Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
wirekw
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:08
Czym jeżdzę: Sportage

Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: wirekw » 02 mar 2014, 13:39

Posiadam KIA Sportage III i mam problem z nawigacją. Przy próbie wgrywania najnowszej aktualizacji systemu z wersji 7.3.2 do 7.4.5 wystąpił błąd. Aktualizacja się przerwała. Najprawdopodobniej wadliwy jest soft. Samochód był cały czas na zapalonym silniki (aby zasilanie się nie wyłączyło). Tym samym sposobem aktualizacja była robiona wielokrotnie bez problemów. Nowy soft załatwił nawigację :cry:

Przy próbie włączenia nawigacji wyświetla się tylko logo KIA i nie gaśnie. Wnioskuje że system Windows CE się zawiesza przez wadliwy soft.

Próbowałem kilka razy wyłączyć bezpiecznik żeby całkowicie zrestartować nawigacje, ale to nic nie daje. Cały czas świeci się tylko logo KIA. Działa tylko radio w tle (nie można nim sterować) oraz kamera cofania. Na ekrania cały czas logo KIA. Wszystkie przyciski są zablokowane/nieaktywne. Wsadziłem pendrive z poprzednim działającym softem jak i nowym, ale pomimo odczekania 25min nic to nie daje. Nie włącza się instalka, ponieważ system Windows CE jest całkowicie zawieszony.

W akcie desperacji pojawiłem się w serwisie, ich wiedza to włożyć pendrive i zobaczyć co się stanie. Stwierdzili że się nie da naprawić tak jakby była to usterka fizyczna, a to jest tylko softwarowa. Po prostu nie znają się na tym.

Moje pytanie brzmi czy znacie jakieś rozwiązania :?:
Jak zrobić twardy reset (przywrócenie do ustawień fabrycznych) :?:

szachu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2014, 00:16
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, M, 2014

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: szachu » 03 mar 2014, 23:21

Tak jak mówisz, wygląda na jakiś problem z firmware. Najprawdopodobniej uszkodzony pendrive, albo jakiś błąd odczytu w trakcie aktualizacji. Spróbuj wgrać pliki z aktualizacją na inny pendrive. Jak nie pomoże to zostaje rozkręcenie radia. Z informacji znalezionych na rosyjsko języcznym forum wynika, że na płycie głównej jest złącze micro-USB. Po podłączeniu się do niego, masz przez active-sync'a bezpośredni dostęp do systemu operacyjnego radia ( windows ce 6.0). Przez kabel powinna być możliwość ponownego wgrania oprogramowania.

wirekw
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:08
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: wirekw » 04 mar 2014, 18:56

Ciekawa spostrzeżenie wg. znalezionych schematów czegoś takiego nie widze na microUSB. Po zdjęciach widziałem, że jest jakieś złącze na tyle obudowy (takie jak ala drukarka-komputer [lewy dół tyłu obudowy). Może ono zadziała poprzez ActivSync'a.

Hmm... zakładając hipotetycznie że uda mi się połączyć przez ActivSync'a to jak zainstalować oprogramowanie? Ręcznie przenieść tylko pliki, nie wydaje mi się aby to zadziałało. Z doświadczenia wiem że po dostępie poprzez ActivSyn'ca ma się dostęp tylko do plików. Ma ktoś pomysł jak tu z tym poczarować :?:

szachu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2014, 00:16
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, M, 2014

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: szachu » 05 mar 2014, 10:56

Link do forum na którym jest to opisane: http://translate.google.com/translate?h ... 3Ft%3D3575 .Przewiń do postu o tytule GU Recovery after curve Russification.

Nie testowałem, ale jak zadziała to chętnie wgram sobie wersje 5.0.1 ( działa na niej wejście do windowsa CE ).

wirekw
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:08
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: wirekw » 05 mar 2014, 23:23

Hmm... na windows 7 nie ma ActiveSync'a, urządzenie ma się połączyć przez Centrum Urządzeń Mobilnych (sam powinien wykryć po włożeniu kabla USB). Dobra wiadomość jest taka że dźwięk sygnalizuje podłączenie do urządzenia a zła to taka że tak jakby sterowników nie było i nie pobiera ich też automatycznie z internetu. Wie ktoś jakie sterowniki pobrać i skąd? Chyba że da się to jakoś obejść?

Dokładniej mówiąc mam komunikat Unknow Device (nieznane urządzenie). Problem ten czasami da się rozwiązać wchodząc do menadżera urządzeń i po odpisaniu identyfikatora urządzenia można coś po tym nr znaleźć w sieci. A tu nic nie pisze tylko Unknow Device. Hmm... może nazwa chipsetu by pomogła bardziej znaleźć sterownik dla Windowsa 7.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: paolo82 » 06 mar 2014, 13:38

miałem podobna sytacje przyz zgrywaniu softa z sieci... navi sie nie uruchomiła, startował sie tylko widndows , i w efekcie , wymiana navi na nowa, tyle ze jeszcze byla moja na gwarancji to dostałem nowa.

wirekw
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2012, 19:08
Czym jeżdzę: Sportage

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: wirekw » 10 mar 2014, 01:38

Ha, problem znaleziony!

Jak się okazuje nowy soft usunął wszystkie pliki z Storage Card oraz Storage Card 3. Masakra jaki soft wypuszcza producent :wmur:

Mam ogromną prośbę o spakowanie do rara i wysłanie mi skopiowanych plików z Storage Card i Storade Card3.

Najlepiej na wetransfer.com (mój mail wpatrykw@o2.pl) lub jakiegoś rapidshara lub coś podobnego.

Kijanka_1
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2012, 20:39
Czym jeżdzę: 1,7tdci

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Kijanka_1 » 22 mar 2014, 19:12

Mam podobny problem, przy próbie aktualizacji softu system się zawiesił, wyświetla tylko logo KIA, nieczynne są wszystkie przyciski i nie odczytuje pendrive. Możesz opisać jak udało Ci się rozwiązać problem? Jak udało się wejść do systemu?

Kijanka_1 - przestrzegaj regulaminu - nie cytuj w całości posta występującego bezpośrednio przed twoim wpisem.

monter3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2014, 12:44
Czym jeżdzę: kia sportage 2010

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: monter3 » 19 maja 2014, 20:56

Witam
Mam taki sam problem jak w temacie, po podpięciu radia pod złącze usb mam dostęp do storage card, niestety nie mogę nic zrobić tzn nic skasować czy tez zastąpić jakieś katalogi. W moim przypadku na pewno brakuje katalogu o nazwie FIRMWARE.
Zawartość wszystkich 4 storage mam więc jeśli ktoś jest w potrzebie chętnie udostępnię. Mam pytanie , czy powinienem mieć dostęp do wszystkich czterech sotrage , bo mam dostęp tylko do jednego. Może ma ktoś jakiś pomysł jak postawić to radyjko.
Pozdrawiam Mariusz.

Boria
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:22
Czym jeżdzę: Kia Sportage III

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Boria » 08 sie 2014, 20:11

paolo82 pisze:miałem podobna sytacje przyz zgrywaniu softa z sieci... navi sie nie uruchomiła, startował sie tylko widndows , i w efekcie , wymiana navi na nowa, tyle ze jeszcze byla moja na gwarancji to dostałem nowa.


Witam, ja też pobrałem aktualizację i po wykonaniu właściwie wszystkich kroków instalacji wyświetlił się komunikat, sprawdź czy masz kompatybilne oprogramowanie, wcisnąłem ok i teraz mam tylko logo KIa-nic nie działa. Oczywiście w serwisie KIa wkładają pendrive i na tym kończy się pomoc. Jeśli możesz to napisz w którym serwisie wymienili Ci nawigacje na nową.

A przy okazji czy ma ktoś namiary na kogokolwiek kto zajmuje się takimi problemami i zna się na rzeczy?

grzesieks7
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2014, 18:41
Czym jeżdzę: Ford

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: grzesieks7 » 09 lut 2015, 15:12

Witam,
Czy komuś udało się reanimować nawigację po usunięciu storage cards?
pozdrawiam
Grzesieks7

rrafalek
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:44
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III SUV 1.7 CRDI 116KM

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: rrafalek » 29 sty 2016, 21:46

Kledzy ma ktos udostepnic FW_original do Navigacji . Sciagnałem z Ruskiej strony torrenta ale nikt nie udostepnia plików .
Zalezy mi na czasie bo mam unieruchomione radyjko.
Dziekuje
Moze byc chomik lub inne uploday

zero2
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2014, 17:51
Czym jeżdzę: XL 2.0 CRDI MY2014
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: zero2 » 29 sty 2016, 23:16


rrafalek
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:44
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III SUV 1.7 CRDI 116KM

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: rrafalek » 29 sty 2016, 23:26

Dla działajacej nawigacji a nie dla takiej co świeci się tylko logo :)

rrafalek
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:44
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III SUV 1.7 CRDI 116KM

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: rrafalek » 31 sty 2016, 15:08

Koledzy czy ktos na tym forum pomaga ?
Piszę juz od tygodnia o pomoc i echo .
Po podłaczeniu radyjka przez kabel micro USB mam takie pliki jak na zdjęciu ( cały czas świeci sie logo KIA)
Wiem ze brakuje Storage Card 1 Storage Card 2 i storagre Card 3 . Moze jeszcze czegos brakuje - niewiem
Nie mogę wejsc w plik storge card zeby zobaczyć podglad co tam jest . W kazdy inny plik wejde i go otworze.

Czy ktos ma jakies sugestie - widze ze na forum przerabiano ten temat jednak nikt sie nie chce podzielic wiedzą.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (36.27 KiB) Przejrzano 14791 razy

Sebi777
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2016, 21:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Sebi777 » 01 lis 2016, 00:01

rrafalek poradziłeś sobie z tą nawigacją ?

dziakoni
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2016, 00:03
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI Biała S Automat 2011R
Lokalizacja: Oława

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: dziakoni » 12 paź 2017, 21:04

Witam mam to samo logo KIA i nic więcej po podłączeniu z tyłu pod USB widze Storage Kart i nic w środku nie mam z tego co widzę USB nie działa więc wgranie softu napewno nie da się poprzez USB
Ktoś ma może jakąś wiedzę ?

dziakoni
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2016, 00:03
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI Biała S Automat 2011R
Lokalizacja: Oława

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: dziakoni » 15 paź 2017, 12:40

Ok panowie jeśli ktoś ma problemy z radyjkiem czyli stoi na ekranie kia zapraszam do mnie mi się udało uratować radyjko i wszystko działa

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: puder12 » 15 paź 2017, 13:52

A jeżeli ktoś ma daleko, to udzielasz porad na forum?

dziakoni
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 gru 2016, 00:03
Czym jeżdzę: 2,0 CRDI Biała S Automat 2011R
Lokalizacja: Oława

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: dziakoni » 15 paź 2017, 14:44

Oczywiście po to jest forum lecz zobacz uwalenia epprom lub bootloadera jest bliziutko więc jak ktoś nie ma do czynienia z nawigacjami to naprawdę lepiej przysłać radio i zapłacić te 30 zł za paczkę ja od kolegów z forum nic nie wezmę

kurek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2017, 15:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2010 2.0D
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: kurek » 28 gru 2017, 11:17

dziakoni pisze:jak ktoś nie ma do czynienia z nawigacjami to naprawdę lepiej przysłać radio i zapłacić te 30 zł za paczkę ja od kolegów z forum nic nie wezmę

Witam, daleko mam do Oławy, wysyłać sprzęt też niepewna kwestia, może byłby ktoś taki miły i zrobił DIY z rozwiązaniem tego problemu? Jeśli nie to proszę o kontakt mailowy kogoś, kto jest w stanie naprawić tą usterkę, chciałbym się dogadać poza forum. Mój email: maciejkurek17@wp.pl


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap