Jakich aplikacji używacie w stacjach z Androidem?

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Polsden1
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2021, 00:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI 2012

Jakich aplikacji używacie w stacjach z Androidem?

Postautor: Polsden1 » 05 maja 2021, 21:11

Napiszcie jakich aplikacji używacie w stacjach z Androidem i - jeśli to możliwe - po co? Przymierzam się do wymiany fabrycznego radia na taką stację, ale zacząłem się zastanawiać, czy kamera cofania (którą chciałbym do niej podłączyć) i nawigacja (którą i tak trzeba parować z telefonem) warte są wydawania ponad 1 tys. zł. Ogólne stwierdzenie "możesz tam sobie zainstalować aplikacje" raczej do mnie nie przemawia, a ogromnym minusem takiej stacji jest jej czas uruchamiania - dwadzieścia parę sekund jest dla mnie nie do zaakceptowania. Pomyślałem, że może są inne rzeczy, o których nie wiem, a które uzasadniałyby taki wydatek i stąd moja prośba.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jakich aplikacji używacie w stacjach z Androidem?

Postautor: Trnc » 05 maja 2021, 21:31

Powiem tak w tym radio Android to nie ten sam Adroid co na telefonach a raczej jego zminimalizowana versja. Dlatego też niektóre aplikacje nie działają tak jak powinny, bądź ich nie znajdziesz w sklepie.

Aplikacje z jakich ja korzystam to :
- yanosik (wiadomo do czego ) i to akurat działa fajnie i się przydaje
- Google mapy (idealne na każdą trasę)
- Electronic dance music (radio internetowe)
- whatsup (ale ten niestety nie działa tak jak bym chciał)
- czasami korzystam z yuotuba

Nie mniej jednak radyjko w 100% polecam i ten 1tys zł jest wart tego

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Polsden1
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2021, 00:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI 2012

Re: Jakich aplikacji używacie w stacjach z Androidem?

Postautor: Polsden1 » 13 maja 2021, 00:28

Czekałem kilka dni z odpowiedzią, licząc że jeszcze ktoś się odezwie - w końcu wątki o wymianie seryjnej stacji na chińską mają po kilkadziesiąt stron, ale już tu chyba mało kto zagląda.
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
- janosika nie używam
- Google Maps nie używam
- radia internetowego też nie używam
- Whatsup - tego zwłaszcza nie używam
- youtube podczas jazdy jakoś nie, a potem wysiadam.

Wszystkie te aplikacje wymagają udostępnienia sieci z telefonu, więc maziania po telefonie bym nie uniknął. Moim celem jest podłączenie kamery cofania lub najazdu i wideorejestratora tak, żeby mieć jak najmniej klamotów na desce, ale chyba tego nie uniknę, bo ekran do kamer za półtora tysiąca to trochę za drogo (do reszty starcza mi radio, które uruchamia się od razu).

Szkoda, że nie odezwało się więcej osób.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap