Zamiennik fabrycznej nawigacji

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: stankry » 06 kwie 2016, 21:32

Zakładam osobny temat bo wątek się rozwija w innym temacie ( viewtopic.php?f=12&t=3089&start=100 )a może komuś się przydać w przyszłości więc łatwiej będzie odszukać :)

Kontynuując dyskusję na temat modelu firmy CUSP (i tu zwracam się do TomBo) jak działa internet w tym urządzeniu? Trzeba włożyć osobne sim czy korzystając z WiFi można udostępnić np z telefonu? A może jeszcze inaczej ... .

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: stankry » 07 kwie 2016, 18:08

Byłem dziś w serwisie i przy okazji zapytałem o montaż zamiennika fabrycznej nawigacji. Okazuje się że sprawa nie jest prosta. I pracownik recepcji serwisu i elektryk noezaleznie powiedzieli to samo.

Otóż wymiana fabrycznej nawigacji z subwooferem, na inną nawigację wiąże się z koniecznością rozebrania połowy samochodu. Wynika to podobno z tego, że w nawi jest wyjście na każdy głośnik osobno i de facto należy podpiąć się pod sub a dopiero z niego każdym kablem z osobna ppd głośniki.

Zatem pytanie.czy zna ktoś z Was jakiś sposób na obejście skomplikowanego podłączenia lub ma wiedzę jakoe irzadzenie i gdzie można kupic aby nie było takich kombinacji?

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: stankry » 14 kwie 2016, 16:12

Jeden ze sprzedawców u którego nawi kosztuje 2200zł (zwykły model androis do sportage 2010-2015) napisał, że do jego zestawu dołączona jest przejściówka, dzięki której wszystko można łatwo podłaczyć.

Nie chce ryzykować a jak narazie widzę, że ów temt popularny jedynie wśród ciekawskich a nie pomocnych [zlosnik2]

gaj
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 gru 2010, 10:47
Czym jeżdzę: Sportage III FL 2015, Black, CRDI 184km, manual, L Navi
Gadu Gadu: 3891892
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: gaj » 01 maja 2016, 14:49

Problem jest z wyborem zamiennika z autami po FL 2014/2015 w wersji L i XL czyli ze wzmakiem i subwooferem "infinity" i fabryczną NAVI.
Możecie podajcie jakieś modele, które do Sportage III po FL pasują i dają radę. Do starczej wersji jest sporo na rynku i generalnie nieźle to działa ptzy założeniu, że nie nastawiamy się na cuda. ALe najważniejsza rzecz czyli automapa biega zamiast tego czegoś w NAVI co udaje mapy i nawigację... Też zrobiłem ten błąd i kupiłem ten szajs zwany dumnie fabryczną nawigacją...

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: stankry » 05 maja 2016, 00:16

Ja nagrzałem się jak szczerbaty na suchary na wymianę nawi a teraz klops ... . I nikt nie jest w stanie pomóc ... :(

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 05 maja 2016, 08:16

Ja mam auto z 2012 wersja xl z wzmacniaczem i subwooferem pisałem do kilku chińczyków z radiem 9 calowym :) i ten poniższy odpisał że ma kabel canbus będzie wszystko pasować za dodatkowe 20$

http://pl.aliexpress.com/item/KIA-sport ... 62264.html

wasielewskis
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:15
Czym jeżdzę: 2.0 CRDI XL automat

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: wasielewskis » 05 maja 2016, 23:03

Kolego Nelson, jak kupisz i zamontujesz, to proszę podziel się spostrzeżeniami...
Rozumiem, fabryczny wzmacniacz i SUB zostawiasz?

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 06 maja 2016, 10:13

Na tą chwile jestem na etapie planowania :P Prawdopodobnie we Wrześniu jak uzbieram trochę wolnej gotówki to kupię i jak najbardziej zostawiam fabryczny wzmacniacz, suba i głośniki bo dają radę. Jedynie jeszcze wygłuszę auto ;)

Jeżeli ktoś już z kolegów wymieniał radio to proszę o informację na co zwrócić uwagę. Dzięki.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: paolo82 » 06 maja 2016, 11:15

Witam
dawno temu tez chcialem zmienic fabryczna navi na dedykowana stacje multi. Problem jest na pewno ze sterowaniem wzmacniacza a dedykowanej navi. Moze Teraz sa adaptery ktore obsługują fabryczna navi a dedykowana stacje multimedialna iwzmacniacz infiniti. Na pewno jest nie typowa wtyczka od kamery cofania kia. Trzeba przerobić lub adapter tez zastosować. Napisz do chińczyka czy ma taki adapter pod kamerę kia i czy adapter który ci oferuje obłuzy w pełni wszystkie głośniki, czy z poziomu radia bedzie mozna wysterowac głośniki tak jak w fabrycznej navi. Bo tu podobno jest problem jak wiem, ze nie ma pełnego stosowania głośnikam. Trzeba było jakiś dekoder montować i nie do końca Wiadomo było cZy to zadziała.. . navi ta 9" fajnie sie prezentuje. Jak by było tak ze wszystko Zadziałać bez przeróbki to ja kupuje taka stacje .

Nestor
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:51
Czym jeżdzę: 1,6 GDI Bussines L
Gadu Gadu: 8232267

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nestor » 15 maja 2016, 21:03

Ja też myślę o takiej zamianie. To coś co nazywa się nawigacją, to chyba z nazwy ją przypomina. Baza adresowa to chyba sprzed 15 lat. Gdybym miał teraz wolną kasę to na pewno kupiłbym coś pod AutoMapę. Niestety ale Kia Polska odpisała mi, że próba wgrania innej nawigacji niż fabryczna spowoduje ograniczenie lub utratę gwarancji.

Jeżeli ktoś już dokonał zamiany to proszony jest o opisanie co i jak :P
Pozdrawiam

markus2954
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:44
Czym jeżdzę: sportage

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: markus2954 » 17 maja 2016, 11:11

Już kiedyś pisałem, zwyczajnie nie wgrasz innej navi, gdyż nasze kijanki maja procesor MIPS, chociaż na WINCE, ale AM nie pójdzie i żadna inna. Można kombinować z WOLF-em ale chodzi tylko stare iGO i stary Sygic, ale jest problem z głosem i GPS oraz radio w tym czasie nie gra. Szkoda zachodu

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: paolo82 » 20 maja 2016, 23:01

Witam , wiadomo coś z tą navi 9" czy się nada do instalacji z fabryczną stacją i infinity wzmacniaczem?

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 24 maja 2016, 13:12

Chińczyk pisał że ma odpowiedni kabel i niby będzie działać.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: paolo82 » 24 maja 2016, 13:43

Chyba się skuszę jeśli będzie ok.. ale w pierwszym dobrym car audio zrobią to tez. Rozmawiałem z gościem od audio i powiedział ze wszystko idzie zrobić. Odpowiedni dekoder aie stosuje i inne bajery i będzie to chodziło.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: paolo82 » 24 maja 2016, 14:04

Nelson pisze:Chińczyk pisał że ma odpowiedni kabel i niby będzie działać.


Napisz do chińczyk czy ma też kabel adapter do fabrycznej kamery cofania bo.jest tez inny wtyk. I czy ten kabel co on.niby oferuje do fabrycznego radia navi obsłuży wzmacniacz fabryczny infinity czy jak. Niech więcej szczegółów napisze . Na allegro jest taki.kabel pod wzmacniacz fabryczny za ok 500zl. I.bedzie chodzić bo pytałem gościa który to ma.

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 24 maja 2016, 14:17

Ok wysłałem zapytanie do Chińczyka :) Powiedz mi czy każdy fabryczny wzmacniacz to infinity?
To mój wzmachol
http://kfdown.a.aliimg.com/kf/UT86sLJXqFaXXagOFbX4.jpg

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 24 maja 2016, 15:16

Chińczyk nie ma kabla do oryginalnej kamery ;/ ale gdzieś było że można samemu przerobić...

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: paolo82 » 27 maja 2016, 23:11

Wtyczkę od kamery sie przerobi.. Ktos na forum pisał, że kamera. Ze sportage ma jakieś inne połączenie , ze ktos sobie ja właśnie spalił bo inaczej ma oznaczenie .

Na znanej aukcji gość ma do fabrycznego wzmacniacza adapter , który obsłuży to radyjko. Ale póki co od chińczyka trzeba brać to co on ram daje . I bedzie git,

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Nelson » 28 maja 2016, 22:54

a w kijankach przed liftowych był wkładany jeden rodzaj wzmacniaczy fabrycznych czy były różne? Bo po lifnie chyba są już inne? Bo co piszę do jakiegoś chińczyka to pyta czy wzmacniacz jest infiniti.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 28 maja 2016, 23:00

W przedlifcie też był montowany Infiniti jak masz subwoofer.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

stankry
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2016, 01:41
Czym jeżdzę: 1.6 L

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: stankry » 29 maja 2016, 07:39

Z tego co mi powiedzieli w serwisie to po lifcie jest jakieś inne podłaczenie. Nie wiem czy ma to związek z marką subwoofera, ale nawet pokazywali mi rozbebłane auto którym przerabiali akurat instalację - wyjęty był cały środek do żywego.

Dlaczego? Nie pamiętam o co dokładnie chodziło ale wspominali coś o tym, że po podłączeniu innego systemu nagłośnienia, z subwoofera musi iść okablowanie osobno do każdego głośnika, a na fabrycznej instalacji podłaczona jest przejściówka z podziałem na każdy głośnik, której nie da się wykorzystać z innym radiem. Taka sytuacja jest po lifcie. Może coś pomieszałem, ale mniej więcej takie info mam z serwisu z luźnej rozmowy.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap