Zmiana radia na navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
adek34
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2014, 10:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage
Gadu Gadu: 3669688

Zmiana radia na navi

Postautor: adek34 » 16 paź 2014, 10:06

Witam. Posiadam Kia Sportage 2011r z fabrycznym radiem CD MP3 bez dodatkowego sytemu nagłośnienia, subwoofera i kupiłem na allegro oryginalną navi z innej Kia lecz nie pasują kości. W serwisach mówią, że to nie będzie działać. Ma ktoś podobny problem?
GG 3669688
e-mail 1cordoba@interia.pl .
Dziękuję za pomoc

puder12 pisze:@adek34
Przede wszystkim stosuj zasady ortografii i gramatyki j. polskiego. Trudno pojąć o co Ci chodzi gdy czyta się oryginalny tekst.

Poza tym na forum temat szeroko opisywany - wystarczy poszukać - to nie boli.

adek34
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2014, 10:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage
Gadu Gadu: 3669688

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: adek34 » 19 paź 2014, 09:33

potrzebuje odpowiedzi a nie nauczyciela jak nie chcesz pomoc to nie odpisuj

puder12 pisze:@adek34
Skoro jesteś na forum to znaczy że zaakceptowałeś regulamin. Więc nie zakładaj nowych wątków, gdy odpowiedź na twoje pytanie już istnieje. Żeby się o tym przekonać musisz jednak troszkę poszukać, a nie namawiać innych do zrobienia tego za ciebie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: Kwarcu » 19 paź 2014, 12:24

No i właśnie kolega puder12 Cie nakierował, odszukaj sobie temat i odpowiedź na swoje pytanie w tymże temacie.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: paolo82 » 30 paź 2014, 00:47

witam

szkoda że teraz po fakcie kolega pisze.. bo lepiej było by kupić dedykowana i było by po problemie, bo takie dedykowane są przystosowane do twojej instalacji niż twoja instalacja radiowa do fabrycznej, tak samo ja mam, mam radio fabryczne z wzmacniaczem i subwooferem i już nie mogę dedykowanej sobie założyć na zasadzie Play & play, bez przeróbki się nie obejdzie.

masz u siebie standardowa wiązkę kabli do podłączenia radia i fabryczna ci nie pójdzie bez przeróbki.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: dealer » 07 lis 2014, 13:40

mam to samo, chociaż próbuję wyciągnąć chociaż nowe mapy. Sprawdzałem w wersji po lifcie w fabrycznej navi jest już całkiem przyzwoicie jeśli chodzi pokrycie nowych dróg.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
pawlocha
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2013, 16:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 T-GDi SX BLACK

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: pawlocha » 08 lis 2014, 02:09

Może już ktoś ogarnął z powodzeniem jak podłączyć fabryczną navi do kabili/wtyczki po fabrycznym radiu z subwooferem?
Czy ktoś próbował? Przejściówki, adaptery, wtyczki?
W salonie, czy może w zewnętrznym warsztacie Car audio?

Jest trochę fabrycznych navi w dobrej cenie na rynku i informacja jak/gdzie to podłączyć jest cenna... .
Koleżanki/Koledzy z radyjkami i już kupionymi fabrycznymi navi - proponuję mały konkurs :D .
Kto pierwszy na forum rozkmini problem i opisze lub da namiary na warsztat gdzie to robią z powodzeniem podłączenie otrzyma do każdego zainteresowanego buteleczkę % :pijak: .

Pozdrawiam,
pawlocha

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: paolo82 » 08 lis 2014, 21:26

serwis nie da rady... w gam w dlugołece nie poradzili... tam byl problem z przystosowaniem ramki radia a co dopiero z dalszym problemem.;P to dobry car audio i kumaty elektryk

puder12 pisze:@paolo82 - przestań cytować w całości posty, które są bezpośrednio przed twoim wpisem. Gdybyś nie wiedział dlaczego - odsyłam do regulaminu. Ostatni raz to poprawiam. Potem będę twoje posty kasował.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: paolo82 » 10 lis 2014, 16:13

będę miał info od gościa co ma radia eonon , stacje multimedialne dedykowane do kia sportage z androidem...przedstawiłem mu problem jaki jest w kia , w kwestii instalacji i podmiany z fabrycznego radia na dedykowana

gość ma się zorientować w temacie i jakie okablowanie nam będzie potrzebne , żeby po zamianie fabrycznej navi , podpiąć odpowiednie okablowanie do dedykowanej stacji multimedialnej, tak żeby wszystko działało z zestawem infinity , czyli fabrycznym wzmacniaczem i zestawem głośników.

tak więc gdy będę wiedział coś wiecej będe informował...

Awatar użytkownika
pawlocha
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2013, 16:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 T-GDi SX BLACK

Odp: Zmiana radia na navi

Postautor: pawlocha » 19 lis 2014, 03:21

@Paolo82, dostałem od ciebie wiadomość na priva, ale nie jestem uprawniony przez forum do odpisania. Napisz do mnie na pawlocha@wp.pl.
pozdr,
Pawlocha
Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Blayders
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 02:49
Czym jeżdzę: 2.0 163 KM XL AWD NAVI
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana radia na navi

Postautor: Blayders » 26 gru 2014, 23:35

Ja robiłem cos podobnego w kia optima 2012 , w samochodzie była najuboższa jednostka i nagłośnienie . Części to wydatek 1500 - 2500 i masa roboty z kablownia , ale wykonalne .
Naprawa elektryki,i elektroniki , diagnostyka komputerowa .


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap