Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: norbert_p1 » 07 gru 2015, 09:37

Jak sprawdzić jaką się ma fabryczną navi i na jakim systemie ona działa (MIPS, Sirius itp)? Planuję odblokować swoją, ale na razie jestem na etapie porządkowania wiadomości z forum ;)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2016, 10:05

ZygJe pisze:Kolego @XV1900 uprzejmie donoszę, że miałem dziś spokojną noc i pobawiłem się trochę navi. Wykonałem wszystko wg. instrukcji z filmu i opisu. Wszystko działa. Tzn. wchodzę już do Win. i mam odtwarzacz filmów. Nie próbowałem jeszcze z navi, ale sądzę, ze do zrobienia. Tak że działaj spokojnie wszystko OK [papa]



ZygJe jak fizycznie działa to odtwarzanie filmów? po prostu podłączasz pena z filmem i samo odczytuje czy trzeba dostawać się do systemu żeby to uruchomić?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: AdamAki » 17 lut 2016, 10:32

Testowałem ostatnio nakładkę WolfNCU na nasz system w nawigacji, jest na tyle ciekawy że nic nie modyfikuje w oryginalnym systemie a na dodatek ciekawie wygląda i oczywiście ma odtwarzacz filmów i wgraną nawigację IGO8. Wystarczy podłączyć pena z wgranym WolfNCU http://sportage2011.altervista.org/viewtopic.php?f=7&t=3817 a nakładka sama startuje, ale żeby nie była aż tak miło to ma wadę która dyskwalifikuje tą metodę. Wystarczy przy uruchomionej nakładce odpalić silnik i w tym momencie zostaje uszkodzony plik konfiguracyjny na pendrajwie i cała zabawa kończy się.

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: Dario911 » 17 lut 2016, 10:55

A co się dzieje, jak najpierw odpalisz silnik a potem uruchomisz nakładkę?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: AdamAki » 17 lut 2016, 11:37

Silnik nie ma wpływu na działanie nakładki tylko moment odpalenia bo wtedy jest wyłączana nawigacja , to tak jakbyś wyciągną wtyczkę zasilania na pracującym kompie i wtedy uwala pliki.

markus2954
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:44
Czym jeżdzę: sportage

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: markus2954 » 17 lut 2016, 13:07

Adamaki, skąd ściągnąć tę nakładkę, bo pod tym linkiem jest wolf. Ja już próbowałem różne nnakładki z tym wolfem ale nie znalazłem takiej jak podajesz. Na tamtych to masa zabiegów aby uruchomić jakieś navi, a szczególnie uzyskać głos. Nie można też słuchać razem z radiem. takiej co nic nie zmienia nie znalazłem, podaj uprzejmie link do tej nakładki i czy terzba wolfa pod nią ustawiać.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: AdamAki » 17 lut 2016, 14:12

Link jest to ten powyżej co podałem, plik do ściągnięcia na tamtej stronie w pierwszym poście WolfNCU portable per Sportage V.3
Bezpośredni link do zipu http://ge.tt/69oXitg.
Na tamtym forum są nowsze wersje ale wymagają podania hasła do ściągnięcia.

markus2954
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:44
Czym jeżdzę: sportage

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: markus2954 » 17 lut 2016, 19:07

AdamAki, dzięki, ja wprawdzie mam tę wersję nowszą z podanej strony, ale sama nie uruchamia nakładki i ten ma te problemy o których pisałem powyżej, byłem tam zarejestrowany ale zgubiłem gdzieś dane. Natomiast z tego bezpośredniego co podajesz to niby donload jest aktywny ale nie ściąga, nie da się a chciałem sprawdzić czy to tak działa jak mówisz.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: kasia_mm » 17 lut 2016, 19:24

może głupie to pytanie - ale nie wiem, więc pytam - kto robi te nakładki, odblokowania fabrycznych navi? czy są to tylko nakładki mające na celu odtwarzanie filmów/muzyki czy twórcy robią tez jakieś inne wynalazki usprawniające nawigacje?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: AdamAki » 17 lut 2016, 20:46

markus2954 pisze:AdamAki, dzięki, ja wprawdzie mam tę wersję nowszą z podanej strony, ale sama nie uruchamia nakładki i ten ma te problemy o których pisałem powyżej, byłem tam zarejestrowany ale zgubiłem gdzieś dane. Natomiast z tego bezpośredniego co podajesz to niby donload jest aktywny ale nie ściąga, nie da się a chciałem sprawdzić czy to tak działa jak mówisz.


Przed chwileczką sprawdzałem link, działa i bez problemu pobrałem plik.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: AdamAki » 17 lut 2016, 20:52

kasia_mm pisze:może głupie to pytanie - ale nie wiem, więc pytam - kto robi te nakładki, odblokowania fabrycznych navi? czy są to tylko nakładki mające na celu odtwarzanie filmów/muzyki czy twórcy robią tez jakieś inne wynalazki usprawniające nawigacje?


Na tych nakładkach można odpalić inne programy nawigacyjne nie tylko oglądać filmy bo to tylko taki bajer chyba że ma się na zagłówkach zamontowane monitorki dla pasażerów.

markus2954
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:44
Czym jeżdzę: sportage

Re: Udało się odblokować fabryczną nawigacje

Postautor: markus2954 » 18 lut 2016, 12:32

AdamAki, ściągnąłem ale tj. tylko wolf, mam też nowszą wersję, ale to nic nie zmienia. Niestety pomimo, że nasze navi jest z WinCE to ma procesor MIPS i właściwie to prawie żadnej nawigacji nie odpalisz. Jedynie stare iGo, stary sygic. AM, MM itp nie ma mowy. Udało mi się odpalić stare iGo i Sygic ale trzeba trochę zachodu żeby głos uzyskać. Nie warta ta gra świeczki. Jeśli się chce uzyskać inne navi i funkcje, pozostaje jedynie zakupić dedykowane.


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap