stacja multimedialna z android 4,22

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 30 paź 2014, 00:40

witam jak w opisie ktos montował to?

jak sie sprawuje?

http://allegro.pl/radio-nawigacja-andro ... 72373.html

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 30 paź 2014, 21:01

nikt nie montował androida stacji multimedialnej?

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: dealer » 07 lis 2014, 13:36

gdzieś widziałem opinię, że długo (około pół minuty) ładuje się system po włączeniu, chociaż wydaje mi się dziwne, że nie ma żadnego podtrzymania.
Poza tym to Android ze wszystkimi wadami i zaletami.
Sam mam ochotę na taką samą, ale mam też fabryczną nawigację i tutaj niestety przekładka androida nie jest plug & play (podobno)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 07 lis 2014, 20:19

ja widziałem opinie tej navi na you tube i wręcz odwrotnie... opinie użytkowników marki opel. bo takie same stacje maja zamontowane i chwalą... nowsze procesy i już szybciej to chodzi i stabilnie , w tygodniu po weekendzie będę miał tak dedykowana do busa do opla vivaro, to sie okaże co i jak.

do sportage też da sie.. wiem na pewno że trzeba przerabiać jak masz fabryczna kamere to jej wtyczke, którą podpina się do stacji. Wtyczka jest typowo marki kia i nie ma adaptera owej wtyczki do stacji dedykowanej, trzeba przerabiać wtyczkę ( dwa kabelki sa , wiec nie ma dużej przeróbki) na standardowa

na pewno trzeba przejściówkę can bus która obsłuży zestaw cyfrowego wzmacniacza i zestaw głośników z subboferem czyli infiniti system. bo stacja też ma wzmacniacz a trzeba zrobić tak, żeby cyfrowy wzmacniacz sterował pełnym zestawem...

na pewno jak już wiem, w tunelu auta tam gdzie wchodzi stacja w głębi, trzeba jakiś lekko plastyk podciąć. bo stacja dedykowana nie wchodzi do końca , kwestia dopasowania i spasowania wówczas bezie ok.

zasielem info , taki dekoder , przejściówkę can bus ma firma car audio z zabrza audio pro zabrze... ja myśle po nowym roku owa stacje zakupic i ten dekoder przejściówke tez udam sie do kogo trzeba i mi fabryczna stacje wymienia gdyż fabryczna navi jest nie praktyczna

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: dealer » 19 lis 2014, 14:13

czekam w takim razie na informacje po przekładce.
Mam na to ochotę, ale szkoda mi wywalić ponad 2 tysiące i zastanawiać się, czy zadziała czy nie :D a czasu ma pałętanie się po serwisach car audio na razie nie mam za dużo.
może ud się przygarnąć jakąś aktualizację map, bo tu jest największy problem.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 19 lis 2014, 22:58

ja z tej opcji juz zrezygnowałem, uchwyt kupie i tableta bede tez uzywal. najtansza opcja i , masz to samo a nawet lepiej niz w navi dedykowanej

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 05 gru 2014, 13:36

Witam wszystkich!!!
Właśnie jestem w trakcie zakupu tej stacji na alliexpress.com, tylko mam dylemat bo sprzedający pisze że stacja jest w czarnym kolorze, a ja mam KS M+dfa 2014 i u mnie idzie przez środek kokpitu jaśniejszy pas i nie wiem jak będzie się komponowała czarna stacja z tym jaśniejszym kolorem. Czy może ktoś ma założoną tą stacje u siebie?? Może jakieś foto jak to wygląda po założeniu??

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 10 gru 2014, 21:57

W końcu kupiłem tę stację multimedialną na alliexpress :) Mam nadzieje że paczuszka z nią dotrze :)

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 17 gru 2014, 13:56

Dzisiaj dzwoniła Pani z Urzędu Celnego z informacją że paczuszka od Chińczyka dotarła do W-wy, ale jest problem Bo Chinol napisał adres Jan Kowalski, a zamiast adresu wpisane były jakieś krzaczki (pani mówiła że pomieszał adres Polski ze swoim Chińskim i dopisał Wa-wa) :) Całe szczęście że podał dobry nr tel do kontaktu i mogliśmy ustalić prawidłowy adres. Poza tym zostałem miło zaskoczony że nie będę płacił cła, a jedynie VAT (140 zł). Teraz czekam na kuriera ;)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 18 gru 2014, 14:10

kolega jak zamontuj to prosimy o fotki, chetnie zobaczymy jaki jest efekt końcowy po montażu :)

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 18 gru 2014, 16:49

Dzisiaj paczka dotarła i pojawił się problem ponieważ cała stacja multimedialna jest czarna (na foto wyglądała na stalową) i nie będzie za bardzo pasowała do wnętrza Sportage. Ponieważ przez środek biegnie taki stalowy pas. Będę musiał zmienić przy niej ramkę na taką z oryginalnej nawigacji kia. Patrząc po kształcie powinna pasować. Ma może ktoś tak ową na sprzedaż??

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 18 gru 2014, 18:45

zobacz na necie gdzieś widziałem ramki do sportage.

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 18 gru 2014, 23:14

Chyba jednak nie bedzie tak łatwo z wymiana samej ramki. Przyjrzałem sie tej stacji od tylu i wyglada tak jakby cały przedni panel stanowił całość. Ramki które pojawiają sie na necie są w większości do dedykowanych prostokątnych navi na 2din. A tu potrzeba cos na kształt tej oryginalnej z navi kia. Ciężej bedzie z przekładka.

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: kjamnik » 19 gru 2014, 16:50

Paolo82 - dopiero teraz odczytałem Twoje wiadomości. Miałem androida- gdybyś poszukał w temacie "Nawigacja" to na 5 stronie byś znalazł i opinie z montażu, eksploatacji oraz z... powrotu do seryjnego radia (stacja leży w piwnicy. taka: http://www.szbway.com/en/product/detail.php/id-62.html) i zamianę na uchwyt do tabletu/ipada -też jest na forum w temacie "uchwyt TABLE/iPad do CD". Moja stacja uruchamiała się ok. 2 min.

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 25 gru 2014, 11:55

Witam!
Jak już wcześniej pisałem, postanowiłem sobie sprawić mały prezencik pod choinkę w postaci navi z androidem o której jest ten temat. Poniżej wrzucam foto po zainstalowaniu tego małego, a zarazem ogromnego centrum multimedialnego w moim Sportku ;)
Stacja jest w czarnym kolorze, minimalnie różniącym się od kokpitu.Myślałem że będzie gorzej to wyglądało, ale po instalacji okazało się, że nie jest wcale tak źle. Działa w pełni sterowanie z kierownicy. Musimy sobie przypisać po prostu guziki do konkretnych funkcji. Na foto jest pokazany ekran z przyciskami do przypisania. W schowku wrzucone mam 2 usb i kabel do iphone. Stacja ma opcję podłączenia tv, kamery cofania, rejestratora, wzmacniacza, modemu 3g. Antena navi jest na magnesie więc "przykleiłem" ją do stacji. Gdy zamówiłem ją na alliexpress, troszeczkę się wystraszyłem, ponieważ pisaliście tutaj o długim czasie uruchamiania. Ja nie mam tego problemu. Cały system stawia się ok 10-15 sekund. Zresztą pod "maską" moja navi ma 2x1,6 ghz i 1gb ramu. Więc nie ma na co narzekać. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to piszcie śmiało. pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: geegles » 25 gru 2014, 18:27

Bombastyczne!! Mozesz podeslac link do przedmiotu? Bardzo schludnie wyglada ramka :-) jesli mam fabryczna kamere to duzym problemem byloby podlaczenie jej do urzadzenia? Jak z jakoscia dzwieku?
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 25 gru 2014, 21:57

To jest ta aukcja
http://www.aliexpress.com/snapshot/6390 ... 0794661690
Myślałem że będzie słabo grało, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Gra tak samo jak na oryginalnym radiu.
Cena też jest niezła. Za podobny sprzęt u nas w PL wołają ponad 2000-2500zł, a tu prosto od producenta. Jeśli chodzi o możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń to musisz napisać wszystko chinolowi, czy masz ori radio, czy masz wzmacniacz i suba, i co chesz mieć podłączone do radia (kamera cofania, tv, rejestrator jazdy) i on ci wyprodukuje navi skonfigurowaną pod twój samochód. Tak żeby tylko wyjąć stare radio i wrzucić nowe. PS. Nie mogłem ci odpisać na priv bo nie mam takiej opcji u siebie na koncie.

Grzees
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2014, 15:41
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 XL

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: Grzees » 12 lut 2015, 11:36

Witam, też się zastanawiam nad taką stacją.

Mam pytanie, jak po kilku miesiącach użytkowania sprawdza się ten sprzęt?
- jak z rozmowami przez telefon, czy nie ma problemów. Widzę że mikrofon wbudowany jest w stację, dobrze zbiera głos? W jaki sposób wybiera się kontakty czy tylko z dotykowego panel, cz też głosowo?
- jak sprawuje się nawigacja - działa płynnie, nie zawiesza się ?

i ogólnie napisz swoje odczucia :) plusy i minusy takiego sprzętu.

mateuszwiek
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2014, 15:33
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 GDI M+DFA FL 2014r.

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: mateuszwiek » 13 lut 2015, 10:50

Do zestawu oprócz wbudowanego mikrofonu dołączony jest dodatkowy mikrofon, który można poprowadzić pod plastikami przedniego słupka kierowcy. Nie chciało mi się tego rozbierać więc zostałem tylko przy tym wbudowanym. Na początku bawiłem się wszystkimi bajerami (jak to zwykle na początku bywa;) ), a teraz sprzęt służy tylko do słuchania radia i czasami do nawigowania przy dłuższych trasach. Wszystko chodzi płynnie. Nie zawiesza się. Raz miałem problem, bo bawiłem się ustawieniami i wyłączyłem wyświetlacz i później nie wiedziałem jak go odpalić;) Zainstalowaną mam Automapę i Chołek prowadzi jak szalony. Najbardziej zadowolony jestem z płynności działania programu nawigacyjnego. Wszystko śmiga jak na smartfonie. A nie muli i zacina się jak na nawigacjach z windowsem. Chciałem dorzucić jeszcze Tomtoma ale nie mialem czasu żeby bardziej się w to zagłębić bo nie działa z karty pamięci tylko trzeba skopiować na pamięć wewnętrzną. Czasami na jakichś prowincjach trochę skacze mi sygnał radiowy, ale to chyba spowodowane jest pseudo płetwą która założona jest zamiast oryginalnego bacika anteny. Chyba będą ją wymienić na ori bacik albo płetwę. Nie parowałem sobie telefonu z nawigacją wiec nie wiem jak działa i czy działa wybieranie głosowe. Ale dziś wieczorem albo jutro postaram się to sprawdzić. Do plusów również należy zaliczyć cenę tej zabawki. Gdyby coś ci się nie spodobała to zawsze możesz pogonić ją na alledrgo. Jeżeli nie będziesz chciał na niej za wiele zarobić to spokojnie się sprzeda.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: puder12 » 13 lut 2015, 11:44

A możesz dodać fotki z maksymalnie przyciemnionym wyświetlaczem, bo jak się patrzy na zdjęcia to mam obawę, że w nocy świeci jak "szperacz" po oczach kierowcy.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: stacja multimedialna z android 4,22

Postautor: paolo82 » 19 lut 2015, 12:03

ja mam taką stację zamontowaną do opla vivaro. i elegancko śmiga. na trasie navi z auto mapką bezproblemowo, telefon sparowany jest ze stacją i działa też bezproblemowo, generalnie raz mi się może zawiesiła ta stacja ale odrazu po ponownym odpaleniu jej , już było ok. Mam tez do niej zamontowaną kamerę recorder , rejestrator trasy, i kamerkę wsteczna też działa bez problemów

puder12 pisze:paolo82 - pisz po polsku !!! - jak nie masz polskiej klawiatury to używaj słownika na stronie forum.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap