Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
gugus9
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2011, 14:25
Czym jeżdzę: już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL / D5U / + LST
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: gugus9 » 29 kwie 2011, 11:52

do mkal: jeśli nie pomogło czytanie wcześniejszych postów i nadal problem nie rozwiązany to proponuję zajrzyj na [wymoderowano]Może tak się uda rozwiązać....
już śmigam KIA Sportage 1,6 GDi XL Sand Track Metalic / D5U /+ LST

Obrazek

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 29 kwie 2011, 15:32

mkal pisze:Mam problem z połączeniem telefonu (mam wersje bez navi).
Jaka komendę powinno się użyć do zmiany języka ?
Jaka jest kolejna komenda pozwalająca połączyć cały zestaw?
Mam problem z interpretacja instrukcji.


ja przyznam szczerze tez nie umialam sobie poradzic - podjechalam do ASO i facet mi skonfigurowal wszystko w 3 minuty:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: RobaL » 29 kwie 2011, 19:52

mkal pisze:Mam problem z połączeniem telefonu (mam wersje bez navi).
Jaka komendę powinno się użyć do zmiany języka ?
Jaka jest kolejna komenda pozwalająca połączyć cały zestaw?


Ustawialem to ostatnio w Sorento bez navi i domyslam sie, ze jest tak samo w Sportku. Jezyka nie zmienia sie komenda tylko w menu w radiu. Byl tam jakis setup czy cos takiego (nie powiem z pamieci) i tam wybierasz "language" i zmieniasz na polski. Potem rowniez w radio wybierasz opcje parowania telefonu, po sygnale wypowiadasz nazwe "np Nokia" i jak masz telefon dobrze ustawiony do przyjmowania polaczen BT to powinien znalezc Sportka. Wklepujesz kod 0000, autko sciaga ksiazke i wszytsko powinno smigac.

--edit--
No mialem okazje teraz sprawdzic w samochodzie:
Wciskasz Setup w radiu po prawej stronie i potem Phone/BTSetup/Language i zmieniasz na polski. Potem wracasz i wybierasz pair i dalej jak pislem mowisz marke telefonu.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011, 20:11 przez RobaL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 29 kwie 2011, 19:54

no dokladnie tak mi gosc z ASO zrobil:) i dziala wiec recepta idealna:)

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: szkot » 09 lis 2011, 09:52

Witam, nie zakładam nowego tematu bo mój problem idealnie pasuje do tego.
Odebrałem auto w wersji XL bez NAVI i na początku byłem zaskoczony, że parowanie włącznie z książką telefoniczną przebiegło bez problemowo ponieważ w specyfikacji nie ma mojego smartfona (HTC Sensation). W pierwszym dniu byłem tym systemem zachwycony działał super - włączał zestaw głośnomówiący przy nadchodzących połączeniach i przy inicjowaniu połączenia jak również zgłaszał rozpoznanie smartfona po wejściu do auta. Obecnie przy tych samych ustawianiach system przy nadchodzących połączeniach nie włącza zestawu głośnomówiącego tylko po ok. 20 sekundach sygnalizuje "nawiązano połączenie", natomiast przy inicjowaniu połączenia z kierownicy wybiera kontakt, łączy ale po uzyskaniu połączenia zastaw głośnomówiący wyłącza się. Próbowałem usunąć z pamięci systemu HTC i po resecie smartfona porować urządzenia od nowa - efekt, bezpośrednio po tym zabiegu wszystko jest w porządku ale po rozłączeniu system już sam nie rozpoznaje smartfona i problem się powtarza.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 09 lis 2011, 11:57

szkot- po rozłączeniu systemu czyli? wyłączasz BT w telefonie czy wyłączasz silnik znika połączenie z telefonem i jak wsiadasz nie nawiązuje go?

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: szkot » 09 lis 2011, 12:02

Kasia - rozłączenie systemu - wyłączam BT w telefonie, wyłączam silnik, wysiadam. Następnie wsiadam, włączam BT w telefonie i włączam silnik i jest tak jak w opisie powyżej.
Pozdrawiam

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: Preccel » 09 lis 2011, 12:08

parownanie przebiegło bezproblemowo :) trwało to około 7 min. zanim wgryzłem się w system... aczkolwiek pojawiło się u mnie zdziwienie jak lekko ruszyłem samochodem i parowanie zostało przerwane a miła Pani oznajmiła mi "ta funkcja nie działa w jadącym samochodzie"... [zlosnik2]
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 09 lis 2011, 12:10

a moze nie wyłączaj BT w telefonie zanim wyłączysz silnik - ja wogóle BT nie wyłączam - mam na stałe włączony i wysiadając i odchodząc od samochodu dopiero po ok 15 metrach mam "piknięcie" w telefonie, że połączenie z autem zakończone - więc zrywając tak nagle połączenie przez wyłączanie BT moze pieprzy się coś w ustawieniach??

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: szkot » 09 lis 2011, 12:14

Kasia- masz rację, spróbuję i dam znać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 09 lis 2011, 12:17

nie wiem jak w Twoim telefonie ale moj ma opcję nawiązywania połączenia przez BT z tylko wybranymi odbiorcami - stąd tez spokojnie sobie chodzę non-stop z włączonym BT bo wiem, że bez wczesniejszego sprawowania z autoryzacją niejako - nikt mi danych z tel nie ściągnie:) spróbuj - czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze :) a jak nie pomoże - ja bym waliła do ASO :) co się samemu męczyć, w końcu gwarancja obejmuje i takie pierdółki :)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: RobaL » 09 lis 2011, 15:51

Ja robie tak samo jak Kasia i wszystko dziala bezproblemowo. Ale jeszcze dodam jedna rzecz. Musisz ustawic w telefonie automatyczne nawiazywanie polaczen BT z autoryzowanymi urzadzeniami.

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: wierzbusie » 09 lis 2011, 17:22

witam, też chciałem dobrać fabryczną navi, ale już przed zamówieniem wiedziałem że wtedy bluetooth nie będzie działać, dlatego zrezygnowałem z navi ( za 4,5k) . Pani do której mowie ze ma mnie połączyć z........... rozumie wszystko i łączy. Super rozwiązanie tego bluetootha w sportage ( w wersji z fabrycznym radiem). 10 pkt dla KIA. Pamietajcie że jesli macie wpisy w telefonie jako imię i nazwisko należy do pani mówić POŁĄCZ Z .... nazwisko najpierw a imię jako drugie
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: szkot » 09 lis 2011, 21:29

Kasia- działa :!: Najpierw należy wyłączyć silnik a potem ewentualnie BT w smartfonie, dzięki [papa]
Pozdrawiam

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: wierzbusie » 09 lis 2011, 21:54

miloslupsk pisze:Witam

Odgrzeję trochę temat. W wersji bez Navi mam problem z komunikatami głosowymi. Jakbym nie mówił to słyszę tylko - "proszę.. ? " Kilka razy udało mi się połączyć ale wynik jest mizerny. Nic nie daje fakt, że czekam 5 sekund i mówię. Wydaje mi się, że takie proste komendy jak TATKO czy MAMCIA to raczej powinny być łatwo wyłapywane :niewiem: Dodam że żadnych dodatkowych cyferek i znaczków przed tymi wpisami nie posiadam. Jeżeli to coś zmienia to dodam, że posiadam telefon Xperia na androidzie.

P.S: Na żony samsungu sytuacja jest podobna. Coś źle robimy ? Z tego co mi wiadomo, to wady wymowy nigdy u mnie nie zdiagnozowano :oczko:


Witam, mam Samsunga Galaxy 2 i zero problemów z bluetooth-em w Sportage. Czy jesteś pewien że po sparowaniu ściągnął ci kontakty z telefonu na radio?
Samsungi chronią dostęp do kontaktów i musisz ręcznie zezwolić na ich ściągniecie, jeśli nie jest tak to znaczy ze nie ściągnęło ci kontaktów i dlatego miła Pani ciągle mówi PROSZE bo nie zna kontaktów. Pozdrowienia od krajana.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: kasia_mm » 10 lis 2011, 11:33

Szkot- cieszę się niezmiernie:) poszperaj w swoim telefonie i ustaw go tak zeby włączony non stop BT był zablokowany dla "obcych" a o problemach z połączeniami ze Sportagem zapomnisz :)

ciechom
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2011, 02:49
Czym jeżdzę: 2 d l

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: ciechom » 12 gru 2011, 02:08

wierzbusie pisze:
Witam, mam Samsunga Galaxy 2 i zero problemów z bluetooth-em w Sportage. Czy jesteś pewien że po sparowaniu ściągnął ci kontakty z telefonu na radio?
Samsungi chronią dostęp do kontaktów i musisz ręcznie zezwolić na ich ściągniecie, jeśli nie jest tak to znaczy ze nie ściągnęło ci kontaktów i dlatego miła Pani ciągle mówi PROSZE bo nie zna kontaktów. Pozdrowienia od krajana.


Witam
Ja właśnie walczę ze sterowaniem głosowym Navi z SGS2 ... wszystko niby poszło ok, książkę ma zassaną, mogę wydawać wszystkie komendy, dzwonić podając cyfry ale nie działa mi najważniejsza opcja: CALL NAME ... Czy tobie działa wybieranie numerów po nazwisku ?

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: fosek » 28 gru 2011, 22:41

Witam
Mam tak że za pierwszym razem jak opowiem "połącz z ..." pani ładnie powtarza z kim połaczyć i każe powiedzieć "tak" po potwierdzeniu mówi że "trwa wybieranie" a na wyswietlaczu pojawia sie napis active call ale nie wybiera i po chwili się wyłącza powracając do radia. Przy ponownym połączeniu wszystko jest OK. Miał ktoś już coś takiego, może nie jest wgrana cała książka bo szczerze powiem to nawet nie wiem kiedy mi ta książke wgrało czy nie wgrało.

Awatar użytkownika
mune
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2011, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage1.6 GDI Techno orange
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: mune » 20 sty 2012, 21:38

Witajcie,

u mnie też jest problem z wybieraniem. Dziwne, bo po naciśnięciu PRAWEGO przycisku, część kontaktów wybiera...mówię połącz ........... i zależy od kontaktu, niektóre wybiera bez problemu, niektóre nie! [zly1]
A jak wciskam zielony i mówię kontakt, tak jak pani sobie życzy, to jeszcze mnie nigdy nie połączyło, tylko proszę i proszę i anuluj!!! Nie wiem o co idzie, dlaczego wybiera jak chce?? Chociaż działałby prawy przycisk niezawodne, to już bym odpuściła.....Do tej pory działał, a teraz się zwiesił i wybiera te kontakty, które mu pasuje! [zly2]

Dodam, że mam samsunga galaxy i5700

Pozdrawiam wszystkich!
Nareszcie śmigam 1.6 GDI Techno orange L + pakiet orange premium

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: pioter90 » 20 sty 2012, 23:11

witam
mam takie pytanie czy wie ktos kiedy wyjdzie wersja po polsku do orginalej navi,troche glupio ze nie zrobile tego odrazu,ja w swojej mam takie jak rosyjski itp.a nie ma polskiego normalinie mnie to zaszokowalo.Zamawialem samochód w maju zeszlego roku i pani w salonie powiedziala min ze jest polski jezyk w navi.chyba sama dokladnie niewiedziala ze go niema
pozdrawiam

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: michuV » 24 mar 2012, 15:07

...Analizując wcześniejsze posty nasunęło mi się pytanie:
czy ktoś z Was może ma navi ale nie fabryczną tylko tą kupioną razem z zestawem multimedialnym (alternatywę do wersji fabrycznej- prezentującą się i funkcjonującą tak jak oryginał)??? Jak tutaj działa BT???
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap