Zamiennik fabrycznej nawigacji

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Songo007
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:33
Czym jeżdzę: 1,7 D KMS
Lokalizacja: Lubawa

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Songo007 » 28 cze 2018, 11:02

Właśnie sprawdzałem i nie wszystko jest ok. A dźwięki systemowe też powinny być? Bo tego też nie ma

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 28 cze 2018, 11:12

Systemowe dźwięki to są i włącza się w ustawieniach dźwięk dotyku co do reszty jak pisałem inaczej to dziwne. Model auta w ustawieniach wybrałeś? Powinno być hyundai ix35 itd. nie kia sportage. Inaczej to sam nie wiem podłączenie kabli to nie problem jak radio czy pendrive gra. Nie napisałeś ale mam rozumieć, że gra?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Songo007
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:33
Czym jeżdzę: 1,7 D KMS
Lokalizacja: Lubawa

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Songo007 » 28 cze 2018, 14:22

To ustawienia poniżej jest jeszcze dzwonek telefonu Key tonę zaznaczone
Załączniki
Resized_20180628_142203_8535.jpeg
Resized_20180628_142203_8535.jpeg (326.07 KiB) Przejrzano 6533 razy

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Teel_tl » 29 cze 2018, 10:37

Witam.

KIA Sportage 1,6 GDI z grudnia 2010 w wersji XL i ze zwykłym radiem (bez fabrycznej NAVI).
Teraz ściągnąłem NAVI od "kolegi z Chin" i mam 2 dylematy tylko, może wesprzecie jakąś konkretną odpowiedzią.

1. Podłączenie fabrycznego portu USB
Temat opisany w kilku miejscach i teoretycznie zamknięty przez kolegę "kjamnik" 26.03.2018 na stronie 6 tego wątku.
Kontaktowałem się z kolegą na priv ale może ktoś z Was zna odpowiedź, bo mam wątpliwości:

a/ kolega kjamnik z poziomu ustawień nawigacji (nawet nie wiem czy mam taką opcję :-() wybrałeś w ustawieniach "force USB 1.1" ale nie wiem czy jednocześnie tą wtyczkę USB wychodzącą z wiązki głównej okablowania dostarczonego z radiem podłączył w końcu do jednego z dwóch portów USB wychodzących z nawigacji ? czy może to nie jest potrzebne ? (pytam bo to zabiera jeden port)

b/ jeśli zrobi się taki "force usb 1.1" to pewnie oba porty w navi zejdą do tego niższego i standardu i to trochę mnie boli bo USB 1.1 to transfery rzędu 10-12 Mbps a jak chcę podłączyć do jednego z nich modem LTE to kicha bo wszystkie transfery zostaną przycięte.
Może rozwiązaniem jest wymiana tego panelu z fabrycznym portem USB ? Taki wątek się pojawiał nie wiem czy w tym temacie bo wczoraj przejrzałem ich kilka... :-) Jeśli te nowe oryginalne panele z portem USB są już w standardzie 3.o to może to jest dobry trop., bo usb 3.0 to transfery powyżej 500 Mbps

2. Podłączenie fabrycznego mikrofonu poprzez gniazdo minijack.
Rozumiem, że wystarczy się wpiąć dodatkowym kabelkiem z takim minijackiem w 2 przewody fabrycznej wiązki - tyle że trzeba dokładnie wiedzieć w które. Które to piny czy kable na wiązce fabrycznej odpowiadają za mikrofon ?
Obawiam się że rocznik auta (przedlift/lift) Widzę że ten wątek jest też opisywany na forum ale znalazłem w nim co najmniej 2 rózne opisy pinów gniazda A i B oraz poradę pisaną mówiącą że to PIN 10/22 w złączu B.
(oczywiście każdy z 3 opisów mówi co innego = są sprzeczne a ja jako laik się pogubiłem...:-)

Jakby co to nie wykluczam kontaktu na tfn - 601-201068, bo finalny montaż chcę robić już w sobotę...

Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Thomaster » 30 cze 2018, 01:03

Odnośnie mikrofonu to zakładałem poliftowe zwykłe radio do mojego auta (przedliftowego) i wszystko działało.
Zerknij tutajna rozpiskę kabelkologii: http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=36&t=4292#p50419

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Teel_tl » 30 cze 2018, 12:32

Dzięki,
tą rozpiskę z linku już wcześniej ściągnąłem, ale później zgłupiałem, bo czytając różne wątki na forach natrafiłem na inne opisy i wskazówki.
Później mi umknęła informacja, że Twój opis poszerzyłeś o info z jakiej wersji auta to jest. Natłok informacji i wiek :-) spowodowały zagubienie.
Jak zakończę oczywiście dam zwrotne info.
Pozdrawiam wszystkich

Songo007
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2017, 15:33
Czym jeżdzę: 1,7 D KMS
Lokalizacja: Lubawa

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Songo007 » 30 cze 2018, 15:01

nie wiem jakie masz radio ale u mnie mikrofon chodzi na orginalnym podłączeniu. Ja kupowałem z pl i dałem sporo więcej prócz problemu dźwięku w youtubie (może trzeba jakieś kodeki wgrać) wszystko podłączyłem przez wyżej zamieszczoną na zdjęciach wiązkę. Usb są u mnie 2 jedno podłączyłem na orginalne a 2 wyprowadziłem do schowka. We wiązce usb oznaczone jako USB modem jest dużo wolniejsze niż te z oznaczeniem jako zwykłe. Różnica na samym odczycie danych z penów bo nawet pod te zwykłe widzi dysk zewnętrzny 1T czego się kompletnie nie spodziewałem. Aha i nic nie zmieniałem w navi

MarcinL
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2018, 23:18
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI AWD 184KM XL 2012r
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: MarcinL » 05 lip 2018, 09:51

Dzień dobry :)
Moja Żona, która użytkuję Kia'nkę na codzień poprosiła o zmianę dźwięku i/lub wyłączenie całkowicie jak ktoś dzwoni do niej na zestaw Assottu.
no i poległem... :) podczas dzwonienia radio strasznie głośno odgrywa melodyjkę starej Nokii. Można to gdzieś wyłączyć?
sprawdzałem w opcjach dźwięku ale bez zmian. strasznie to przeszkadza ponieważ dzieciaki często zasypiają podczas jazdy, a dzwonek jest baaardzo głośny.

Awatar użytkownika
Teel_tl
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,6 GDI 2010 XL 18"
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Teel_tl » 08 lip 2018, 21:50

Witam - to już jestem po instalacji. Odpisuję dopiero teraz, bo miałem przewalony tydzień w robocie i na nic czasu nie było (na opisanie na forum tez zabrakło)

Może informacje poniżej przydadzą się innym forumowiczom. W innym wątku opisuję wymianę anteny (bat) na płetwę ale dobrą jakościowo i w wersji niskokosztowej w porównaniu z płetwą KIA - moim zdaniem efekt b. zadowalający. Dla zainteresowanych wątek "antena radiowa a'la płetwa rekina"
No ale do rzeczy:

1. Po pierwsze podziękowania za kontakt i dodatkowe informacje dla Thomastera (dla mnie, jak poczytałem Twoje posty w innych wątkach - jesteś GURU -) ) oraz kjamnika - Panowie SZACUN - doceniam to jak ktoś lubi się dzielić wiedzą. To naprawdę ułatwia...

2. Jak pisałem wcześniej (informacjr ważne jak ktoś mniej zaawansowany będzie chciał się odnieść co mo że zrobić):
mam Sportka z grudnia 2010 silnik 1,6 GDI 136 KM (ubolewam, że nie z turbodoładowaniem i ponad 170 KM :-) ale jak kupowałem nie było takich wersji i odczuwam to jak wybiorę się za miasto...)
Wersja XL ze zwykłym radiem czyli bez fabrycznej NAVI i CANBUSa (o to pytają chińczycy na swoich aukcjach). Kamerę cofania mam w lusterku wstecznym i uważam to akurat za wystarczające a może nawet i lepsze niż obraz w NAVI bo oczopląsu nie dostaję jak cofam...:-)
Nie dyskutuję które rozwiązanie jest lepsze - kwestia gustu i nawyków)

3. Po kilku a może kilkunastu godzinach robienia magisterki z tego jakie radio najlepsze (:-)) - weryfikowaniu opinii o sprzedawcach z Chin(sklepy w Polsce nie gwarantują nic więcej - sorry na pewno gwarantują wyższą cenę), po weryfikacji która platforma jest najlepsza na forach marek innych niż KIA.... wybrałem platformę PX5, procesor ośmiordzeniowy (OCTA core) oraz 4GB RAM.

4. Finalnie z kilkuset ofert na AliExpress wyrzuciło mi kilkanaście ofert i tu pokierowałem się opiniami o dostawcy z innych forów oraz tym by nie mieć niespodzianki w postaci przepychanki z cłem i podatkiem Wybrałem firmę WITSON, która oferowała produkt, którego poszukiwałem z wysyłką z magazyny zlokalizowanego na terenie Unii Europejskiej (co gwarantowało brak dodatkowych opłat celno podatkowych). Rzeczywiście dostałem przesyłkę z Anglii od anglika :-) o nicku BOB_178 :-) czy coś w tym stylu - nie pamiętam. NAVI dotarła za pośrednictwem GLS po 2 tygodniach od zamówienia.
Zamówiłem produkt:

dodatkowo z czujnikami ciśnienia w oponach (działają OK) i oszczędza się koszt wysyłki (wszystko przyszło w 1 kartonie):

Wiem, wiem.... wodotryski ale chciałem unowocześnić swoją kiję, z którą (taką decyzję podjąłem ze względu na b. niski przebieg) chcę przeżyć miło jeszcze co najmniej z 3 lata.
Jakby ktoś miał dylematy co do dostępu do internetu w nowej NAVI:
- można robić WiFi hot-spot w swoim telefonie i działa mega szybko (uaktualniłem kilka apek)
- można kupić modem 4G HUAWEI - E3372 (ja kupiłem na OLX za 40 pln - zamiast ok 200 pln u chińczyka) niestety to wiąże się z jakimś dodatkowym abonamentem - cena różna w zależności od operatora

5. Montaż przebiegł OK - w zasadzie Plug&play ... :-)
Problemem były:
a/ podłączenie oryginalnego/fabrycznego gniazda USB (przed lewarkiem zmiany biegów)
b/ Podłączenie fabrycznego mikrofonu umieszczonego nad siedzeniem kierowcy

Ad. a/
opisał to w tym wątku kolega kjamnik - potwierdzam można tak zrobić - ja osobiście zrezygnowałem bo fabryczny port USB to faktycznie wersja standardu 1.1 czyli niskie przepływności - port można uaktywnić zgodnie ze wskazówkami kjamnika ale oba gniazda w zakupionej NAVI zyskują taką przepływność/transfery jakie oferuje USB 1.1 - rzędu kilkunastu Mbps. W zupełności wystarczające do transferu filmów czy muzyki z USB ale jak ktoś chce do tego portu podłączyć modem USB (w/w HUAWEI) z możliwością transferów nawet powyżej 150Mbps to mija się to z celem. Ja (jestem fanem szybkości internetu :-) zdecydowałem na pominięcie tego fabrycznego gniazda i wyprowadziłem 2 porty USB z zakupionej NAVI do schowka k. pasażera. Do jednego portu podłączyłem modem 4G a do drugiego zakupiony moduł TMPS.

Ad. b/
Podłączyłem korzystając z opisu kabli w oryginalnej wiązce załączonego przez Thomastera - DZIĘKI - tak BTW oryginalny schemat z KIA nie jest tak precyzyjny jak Twój opis.
Nie muszę używać mikrofony wbudowanego ani mikrofonu zewnętrznego/dodatkowego dołączonego przez sprzedawcę. Zadziałał mikrofon oryginalny i potwierdzam CZYSTY DŹWIĘK i b. dobrą jakość / czułość.

Wysłałem opis modyfikacji do kolegi z Chin, po wcześniejszej ich prośbie, że bardzo chcą - możliwe że ta modyfikacja stanie się "fabryczną" co ułatwi zakupy i instalację następnym potencjalnym przyszłym kupcom.
Poniżej zdjęcia, jaki im wysłałem.

FORUM_2 free pins.JPG

FORUM_2 new pins.JPG
FORUM_2 new pins.JPG (60.96 KiB) Przejrzano 6324 razy

[/attachment]
FORUM_cable.JPG


Sorry za angielski ale posłużyłem się plikami wysłanymi do chin.
Mam nadzieję że zdjęcia są zrozumiałe.

6. Montaż przebiegł bezproblemowo.
Wszystko działa i jestem zadowolony zarówno z brzmienia jak i obsługi i możliwości.
NAJWAŻNIEJSZE:
w stosunku do wszystkich wcześniejszych modeli to uruchamia się w 3-4 sekundy po włożeniu kluczyka do stacyjki
(de facto takie info jest zawarte w instrukcji obsługi = że zoptymalizowano czas uruchamiania i jest b. szybki)

Minus to różnica w kolorze - nie jest w takim odcieniu złota (mężczyzną jestem więc nie znam się na kolorach) , ale mi to nie przeszkadza. Kokpit wyżej i regulacja klimy niżej też są w innych kolorach - więc wyluzowałem... ALE zgłosiłem to do kolego z Chin ( :-)) - może da taką opcję (kolor do wyboru)
deska.JPG

radia_kolory.JPG


To tyle... zaczynam opisywać antenę "Płetwę":-)

W razie czego służę wyjaśnieniami - swój numer telefonu podałem na forum.

Pozdrawiam wszystkich

mateuszj
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI XL

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: mateuszj » 10 lip 2018, 08:40

Cześć Panowie wracam do tematu po dłuższej przerwie.
Czy coś się zmieniło w kwesti radia na android do sportage w max wyposażeniu tj z infiniti. Czy ktoś z forumowiczów podjął by się wymiany takowego zestawu ?oczywiscie za opłata. Chętnie później bym odsprzedał fabryczna w dobrej kasie. Pozdrawiam.
Ps. Serwisy car audio u mnie w okolicy nie podejmują się tematu.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 10 lip 2018, 18:02

O jakiej okolicy mówisz?

mateuszj
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:13
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDI XL

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: mateuszj » 11 lip 2018, 08:36

Małopolska , Podkarpacie Ew jakiś bliski Śląsk zdaje sobie sprawę z tego ze to nie zajmuje godzinę dwie tylko trochę więcej. ;)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 11 lip 2018, 20:11

Jakby co okolice Ząbkowic Śląskich pomogą :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Trnc » 07 paź 2018, 14:42

Panowie fachowcy od tych andradyjek planuję zakup takiego cudeńka i potrzebuję opinii. Mam zwykłe radyjko z graficznym ekranem podświetlanym na pomarańczowo i planuje zmienić na te wypasione. Jednak po głowie mi chodzi te klasyczne z przyciskami, które oferuje Navipremium, bo chce mieć zwykłe przyciski do szybkiego poruszania się pomiędzy menu, nawigacja, i radiem. Jakoś wole zwykłe przyciski w przypadku jazdy samochodem po naszych polskich drogach.
Tylko moje pytanie czy te radio się czymś będzie różniło od tego co wy macie Asottu CZP 9060 poza większym ekranem, czy parametry, wtyczki i wer. andka są takie same? Czy te Asottu ma jakieś lepsze bajery wyjścia czy coś?

1. http://navipremium.pl/component/jshoppi ... 0yMDE2Ijt9
2. https://pl.aliexpress.com/item/KIA-spor ... 14435.html

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Muzzy4 » 09 paź 2018, 03:23

@TRaNCate, powiem Tobie tak, ja mam androcudo w pełni dotykowe, żadnych przycisków/guzików itp, sam dotykowy ekran w całym rozmiarze. I po kilku tygodniach używania powiem jedno. Bierz z guzikami i trzymaj się tego, nie ma to jak hardware controle. Co do pozostałych funkcji to kwestia smaku ale jak musisz dwuetapowo zgłośnić/ściszyć to normalnie umieram. Najpierw muszę jakąś kropkę wcisnąć i potem wyjeżdża pasek, na którym mogę pracować z volume controle. W samochodzie? Really? Głupi byłem,że sie skusiłem. Guziki i pokrętła rulezzzzz.
pzdr
Muzzy

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 09 paź 2018, 06:55

Muzzy4 to dziwną masz tą nawigację lub inny system. W moim cudzie z kierownicy czy wyświetlacza jednym kliknięciem zwiększam zmniejszam głośność. Na tej navi na dole są dotykowe przyciski którymi od razu działasz tak jak chcesz. Ja osobiście nie oddałbym jej już. Wielkość wyświetlacza wygoda i tak naprawdę robisz co chcesz. Ten wyświetlacz to tak naprawdę jedyna różnica ale jak się jedzie i wyświetlisz na niej Yanosika czy GoogleMaps to jest bajer nie wspomnę o filmach czy TV. Jak już kupować to na ali wychodzi dużo taniej w PL drożej ale niby masz pomoc w montażu i gwarancję. Twoja decyzja.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: norbert_p1 » 09 paź 2018, 07:14

Ja również byłbym za 7" z normalnymi pokrętłami i fizycznymi przyciskami. Wyobraź sobie jak ten ekran wali po oczach w nocy. Nawet jak się go ściemni na maksa… 7" wystarczy.
Na marginesie - już dawno bym miał tą navi, gdyby zechciała łaskawie zagadać w moim aucie [zly2] Oryginalnej już nawet nie włączam. Uruchamiam naviexpert na smartfonie i życie jest łatwiejsze :D

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Owca007 » 09 paź 2018, 08:53

Norbert gada w mojej zagada i w twojej da się. Co do walenia to jest tak samo jak na serii czy innych. Wyświetlacz sam się ściemnia rozjaśnia, na noc dodatkowo zmienia się tło na ciemne. Nie razi jest wręcz przyjemne jak do tego dochodzi oświetlenie wnętrza to podróż robi się relaksacyjna.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Trnc » 09 paź 2018, 12:32

Dzięki Panowie i to właśnie chciałem usłyszeć że jednak co przyciski to przyciski. Wiadomo że im większy ekran tym lepiej. Ale te 7" i tak będzie większe od mojego obecnego radia i nawet ekranu telefonu wiec dla mnie wystarczy. A myślę nad tym polskim bo zależy mi na czasie. W tym tygodniu ma być jeszcze ciepło, to by się je wrzuciło, a te z alli pewnie przyjdzie w listopadzie :( Miałem to już w wakacje zamówić ale zawsze coś wypadło a teraz jeszcze chce to mieć przed zimą założone ;) Także dam znać jak już będzie na pokładzie

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Cav » 09 paź 2018, 17:00

Trnc pisze:Dzieki Panowie i to wlasnie chcialem uslyszec ze jednak co przyciski to przyciski.


Te przyciski to również CYFROWE sterowanie danym kawałkiem programu, analogowo już daaaaaawno nic nie posterujesz.
Nie masz przycisków na kierownicy, że nie wiedzieć czemu potrzebujesz ich dubla na radio?

Jak miałbym kupować coś tańszego i mniejszego niż Assottu to kupiłbym również na Ali, po co płacić za coś dwa razy?
Czyli faktyczny koszt sprzętu i tak i tak kupionego w Chinach + 100% narzutu od polskiego pośrednika?
To że w Polsce dostaniesz jakieś wsparcie to ściema, jak coś nie będzie w sofcie działać prawidłowo, to nikt Ci w tym nie pomoże, niezależnie od tego, czy sprzedawca był z Polski, czy z Chin.

Muzzy4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:30
Czym jeżdzę: Sportage II 2010 2.0 CRDi Automat

Re: Zamiennik fabrycznej nawigacji

Postautor: Muzzy4 » 20 paź 2018, 20:46

@Owco droga, nie wiem czy jest dziwna ale na pewno ma wiele mankamentów. To, że nie ma guzików hardware to jedno. Żeby dać vol+/vol- muszę najpierw na ekranie trafić jedną kropkę i wtedy wyjedzie mi menu do głośności. W apce do muzyki z tel. po sinozębym mam tylko trzy guziki: prev, play/pause, i fwd. Radio wyświetla milion niepotrzebnych rzeczy a RDS jest ucięty do kilunastu znaków i przy RMF Classic widzę tylko :"Teraz gramy:Hans Zi...". Tylko resztki wiedzy pozwalają mi się domyślać, że to Piraci z Karaibów :). dodatkowo gubi mi sygnał - na żadnym innym radiu tego nie miałem (antena oryginalna "dachowa"). Obsługa telefonu jest ale SMS już nie. I apka do tel nie korzysta np z historii połączeń telefonu tylko z własnej czyli na "ostatnio wybierane" masz tylko wybierane przez stacje. GPS jest całkowicie zabawny. Wyciągnąłem antenę na wierzch na deskę a i tak działa raz na 4 razy. Nie łapie żadnego satelity a niekiedy widzi 8 i ma pełen sygnał co ostatecznie powoduje, że jest bezużyteczny więc dalej telefon wygrywa. Co do same stacji to jest to :
https://pl.aliexpress.com/item/C-1801A- ... st=ae803_5
tyle że z androidem 7.
Ostatnio zamówiłem do niej pilota na kierownice (tej samej firmy)i to jest dopiero zabawa. Stacja reaguje tylko na 4 z ośmiu klawiszy...i tylko czasami. Po każdym włączeniu ACC zachowuje się inaczej a czasem dostaje stały sygnał vol+ np i wtedy w kilkanaście sekund radio samo zgłaśnia się na maxa. Pomaga tylko wyłączenie albo szybki reset mapowania klawiszy :). Normalnie rollercoster.
Dlaczego ciągle ją mam? Bo była super tania, mam zestaw głośno-mówiący, który działa zawsze, mam kamerę cofania, która działa dobrze i zawsze i mogę odtwarzać muzę przez sinozębego albo bezpośrednio z netu po wifi, też działa zawsze. I na chwilę obecną mi wystarczy.
Sumarycznie chyba nie polecam. Wiedząc co wiem wybrałbym coś lepszego/droższego i z klawiszami hardware. Ale jeszcze chwilę się pomęczę.
Ale wygląda jakby firma Hoxiao pisała niederministyczne kody :)...normalnie powszechna wczesna implementacja AI :)
pzdr
Muzzy


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap