ustawienie książki telefonicznej

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Picek7
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:47
Czym jeżdzę: 1,6
lx

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Picek7 » 14 lis 2011, 14:13

WItam po zmianie softu w nav na 5.1.3 wszystko zaczęło działać jak należy. Tzn. widzę w navi zarówno nazwę i numer dzwoniący do mnie jak również widzę nazwę i numer gdy ja wybieram numer ze swojego iphona 4 poprzez navi.

jb50a
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2011, 18:26
Czym jeżdzę: 2,0 184km XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: jb50a » 25 lis 2011, 22:22

Panowie mam telefon HTC Desire .Paruję go z bluetoothem w KIA ,(ten normalny -nie navi) nastepnie łaczę sie z samochodem i zaczyna automatycznie pobierać kontakty z telefonu .Telefon oczywiscie pyta o zgodę na pobranie kontaktów , daje ok i rozpoczyna sie pobieranie , które jednak trwa godzinę , i dłużej bez efektu.
Czy ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczna ? Bo jak czytałem w którymś poście to 500 kontaków KIA pobiera w ok 10 sekund.Gdzie może leżeć problem? Kontakty są wpisane jako imię i nazwisko i są w telefonie , nie na karcie SIM.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: mint » 26 lis 2011, 09:32

No własnie jak to jest z tymi kontaktami, bo moja żona ma kontakty zapisane na karcie sim i w telefonie, w różnej konfiguracji i kijanka pobrała wszystkie kontakty bez problemu. Samsung Galaxy Ace.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

jb50a
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2011, 18:26
Czym jeżdzę: 2,0 184km XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: jb50a » 28 lis 2011, 19:00

U mnie już się sprawa wyjaśniła. Wgrałem androida 2.3. i wszystko działa.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: eathan » 02 gru 2011, 10:34

gugus9 pisze:wygląda na to że nie da się zassać książki z żadnej komórki posiadającej Androida ( przynajmniej wersje 2.3.3. lub 2.3.4.)


Nie prawda. Używam Androida od dość dawna - zawsze na telefonach HTC. Fabryczna navi parowała się z:

- Androidem 2.2
- Androidem 2.3.3
- Androidem 2.3.4
- Androidem 2.3.5

Poza parowaniem bez problemu pobierałem kontakty z telefon do Navi. Mam navi z najnowszym softem i mapami. Kontakty mam zapisne w telefonie a dokładnie na koncie Gmail. Poczas pierwszego parowania proszony jestem o wyrażenie zgody na pobranie kontaktów z telefonu (komunikat na telfonie) po zaakceptowaniu wszystko się pobiera za każdym razem.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

ciechom
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2011, 02:49
Czym jeżdzę: 2 d l

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: ciechom » 12 gru 2011, 02:00

wierzbusie pisze:Witam ponownie, już nie ma problemu. Kia sportage jest rewelacyjna z jej fabrycznym zestawem tak samo jak rewelacyjny jest Samsung Galaxy s2. Otóż problem rozwiązałem, a właściwie to żadnego problemu nie było. Mam rzeczywiście kontakty zapisane na telefonie. czasami tylko imię, imię i nazwisko samo nazwisko, pseudonim. Jeśli macie wpisane coś jako imię i coś jako nazwisko to należy pamiętać aby wymawiać POŁĄCZ Z i najpierw trzeba wypowiedzieć słowo które jest zapisane jako nazwisko a potem drugie słowo zapisane jako imię. Po sparowaniu bluetooth-a Sportage z telefonem SGS2, sportage zaczyna ściągać kontakty. Jednak domyślnie SGS2 nie pozwala ich ściągnąć. Pojawia się komunikat ZADANIE DOSTĘPU DO KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ. Należy wtedy "rozwinąć" NA WYŚWIETLACZU SGS2 ten komunikat i zobaczymy możliwość ręcznego udostępnienia książki telefonicznej. Sportage wtedy szybciutko ściąga kontakty z telefonu na swoje audio. Teraz możemy podczas jazdy wybierać połączenia poprzez wypowiedź POŁĄCZ Z nazwisko imię Naprawdę rewelka. Pokazałem tę możliwość swoim znajomym to byli bardzo zdziwieni, że KIA to robi. Pozdrawiam


Hej
Jak to mówisz POŁĄCZ Z ? możesz po polsku wydawać komendy ?
Moja nawigacja mówi do mnie i słucha jedynie po ENG :( czy piszesz o zwykłym radiu z BT bez navi ?

Jeśli ktoś rozgryzł problem wybierania głosowego w wersji z nawigacją w połączeniu z SGS2 to bardzo proszę o info jak to zrobić. U mnie wszystko połączyło się jak należy, książka się zsynchronizowała, mogę wykonywać połączenia poprzez wybieranie słowne cyfr, ze speedDiala itp ale ni jak nie udaje mi się wybrać numeru po nazwisku. W instrukcji jest podana komenda CALL NAME ale jak to powiem to system mówi mi że komenda nie może być wykonana i tyle. Czy komuś to zadziałało ?

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: fosek » 18 gru 2011, 19:13

Mam telefon Nokia C3. Udało mi się go sparowac z samochodem tzn. mam w telefonie w folderze urządzenia powiązane napis SPORTAGE po wejściu do samochodu automatycznie łaczy się mi z blututem. Nie mogę za diabła przenieść książki telefonicznej do systemu audio w samochodzie. Nie wiem jak to zrobić, doradźcie koledzy
Drugą rzeczą jest następująca sprawa, podłączam za pomoca kabla dołączonego do samochodu ipoda i na wyświetlaczu mam tylko napis CONECTING a w lewym górnym rogu mam napis AUX. Muzyka gra ale sterowanie jest tylko z ipoda a nie z systemu audio.Podłaczając oryginalnym kablem ipoda tylko do USB mam sterowanie z systemu audio i w górnym lewym rogu jest napis USB - również pomóżcie.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: kasia_mm » 18 gru 2011, 19:29

co do drugiego problemu - prawdopodobnie najbanalniej - nie masz do konca wcisnietego do gniazda kabla od ipoda do auta-przy pierwszych probach podlaczenia tez mi wychodzil Connecting ciagle i okazalo sie ze zostawal 1-2 mm wtyczki do wcisniecia (tej podwojnej) i dlatego nie bylo pelnego polaczenia :)
co do ksiazki - jesli Ci sie laczy z BT telefonu, sparowales etc - to dzwonic mozesz? naciskasz na kierownicy "mordkę" mowisz np "polącz Mama" bo pod Mama masz wpisany nr do mamy oczywiscie - i łączy Cię? czy wogole sie nie dzwonisz mimo ze masz nawiązane poł z telefonem?

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: fosek » 18 gru 2011, 19:36

Kasia z tym kablem to zaraz sprawdze ale co do telefonu to próbowałem wybrac numer na telefonie i w telefonie pisze że dzwoni ale wszędzie głucha cisza. Jak naciskam mordke na kierownicy pani misie pyta proszę i na wyswietlaczu jets napis ( zaraz sprawdze w garazu jaki) i mówie np mama a tu nic i pani powtórnie pyta ja mówie i znowu nic. Córka dzwoniła do mnie i wyświetlilo ja na ekranie i mogłem z nia rozmawiac ale w druga strone nic. Mam auto bez navi tylko takie normalen. Juz ide do garazu i sprawdzam ten kabel i co pisze na wyswietlaczu. Bardzo Ci dzieki za szybka odpowiedź

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: kasia_mm » 18 gru 2011, 19:44

ja dzwonię tak: naciskam mordkę po prawej i mówię: połącz mama; pani mnie prosi aby potwierdzic tak lub nie lub anuluj - mówię TAK i pani mówi - trwa wybieranie, słysze wybieranie nr-u i łączy, gadam i kończę naciskając czerwoną słuchawkę po prawej na kierownicy;

jak tel do mnie dzwoni - odbieram zieloną słuchawką, kończę czerwoną i tyle.. szczerze mówiąc wogóle się nie bawiłam w sprawdzanie czy na wyświetlaczu mam książkę telefoniczną bo po co - skoro wiem kogo i jak mam wprowadzonego to po to jest ten zestaw aby podczas jazdy nie odrywać łap od kierownicy tylko jechać :) a przy okazji gadać

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: fosek » 18 gru 2011, 19:56

Kasiu więc tak co do wtyczki to miałaś jak najbardziej rację wcisnołem głębiej i wszystko jest OK. Natomiast co do dzwonienia to nie przeniosło mi chyba kontaktów z telefonu do auta. Jak robie te czynnosci to pani się pyta prosze i prosze ja powtarzam nazwę kontaktu i nic na wyświetlaczu jest napis LISTENING.Co dziwne jak powiedziałem kontakt do córki która do mnie dzwoniła i ja odebrałem to rozpoznała i połączyła .Wygląd to tak jakby zapamietała ten jeden przychodzący kontakt a innych nie zna ( próbowałem do żony i za nic nie rozpoznała - ale może to i lepiej :P :P

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: fosek » 18 gru 2011, 20:02

Kasiu jeszcze dwie rzeczy czy jak masz ustawione układ grzania na AUT i DUAL to czy na wyswietlaczu pokazana jest tylko temperatur i nic więcej czy też inne funkcje. Jak włączę ręcznie to pokazuje w która strone dmucha i z jaka siła ale jak jest DUAL i AUTO totylko temperatura. Czy tak ma byc

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: kasia_mm » 18 gru 2011, 20:08

jesli prawym duzym pokrętłem ustawisz DUAL to bedziesz miał możliwość innej regulacji temp dla pasazera z przodu i dla siebie; jesli wyłączysz DUAL to wtedy oboje z przodu macie tą samą temp - którą ustawiasz dla obu lewym pokrętłem

ja na funcji AUTO wogóle nie jeżdzę - chociaz są tu jej zwolennicy; wolę sobie ustawić nawiew na nogi i na szybę bo takiego w twarz nie lubię - a na AUTO wali na maxa celem ustalenia w aucie jak najszybciej temperatury

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: mint » 18 gru 2011, 22:48

Kasiu z tym wianiem na maxa to nie do końca jest tak, wszystko zależy jaką chcesz osiągnąć temperaturę, ja mam ustawione na 18 lub 19 stopni auto i nic na maxa nie dmucha, po za tym dmucha właśnie na szybę, na bokach i na nogi, a na środkowe nawiewy nie dmucha. Jak ustawię na 23 stopnie to faktycznie przez chwile dmucha mocno, ale nie środkowymi nadmuchami.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: kasia_mm » 18 gru 2011, 22:51

zgadzam się, zwłaszcza że to zależne jest od pory roku... jak w lato masz ustawione na minimalną temp+ AUTO i wsiądziesz do mega rozgrzanego auta to wali tak ze po 10 minutach wszyscy są poprzeziębiani - a z racji posiadania dzieci raczej staram się tego unikac... moze dlatego funkcji auto nie lubię :)

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: mint » 18 gru 2011, 22:57

No cóż ze wszystkiego trzeba korzystać z głową, miałem kiedyś znajomego który latem lubił ustawiać klimę na 15 stopni. :)
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Preccel » 02 lut 2013, 14:49

Niestety problem jest. Problem to Samsung Galaxy II. Bluetooth łaczy się ale książka ani trochę nie chce drgnąć. W związku z tym widzę nr telefonu dzwoniącego (bez przpisanego do niego nazy użtkownika) oraz wybieranie głosowe przez imię i nazwisko nie działa. Z nokią E52 oraz iPhonem 3GS i 4G nie było najmniejszego problemu i wszystko działa bez najmniejszego zarzutu. A tu nagla taki ZONK. Telefon super, Sportage jeszcze bardziej super a nie chcą gadać ze sobą pomimo różnych prób... HELP CO ROBIĆ?
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: ZygJe » 02 lut 2013, 16:38

Gdzieś w ustawieniach parowania w tel. powinieneś mieć opcję zezwalaj na zdalny dostęp do kontaktów lub coś podobnego.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Preccel » 02 lut 2013, 22:45

Hmmm... walczę i walczę ale w S Galaxy SII nie mogę tego znaleść :(... jeszcze mało znam ten telefon i chyba tu tkwi mój problem... ALE WALCZĘ I NIE PODDAJĘ SIĘ bo chcę żeby działał w pełni.
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

daal
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:49
Czym jeżdzę: 1,7 XL
Lokalizacja: Gdynia

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: daal » 03 lut 2013, 10:25

Mam ten sam problem. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak ustawienia parowania.

bbal
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2011, 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: bbal » 03 lut 2013, 19:41

Potwierdzam - częściowo. Połączenia przychodzące, wychodzące oraz nieodebrane wyświetla niezmiennie te same od 3. miesięcy. Innych problemów nie odnotowałem. SG-SIII.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap