ustawienie książki telefonicznej

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Preccel » 04 lut 2013, 14:49

KSIĄŻKA TELEFONICZNA DZIAŁA [zlosnik2].
Niestety Android ma specyfikę działania troszeczkę inną, gdyż po sparowanio telefonu (w moim przypadku Samsung Galaxy S2) z radiem (oczywiście z potwierdzeniem udostępniaj kontakty z książki telefonicznej) trzeba przejść do kroku następnego (który nie występiujenw Nokii ani w iPhonie) a mianowicie (przy włączonym sprzęcie w samochodzie):
- otworzyć kontakty w telefonie
- przyciskiem funkcyjnym (tym z lewej) -> "wyślij wizytówkę"
- zaznacz wszystko
- fajeczka
- zaznacz przez Bluetooth
... i leci ...

Książka już jest w zestawie samochodowym, wybieranie głosem działa i nareszcie po wielu próbach, małżeństwo doszło do skutku w 100% i porozumnienie jest oraz pożycie układa się na piewszy rzut oka wspaniale :)

Pozdrawiam
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: daal » 05 lut 2013, 23:37

Precel dzięki za za instrukcje dodania kontaktów z pod Galaxy do naszych kijanek. Już nie działa francowato tylko jak funkiel-nówka. :D

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Preccel » 06 lut 2013, 13:12

Daal, mam nadzieję, że już takiego problemu nie będzie miał nikt. Mnie osobiście to bardzo drażniło i cieszę się, że nareszcie u mnie jest pełny konekt :) i użyteczność zestawu jest w pełni wykorzystana, bo nie lubię jak coś się da zrobić a u mnie to nie działa. Poza tym forum to właśnie takie miejsce, żeby takie problemy rozwiązywać i się nimi dzielić [ura]
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sadamek » 30 kwie 2013, 21:04

Czy jeśli w telefonie macie kontakty zapisane bez + 48 (tz. 666777888) to wyświetla wam się nazwa zapisana w telefonie czy sam numer. Bo u mnie jest wyświetlany sam numer (Desire X)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: puder12 » 30 kwie 2013, 21:33

U mnie najpierw wyświetla się numer ale zaraz potem nazwa z kontaktów. (BB 9300)

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sadamek » 30 kwie 2013, 21:39

puder12 pisze:U mnie najpierw wyświetla się numer ale zaraz potem nazwa z kontaktów. (BB 9300)


Jaki masz format numeru w kontaktach telefonu

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: puder12 » 30 kwie 2013, 21:59

Tylko numer bez żadnych przedrostków typu +48 itp.

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 30 kwie 2013, 23:41

Preccel pisze:Hmmm... walczę i walczę ale w S Galaxy SII nie mogę tego znaleść :(... jeszcze mało znam ten telefon i chyba tu tkwi mój problem... ALE WALCZĘ I NIE PODDAJĘ SIĘ bo chcę żeby działał w pełni.


Witam, przerabiałem ten problem. Po raz pierwszy męczyłem się z galaxy s2 kilka godzin,kiedy pierwszy raz parowałem GS2 ze Sportkiem. Zaraz po sparowaniu kiedy Sportek chciał zassać kontakty z GS2 zawsze słyszałem dźwięk powiadomienia z GS2, ale nie załapałem o co chodzi. Właściwie przez przypadek rozwiązałem problem. Otóż kiedy już telefon jest sparowany, i kiedy bluetooth Sportka zaczyna ściągać kontakty z naszego GS2, wtedy musimy sami rozwinąć górną belkę powiadomień na wyświetlaczu telefonu tzn.przeciągnąć palcem od góry w dół ( stąd ten słyszalny dźwięk powiadomienia). Po rozwinięciu widzimy na wyświetlaczu okno z informacją, że zezwalamy na "zassanie" kontaktów z telefonu na audio Sportka. Należy wtedy pamiętać aby "zaptaszkowac" w tym oknie mały kwadracik , o niepytaniu przez telefon przy następnej próbie zasysania kontaktów, po każdym kolejnym automatycznym połączeniu telefonu ze Sportkiem. Należy zauważyć, że juz w galaxy s3 to okienko z odptaszkowaniem ukazuje się samo przy pierwszym zasysaniu kontaktów. Jak zmieniłem SG2 na SG3 nie miałem już tego problemy ze sparowaniem SG3 ze Sportkiem - okienko otwiera się automatycznie. Po przesiadce z SG2 na SG3 przekazałem SG2 w "spadku" żonie. I niedawno historia się powtórzyła. Trzy tygodnie temu , żona zaczęła jeździć nowym Picanto 1.2 2012. Wsiadłem w garażu do nowego Picanto i zacząłem parować już jej SG2 z Picanto, ale zapomniałem o problemie z parowaniem SG2 w Sportku sprzed kilku miesięcy , bo przecież z SG3 nie ma tego problemu. Siedzę w garażu w nowiutkim Picanto a ciśnienie mi się podnosi, bo parowanie bez problemu, ale książki nie zasysa. Usuwam więc sparowany SG2 z Picanto, paruje Picanto z moim SG3 i po minucie sparowany i zassana książka telefoniczna z SG3. Ale parując SG3 wyskoczyło automatyczne okno o zezwoleniu na ściąganiecie kontaktów....... i nastapiło olśnienie - przypomnienie sobie tamtej sprzed dziesięciu miesięcy kilkugodzinnej walki sparowania i zassania kontaktów z SG2 na Sportka. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: puder12 » 01 maja 2013, 00:24

OT
wierzbusie - Czyżbyś miał salon KIA i cała rodzina korzysta [hihihi]

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 01 maja 2013, 07:22

puder12 pisze:OT
wierzbusie - Czyżbyś miał salon KIA i cała rodzina korzysta [hihihi]


Oto moja przygoda z KIA. W 2005 przez właściwie przypadek kupiliśmy małe Picanto 1. Jeździłem nim przez cztery lata, idealne autko do miasta. W 2009 dojrzałem do większego samochodu. Nie miałem z Picanto żadnych problemów. No i wybrałem CEED-a 1.4, a żona wsiadła do starego Picanto. Po trzech latach w 2011, zauroczyliśmy się w nowym Sportku, i pojawił się w naszej rodzinie po ponad ośmiu miesiącach. Żona za bardzo nie chciała większego samochodu na dojazdy do pracy i "sprawunki", więc CEED-a otrzymała córka z zięciem. Żona dalej jeździła starym Picanto, już niestety ponad ośmioletnim. Kiedy pojawił się w linii Kii NEW PICANTO, podjęliśmy decyzję, aby żona tez miła odrobinę "luksusu" i od początku miała wreszcie od nowości swoje autko. Kiedy żona wsiadła do nowego PICANTO to stare ośmioletnie, przejęła teraz córka. I to cała historia salonowa. Wiem , ze jeśli uda mi się za kilka lat kupić nowe auto to na pewno to będzie KIA, i nieważne jaki model. Ja z KIA-ami nie miałem do tej pory żadnych nieprzyjemnych zdarzeń.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: puder12 » 01 maja 2013, 08:15

Dobrze poczytać, że jest Ktoś kto nie ma kłopotu z samochodami KIA. Oby tak dalej. [papa]

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sadamek » 04 maja 2013, 01:49

puder12 pisze:Tylko numer bez żadnych przedrostków typu +48 itp.

to u mnie podczas dzwonienia jest wyświetlany numer +48 111 222 333 i jeśli w telefonie nie mam +48 to pisze, że numer nieznany. Czy masz nawigacje oryginalną dotykową i jaka masz wersje BT?? ( u mnie to 7.1.2 a BT 3.1.3)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 04 maja 2013, 07:25

W moim Sportku jest radio oryginalne - tak jak przyjechało z fabryki. SG2S ma BT 3.0 a SGS3 ma BT 4.0. Ale BT nie ma tutaj znaczenia na wyświetlanie kontaktów. Wyróżnik 3.0 czy 4.0 ma wpływ na szybkość przesyłu w Mb/s. Niezależnie od tego czy mam w książce telefonicznej wpisane w kontaktach +48 czy bez tego prefiksu, to niem a mam problemu z wywołaniem kontaktu głosowo po nazwie jaka wpisana jest w kontaktach w telefonie. W trakcie wywołania po nazwie i w czasie połączenia na wyświetlaczu radia pokazana jest tylko nazwa kontaktu - bez numeru. Oczywiście bez polskich znaków diaktrycznych ( ogonki kreseczki itp) Natomiast jak przychodzi połączenie z zewnątrz i nie mam tego dzwoniącego w kontaktach telefonu to na wyświetlaczu radia pojawia się +48123456789. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sadamek » 04 maja 2013, 12:56

Jaka wersje firmware radia macie bo ja 7.1.2 i zawsze mam tak samo przy połączeniach przychodzących (testowane z telefonami HTC Desire X i SGS3 mini). Po zmianie w telefonie kontaktu na +48 wyświetla się wtedy prawidłowo nazwa w aucie

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: puder12 » 04 maja 2013, 15:39

A jak sprawdzić wersję oprogramowania radia?

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 04 maja 2013, 15:58

Sprawdziłem dzisiaj na SG3 . Wprowadziłem w telefonie nowy kontakt bez prefiksu +48 , tylko "czysty" numer 987654321, i przypisałem w kontaktach telefonu jego nazwę. Po wejściu do samochodu i automatycznym połączeniu BT wywołałem głosowo tę nową nazwę kontaktu. Telefon zaczął łączyć i na wyświetlaczu pokazała się tylko sama nazwa tego nowego kontaktu bez cyferek.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

sadamek
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:58
Czym jeżdzę: 2.0 CRDi 184KM XL, AT, 4x4
Lokalizacja: Chorzów

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sadamek » 04 maja 2013, 16:33

wierzbusie pisze:Sprawdziłem dzisiaj na SG3 . Wprowadziłem w telefonie nowy kontakt bez prefiksu +48 , tylko "czysty" numer 987654321, i przypisałem w kontaktach telefonu jego nazwę. Po wejściu do samochodu i automatycznym połączeniu BT wywołałem głosowo tę nową nazwę kontaktu. Telefon zaczął łączyć i na wyświetlaczu pokazała się tylko sama nazwa tego nowego kontaktu bez cyferek.


oki a spróbuj odwrotnie - jeśli masz 2 telefony to zadzwoń na telefon który jest sparowany ze sportkiem i co wtedy będziesz miał. czy masz wersje radia 7.1.2

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: dealer » 12 maja 2013, 22:02

swoją drogą intrygujące rozwiązanie
mam oryginalną navi, bez problemu paruje się z telefonem nie wiem jak duża ale część kontaktów przechodzi bez nazwy, szczerze mówiąc zauważyłem tylko to z numerem telefony koleżanki małżonki, po wybraniu numeru niezależnie czy przez navi czy przez tel, czy głosowo pokazuje "nieznany". Jak żona do mnie dzwoni to wyświetla się normalnie z nazwą.
Problem występował w nokii c7, występuje w lumii 820
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
arko_w
Uzależniony
Posty: 174
Rejestracja: 20 cze 2012, 16:44
Czym jeżdzę: Sportage crdi 1.7 L 2WD 2012
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: arko_w » 13 maja 2013, 09:30

No to są dwie możliwości problem z kodowaniem znaków, użyty jakiś znak na pierwszy rzut oka standardowy ale telefon koduje go w innym niz navi formacie, lub podwojony wpis pamiec aparatu i sim. Wyswietlanie w telefonie ksiazki sim jest ukryte i nie widac tego a navi paruje rownież ten wpis.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: dealer » 13 maja 2013, 23:38

na wszelki wypadek zapisałem kontakt od nowa, zobaczę i powiem co i jak
numer na bank nie jest zdublowany
może jeszcze być jakiś myk, ponieważ mam przypisane zdjęcie do kontaktu.
pewien nie jestem ale ten myk miałem chyba w optimie z navi i w rio ze standardowym radio.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 17 maja 2013, 19:55

Kolego Sadamek, zrobiłem test dla Ciebie, jak dzwoniłem z telefonu który na moim Galaxy s3 był w kontaktach bez prefixu +48 to też bezproblemowo wyświetlała sie nazwa na wyświetlaczu radia w Sportku. Nie wiem jaką mam wersję radia. Samochód z tym radiem został wyprodukowany w 17 października 2011 roku. Jedna rzecz jest to, że jak mam wpisane w kontaktach SG3 (i w poprzednim SG2) i w nazwie była litera z kreseczką, ogonkiem to ta litera na wyświetlaczu radia nie jest wyświetlana zarówno kiedy ja wybieram rozmowę czy tez kiedy rozmowa przychodzi do mnie. Od tygodnia jeżdżę ze sparowanym nowym Galaxy S4 i też zero problemów z rozmowami . Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap