Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 24 mar 2012, 16:44

BT działa OK. Nie można tylko ściągnąć kontaktów (książka telefoniczna) i wybieranie głosowe. Łączyłem z E-52, było wszystko idealnie.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: michuV » 24 mar 2012, 20:14

jeżeli możesz doprecyzuj proszę: wybieranie głosowe działa cz też nie? No i jak ogólnie wrażenia z zestawu multimedialnego?
Na dniach odbieram swoją kijankę właśnie z takim zestawem!
[papa]
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 24 mar 2012, 21:45

Rzeczywiście jakoś nie precyzyjnie się wyraziłem. Nie działa wybieranie głosowe i nie można wczytać książki telefonicznej. Zapamiętuje jedynie numery, ostatnio wybierane z ekranu navi (nie wiem ile pamięta - na oko 20 ostatnich), można wtedy wybrać te numery jednym przyciskiem. Jeśli chodzi o wrażenia "odsłuchowe" to na moje ucho "słonia" nie widzę różnicy. TV odbiera, ale była podłączona antenka (specjalna do Tv) na przyssawkę i na dachu 15 cm, więc odbiór był dobry. Jednak po pierwsze to TV analogowa , czyli za rok nie będzie działać (ale można dokupić przystawkę cyfrową) - mnie to akurat mało interesuje (oglądanie TV w samochodzie, ale można), odtwarzanie filmów OK, bardzo dobra sprawa. Czyta napisy więc w czasie jazdy jest co robić (kierować, oglądać i czytać :lol: :lol: :lol: ), Filmy odtwarza z kart SD, USB, można z innych źródeł bo są wyjścia /wejścia na wszystkie możliwe nośniki SD,USB, iFony, cincze, i z każdego odtwarza co podłączysz.
Ponieważ testowałem pół dnia zamontowaną w nie moim samochodzie to tyle mogę powiedzieć. Mnie się podoba bardzo, więc dokonałem zakupu. Aha, były też zamontowane dwa monitory w zagłówkach (ja tego nie będę montował). Ale co jest w tym dobre, można co innego oglądać w tylnych zagłówkach a co innego w monitorze z przodu. Pomijam, że jest opcja PIP czyli obraz w obrazie, więc jak się uprzeć można włączyć trzy rzeczy na raz. Kolega podsumował tak - jeszcze żony brakuje na przednim fotelu i można zajoba dostać ........:). Coś w tym jest. :haker:
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: michuV » 25 mar 2012, 10:47

Wielkie dzięki za obszerne info :!: Do tej pory z tego co udało mi się wyczytać to sądziłem, że filmiki można oglądać tylko podczas postoju (nie wiem skąd ta zależność) ale jeżeli tak jak piszesz wszystko chodzi podczas jazdy to SUPER. Moja córeczka będzie miała umilony czas podczas podróży. Jest to oczywiście gadżet ale fajnie, że za taką kasę jest coś extra o czym nie wiedziałem. BT jak i navi mam nadzieję, że będą się tutaj równie dobrze sprawowały. Tak jak pisałem wcześniej autko odbieram w tym tygodniu. Kijanka jest już w salonie, jestem też już po na końcowym etapie formalności, jedynie tylko moge chwile zaczekać na montaż właśnie tego zestawu. Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze. :kierownik:
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 25 mar 2012, 21:02

Z tymi filmikami na postoju to jest tak. Teoretycznie powinno oglądać się na postoju, czyli przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Stacja ma do podłączenia kabelek o oznaczeniu "brake". Jednak jeśli tego kabelka nie podłączysz to będziesz mógł oglądać TV i filmy także podczas jazdy. Ale też jest możliwość że jak będzie podłączony ten kabelek, to też tą opcję można wyłączyć w ustawieniach stacji. Tak czy inaczej oglądać można zawsze (albo nie podłączyć kabelka, albo wyłączyć w opcjach). W przeciwnym razie na ekranie pojawia się okienko z komunikatem, że nie można oglądać podczas jazdy, grozi to kolizją).
Zwróć uwagę także na podłączenie drugiego kabelka "beck" do biegu wstecznego. Ten z kolei odpowiada za włączenie kamery niezależnie od tego co jest włączone na przednim ekranie. Obraz z kamery jest wtedy na całym ekranie (przednim).
Zwróć mechaniorom uwagę na taki element - jeśli zasilanie kamery podłączą Ci na stałe (ale mówię o zasilaniu) a ten kabelek "beck" do wstecznego , to będziesz mógł włączyć sobie kamerę także w innych fazach a nie tylko podczas cofania. Wykorzystują to niektórzy do obserwacji przyczepki (włączając PIP - czyli na ekranie innej aplikacji np. w rogu ekranu. Będziesz miał dużo różnych możliwości jak już rozgryziesz całe menu. A najważniejsze to za pół ceny fabrycznej.
Pozdrawiam.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michuV
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:40
Czym jeżdzę: Sportage III,1,6 GDI,XL,NAVI, SKÓRA,PAN.DACH
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: michuV » 25 mar 2012, 22:47

... to cenne wskazówki tym bardziej, że za chwilę będzie montaż . :oki: Zdecydowanie zapytam w serwisie o powyższe kwestie tak aby potem już grało bez mojej ingerencji w kabelki itp. Dzięki raz jeszcze, wiszę Ci :pub:
KIA Sportage III, 1,6 GDI, XL,
cassa WHITE, NAVI, FULL SKÓRA, PANORAMA DACH
Zamówiona: 9.11.11 / Odebrana 29.03.2012 / po 142 dniach oczekiwania!

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: gasewo » 26 mar 2012, 15:37

A mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz a mianowicie nawigacja, o której m.in. piszecie+głośniki. Chodzi mi o to, że w opisach technicznych różnych urządzeń multimedialnych dedykowanych do naszych samochodów, w miejscu o wejściach i wyjściach audio jest informacja 4*45W lub 4.1 CH line itp. Jestem laikiem w tych sprawach ale jeśli się nie mylę to chodzi o to, że do tego urządzenia można podpiąć 4 głośniki a skoro mamy fabrycznie 6 to któreś dwa będą odłączone (prawdopodobnie tweetery) tak? I druga sprawa. Znalazłem na ebay-u coś takiego http://www.ebay.com/itm/KIA-All-new-Spo ... 5401wt_689 i szczerze mówiąc rozważam taki zakup. Oczywiście jest to tylko ramka i trzeba dokupić oddzielnie nawigację (ramka jest dostosowana zarówno do 7" jak i 8") którą trzeba umieścić w ramce ale koszt i tak będzie tańszy nawet od tych nieoryginalnych. Dodatkowym atutem, przynajmniej dla mnie, jest to że pozostaje mi pełna funkcjonalność kierownicy i komunikacji głosowej. Poza tym miejsce zamontowania nawigacji powinno zapewnić odpowiednią sztywność osadzenia i nie zasłaniać szyby przedniej tak jak mają to w zwyczaju wszelkiego rodzaj "przylepce" :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 26 mar 2012, 16:29

Tweetery są podłączone do przednich głośników przez zwrotnicę i nic się w tym temacie nie zmienia. Grają wesoło :):)
Co do urządzeń na przyczepkę. Przyczepić można wszystko, nie ma różnicy czy do radia fabrycznego czy niefabrycznej nawigacji. Każdy robi to co lubi. Mnie w tym brakuje jeszcze takiego "płotka" przyczepianego na desce przed pasażerem. Teraz na Święta można tam baranki postawić :hihi:
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: gasewo » 27 mar 2012, 02:27

Dzieki za info nt. głośników :) A co do nawigacji... Gdybym kupował kijankę w Polsce to napewno brałbym nawigację wbudowaną. Ale ponieważ kupuję ją w Korei z koreańskimi mapami, a wgranie nawigacji Polski jest właściwie w tym momencie niemozliwe, to pozostaje zakup niefarycznej nawigacji. I tutaj pojawia sie pytanie. Czy wydać ok 1,700 PLN (w polsce nawet 2,500 PLN) za coś co spowoduje ograniczenie funkcjonalności w samochodzie (chodzi mi oczywiście o komunikację głosową, brak książki adresowej itp.), czy może lepiej zainwestować w to coś co przedstawiłem w poście wyżej? W temacie osadzenia tej nawigacji... oglądjąc instrukcję montażu wydaje mi sie, że jest to bardzo solidny sposób a moje odniesienie do "przylepców" było spowodowane tym, iż tutaj w Korei praktycznie nie kupisz "luźnej" nawigacji z wyświetlaczem mniejszym niż 7". I po przylepieniu tego do szyby, niedość że zasłania połowę widoku, to wygląda delikatnie mowiąc średnio a przynajmniej mniej estetycznie niż produkt znaleziony na ebay-u. Zresztą ten sposób montowania jest też uzywany chociażby w niektórych modelach Volvo czy Mercedesa. Ale nie chodzi o to gdzie on jeszcze jest montowany tylko o to, że jest to jakaś alternatywa dla kogoś kto chcę zachować wszystkie parametry nawigacji niefabrycznej (a nawet więcej bo procesory w luźnych nawigacjach są zazwyczaj szybsze i nowsze niż w dedykowanych) plus dodatkowo możliwość komunikacji głosowej i parę innych rzeczy, których nie doświadczysz podczas używania niefabrycznej nawigacji ;)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 27 mar 2012, 08:10

Najlepiej byłoby zobaczyć taki montaż "na żywo". Może ktoś już montował to coś więcej Ci powie.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: gasewo » 27 mar 2012, 08:37

Masz rację. Będę musiał chyba podjechać jak odbiorę kijankę do jakiegoś serwisu tutaj i przymierzyć jak to wygląda, bo jak wiadomo zdjęcia nie oddaja w pelni wszystkiego i może sie okazać, ze jest to "wieś śpiewa i tańczy" i wtedy rzeczywiście jescze tylko baranka i ogrodzenia by brakowało [zlosnik2] . Niemniej jednak jest to dla mnie dylemat :wmur: , które urzadzenie zamontować :roll: szczerze mówiąc w moim poprzednim samochodzie mialem podobny system komunikacji głosowej i raczej nie korzystałem z niego za często a wręcz bardzo rzadko ;) Najlepiej chyba będzie jak pojeżdzę trochę kijanką i przekonam sie czy i jak często będę korzystał z tego systemu. Wtedy będę mógł zdecydować które rozwiązanie wybrać :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 27 mar 2012, 11:06

Problem z głosowym wybieraniem czasami można częściowo rozwiązywać. Miałem kiedyś telefon (jakiś Eryk). Miał opcję, że zapisywało się (nagrywało) słowo "klucz", które uruchomiało wybieranie głosowe. Wtedy telefon przechodził (bez naciskania przycisku) w funkcje głosowe i można już było wybierać głosowo. Ale to było 100 lat temu. Teraz jak już pisałem testowałem z E-52 i takiej opcji w niej nie ma. Trzeba przycisnąć przycisk na telefonie do wybierania głosowego i dopiero wtedy działa. Więc jest to ograniczenie, że głosowo można, ale zainicjować trzeba przyciskiem na telefonie a nie można przyciskiem z kierownicy. Może są jakieś telefony, które mają taką funkcję jak wspomniany SE , wtedy ta sprawa byłby rozwiązana.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: luk » 27 mar 2012, 11:15

Nawi dedykowaną nie fabryczną na ebayu można dostać już za 1200zł, ale za cenę niewiele wyższą można mieć już np blaupunkt new york 800 za 1800zł lub clariona nx501e za 2800 zł. Firmowe radia 2din biją na głowę chińczyków pod kątem funkcjonalności, jakości i ergonomii. Są to oczywiście odtwarzacze z dvd i nawigacją oraz całą masą innych bajerów, jak np obsługa głosowa.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 27 mar 2012, 12:33

I tu się zgodzę z Lukiem. Tym bardziej, że są do dokupienia ramki pod te nawigacje w miejsce radia fabrycznego a nie takie nakładki.
Jedno jest pewne w okolicach 2k PLN, można mieć albo chiński odpowiednik fabrycznej (z wszystkimi dodatkowymi bajerami) albo firmowy sprzęt, który oczywiście posiada wszystkie funkcje (nie jak w fabrycznej nawigacji) tylko, trochę inny wygląd ramki. Może nawet ładniejszy - kwestia gustu.
A tu ramka do niego http://www.bartex-caraudio.pl/product_i ... 9&osCsid=1
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: gasewo » 27 mar 2012, 12:48

No niby tak. Trzeba wziąć też pod uwagę, że te chińskie urządzenia muszą mieć takie same certyfikaty jak markowy sprzęt żeby można je było sprzedać i używać legalnie w Europie więc chyba takie aż słabe nie są. A wierzcie mi UE jest bardzo wymagająca w tych sprawach. Wiem to z doświadczenia ponieważ z racji zajmowanego stanowiska mam codziennie do czynienia z takimi przepisami w ramach umowy o wolnym handlu pomiędzy Koreą a UE. Poza tym kiedyś KIA też nie miała zbytnio dobrego PR-u w Europie (albo Skoda) a teraz sprzedają się jak ciepłe bułeczki i biją w rankingach sprzedaży takie potężne i renomowane marki jak np. VW :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

kbw123
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2011, 22:40
Czym jeżdzę: L titanium silver 2.0crdi 4x4

szybkość łączenia telefonu z systemem samochodu

Postautor: kbw123 » 04 kwie 2012, 12:33

Sądzę, że zapoznałem się dokładnie z wypowiedziami w temacie połączenia głosowego. Doprowadziłem swój system do momentu, że prowadzę rozmowy telefoniczne z wykorzystaniem systemu głośnomówiącego. Wszystko jest niby OK, - ale !!!!
Otóż, na "dogadanie się" telefonu (Nokia E52) z Kijanką muszę niekiedy czekać ok.10 - 15 min.
Czy ktoś miał podobną nieprzyjemność? I jak sobie dał z tym radę?
Pozdrawiam

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 04 kwie 2012, 13:43

Jaką masz nawigacją (lub radio) w Kijance. Jeśli coś fabrycznego to nie pomogę, ale jeśli nawigacja niefabryczna to coś masz źle poustawiane. Ja mam nawigację niefabryczną i E-52, działa bez zarzutu. Jeśli sparujesz raz jako autoryzowane, wchodzisz do samochodu (w zasięg BT) i samo wszystko łączy w mgnieniu oka.
Odebrana po 178 dniach:)

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: Preccel » 04 kwie 2012, 14:04

Radio fabryczne paruję się jak najbardziej SUPER :) z Nokią E52. Posiadam taki zestaw i mając włączone BT cały czas jak tylko wchodzę do samochodu do kilkunastu sekund następuje połączenie automatyczne (wraz z aktualizacją książki telefonicznej). I nie zauważyłem "żadnych" niedogodności... Poprostu moja Kijanka lubi się z moją Nokią E52 [ura]
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: marcinK » 04 kwie 2012, 14:09

No to sądzę, że masz coś, albo źle poustawiane, albo któreś urządzenie (radio lub telefon) są skopane - przynajmniej BT.
Odebrana po 178 dniach:)

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: wierzbusie » 11 kwie 2012, 18:53

U mnie jest tak samo, po wejściu do samochodu zawsze po kilkunastu sekundach telefon łączy się automatycznie z radiem fabrycznym, a telefon to Samsung Galaxy S2. Właśnie dlatego nie doposażałem w opcjach w fabryczną navi. Wiedziałem , że z radiem fabrycznym nie będę mieć kłopotów a z navi fabryczna niestety tak.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Telefon, wybieranie głosowe, obsługa z kierownicy

Postautor: puder12 » 18 cze 2013, 20:26

Po zmianie telefonu mam problem z zestawem BT. Parowanie zakończyło się sukcesem, ale telefon (BB 9360) działał tylko do momentu wyłączenia zapłonu. Przy następnym wejściu do samochodu usłyszałem komunikat "Parowanie nie powiodło się". Wyłączanie i włączanie BT w telefonie albo radiu niczego nie zmienia. Muszę za każdym razem od nowa parować telefon, żeby korzystać z BT. Czy ktoś korzysta z tego telefonu i może potwierdzić, albo wykluczyć problem. Nie wiem do jakiego serwisu uderzać KIA czy BlackBerry :lol:


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap