Navi...- uporządkowanie tematu

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
madzer
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2013, 23:48
Czym jeżdzę: 2,0 XL crdi 184 KM 4x4 automat

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: madzer » 11 gru 2013, 02:55

Artil - jak udało ci się poprawić powolny system?

artil
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2013, 21:53
Czym jeżdzę: XL 2.0 CRDi, 6AT-AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: artil » 11 gru 2013, 10:41

madzer pisze:Artil - jak udało ci się poprawić powolny system?


Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie jednoznacznie. Problem w tym, że nie byłem w stanie wgrać mapy bo wysadziło mnie na zablokowanych plikach. Trzeba było uruchomić taskmanger aby je zatrzymać i tu urodził się problem. Nie byłem w stanie odpalić nic. W końcu po wielu nieudanych próbach odpaliłem commandera i z tego poziomu uruchomiłem ponownie aktualizacje systemu. To pomogło. Wgrałem mapy ale tu i tak pojawil się problem że cała nawigacja jest po polsku a mapy i nav po chyba niemiecku :/

Uzupełnienie:

Na konfiguracji:
Wersja systemu: 7.3.2
Wersja Bluetooth: 3.1.4
Wersja mapy nawigacyjnej: 2011.11.23
Wersja mapy: 312E7AM
Wersja firmware: 1.7.1_SL
Było prawie dobrze ale mapy były po niemiecku i komunikaty też (pomimo wybrania języka polskiego)

teraz mam tak :/
Wersja systemu: 6.8.H
Wersja Bluetooth: 3.0.7
Wersja mapy nawigacyjnej: 2012.09.27
Wersja mapy: 312E7AM
Wersja firmware: 1.7.1_SL
I jest ok.

Teraz pytanie. Jak podniosę system do 7.3.2 znowy będę musiał uczyć się niemieckiego?? Przerabiał ktoś takie problemy??

madzer
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2013, 23:48
Czym jeżdzę: 2,0 XL crdi 184 KM 4x4 automat

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: madzer » 15 gru 2013, 00:46

witam,
teraz mam taki problem, wyłaczylem prawie wszystkie procesy. Usunałem całkowicie katalog LGENavi z storage card 4. Nastepnie wgywam moj przygotowany katalog LGENavi z nowa mapa na pusta storage card4. I dalej mi sie pojawia bład ze nie moze skopiowac pliku tego powyzej 2 gb... mape sciagnałem o symbolu 312E7AM...
co do procesów to zostały właczone: aberham, taskmgr, NK i Mona10...
chciałem wyłaczyc takze np. Mona10 - ale navi calkiem sie wieszala,
Jak chciałem wyłaczyc NK - brak reakcji
nie wiem co jeszcze mozna zrobic?

madzer
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2013, 23:48
Czym jeżdzę: 2,0 XL crdi 184 KM 4x4 automat

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: madzer » 19 gru 2013, 00:03

Witam,

Po wielu próbach i pomocy kilku dobrych dusz:) z tego forum udało mi sie wgrać ta nieszczesna aktualizacje mapy... Tak jak Artil zrobił - dobrym sposobem jest najpierw cofnąc soft do 6.8.H. Wtedy udalo mi sie w koncu wgrać mape po wyłączeniu procesów, (chociaż zostały 4 aktywne procesy co pisalem wyżej w poście). Jednak jeszcze przed tym u mnie pojawił sie kolejny problem: pojawial sie blad z kopiowaniem plików takich jak FRA.NMD, GBR.NMD, DEU.NMDitp. Pliki nie były za duże ok 25 - 40 MB, a nie chciały sie dac skopiować... Udało sie to jak zrobilem format Storage Card4. Przed formatem, jak skanowalem ta partycje to sie pojawial jakis błąd. No i jeszcze po wgraniu w koncu map to mapy były w jezyku niemieckim - ta sama sytuacja co u Artila. Jednak po aktualizcji softu 7.3.2 wszystko było juz ok:) Navi tez dziala normalnie, brak poslizgu i jest zegar.
Co do samych map i samego systemu navi szału nie ma... parę nowych dróg dodano, ale samo działanie systemu jest moim zdaniem jest ciągle gorsze niż tomtom czy garmin - chodzi mi o znajdowanie optymalnej trasy, Mialem taką sytuacje ze kilka razy poprowadził mnie na drogi gruntowe (mimo że mam ustawienia - uzywaj dróg głownych) inna sytuacja to, chociaz mialem ustawienie mapy - trasa szybka - to navi chce mnie prowadzić przez miasto - a nie prowadzić przez obwodnice obok miasta... (droga jest zaznaczona ma mapie, jednak system jej nie wybiera...)

Stackburn
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2013, 13:40
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6GDI

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Stackburn » 02 sty 2014, 18:58

Witam. Ostatnio wrzuciłem taką aktualizację ze zmianą języka na polski. Możecie mi coś o niej powiedzieć?

Język: Polski
Bluetooth: 3.1.3
System: 7.1.2
Firmwear: 5.5.4
Mapy:2013

Całość spakowana zajmuje niecałe 800MB. Do systemu dodała język polski , mapy wydają się świeże (dodało sporo nowych dróg z mojej miejscowości.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: marcinK » 02 sty 2014, 19:42

;)
Hmm. Pytanie zadajesz jakbyś znalazł taką aktualizację i chcesz coś się o niej dowiedzieć przed wgraniem. A tu raczej inni powinni się coś dowiedzieć od Ciebie jak ją już wgrałeś i masz.
Zresztą, coś tam właśnie o niej powiedziałeś. :D
Odebrana po 178 dniach:)

Stackburn
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2013, 13:40
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6GDI

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Stackburn » 02 sty 2014, 20:10

Wgrałem to bez problemów. Natomiast pytanie dotyczyło , czy to coś nowego czy jakaś staroć. Puki co to rewelka bo jest język polski.

madzer
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 lip 2013, 23:48
Czym jeżdzę: 2,0 XL crdi 184 KM 4x4 automat

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: madzer » 03 sty 2014, 16:17

Stackburn: wgrałes pewnie aktualizację do Navi...i to nie najnowszą zresztą...ostania wersja to 7.3.2.... a ostatnia wersja mapy 312E7AM i zajmuje ok 3,7 GB...

Stackburn
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2013, 13:40
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6GDI

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Stackburn » 04 sty 2014, 13:49

Pytanko czy mapa 312E7AM pracuje na sofcie 7.1.2? I gdzie jest bezpiecznik aby zresetować navi?

artil
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2013, 21:53
Czym jeżdzę: XL 2.0 CRDi, 6AT-AWD
Lokalizacja: Kraków

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: artil » 07 sty 2014, 19:24

Drogi kolego, gdybyś się odrobinę wysilił a dokładnie przeczytał dosłownie 3-4 posty wyżej miał byś pełen obraz informacji. Pomogę Ci jednak bo wiem że dzisiaj ludzie zabiegani a że siedzę w świątyni dumania to poza czytaniem katalogów mody mojej ładniejszej połowy nie mam nic lepszego do roboty.

Odpowiadając, na sofcie 7.1.2 występuje problem z najnowszymi mapami pod tytułem wszystko po polsku mapy po niemiecku. Ale to też nie jest powiedziane że u wszystkich. Skoro pod adresem:
http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-KiaEMEA-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?Page=SupportPage3
Jest nowsza aktualizacja to czemu sobie jej nie zapodasz.

Odpowiadając na drugie twoje pytanie. Bezpiecznik do navi jest tam gdzie wszystkie bezpieczniki, czyli na wysokości mniej więcej Twojego lewego kolana, zakładając że siedzisz na siedzeniu kierowcy :lol: i jest to kostka połączonych ze sobą dwóch bezpieczników lewy górny róg.

Życzę powodzenia.

Stackburn
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2013, 13:40
Czym jeżdzę: Sportage III 1.6GDI

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Stackburn » 09 sty 2014, 17:20

artil dziękuję bardzo za info. Tak jak piszesz najpierw będę musiał zapodać nowy soft ponieważ na 7.1.2 nie rusza mi total commander (brak reakcji po włożeniu pena - a widzi jako napęd). Pokombinuję w weekend i może się uda.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: czyzyk64 » 17 sty 2014, 11:36

Witam. Możecie podpowiedzieć, czy otrzymując auto z oryginalną navigacją powinienem również otrzymać instrukcje obsługi w języku polskim i gwarancję ? jak jest z aktualizacją mapy przez te 7 lat, dostaje to info na papierze ? Możecie podpowiedzieć co powinno być ? Z góry dzięki.

bioxetin
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2013, 15:33
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: bioxetin » 21 sty 2014, 16:28

atil
7 stycznia dałeś link do aktualizacji.
Po pobraniu wygląda, że jest to wersja 7.3.2
Czy mógłbyś dać znać co ona zmienia w stosunku do
systemu 7.1.3 z: bluetooth 3.1.3, mapą 2012.11.13 311E7A1, firmware 1.5.9_SL
Pozdrawiam

andrzejc
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:44
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI XL Orange Navi 18"
Lokalizacja: Toruń

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: andrzejc » 23 sty 2014, 20:08

Moja nawigacja zaliczyła zwieszkę :( 3lata i 6 dni po odebraniu auta. Gwarancja 3-lata, ale poszło pismo do centrali i wyrazili zgodę na wymianę na nową [ura]

Dziś właśnie ją wymienili i jest ok i następne 3 lata gwarancji :P

Nic na razie nie zmienili w wersjach i wyglądzie
Toruń, 2.0 CRDI, XL, Orange Premium, Navi, 18"

Awatar użytkownika
matrix
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:34
Czym jeżdzę: 1,6GDI 2016
Lokalizacja: STOLICA KASZUB

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: matrix » 24 sty 2014, 17:45

Prośba do admina dajcie w FAQ info jak zainstalować AutoMape w nawigacji seryjnie wkładanej do sportka krok po kroku ,bo tu temat się rozlazł na maxa.
Montowałem AutoMape w telefonie czy w tablecie ale tam to wgrywałem program na karte SD i odpalałem na nawigacji.
Pozdrawiam [papa]
posiadam AutoMapa 6.15 współpracuje z systemami: Windows CE 5/6, Windows Mobile 5/6, oraz Windows XP/Vista/7.
KIA SPORTAGE 1.6GDI

bioxetin
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2013, 15:33
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: bioxetin » 30 sty 2014, 15:18

Witam
chciałbym rzucić wszystkim forumowiczom posiadającym firmową nawigację hasło
zgłaszania błędów i niedoróbek w naszych mapach na stronę
http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... actUs-View
oczywiście wszystko dla naszego dobra :)
Ja właśnie zgłosiłem swoje poprawki dotyczące głównie mojego miejsca zamieszkania, ale nie tylko.
Wysyłając pod podany link namiary gps oraz rodzaj zmiany np. nowa droga, zmiana ruchu, zmiana skrzyżowania na ruch okrężny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: marcin_open » 30 sty 2014, 23:54

Jak komuś brakuje map/dróg w okolicy domu to nie powinien w ogóle wyjeżdżać z garażu.

Ps. Czy navi moźna konfigurować trasę z komputera/tabletu i wgrać ją do samochodu?
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

bioxetin
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2013, 15:33
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: bioxetin » 06 lut 2014, 20:34

marcin_open pisze:Jak komuś brakuje map/dróg w okolicy domu to nie powinien w ogóle wyjeżdżać z garażu.

Moje założenie było proste.
Nie ma sensu jeździć na drugi koniec kraju w celu sprawdzenia drogi. Chyba, że przy okazji.
Można natomiast, zgłosić poprawki w swoim rejonie. I uwaga! Wcale nie dla siebie, ale dla innych użytkowników firmowej nawigacji. Pomysł o tyle wart zastanowienia, że daleko jej z poprawnością w stosunku do AM, czy MM.
Czyli mówiąc (pisząc) krótko im aktualniej tym, korzystniej dla wszystkich.
Sądziłem, że zamiast doktoratu wystarczy odrobinę się zastanowić, aby taką oczywistą, oczywistość zrozumieć.
Myliłem się. Przepraszam.
Nie wdając się w dalszą pyskówkę z szacunku dla niniejszego forum i tworzących go forumowiczów zamykam kwestię poprawek.
Każdy zrobi jak uważa.
Pozdrawiam życząc głębszych przemyśleń zanim coś się wystuka na klawiaturze.

mumin73
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 08 sie 2012, 14:18
Czym jeżdzę: 20

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: mumin73 » 20 lut 2014, 00:17

Pojawiła się kolejna aktualizacja oprogramowania (nie map) do oryginalnej nawigacji

Software Version 7.4.5

Picek7
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:47
Czym jeżdzę: 1,6
lx

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Picek7 » 20 lut 2014, 00:26

Wiadomo co zmieniła ta aktualizacja?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: marcinK » 20 lut 2014, 16:35

Samopoczucie właściciela...
Odebrana po 178 dniach:)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap