Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 29 gru 2010, 10:43

Witka

wczorajszego dnia miałem nieciekawe doświadczenie z systemem audio w moim sportage :| sprawa wyglądała następująco:

odpaliłem auto, pojawił się ekran powitalny (na ekranie navi czerwone tło i napis KIA MOTORS) i tak już zostało :| z głośników szmer nieznalezionej stacji :| żaden przycisk nie działał: ani od BT ani żaden ze sterowania z koła kierownicy, żadnej od navi, radia... jedyne co działało to włącz i wyłącz audio ... ekran powitalny cały czas świecił :| kontroli nad tym żadnej :| nawet głośności szmerów z radia nie szło wyciszyć :| po włączeniu wstecznego na ekranie nie pojawiał się obraz z kamery cofania ... jednym słowem totalna zwiecha [zly2]

próbowałem wszystkich klawiszy... włączałem i wyłączałem auto ... I NIC ... jak się zawiesiło tak już zostało, a ekran powitalny cały czas radośnie świecił [zly2]

dzisiejszego dnia już wszystko normalnie działało :cry: żadnych problemów, pełna kultura :cry:

czy ktoś z was już coś takiego miał ?? jaka jest przyczyna takiego zachowania systemu audio ?? mróz ?! może to jakiś system demo do prezentacji !? dajcie znać jakby ktoś coś wiedział ... bo przyznaje że gdybym miał wczoraj gdzieś dalej jechać po cichaczu to by mnie szlak jasny trafił [zly2]
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: excile » 29 gru 2010, 15:43

strzelam
winsows ce (chyba ce) ktory tam jest zwiesil sie. Pewnie po restarcie komputera/samochodu jest ok?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: backuz » 29 gru 2010, 18:02

kurcze i pomyśleć, że poważnie myślałem nad tym zestawem z navi :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: sabb » 29 gru 2010, 20:23

ja tak troche przekornie ;) 5 koła za nawigacje i to w nie normalnym języku to troszke przesada :hehe3: ja mam w swojej nokii nawigacje za zeta więc zaoszczędziłem 4999plnów [ura]

horche52
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 gru 2010, 21:51
Czym jeżdzę: kia sorento 2008 2.5 crdi 170KM

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: horche52 » 29 gru 2010, 21:49

sabb- każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, nokia też, w tym przypadku kolega ma rację - winda się zawiesiła, wtedy urządzenie włącza się w tryb serwisowy, jeśli nie można urządzenia włączyć wyłączyć pozostaje zjechać autem gdzieś na pobocze, bezpieczne miejsce i wyłączyć auto i ponownie włączyć, to powinno pomóc, czasem trzeba czynność powtórzyć, z czasem usterka zanika, jeśli jednak nie to korzystamy z gwarancji; mimo nawigacji na wszelki wypadek miej przy sobie tradycyjny atlas drogowy

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dealer » 30 gru 2010, 00:07

co prawda to nie jest dokładnie to samo ale zawsze jakis punkt zaczepienia
viewtopic.php?f=12&t=331
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
Mark61
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2010, 23:37
Czym jeżdzę: 2010 1,6 L navi
2016 1,6 L + FN1

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Mark61 » 30 gru 2010, 00:38

Do takiego zachowania radia powoli zaczynam się przyzwyczajać ;) .Zbieram dokumentację fotograficzną , a po Sylwestrze mam zamiar odwiedzić serwis.

http://picasaweb.google.com/model61/Nav ... aK07zDzAE#
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange navi dach

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: wentyl » 30 gru 2010, 01:22

Może nie tak samo, ale u mnie również audio się "zawiesiło". Stało się tak po tym jak moja córa podłączyła iPoda i próbowała przez Navi przeglądać foldery. Takich fajnych komunikatów z "Windy" jak Mark61 to nie dostałem, ale panel dotykowy przez jakiś czas nie reagował na "macanie" ;) a radio (choć grało) dziwnie pokazywało obraz skali tzn. tak jakby w ogóle go nie odświeżało, co powodowało nakładanie wyświetlanych cyferek i komunikatów RDSa na skali radia. Ten dziwny efekt ustąpił dopiero po zgaszeniu silnika. Później po reastarcie również iPod działał poprawnie. Może system wiesza się czasami przy podłączeniu nośników przez USB?
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 30 gru 2010, 10:51

cieszę się z jednego: nie tylko ja mam ten problem :D przynajmniej teraz w serwisie nie powiedzą że ten typ tak ma... tylko że jest to masowa usterka ...

nie dramatyzuje bo jak narazie na 1 miesiąc użytkowania zawieszka zdarzyła się tylko raz ... ale serwis niebawem i tak bede musiał odwiedzić
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

a-seweryn
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2011, 23:25
Czym jeżdzę: kia sportage

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: a-seweryn » 21 mar 2011, 21:19

u mnie navi zawiesza sie przy próbie synchronizacji ksiązki tel w htc hd2, byłem z tym problemem w serwisie - jedyne co zaradzili to zdjeli klemę z akumlatora. Jedyny sposób by zrestartowac audio to wyłączyc auto na ok 10 - 15 minut, po tym audio wraca do normy

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 18 maja 2011, 18:08

Też miałem ciekawy zwis... Podczas jazdy nagle zgasł ekran, muzyka grała dalej. Przyciski przestały działać. Wyłączenie auta nic nie dało. Problem rozwiązał się gdy stanąłem na 15-20 minut aby zadzwonić do serwisu. Po ponownym odpaleniu silnika navi ruszyła i działa.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 19 maja 2011, 10:05

Problem rozwiązał się gdy stanąłem na 15-20 minut aby zadzwonić do serwisu.


tzw twardy reset navi 8-)

mam auto od pół roku i zwis zrobił mi się jak na razie tylko jeden raz :) a więc nie jest to coś mocno uciążliwego ... zwyczajna złośliwość rzeczy martwych :twisted:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 19 maja 2011, 17:47

Meduzes pisze:tzw twardy reset navi 8-)


A może orientujesz się czy nie da się tego jakoś ręcznie wymusić? Może jakieś kombinacje klawiszy?

PS
czy w Sportage można bez konsekwencji odłączyć akumulator?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 20 maja 2011, 09:29

niestety nie mam takich informacji ... a tym odłączaniem akumulatora też bym nie proponował ;)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: LUKI » 22 maja 2011, 22:27

Też mi się zawiesiła. Podpowiedzieli w serwisie aby w bezpiecznikach pod kierownicą wyciągnąć taki duży bezpiecznik żółty bodajże i wcisnąć ponownie. No i po problemie (co nie zmienia faktu, że takie rzeczy to tylko w KIA) [zlolta]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 16 cze 2011, 15:02

Problemów z fabryczną navi ciąg dalszy...

Od nowości (czyli od 5 czy 6 tygodni) miałem pięć zwisów navi.

1. zwis podczas pracy nawigacji - zgasł ekran, radio grało dalej przez jakiś czas, później zdechło wszystko,
2. zwis zestawu głośnomówiącego, niby telefon był sparowany, ale nie dało się nawiązać połączenia ani odłączyć/podłączyć telefonu na nowo,
3. zwis kamery cofania - na ekranie został obraz z kamery cofania - taka stop klatka :D,
4. zwis podczas pracy radia albo mp3 (teraz dokładnie nie pamiętam co grało) - navi wyszła do pulpitu, pojawił się komunikat o braku pamięci + trzy opcje do wyboru - niestety ekran nie reagował na dotyk - taki obrazek został na navi mimo wyłączenia silnika,
5. zwis podczas pracy w trybie nawigacji jak w punkcie 1,

W każdym przypadku po wyłączeniu auta i upływie jakiegoś czas problem znikał.

Nie ukrywam, że od urządzenia za 5 tys. oczekuję, że będzie działać bez problemu (moja prosta navi Garmina za parę stówek nigdy się nie zawiesiła). Dlatego umówiłem się w serwisie. Pracownik stwierdził, że będą wgrywać nowy firmware i to powinno załatwić problem. Dzisiaj była wizyta i z zapowiadanych 30-40 minut zrobiły się bite dwie godziny.

Okazało się, że do tego modelu navi nie ma aktualizacji (ciekawe bo myślałem, że w sportkach są takie same navi). Panowie coś poresetowali, poprzełączali (ciekawe co?) i stwierdzili, może będzie lepiej a może nie. Ciekawe... ale nie czuję się przekonany.

Na pytanie co w przypadku gdy problem będzie pojawiać się dalej dowiedziałem się, że czekamy na aktualizację od producenta. Na kolejne pytanie o terminy usłyszałem, że nikt nie wie kiedy to będzie...

Tak się składa, że pracuję w domu, mam sporo czasu i bardzo nie lubię jak ktoś traktuje mnie w mało poważny sposób. Dlatego dalej drążyłem temat usunięcia usterki. Przytoczyłem przepisy o niezgodności towaru z umową bądź gwarancji i OBOWIĄZKU naprawy w określonym terminie. Tym razem usłyszałem, że oczywiście tak jest i będzie przysługiwać mi wymiana navi na nową.

Pożyjemy i zobaczmy a od jakiegoś czasu dokumentuj aparatem problemy aby nie było, że sobie wymyślam ;)

A jak tam zwisy Waszych navi? Macie jakieś nowe osiągnięcia?

PS
Ponoć już raz wymieniali navi i co ciekawe przyjechała do serwisu w tydzień.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 16 cze 2011, 15:13

u mnie navi zawiesza się raz na miesiąc lub rzadziej ... co nie oznacza że mi się ten fakt podoba [zly2] nie ma jakiejś szczególnej sytuacji w której do zawieszenia dochodzi ... raz przy odpalaniu autka, raz podczas jazdy z niewiadomych przyczyn, albo telefon, albo kamera itp itd ...

Jestem cierpliwy i wyrozumiały ... ale do czasu
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 16 cze 2011, 15:20

Meduzes pisze:nie ma jakiejś szczególnej sytuacji w której do zawieszenia dochodzi ... raz przy odpalaniu autka, raz podczas jazdy z niewiadomych przyczyn, albo telefon, albo kamera itp itd ...


A czyli u Ciebie też wiesza się na różnych trybach? Sam również nie dopatrzyłem się zależności w tych zawieszeniach. Na początku myślałem, że to wina temperatury i nagrzanego auta, ale zwisy miały też miejsce w pochmurny, chłodny dzień - więc to odpada.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Meduzes » 16 cze 2011, 16:46

Tak ... nie ma jakiegoś określonego zdarzenia które by wpływało na zawieszenie się navi ... zawiesza się w bliżej nieokreślonej sytuacji bez względu na pogodę, temperaturę, wilgotność czy to co w danej chwili robi się z autem ....
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 16 cze 2011, 16:52

Jak uda Ci się coś ciekawego zauważyć to daj proszę znać. Ja swoją drogą też będę pisać o moich obserwacjach i walce z serwisem :D

PS
Żona podsumowała to tak "współczuje serwisowi takiego klienta" [zlosnik2]
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 26 cze 2011, 19:58

Witam kolegów,

Ja akurat posiadam ceed'a 2011 z fabryczną nawigacją, auto kupiłem 2 tygodnie temu i już zawiesiła się chyba ze 20 razy.
Kilka razy przy słuchaniu muzyki potem przy włączaniu kamery cofania no i najczęściej przy używaniu bluetooth. Ciekaw jestem co mi powiedzą w serwisie, bo jak znam życie to nikt nic z tym nie zrobi. Tylko się zastanawiam jak to jest możliwe że tyle aut z nawigacją sprzedali pewnie (kia i hyundai) a nikt nic z tym nie zrobił jeszcze bo z tego co czytam w internecie to nie tylko my mamy takie problemy ale dużo więcej osób.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap