Navi...- uporządkowanie tematu

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: czyzyk64 » 21 lut 2015, 19:26

robin073 pisze:Jest wreszcie Nowa mapa 313 już zainstalowana :bigok:


instalowałeś aktualizacje w serwisie, czy na zasadzie forum ruskiego.

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: sadamek » 21 lut 2015, 20:57

robin073 pisze:Jest wreszcie Nowa mapa 313 już zainstalowana :bigok:


Instalowałeś wszystkie mapy czy pomijałeś te które na czerwone we wcześniejszych instrukcjach na forum

lordzik32
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2015, 17:05
Czym jeżdzę: 2,0AWD, AT,XL,panorama

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: lordzik32 » 11 mar 2015, 11:59

proszę o instrukcje na maila .

daelim125
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2015, 18:02
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 D

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: daelim125 » 20 lip 2015, 18:15

Witaj Robin czy mógłbyś mi wysłac instrukcje i zdjecia krok po kroku jak wgrac mape do kia na adres pb.18@wp.pl

Awatar użytkownika
Kamilus
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 19 lip 2015, 21:11
Czym jeżdzę: Kia Cee'd L Business Line
była Kia Sportage III XL
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kamilus » 22 lip 2015, 18:30

Witam,
ja dopiero zaczynam swoją zabawę z Kia i chciałbym wgrać nowe mapy, oprogramowanie już mam i pięknie się wypakowało z pliku, ściągnałem z forum też mapy, plik LIMF i niestety w żaden sposób nie mogę tego pliku rozpakować. Czy Ktoś mógłby podesłać na priv ten plik, żeby nie było problemu z rozpakowaniem i chętnie jeszcze instrukcję jak to zrobić. :D
Kamilus
Kia Cee'd 1.4 L Business Line, rocznik 2016- http://thalia.blox.pl/html
Citroen C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive, rocznik 2014 - http://xsara.blox.pl/html
wcześniej:
Kia Sportage III XL, Nissan Note, Citroen Xsara Picasso i inne
kamilus7@gmail.com

cob2
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:25
Czym jeżdzę: Sportage XL 1,7

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: cob2 » 26 lip 2015, 20:58

Ma ktoś instrukcję instalacji map po Polsku?

andrzejc
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:44
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI XL Orange Navi 18"
Lokalizacja: Toruń

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: andrzejc » 02 wrz 2015, 18:49

Instrukcja wgrania
Załączniki
Instrukcja wgrania mapy 313E7AE.docx
(15.45 KiB) Pobrany 407 razy
Toruń, 2.0 CRDI, XL, Orange Premium, Navi, 18"

cob2
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:25
Czym jeżdzę: Sportage XL 1,7

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: cob2 » 05 wrz 2015, 23:41

Podziękował :)

Sultan
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2015, 20:29
Czym jeżdzę: Sportage III FL Buisness Line, 1.6 GDI grafitowa

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Sultan » 12 paź 2015, 21:09

W reklamie nowej Ceed pokazują nawi z aktualnymi danymi o ruchu. Czy wie ktoś może czy można Nasze nawi aktualizować do takiej wersji? Jak te nawi łączą się z netem aby pobierać info o ruchu? (bo to chyba właśnie to może eliminować aktualizację z danymi ruchu w sportage).

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kwarcu » 13 paź 2015, 13:53

Reklamują też tą nawigację jako "będącą na usługach TomTom" i myślę, że tu może być sedno.

Za granicą (zachód) info o ruchu drogowym działa na każdej nawigacji wyposażonej w odbiornik TMC, jest to zupełnie darmowe i dostępne dla każdego. Nawigacja w Sportage ma ten odbiornik i za granicą z tego skorzystasz (Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Wielka Brytania - nie miałem zastrzeżeń, działało sprawnie w tych krajach).

Natomiast w Polsce TMC jeszcze kuleje, co prawda jakiś czas już nie sprawdzałem postępów nad wdrażaniem tego w naszym kraju, ale wiem że jakiś czas temu była uruchomiona jakaś płatna wersja tego systemu dostępna dla użytkowników nawigacji od konkretnych producentów. Prawdopodobnie TomTom też ma swój własny komercyjny system TMC w Polsce i podpisał jakąś umowę z KMP na dostarczanie swoich usług.

Czy też będziemy mogli z tego skorzystać po aktualizacji oprogramowania? Ciężko powiedzieć, ale jak znam życie to nie, bo oferta ta weszła dopiero teraz i nie obejmie "starych" użytkowników nawigacji KIA.

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: mikomission » 31 paź 2015, 15:56

Czy "firmową" navi można nazwać tą "infinity" montowaną w Kia ? Wygląda "prawie" identycznie.
I jeszcze jedno pytanie, dlaczego nie działa sterowanie głosowe (wybrany język nie jest obsługiwany) i czy jest szansa, że kiedykolwiek polski będzie działał ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kwarcu » 31 paź 2015, 20:36

O sterowaniu głosowym jest już tyle przewałkowane na forum, że nawet nikt nie kupi ewentualnego stwierdzenia "pytam, bo nie znalazłem". :D

Pierwszego pytania nie rozumiem. Wygląda prawie identycznie, mówisz, ale do czego porównujesz to nie wiem. Fabryczna nawigacja to ta, którą montują w KIA. A że ktoś używa słowa "firmowa" w odniesieniu do "fabrycznej" to inna sprawa.

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: mikomission » 01 lis 2015, 12:40

No tak, rozumiem. Ta wersja z Infinity jest nawigacją fabryczną, sa podobno tam tylko lepsze głośniki i dodatkowy subwoofer.
Jeżeli zaś chodzi o sterowanie głosowe, no cóż, należy uzbroić się w cierpliwość i ... czekać, aż KIA uzna Polskę za wystarczająco duży rynek, aby opracować dla nas "głos".

mikomission
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: mikomission » 18 lis 2015, 12:10

Jakoś nurtuje mnie ten temat i nie daje spokoju.
Czytałem posty dotyczące "zwykłego" audio i tam okazuje się, że działa BT, komendy głosowe po polsku itd. A w wersji z nawigacją już nie ? Nie możemy podawać komend głosowych po polsku ? A telefon ? Ktoś pisał, że jakaś "pani" mówiła do niego "proszę.." itp. Czy dotyczyło to zwykłego zestawu ?
W takim razie nasz zestaw jest nie w pełni funkcjonalny ? Czy może coś sie zmieniło ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kwarcu » 18 lis 2015, 21:07

Tak, zwykłe radio ma sterowanie głosowe po polsku i też jest o tej różnicy (między radiem a navi) pełno postów na forum.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: marcin_open » 21 lis 2015, 00:51

kjs62 pisze:A ja mam zacofaną Mantę za 150 PLN + AM i ważne, że działa.
Fabryczne Navi generalnie w każdej marce są dla ludzi co nie mają co z kasą robić.


Sory ale puknij się w czoło nawigacja jest od wspomagania jazdy a nie od pokazania jak masz jechać dokładnie punkt po punkcie.
Mi w zupełności fabryczna wystarcza pokazuje trasę itp. jak nie zgadzam się z nią to jadę po swojemu.
A ona musi się dostosować i tak robi.
Jeśli jedziesz gdzieś tylko z nawi nie bacząc na nic poza tym to fatalny z ciebie kierowca.

Zawsze jest też nawigacja Google

Jedyne na minus to polskie wybieranie głosowe następnym razem jak będę kupował samochód zastanowię sie mocno nad ograniczeniami.
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: eng » 12 gru 2015, 14:22

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi przesłać na email Instrukcję obsługi nawigacji fabrycznejw języku polskim do naszych kijanek? Autko z 2013 r. Z góry dziękuję.

email: engvip@poczta.fm

Pozdrawiam

PS. Dlaczego nie mogę napisać do nikogo PW? Nigdzie nie widzę takiej opcji???

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kwarcu » 13 gru 2015, 00:16

Nie bardzo wiem do czego ta instrukcja Ci potrzebna, bo wszystko jest dość intuicyjne. Popsuć niczego raczej nie popsujesz, więc możesz sobie gmerać w menu i je poznawać. [hihihi]

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: norbert_p1 » 13 gru 2015, 11:12

Potwierdzam. Tym bardziej, że fabryczna navi jest tak biedna (niby TomTom), że gdybym o tym wiedział przed kupnem to bym z niej zrezygnował. Opcji w tej jest raptem kilkanaście, zero dodawania punktów POI. Żenada. Tylko złamać i wgrać coś innego (jak się da) lub wypiep...yć i włożyć coś od ludzi z małymi rączkami ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: Kwarcu » 13 gru 2015, 15:51

Żaden TomTom to nigdy nie był i nie jest. KMP tylko do modelu cee`d oferuje nawigację "NA USŁUGACH" TomTom, a usługi te mają polegać tylko na dostarczaniu informacji o natężeniu ruchu.

Awatar użytkownika
eng
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 28 sie 2015, 09:45
Czym jeżdzę: Tylko PB
Lokalizacja: Polska

Re: Navi...- uporządkowanie tematu

Postautor: eng » 13 gru 2015, 18:53

Panowie prosiłem tylko o instrukcję obsługi do nawigacji, a nie o rady czy jest ona przydatna czy nie. Osobiście uważam, że fabryczna nawigacja pasuje i wygląda zdecydowanie lepiej niż nawet najlepsza chińska podróbka. Dla mnie najważniejsze jest to, że wszystko jest w oryginale (czytaj. nigdy nic nie było wyciągane, rozkręcane na desce), wszystko działa i współpracuje z innymi podzespołami samochodu, a przy ew odsprzedaży autka za kilka lat nie będę musiał się tłumaczyć dlaczego było grzebane tu lub tam. Nawi mam w telefonie (Sygic) i nigdy nie zamieniłbym jej na coś innego.

Odpowiadając jeszcze na pytanie. Prosiłem o instrukcję ponieważ nie mam jeszcze samochodu fizycznie, a chciałbym zapoznać się z jego instrukcją obsługi (auta już przeczytałem) i teraz chciałem poczytać o nawigacji.

Dziękuję Jackowi za przesłanie mi instrukcji.

Pozdrawiam :)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap