wycięte wtyczki od wzmacniacza

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Maniek600
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016, 21:16
Czym jeżdzę: 1.7crdi
Lokalizacja: Bobolice

wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Maniek600 » 18 lut 2017, 22:41

witam, ojciec kupił kia sportage 2014 lift. Auto ma fabryczne naglosnienie, nawigacje itp. wszystko dziala ale nie ma kompletnie zadnego dzwieku w glosnikach. Po sciagnieciu tylnego boczku w bagazniku okazalo sie ze do wzmacniacza wpięta jest tylko jedna wtyczka a obok wisi odcięta wiązka z okolo 20 kabelkami. Wzmacniacz to fabryczny marki Harman, ma wyjscie na 3 wtyczki a wpięta tylko jedna. Czy powinny byc wpięte wszystkie 3 wtyczki? ma ktoś jakies numery tych wtyczek abym mogl je dokupić, badz numer wiązki?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Thomaster » 19 lut 2017, 02:59

Do wzmacniacza wchodzą dwie wtyczki. Sub jest? Wrzuć jakieś fotki to zobaczymy jak mocno jest nagrzebane. Obawiam się, że z zakupem wiązki może być ciężko...

Maniek600
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016, 21:16
Czym jeżdzę: 1.7crdi
Lokalizacja: Bobolice

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Maniek600 » 19 lut 2017, 18:14

sub jest i do niego idzie osobna wtyczka, ktora jest cala. Jedna wtyczka wpięta w wzmacniacz a dwa wejscia we wmacniaczu wolne. Wiązka ucięta około 10 cm krócej niż ta cała wtyczka. Nie jest nic tam kombinowane, po prostu ucieta wiązka. Wiązka z tego co zauwazylem idzie od przednich drzwi, przez tylne az do bagaznika... podejrzewam ze bez serwisu sie nie obejdzie.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Owca007 » 19 lut 2017, 20:32

Ja bym się też zastanowił po co ktoś to robił, bo tak o to chyba nie. Mam nadzieję, że samochód dobrze sprawdzony żeby nie wyszło na jaw po czasie, że twój ojciec nie jeździ jednym samochodem. Czekamy na fotkę. Jak tylko ucięte kable to prosta sprawa mamy rozpiskę, kupisz wtyczkę z kablami na znanym portalu aukcyjnym i gitara :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Thomaster » 19 lut 2017, 21:28

Nie napisałeś w profilu skąd jesteś. Jeżeli masz blisko do Bydgoszczy to zapraszam - jakiś czas temu robiłem habilitację z podłączenia wzmaka ;)
Poczytaj tutaj - http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=36&t=4292
Masz opisane wszystko łącznie z rozpiską sygnałów wzmacniacza na kostkach które do niego idą.
Pozostaje pytanie które zadał Adam - po co ktoś to zrobił? Tym bardziej, że dojście do wzmaka nie jest proste i trzeba rozebrać pół bagażnika...
Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że to nie koniec problemów...

Maniek600
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016, 21:16
Czym jeżdzę: 1.7crdi
Lokalizacja: Bobolice

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Maniek600 » 19 lut 2017, 23:37

auto sprawdzone i pewne, jeszcze na gwarancji. Nie mam żadnych wątpliwości co do stanu auta, kazdy centymetr nadwozia byl mierzony i jest wszystko w porządku. Wtyczka byla pewnie komus potrzebna to sobie wziąl, druga jest tylko lekko nadszarpnięta ale przewodzi prąd, plastik w bagazniku "nosił" slady niechcianej ingerencji.... z Twojego tematu Thomaster widze ze brakuje mi tej wiekszej wtyczki, jak zdobęde jej numer to opierając sie na zawartym tam opisie mysle ze dam rade z jej podlączeniem, no chyba ze kupie "odcięta" wtyczke, wiec zostalo by tylko polutowac.
Załączniki
20170219_111551.jpg
20170219_111529.jpg
20170219_111529.jpg (230.07 KiB) Przejrzano 5481 razy

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Thomaster » 20 lut 2017, 00:56

Trzymam kciuki, że uda Ci się dostać samą wtyczkę ale łatwo pewnie nie będzie. W ASO tego typu rzeczy niestety są nie do kupienia.

Maniek600
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016, 21:16
Czym jeżdzę: 1.7crdi
Lokalizacja: Bobolice

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Maniek600 » 24 lut 2017, 15:58

wtyczka zakupiona ale jeszcze nie przymierzałem czy pasuje w 100% do wzmacniacza. Wizualnie wyglada na identyczną jak oryginalna, więc zakladam ze bedzie pasować. Serwis Kia oczywiscie nie pomogł w tej kwesti, jedynie zakup całej wiązki na prawą stronę wchodził w grę ~2000zł, wspomogłem się allegro i znalazłem od innego Kia, chyba soul, od optimy tez jest to samo, praktycznie kazde nowsze kia ze wzmacniaczem ma te wtyczki, ale czy pasują na 100% to odpowiem jutro. Kwestia teraz podlączenia, piny z kabelkami z zakupionej wtyczki powypinalem i zamierzam je wykorzystac ponownie.
Pytanie Thomaster do Ciebie, czy to podlączenie jak na ponizszym zdjeciu jest podlączeniem oryginalnym jak fabryka wypuscila, czy zmodyfikowane pod Twoje audio, bo chcialbym się nim posluzyc? U mnie jest duza navi...Te kabelki w dodatkowej "otulinie" to Can? Trzeba je jakoś szczególnie traktować?
Załączniki
20170222_162537.jpg
wzmacniacz.jpg

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: gisio » 24 lut 2017, 22:19

Thomaster pisze:... W ASO tego typu rzeczy niestety są nie do kupienia.


Oczywiście, że są do kupienia wystarczy mieć minimalną wiedzę w posługiwaniu się stroną GSW – w odpowiednim dziale.

Maniek600 – jak dla Ciebie sam pomiar grubości lakierowej nadwozia jest wyrocznią to moje gratulacje! Oczywiście pozostaje pytanie w których miejscach mierzyłeś ;)

Kilka miesięcy temu z jednego ASO Kia odjechało na policyjnej lawecie auto sprowadzone z Belgii (igiełka- grubość lakieru nienaganna) problem był taki, że zostało naprawiane na częściach pochodzących ze skradzionego pojazdu.

Ludzie kiedy zrozumiecie, że auta systematycznie serwisowane w ASO i bezwypadkowe są droższe za granicą niż w Polsce?
Do Polski są sprowadzane auta z cofniętymi licznikami, powypadkowe, nieserwisowane, z błędną datą produkcji i naprawiane na częściach pochodzących z kradzieży!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: puder12 » 24 lut 2017, 22:33

gisio pisze:Oczywiście, że są do kupienia wystarczy mieć minimalną wiedzę w posługiwaniu się stroną GSW – w odpowiednim dziale.

Może zrobisz tutorial posługiwania się stroną KIA HOTLINE. Podziel się wiedzą - nie tylko złośliwościami.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Thomaster » 25 lut 2017, 00:02

gisio pisze:
Thomaster pisze:... W ASO tego typu rzeczy niestety są nie do kupienia.


Oczywiście, że są do kupienia wystarczy mieć minimalną wiedzę w posługiwaniu się stroną GSW – w odpowiednim dziale.



@gisio - uwierzę jak podasz part number KIA tej wtyczki...

@Maniek - fotka przedstawia oryginalne połączenie kabelkologii wtyczek. Kabel w dodatkowej izolacji to sygnał SPDIF. Trzeba z niego wyprowadzić sygnały na poszczególne piny - z tego co pamiętam to: środek ekranowanego kabla to SPDIF+, ekran to SPDIF -, i masa na SPDIF ekran.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: gisio » 25 lut 2017, 06:54

Drogi moderatorze – nie złośliwościami, lecz opisuję rzeczywiste sytuacje jakie spotkały często nieświadomych klientów. Oczywiście na końcu i tak winna jest Kia.

Strona kia hotline jest dostępna dla wszystkich – wystarczy wykupić do niej dostęp.
Proszę bardzo:

https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles

@ Thomaster aby to zrobić bez błędu potrzebny jest VIN auta – zakładam, że go nie otrzymam (przecież zaraz doniosę do Kia) a poza tym Maniek600 podobno już kupił odpowiednią kość.

A w swojej ironicznej wypowiedzi odniosłem się do propozycji ASO wyceniającej usługę na 2000 PLN – to im gratuluję wiedzy!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Owca007 » 25 lut 2017, 09:29

Mój vin masz proszę o wtyczkę chce mieć zapas, więc słucham bo też jestem ciekaw tej wiedzy :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: puder12 » 25 lut 2017, 11:48

gisio pisze:Strona kia hotline jest dostępna dla wszystkich – wystarczy wykupić do niej dostęp.
https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles

O tym wiemy. Duża liczba forumowiczów o największym stażu korzysta z tej strony. Sam robię to dopiero od niedawna, więc nadal proszę - konkretnie opisz sposób uzyskiwania informacji o poszukiwanych częściach - ich numerów katalogowych.

Mniej teoretycznego pisania więcej przykładów.

Maniek600
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2016, 21:16
Czym jeżdzę: 1.7crdi
Lokalizacja: Bobolice

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Maniek600 » 25 lut 2017, 16:52

potwierdzam ze wtyczka z innych kia pasuje w 100%. Sprzęt gra jak trzeba. dziekuje za pomoc, szczegolnie Tobie Thomaster.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: gisio » 25 lut 2017, 17:07

@puder12 - Na stronie GWMS wchodzisz w następujące zakładki:

Manual -> ETM -> Wiring Repair Connector Guide

Kostek Ci tam mnogość :

https://images82.fotosik.pl/388/36c2b9d1f47bef36med.jpg
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Thomaster » 25 lut 2017, 23:50

A teraz sprobuj to kupic/zamowic w ASO...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: Owca007 » 26 lut 2017, 00:08

I wtedy padają słowa nie ma, skąd ja to znam Tomek ale pewne mądry serwis Ci załatwi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: wycięte wtyczki od wzmacniacza

Postautor: czyzyk64 » 26 lut 2017, 09:21

Kolega gucio , pierdoły opowiada. Kiedyś w dwóch aso usiłowałem kupić wtyczki i zapomnij. Znaleźć nr katalogowy to nie problem , chociaż w aso czasami jest, ale kupic u nich to już graniczy z cudem , a wg mojej opinii - niemożliwe. Z tego co zauważyłem to sprawdzają tylko po nr nadwozia i to co pokaże Hotline to ewentualnie mogą Tobie podpowiedzieć . I tyle.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap