ustawienie książki telefonicznej

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
sp4gep
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2011, 08:43
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2011, 2.0 DIESEL XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: sp4gep » 28 paź 2011, 12:00

kasia_mm pisze:ja co prawda fabrycznej navi nie mam, ale jak mi dzwoni nr ktory mam wpisany w tel bez +48 to identyfikuje nr i wyswietla np "Mama" czy jakikolwiek inny opis... Natomiast ta ksiazka telefoniczna to chyba wylacznie w wersji z navi? owszem mam wybieranie glosowe - np mowie nr albo opis i mi wybiera nr- ale na kompie pokladowym nie mam opcji (albo co mozliwe nie umiem znalezc) udostepnienia ksiazki tel....

Witam,
Czy można się dowiedzieć jaką navi posiadasz? Poszukuję jakiegoś modelu, ale właśnie z opcją wybierania głosowego po nazwie kontaktu.

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: patryk102 » 28 paź 2011, 20:09

Witam.

Mam taki problem, zmieniłem telefon z noki na nokie ( e66) i sparuje się normalnie ale nie pobiera kontaktów i listy ost. połączeń co może być przyczyną?
Kontakty są na tel i na sim.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: kasia_mm » 28 paź 2011, 21:08

sp4gep = ja nie mam navi w KS - pisalam o opcji wybierania glosowego przez bluetootha :)

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: ustawienie książki telefonicznej samsung galaxy ace

Postautor: GD_Luk » 29 paź 2011, 02:07

witam,
co trzeba zrobić aby navi BT widziało książkę telefoniczną - kontakty mam zaktualizowane a listy połączeń i książki nie widać...może ktoś pomóc?
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: gugus9 » 29 paź 2011, 16:05

Witam wszystkie osoby, które próbują po sparowaniu phona dzwonić przez bluetootha. Próbowałem już z kilkoma modelami i powiem tak.... wygląda na to że nie da się zassać książki z żadnej komórki posiadającej Androida ( przynajmniej wersje 2.3.3. lub 2.3.4.) Testowałem na Samsungu i SonyEricsson. Obawiam się ze na Nokiach z Synbianem nie powinno być problemów. Trzeba tylko kontakty mieć zapisane po nazwie a nie po imieniu i nazwisku (edycja książki w NOKIA OVI). Niestety wpisywanie + 48 i inne zabiegi nie pomogły [zly1]
P.S. Na szczęście aż tak bardzo nie potrzebuję zestawu przy krótkich trasach ale pozostali jeżdżący w trasach strasznie muszą narzekać na taką uciążliwość...... ratuje nas tylko upgrade oprogramowania [zlolta]
P.S. 2. Spostrzeżenia dotyczą wersji bez navi ale chyba dotyczy to wszystkich modeli :wmur:
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: GD_Luk » 29 paź 2011, 16:24

hmmm...nie jest to prawda wczoraj nie widział książki tel. a dzisiaj po resecie widzi wszystko i czyta wszystkie kontakty-wszystko gra i koliduje tylko kontakty muszą być zapisane tylko w telefonie a nie na karcie...mam samsunga galaxy ace i najnowszy soft do BT. Wymienili mi w ASO....na szczęście wszystko już działa [ura].....acha poprzednio miałem nokie 7230 i też działa ale się wieszała i nie pokazywała części kontaktów w phonebook.............po wczorajszym poustawianiu wszystkiego w programie KIES i zainstalowaniu aplikacji kia connection problemy się skończyły.....pozdrawiam
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: maja123 » 29 paź 2011, 18:25

Ja też mam samsunga galaxy ace i nie mam żadnych problemów z wybieraniem głosowym i pobieraniem kontaktów.Mam kijanke bez nawi.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: patryk102 » 29 paź 2011, 18:49

Gugus9, co masz na myśli pisząc, "Trzeba tylko kontakty mieć zapisane po nazwie a nie po imieniu i nazwisku"?

Wszedłem teraz w ovi i tam jest opcja zapisu danej osoby ( tylko imie, drugie imie i nazwisko - takie są miejsca na wpisanie danych)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: gugus9 » 30 paź 2011, 21:50

patryk102 Przepraszam za wprowadzenie w błąd z ustawieniem "po nazwie" w OVI. Może to dlatego, że ostatnio skaczę pomiędzy programami do obsługi SE, Samsunga..... wcześniej Nokii. Ja w SE Arc musiałem edytować i zmieniać imię z nazwiskiem, bo inaczej w telefonie widział najpierw imię a potem nazwisko (sortował najpierw po imieniu). Nie ma segregowania wpisów i ich wyświetlania tak jak w Samsung`owej nakładce.
GD_Luk wielkie dzięki za "easy kia connection" Teraz wszystko śmiga jak trzeba, więc z całą odpowiedzialnością polecam ten sposób i program do pobrania z android market lub netu. [papa]
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: patryk102 » 30 paź 2011, 22:27

Rozumiem, kurcze a macie jakieś pomysły na to dlaczego może nie czytać w ogóle kontaktów? :/
Bo nie wierze że nie obsługuje noki e66.

Kontakty na karcie i w pamieci tel.
Zdalny tryb sim włączony.
Wszystko niby ok, czy może coś blokować jakieś ustawienie w symbianie?

Dzięki za pomoc.

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: GD_Luk » 31 paź 2011, 09:18

musisz mieć kontakty tylko w telefonie - z karty mi w nokii nie czytał - tylko w telefonie i jeszcze jedno: trzeba mieć ustawiony format danych - nie pamiętam na co przestawiłem ale to chyba chodzi o ustawienia wewnętrzne noki....spróbuj przenieść kontakty do telefonu zrób reset i powinno pomóc.....
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: gugus9 » 31 paź 2011, 18:00

patryk102 ja wcześniej miałem e52. Na początku wszystko działało jak potrzeba. Zrobiłem przez ovi aktualizację i się pochrzaniło... skończyło się na przywracaniu softu, bo "moje zabawy" spowodowały że telefon pad. Po przywróceniu softu zaczęło działać..... też tego nie kumam :haker:
Próbuj, bo na pewno się da uruchomić..... to w końcu Nokia. Powodzenia.
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: GD_Luk » 31 paź 2011, 19:04

tak racja, ale taka uwaga: mimo wymiany softu to nawet ten nowy nie jest nadzwyczajny......ogólnie dodatkowo brak Polskiego menu to baaaardzo duży minus dla [angry] KIA MOTORS......
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: patryk102 » 01 lis 2011, 16:00

No właśnie też mnie to dziwi, mam też inną nokię i tam działa bez problemu.. ;/

Czyli usunąć kontakty z karty sim i zapisać tylko na pamięcie tel tak?
GD_Luk a nie jesteś w stanie przypomnieć gdzie zmieniałeś ten format danych bo patrzyłem teraz ale nic nie widzę takiego?

Pozdrawiam i dzięki.

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: GD_Luk » 01 lis 2011, 17:44

tak kontakty tylko w telefonie ale nie pamiętam co dalej :( ....mam teraz samsunga ace...tam nic nie ustawiałem
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Zlosliwy
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:59
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: Zlosliwy » 01 lis 2011, 21:53

hmmm...ciekawy temat !
Ja mam Samsunga Wave na Bada OS i kontakty są zapisane różnie...część na karcie, a część w telefonie i nie mam żadnego problemu z działaniem...ale w końcu bada OS jest koreańska :)
Powiem więcej...w nazwach kontaktów miewam czasem różne dodatkowe znaki ( nie mówię przecież połącz " Jan kropka Kowalski myślnik 25" ) i intuicyjnie wiem co powiedzieć, a autko daje radę i wybiera numer !

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: patryk102 » 03 lis 2011, 10:34

Wczoraj byłem z w serwisie, wgrali mi nowe oprogramowanie do navi, a telefonu (nokia e66), nadal nie da się połączyć :/, oni też nie wiedzą i mówią poprostu że nie da się go połączyć ale nie chce mi się w to wierzyć...

Ma ktoś z was może jakąś nokie e66 żeby spróbować u siebie połączyć?

Pozdrawiam.

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 06 lis 2011, 20:06

Witam ja niestety mam problem z Samsungiem Galaxy s2 i Galaxy mini. Te dwa telefony parują się bezproblemowo, można wybrać połączenie po głosowym wybraniu numeru, ale niestety nie mogę tego zrobić poprzez głosowe podanie nazwy takiej jak jest zapisana w telefonie. Przychodzące rozmowy tez odbiera prawidłowo i wyświetla tylko cyferki. Po sparowaniu pokazuje się na krótko na wyświetlaczu telefonu ŻĄDANIE DOSTĘPU DO KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ. I ściąga i ściąga ale niestety nie może ściągnąć. Natomiast jak sparuję Motorolę i Nokię to wszystko robi zgodnie z instrukcją. Ściąga bardzo szybko książkę telefoniczną z kontaktów w telefonie i bezproblemowo można wybrać połączenie wybierając głosowo kontakt tak jak jest zapisany w telefonie. Czy ktoś wie co zrobić aby książka dała się się wczytać. Może coś należy zrobić w ustawieniach mojego Samsunga Galaxy s2. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: gugus9 » 07 lis 2011, 12:43

wierzbusie spróbuj easy kia connection na androida. Ja nie mam navi, ale u mnie się po tym poprawiło. I standardowo zapisane mam kontakty w telefonie. W samsungach łatwo to wyłączyć bez kasowania zawartości na karcie sim. powodzenia
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: wierzbusie » 07 lis 2011, 19:51

Witam ponownie, już nie ma problemu. Kia sportage jest rewelacyjna z jej fabrycznym zestawem tak samo jak rewelacyjny jest Samsung Galaxy s2. Otóż problem rozwiązałem, a właściwie to żadnego problemu nie było. Mam rzeczywiście kontakty zapisane na telefonie. czasami tylko imię, imię i nazwisko samo nazwisko, pseudonim. Jeśli macie wpisane coś jako imię i coś jako nazwisko to należy pamiętać aby wymawiać POŁĄCZ Z i najpierw trzeba wypowiedzieć słowo które jest zapisane jako nazwisko a potem drugie słowo zapisane jako imię. Po sparowaniu bluetooth-a Sportage z telefonem SGS2, sportage zaczyna ściągać kontakty. Jednak domyślnie SGS2 nie pozwala ich ściągnąć. Pojawia się komunikat ZADANIE DOSTĘPU DO KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ. Należy wtedy "rozwinąć" NA WYŚWIETLACZU SGS2 ten komunikat i zobaczymy możliwość ręcznego udostępnienia książki telefonicznej. Sportage wtedy szybciutko ściąga kontakty z telefonu na swoje audio. Teraz możemy podczas jazdy wybierać połączenia poprzez wypowiedź POŁĄCZ Z nazwisko imię Naprawdę rewelka. Pokazałem tę możliwość swoim znajomym to byli bardzo zdziwieni, że KIA to robi. Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: ustawienie książki telefonicznej

Postautor: dealer » 08 lis 2011, 23:42

patryk102 pisze:Ma ktoś z was może jakąś nokie e66 żeby spróbować u siebie połączyć?

Pozdrawiam.

Kiedyś miałem e66 z połączeniem nie było problemu, ale navi nie czytało książki telefonicznej i rejestru rozmów.
jeśli nie możesz wogóle połączyć tel z zestawem to masz coś popaprane w ustawieniach blututa w telefonie.
Żeby navi (nie wiem jak zwykłeradio) wyświetlało kontakty telefon musi mieć funkcję PBAP czy jakoś tak, jak mi powiedzieli serwisanci nokii to e66 tego nie ma.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap