radia na radio Infiniti - brak dźwięku

Postautor: Thomaster » 01 wrz 2022, 21:48

Z tego co kojarzę to żadne infinity nie występuje w wersji z wbudowanym wzmacniaczem (chociaż płyta radia ma niewykorzystane miejsce na końcówki mocy). Jeżeli chcesz żeby to ranio zagrało to czeka Cię sporo modyfikacji.
Szczegółowy opis tutaj: viewtopic.php?f=36&t=4292


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap