Zamiennik fabrycznej nawigacji

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 03 mar 2018, 09:28

Czytasz odpowiedzi na swoje posty, czy nie jesteś nimi zainteresowany?
Chcesz coś wiedzieć - to pytaj tutaj, w czym będę mógł to pomogę.
A jeśli chodzi Ci o fizyczny montaż to gorzej, nie mam tego typu uzdolnień.

P.S.
Dopisz skąd jesteś i jaki rocznik auta - to jest kluczowa informacja, bo wersje okablowania Twojego samochodu mogą się drastycznie różnić.

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: norbert_p1 » 03 mar 2018, 10:58

To poszukaj do mojej: Sportage FL, wersja XL (infinity z subwooferem), kamera cofania seryjna, navi seryjna.
Jaką proponujesz navi, kamerke dedykowaną, mikrofon do bluetooth? Od Chińczyków dowiedziałem się, że do wersji po lifcie nie ma dedykowanych navi więc odpuściłem temat. Z navipremium nie wezmę - za drogo (ponad 2k).

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 03 mar 2018, 13:53

Masz Sportage III po lifcie z infinity?
To przecież identyczny zestaw jak mój.
Wszystko do tego idzie dostać, zarówno wersję dedykowaną 9 cali, jak i założyć zwykłe najprostsze radio.
Dwa tygodnie temu zrobiłem to w swoim, tyle że wymieniałem radio na navi.
viewtopic.php?f=12&t=4059&start=200#p64874

BTW: po co chcesz zmieniać fabryczną nawigację?
Chodzi o kiepskie mapy?

Nie lepiej skorzystać z jakiegoś softu, który pozwoli uruchomić na niej dowolny inny program nawigacyjny, do którego wgrasz sobie takie mapy jak chcesz?
Ja bym tak właśnie zrobił, koszty innego rzędu, a efekt zbliżony.
Może trzeba by było trochę poszperać po necie, głównie na rosyjskich forach, ale 1000 zł więcej w kieszeni zostanie.

malwinka21
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2016, 21:29
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 135KM BL L
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: malwinka21 » 04 mar 2018, 10:39

"Nie lepiej skorzystać z jakiegoś softu, który pozwoli uruchomić na niej dowolny inny program nawigacyjny, do którego wgrasz sobie takie mapy jak chcesz?" Mogę prosić o jakiś przykład lub namiary?

mateuszj
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI XL

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: mateuszj » 04 mar 2018, 15:02

Ja mam rok 2011 czyli przed liftem, 2.0 crdi i podobno też infinity.(jak sprawdzić czy faktycznie infinity?) Kamera cofania i fabryczna nawigacja. Chodzi mi głównie o montaż fizyczny, co będzie trzeba to pozamawiam tylko szukam osoby która zmontuje. Jestem z Małopolski okolice Tarnowa ale dojadę ile będzie trzeba ( w granicach rozsądku) oczywiście odpłatnie.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 04 mar 2018, 18:34

To masz tą samą propozycję co kolega.
Skoro masz problem z software, a nie z hardware, czyli z oprogramowaniem, a nie urządzeniem, to zmień to z czym masz problem.
To co masz, to urządzenie lepsze niż to co chcesz kupić, więc po co sobie robić kłopoty.
Zmień oprogramowanie które na nim działa i będziesz zadowolony.
W okolicy na 100% masz kogoś kto takie oprogramowanie wgrywa za drobną opłatą, a jak nie to poszukaj choćby na allegro.

Gdyby mi udało się kilka miesięcy temu kupić oryginalną nawigację za kilka stówek, to dokładnie tak bym zrobił, wymieniłbym rado na firmowe navi, dołożyłbym (zakładając że sam nie chcesz się bawić z wymianą softu) kolejne parę stówek i miałbym w pełni funkcjonalne urządzenie.
A co dopiero w Twoim przypadku, kiedy masz już je zamontowane na pokładzie i działające.

Droga naookoło jest drogą donikąd, każde urządzenie jest tak dobre jak program który na nim działa - a na Twoim da się postawić zupełnie dobre I-go i cieszyć się nawigacją, bez kombinacji z kablami, które mogą nie pasować, urządzeniem od chińczyka które może nie działać prawidłowo, dobieraniem odpowiednik canbusów i przelotek, które zwłaszcza do starszego typu takiego jak Twój może nie być tak łatwo zdobyć jak do wersji poliftowej.

W poprzednim aucie korzystałem właśnie ze scrackowanej wersji podobnego urządzenia, też na Wn CE, procesorze MIPS i też od LG (MediaNav)- efekt takiego softu był bardziej niż dobry.
Jedyny minus to brak netu czy yanosika, ale na Windows CE wiele więcej nie zdziałasz.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 10 mar 2018, 15:38

Tak jak pisałem - używałem tego na bardzo podobnym urządzeniu (MedaNav).
Nie miałem zastrzeżeń.

malwinka21
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2016, 21:29
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 135KM BL L
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: malwinka21 » 10 mar 2018, 16:11

Dzięki ;)

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 10 mar 2018, 21:55

Dokończyłem dzisiaj montaż swojej stacji androidowej.

Czyli podłączyłem do niej oryginalną kamerę (fabrycznie zamontowaną w aucie) i kabel usb do gniazda na panelu.
Obraz z kamery jest nawet lepszy niż był na ekranie w oryginalnym radio - widać że ekran w chińczyku jest z wyższej półki i z dużo większą rozdzielczością.

Kamera poszła od strzału przy pomocy tej przelotki

a usb monter podłączył w ogóle bez kupowania przelotek, po prostu wpiął się z kablami w oryginalną kostkę przy panelu usb/aux w aucie.

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 18 mar 2018, 18:02

Jak to zrobiliście, że działa Wam co poniektórym oryginalne wejście USB bez przeróbki? Gdzie znaleźć kabel który jest wpięty pod fabryczne gniazdo USB. Którędy od USB "leci" sygnał na radio??? (pewnie jest w kostce ale nie wiem który to pin). Jeżeli macie rozpiskę PIN wtyczki od radia bez wzmacniacza to poproszę. Chyba że ta jest OK download/file.php?id=2552&mode=view

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 18 mar 2018, 18:59

A co znaczy "bez Przeróbki"?

U mnie instalator połączył kabelki z gniazda USB (oryginalnej kostki nie kazałem przerabiać, a w przelotce z canbusem usb nie był obsłużony) do radia ORAZ przeciął jakiś kabelek fabryczny przy gnieździe usb.
Dopiero po tym przecięciu, usb zaczęło działać w aftermarketowym radio.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 19:34 przez Cav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 18 mar 2018, 19:27

chyba mam odpowiedź:
kosztem jednego kabla usb które idzie np. do schowka trzeba podłączyć do usb od wiązki zasilania. Diagram zasłania ale chyba o to chodzi. Niech tylko zrobi się cieplej to biorę się za rozbiórkę.
Załączniki
sportage 1.jpg
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 08:58 przez kjamnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 18 mar 2018, 19:30

Ale to jest do zupełnie innej wtyczki samochodu niż na obrazku wcześniej.
To jaką Ty masz w końcu?
Kia ma przynajmniej 3 rodzaje wtyków w Sportage.

P.S.
Bez rozcinania też by poszło, gdyby producent mojej przelotki do canbusa (niezbędnej przy instalacji ze wzmacniaczem) przewidział dodatkowy kabel do usb.
Nie chciałem ciąć ani przerabiać przelotki bo była droga, o oryginalnej wtyczce w instalacji samochodowej nie wspominając, wolałem zaryzykować z przeróbką kabelka w gniazdku usb.

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 18 mar 2018, 19:45

no własnie ja wzmacniacza nie mam więc bez canbusa się obeszło. Ta wtyczka wcześnie do której wkleiłem link (autorstwa Thomastera prawdopodobnie) nie wiem czy różni się od moich na zdjęciu poniżej (w tle oryginalne wtyczki a w ręce przejściówka do Asottu czp9060
Załączniki
20180310_152040-002.jpg

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 18 mar 2018, 20:05

i jeszcze jedno. Na razie czekam jeszcze na podzespoły tzn. kamerę tylną i będę chciał podłączyć dwie kamery przód i tył pod sterownik kamer ten co na zdjęciu. Pytanie - czy jeżeli zamiast kamery (zdjęcie 3 posty wyżej) w złącze CAMERA CVBS podłącze ten konwerter a do niego kamery to czy będzie to działać? I czy trzeba będzie wszystkie (3) kabelki czerwone (zasilanie) złączyć razem z kablem nr 79 BACK (zdjęcie 3 posty powyżej) czy tylko środkowy a te od kamer połączyć z czerwonym kabelkiem przedłużaczy od kamery??? Póki co przednia kamera podłączona jest pod AUX ale tak nie chcę bo nie ma radia jak się ją włączy...
Załączniki
rozgałęziacz Kamera.jpg
rozgałęziacz Kamera.jpg (213.96 KiB) Przejrzano 7293 razy
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 08:46 przez kjamnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 19 mar 2018, 00:13

U mnie działa ten który pokazywałem powyżej.

Jeśli nie masz wzmacniacza, to problem z usb jakby mniejszy, bo z przelotki za 30 zł możesz wyprowadzić każdy sygnał, również usb.
Ale wtyczki masz takie jak ja, czyli białe.
Taka przelotka powinna Ci załatwić całość

MarcinL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2018, 23:18
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AWD 184KM XL 2012r
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: MarcinL » 20 mar 2018, 21:52

Dobry wieczór :)

jestem nowy i przy okazji chciałbym się przywitać ze wszystkimi :)

Kia Sportage jest moim drugim samochodem ze stajni KIA - wcześniej było RIO.
Kupiłem rocznik 2012 ze standardowym radiem fabrycznym (foto).

Czy jest możliwość przerzucenia obrazu z kamery cofania na Asottu CZP9060 bez dewastacji całego wnętrza samochodu?
Obecnie kamera cofania wyświetla obraz na lusterku wstecznym.
Temat był omawiany ale nie dotyczył Asotto.
Druga sprawa dotyczy samego wyświetlacza. czy wyświetlacz nie doświetla za bardzo wnętrza samochodu i przeszkadza podczas jazdy? wiem ze można przyciemnić ale jednak... no i czy nie ma problemu ze światłem słonecznym, które tak jak za komórce osłabia widoczność w słoneczny dzień.

Dziękuję na informacje
Załączniki
radio.jpg
radio.jpg (153.81 KiB) Przejrzano 7209 razy

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 21 mar 2018, 07:52

Co do kamery. Też mam w lusterku i nie planuję podłączania jej pod nawigację tylko dołożę druga do oświetlenia tablicy. Wyświetlacz - ja mam szklany dach więc światła w dzień trochę więcej pada na urządzenie (chyba że zasunę osłonę). Urządzenie ma praktycznie dwa stopnie mocy podświetlenia (3 to wyłączenie wyświetlacza) i w dzień słoneczny pozostaje troszkę niedosyt. Mogło by być troszkę jaśniej. Szcególnie jak syn na miejscu pasażera chce oglądać Youtuba podczas jazdy ;). W nocy nie ma problemu. Ogólnie urządzenie jest całkiem OK. Ja kupiłem na ali... ale wybrałem wysyłkę z Niemiec więc cła nie musiałem płacić a sama przesyłka dotarła po bodajże 5 dniach. Nie wiem jeszcze jak z jakością odbioru stacji radiowych bo póki co "kręcę się po mieście" ale niebawem na święta pojadę w trasę to przetestuję.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Thomaster » 21 mar 2018, 09:29

Nie wiem jak w chińczykach jest realizowana zmiana natężenia podświetlenia, ale oryginalnie pod radio są dwa typy. Przy standardowym radiu jasność zależy od ustawionego stopnia podświetlenia na zegarach, przy navi jasność jest dwustopniowo regulowana jako jedna z funkcjonalności czujnika zmierzchu.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 21 mar 2018, 09:39

W czajniku jest czujnik który reguluje jasność wyświetlacza i dodatkowo jak włączy się światła to ekran też się przyciemnia. Tak jest w moim i działa to nawet bardzo fajnie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: kjamnik » 21 mar 2018, 22:03

to ja takich funkcji nie mam (może dlatego że bez canbusa). U mnie włączenie świateł nie powoduje ściemniania.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap