"Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
jacekr2
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 lip 2018, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

"Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: jacekr2 » 31 lip 2018, 11:25

witam,
jak w temacie - przy zakupie auta Pan oświadczył, iż jego córka popsuła napęd CD poprzez włożenie czegoś do radia, co zostało wyciągnięte razem z płytą, ale "podobno od tego czasu" nie działa też kamera cofania - czy to możliwe czy facet "wali ściemę"?
i druga kwestia - jak sprawdzić czy kamera działa czy nie?
pozdrawiam
Co by tu zrobić aby nic nie zepsuć :) [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: "Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: Owca007 » 31 lip 2018, 11:38

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, pewnie kamerka dostała wilgoci i padła to standard w sportku. Wyciągnij kamerę i ją rozbierz zobacz jak to wygląda w środku, a najlepiej wyślij do magika Tomka on ja ożywi. Samemu możesz sprawdzić czy jak wrzucisz wsteczny to czy na kamerze z tyłu pojawia się 6V jak tak to winna kamera jak nie coś z radiem.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: Thomaster » 31 lip 2018, 14:26

Problem z tym radiem był opisywany na forum. Czy kamera może nie działać po włożeniu czegoś do radia - wątpliwe tym bardziej, że moneta (bo o niej była mowa) wyszła razem z płytą więc raczej małe szanse aby zdążyła zrobić zwarcie akurat w obwodzie kamery. Pozostaje pytanie czy radio było wyjmowane - jeżeli tak to możliwe, że ktoś kabli nie podpiął.
Odnośnie uszkodzenia kamer cofania jest osobny temat na forum i moim zdaniem w naszych warunkach klimatycznych prędzej czy później każda kamera ulegnie uszkodzeniu. Zdarza się, że sprzedawcy kręcą w tym temacie bo koszt nowej kamery w ASO to ok. 2000zł.
Jeżeli wybierasz się do Bydgoszczy to możesz podjechac z nią do mnie lub podesłać do naprawy jeżeli faktycznie jest uszkodzona. Jeżeli zamierzasz ją sam otwierać to raczej już nie podsylaj bo ilośc pracy i części które trzeba władować później w naprawę kamery, którą "znajomy elektronik próbował naprawić" jest z reguły masakryczna...

Awatar użytkownika
jacekr2
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 lip 2018, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Re: "Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: jacekr2 » 31 lip 2018, 14:46

Thomaster pisze:Jeżeli wybierasz się do Bydgoszczy to możesz podjechac z nią do mnie lub podesłać do naprawy jeżeli faktycznie jest uszkodzona.

Dzięki za info.
Radio dziś trafiło do fachmana i jeśli okaże się że kamerka padła to podeślę ją do Ciebie do naprawy - ja jestem informatyk, nie elektronik :)
Co by tu zrobić aby nic nie zepsuć :) [papa]

Awatar użytkownika
jacekr2
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 lip 2018, 17:49
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI
Lokalizacja: Zamość
Kontaktowanie:

Re: "Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: jacekr2 » 17 sie 2018, 01:27

witam ponownie,
oczywiście mieliście rację - po wymianie kamery wszystko jest ok i działa jak trzeba
Co by tu zrobić aby nic nie zepsuć :) [papa]

pim29
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2019, 15:44
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0

Re: "Mechanism Error" a brak obrazu z kamery cofania

Postautor: pim29 » 31 lip 2019, 15:25

Witam,a tak z innej beczki,obraz migał podczas cofania,kupiłem nową kamerkę,wymieniłem i teraz jest ciemno a ledy całe czas świecą,co zrobić?

Thomaster jak się z tobą skontaktować,daj jakieś namiary jak można


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap