Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 04 lip 2011, 12:08

Ostatnia wizyta w serwisie i to co ponoć robili przy mojej navi nic nie dało. Od wizyty minęło nieco ponad 2 tygodnie i nie miałem okazji zbyt długo jeździć. Za to często robię krótkie jazdy po mieście i teraz dla odmiany permanentnie wiesza mi się bluetooth. Doprowadza mnie to do szału bo dużo i często rozmawiam.

Dzwoniłem do serwisu i znowu umówili mnie na wizytę. Jadę w środę i mam zamiar ostro walczyć o wymianę!

A jak Wasze nawigacje? Coś udało się zrobić aby problem zniknął?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dealer » 06 lip 2011, 12:29

podobno jest jest jakaś aktualizacja, czy coś da będę mógł powiedzieć, jak serwis wyda mi naprawiony samochód.
Automapy cały czas nie da się zainstalować, próbowałem "wymusić" odblokowanie nawigacji i dogranie AM. Podobno już próbowali i zaczęło się coś kopsać, więc nie zdecydwali się na taki ruch z moim samochodem.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 06 lip 2011, 12:46

Ja wiem że aktualizacja która jest w internecie to jest wersja 4.5.7.2 a ja mam zainstalowane w aucie seryjnie 5.0.0.1 czy nowszą. Więc nie wiem o co tu chodzi.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 06 lip 2011, 12:55

A mi podczas poprzedniej wizyty powiedziano, że do mojego modelu navi nie ma aktualizacji (ta co jest to ponoć do innego modelu).

PS
Musiałem odwołać dzisiejszą wizytę w serwisie bo coś mi wypadło. Po weekendzie będę ustalał nowy termin.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 25 lip 2011, 15:33

Pora na kolejne informacje.

1. W zeszłym tygodniu byłem znowu w serwisie z wieszającą się navi. Znowu coś pogrzebali i po paru godzinach oddali auto. Pracownik serwisu zapowiedział, że problem zapewne nie zniknie i konieczna będzie wymiana.

2. Dzisiaj miałem telefon, że nawigacja jest zamówiona i czekają - to dobra wiadomość. Niestety urządzenia nie ma w europie i czekają aż dojedzie z dalszych zakątków świata. W praktyce oznacza to (teraz zła wiadomość) oczekiwanie w przedziale od 1 do 2 miesięcy.

Teraz czekam aż przyjdzie nowa nawigacja. Serwis ma dzwoni i informować. Natomiast ja się zastanawiam nad następującymi kwestiami.

1. Co montują na Słowacji jak nie mają nawigacji w całej Europie?

2. Auto mam w leasingu, prowadzę DG i zastanawiam się jak do takiego stanu rzeczy mają się przepisy o ochronie konsumentów. Tam przecież jasno jest określone ile czasu jest na naprawę/wymianę uszkodzonego urządzenia. Jest też bardzo wygodna ustawa o niezgodności towaru z umową, ale ona zdaje się nie odnosi się do mojego przypadku i muszę bazować na zwykłej gwarancji. Ktoś z bardziej doświadczonych kolegów może coś podpowiedzieć?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 02 sie 2011, 18:30

Ja uważam żę żadna wymiana i żaden serwis nic tu nie pomoże bo problem nie leży po stronie sprzętu tylko oprogramowania więc do puki nie wyjdzie nowa wersja softu z poprawkami to nic tu nikt nie zrobi i z tego powodu jestem poprostu załamany że za tyle kasy człowiek dostaje takie gówno!

Ps.
ruscy już się doczekali swojego języka i aktualizacji. Ciekawe co z nami!
http://kiaclub.ru/forum/showthread.php?t=5427
http://nnm-club.ru/forum/login.php?redi ... &p=3314664
(Torrent z mapami i aktualizacją)

Gdybym wiedział że mi map ta aktualizacja nie wykasuje i nie wgra rosji z kazachstanem :-) to bym zainstalował bo wygląda na to że jest ona najnowsza i ma aktualizację bluetooth-a

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 02 sie 2011, 19:15

Nowe informacje znacznie szybciej niż przypuszczałem. Otóż zadzwonił do mnie dzisiaj pracownik serwisu z informacją, że mają dla mnie nową stację multimedialną i zapraszają na wymianę. Umówiony jestem na wtorek i zobaczymy co to da. Oczywiście dam znać co wniesie ta zmiana.

PS
Czy ktoś z kolegów wie jak sprawdzić wersję softu i całego urządzenia. Zdaje się była jakaś kombinacja klawiszy po naciśnięciu których pojawiała się ładna formatka ze wszystkimi informacjami. Bardzo proszę o podpowiedź.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 02 sie 2011, 20:42

przytrzymaj klawisz ustawień przez jakieś 4 sec. (ten przycisk z trybikiem pod "navi":-) )

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 02 sie 2011, 20:46

Dziękuję za informację. Muszę spisać numery aby mieć pewność czy faktycznie zrobili podmianę.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 04 sie 2011, 12:25

Na początek muszę podkreślić, że serwis w Euro-Kas tym razem stanął na wysokości zadania. Najpierw powiedziano mi, że na nową navi będę czekać nawet dwa miesiące! Następnie po tygodniu zadzwoniono, że już mają i zapraszają na wymianę. Dzisiaj rano stawiłem się na wymianie.

Cała operacja zajęła lekko ponad 2 godziny (z czego przez ok. godzinę nikt nic nie robił). Nawigacja została wymieniona na nową (wyjęta z pudełka, wszystkie folie ochronne).

Poprzednia navi miała takie numery:

Software Version: 5.0.1
BT Version: 1.5.0
Navigation Version: 2010.08.21
Map database version: 309E79D
Firmware Version 1.3.8_SL

Po wymianie sprawa wygląda tak:

Software Version: 5.1.3
BT Version: 2.6.8
Navigation Version: 2011.05.22
Map database version: 310E7A2
Firmware Version 1.4.1_SL

Jak widać skok w numeracji jest całkiem spory.

A teraz konkrety!

- całość działa szybciej,
- ekran lepiej reaguje na dotyk,
- wydaje mi się, że kolory są jakby żywsze, ale to może być subiektywna ocena,
- wydaje mi się, że pojawiły się nowe języki, ale nadal brakuje naszego,

Długich testów nie robiłem, ale:

Telefon - paruje się bez problemu, nie wiesza się. Co ciekawe na poprzedniej navi było już tak, że każde parowanie telefonu powodowało zwis urządzenia. Zaskakujące jest to, że obsługa głosowa chyba została poprawiona bo udało mi się nawet zadzwonić co wcześniej było poza zasięgiem możliwości urządzenia. Poprawa jest spora, ale do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje.

Kamera cofania - nie wiem czy się wiesza, ale obraz pojawia się zauważalnie szybciej niż wcześniej.

Navi - nie miałem okazji jeszcze przetestować.

Zauważyłem też kilka drobnych zmian w funkcjonalności/interfejsie.

- po wybraniu funkcji telefonu pojawia się nazwa podłączonego urządzenia. Wcześniej tego nie miałem,
- w źródłach dźwięku pojawił się Bluetooth - wcześniej też go nie widziałem (nie testowałem bo nie miałem muzyki w telefonie),

To chyba na tyle... Oczywiście będę dalej informować o ewentualnych problemach.

PS
Przy okazji pytanie do bardziej zaawansowanych kolegów. Podobno w ustawieniach jest opcja odpowiedzialna za sterowanie głośnikiem basowym w bagażniku - zwie się to Pawer Bass i przybiera ustawienia Off, Low, Mid i High. Ktoś z Was wie jak się do tego dobrać?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 04 sie 2011, 12:32

Zapomniałem dopisać w poprzednim poście (i chyba mam wyłączoną opcję edycji), że serwis twierdzi iż dokonali już wymiany u 3 innych klientów z podobnymi problemami. Do tej pory nie wrócili z kolejnymi problemami.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 04 sie 2011, 14:39

No to mam nadzieję że jak pojadę do serwisu to zamiast wyciągać i wymieniać navi poprostu wgrają mi nowe oprogramowanie i będzie tak jak u ciebie czyli lepjej niż teraz :-)

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 04 sie 2011, 14:51

dobrzann pisze:No to mam nadzieję że jak pojadę do serwisu to zamiast wyciągać i wymieniać navi poprostu wgrają mi nowe oprogramowanie


Nie ma aktualizacji do wgrania! Dlatego wymienili całe urządzenie. Dziwi mnie to, że wolą wymieniać urządzenie niż wydawać aktualizację luzem. Przecież to drugie jest tańsze. Może też być tak, że w środku pozmieniali jakieś scalaki i wtedy problemu nie załatwi sam soft.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: soul » 04 sie 2011, 19:02

Tak robią bo Twoje stare radio jedzie do kooperanta , jest tuningowane i sprzedawane jako sprawne nowe.
Obrazek

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 05 sie 2011, 09:52

soul pisze:Tak robią bo Twoje stare radio jedzie do kooperanta , jest tuningowane i sprzedawane jako sprawne nowe.


Jest to jakiś argument, ale i tak wydaje mi się iż taniej byłoby po prostu wgrywać nowe aktualizacje zamiast rozmontowywać deskę rozdzielczą ;)

A przy okazji jeszcze kilka uwag o nowej navi:

- w porównaniu do starej ekran jest czytelniejszy na słońcu - teraz coś przynajmniej widać a poprzednio jak przyświeciło słońce była lekka masakra,
- kreski w kamerze cofania pojawiają się z lekkim opóźnieniem,
- nadal nie umiem znaleźć opcji Power Bass - nakrecił mnie jeden z forumowiczów i szukam... Powinno być w ustawieniach audio, ale tam nie ma:|
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 15 sie 2011, 09:51

Ja pojechałem ze swoją navi do serwisu kilka dni temu, facet porobił zdjęcia dołączył do nich filmiki które nagrałem jak nawigacja się zawieszała, gdzieś zadzwonił i kazali mi czekać. Ciekaw jestem co zrobią w moim przypadku.

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 15 sie 2011, 10:00

dobrzann pisze:...facet porobił zdjęcia dołączył do nich filmiki które nagrałem jak nawigacja się zawieszała, gdzieś zadzwonił i kazali mi czekać.


Rany u mnie takiej biurokracji nie było. Raz umówiłem się na serwis. Pogrzebali coś ale powiedzieli, że nic nie gwarantują. Później umówiłem się drugi raz i po tej wizycie już zamówili nową navi. Wystarczyła relacja ustna a fotki jakie miałem w komórce pracownik tylko z ciekawości oglądał (a dokładnie jedną z komunikatem o braku pamięci).

PS
Jak Ci wymienią to daj znać jaka wersja oprogramowania i map.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

dobrzann
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:44
Czym jeżdzę: Kia ceed 1.6 - 2011

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: dobrzann » 15 sie 2011, 13:33

No jak tylko będę coś wiedział to odrazu napiszę.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Bandi » 23 sie 2011, 16:48

Witam jest już w serwisach aktualizacja nie ma jeszcze Polskiego niby ma być do końca roku tak twierdził kierownik serwisu, że ich tak poinformowano? cała operacja trwała około 40-45 min. żadne ustawienia się nie zostały pokasowane. Doszło parę języków resztę muszę po testować. Podobno poprawiła się łączność BT i szybkość uruchomienia kamery? no i mapa z 25.11.2011r oto opis:
Software Version: 5.1.3
BT Version: 2.6.8
Navigation Version: 2011.05.22
Map database Version: 309E7A2
Firmware Version 1.4.1_SL
A co najlepsze przede mną miał gościu wgrywane do See`d_SW z nawigacją czyli jest te same oprogramowanie co i u nas?

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: eathan » 23 sie 2011, 17:07

Bandi pisze:A co najlepsze przede mną miał gościu wgrywane do See`d_SW z nawigacją czyli jest te same oprogramowanie co i u nas?


No to ciekawe bo mnie w Euro-KAS zapewniali, że Ceed to inny model nawigacji. Specjalnie pytałem bo w sieci znalazłem do kupienia aktualizacje map dla KIA Ceed i pierwotnie myślałem, że w ten sposób będę mógł sobie aktualizować poza serwisem.

PS
W którym serwisie byłeś?
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Zawieszenie audio (navi) czy ktoś coś takiego miał ?

Postautor: Bandi » 23 sie 2011, 17:34

Przepraszam co do daty ja napisałem 25.11.2011 a miało być 25.05.2011


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap