Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
gwiezdny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:44
Czym jeżdzę: mazda 121

Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: gwiezdny » 17 sty 2011, 16:07

Witam,
jestem nowym forumowiczem i dopiero przymierzam się do zakupu Kii Sportage. Szukając informacji w internecie natknąłem się na opinie, że występuje problem z tymi małymi głośniczkami montowanymi tuż przy szybie w drzwiach przednich ( nie wiem jak fachowo się je nazywa chyba wysoko, a może nisko tonowe ), grunt, że podobno podczas deszczu wystarczy uchylić szybę, a w jakiś sposób woda do nich zacieka i przestają grać. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem - jeśli tak to proszę o odpowiedź na mojego posta.

pozdrawiam,
Marcin

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: Meduzes » 17 sty 2011, 17:48

nikt w zimę nie jeździ z otwartymi oknami :D

poza tym żadna to filozofia ... wrzuć włączoną suszarkę do wanny wody i powiedz mi czy po wyjęciu będzie nadal działać ?!
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

gwiezdny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:44
Czym jeżdzę: mazda 121

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: gwiezdny » 17 sty 2011, 19:22

Meduzes pisze:nikt w zimę nie jeździ z otwartymi oknami :D

poza tym żadna to filozofia ... wrzuć włączoną suszarkę do wanny wody i powiedz mi czy po wyjęciu będzie nadal działać ?!



Czy ja wspominałem coś o zimie? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ciekawe czy w rzeczywistości jest tak, że podczas deszczu nigdy przenigdy nie musiałeś otwierać okna? Jeśli nie musiałeś - pogratulować - mnie się zdarza, może nie otwierać całkowicie ale uchylać - tak. Chciałem tylko zweryfikować zasłyszaną opinię i dowiedzieć się czy problem występuje a jeśli tak, to jaka jest jego skala.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: soul » 17 sty 2011, 20:10

Jeśli by były to było bu już o tym na forum-nie uważasz?
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: Meduzes » 18 sty 2011, 10:34

gwiezdny - a jaka jest pora roku ?? wcześniej raczej mało osób miało sportage ;) i nie denerwuj się .. to było z uśmiechem ;)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

gwiezdny
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:44
Czym jeżdzę: mazda 121

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: gwiezdny » 18 sty 2011, 16:07

Meduzes pisze:gwiezdny - a jaka jest pora roku ?? wcześniej raczej mało osób miało sportage ;) i nie denerwuj się .. to było z uśmiechem ;)



he he - ja się nie denerwuje... ale mój post pozostaje aktualny, czytanie ze zrozumieniem się kłania tyle, że MNIE... :) - pozdrawiam

ale kwestia jako taka pozostaje, obecnie jeżdżę 15 letnią mazdą 121 i głośniczki są bardzo podobnie umiejscowione, jednak czy to sama szyba, czy drzwi w całości są tak zrobione ( wyprofilowane? ), że uchylając szybę do 15 cm nic nie zacieknie. A o Kii słyszałem właśnie, że woda podcieka i głośniki przestają grać. Byłoby głupio kupić nowe auto i już na starcie rozmontowywać drzwi, żeby zabezpieczyć wszystko specjalnym żelem, jak to musiałem zrobić w firmowym dostawczaku citroena...

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problem z głośniczkami w drzwiach tuż przy szybie

Postautor: Meduzes » 18 sty 2011, 18:03

kup z szyberdachem i będzie po problemie ... :lol: sorka .. znowu mnie poniosło ... :hehe4:

a na poważnie:

nie udało mi się zamoczyć głośników otwierając drzwi chodź padał intensywny śnieg z deszczem, szyb nie otwieram bo mam klime, a jazda latem na "zimny łokieć" będzie stosowana tylko w piękne słoneczne dni ;) do tego szyberdach i można się wozić ;)

nie otwiera się szyb gdy pada deszcz .... tak samo jak nie jeździ się kabrioletem w deszcz ... poza tym głośnik jak każdy sprzęt elektryczny po zamoczeniu ma prawo nie działać ...takie są prawa fizyki ...

a już na koniec to przyznaje że zastosowanie głośników wysokotonowych w tym miejscu mija się z celem bo ani to praktyczne (można zalać jak gwiezdny zauważył) ani poprawne akustycznie (źle rozchodzi się dźwięk)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap