Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 18 wrz 2018, 17:30

Witam wszystkich! :-)
Mamy duże doświadczenie w ratowaniu nawi do Kijanek. Uszkodzenia oprogramowania czy elektroniki, poradziliśmy sobie z większością problemów.
W razie potrzeby mój numer to 501 106 239.
:haker: [papa]

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: akurat » 22 lut 2019, 21:36

Proszę o podpowiedź. Dwa dni temu padło mi radyjko, nawigacja, BT i CD. Nie działa także system głośnomówiący. Na ekranie jest jedynie logo KIA. Kamera przełącza się i pokazuje obraz ale od dziś już bez linii podpowiadających. Pomóżcie bo szybko przyzwyczaiłem się do tego "luksusu".

Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 22 lut 2019, 22:27

Typowe objawy uszkodzonej pamięci :-(
Proszę o kontakt telefoniczny, parę dodatkowych pytań i będzie można powiedzieć czy to soft, czy padła elektronika, pracujemy od poniedziałku do piątku od 10.oo do 18.oo
:haker: [papa]

Karciuk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Karciuk » 04 kwie 2019, 17:41

Witam.
W drodze na zakupy było wszystko ok słuchałem muzyki przez bluetooth ze spotify. Po zakupach wsiadłem, włączyłem radio, spotify na telefonie i klikam przycisk MEDIA i zaczęło się łączyć, łączyć i się nie połączyło, tylko radio sie zawiesilo... brak reakcji dotyku, przycisków... Po powrocie zgasilem silnik i po jakichs 30 minutach poszedlem sprawdzić czy sie naprawilo, niestety jest tylko podświetlenie ekranu (kamera cofania działa) po przelaczeniu kamery cofania na navi zostają takiw paski... i co tu teraz z tym robic...

Później wyciągnąłem jeszcze na chwilę bezpiecznik od audio, ale nadal lipa..
Załączniki
20190404_170622-2016x1512.jpg

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: czyzyk64 » 04 kwie 2019, 19:16

Ja bym jeszcze spróbował na jakąś chwilę odłączyć akumulator. Poza tym kiedyś gdzieś znalazłem rozpiskę resetu navi, ale sam jej nie użuwałem. Oceń sam i zadecyduj , ale mysle , że gorzej nie będzie. :

Sekwencja resetu jest następująca:
- wcisnąć i przytrzymać przycisk wyłączenia stacji ("radia" lub "nawigacji" jak kto woli);
- przy wciśniętym ww. przycisku nacisnąć i przytrzymać przycisk "eject" (ten od wysuwania płyty CD);
trzymać wciśnięty przycisk "eject" i puściść przycisk włączenia/wyłączenia stacji;
- przy cały czas wciśniętym przycisku "eject" jeszcze raz wcisnąć przycisk włączenia/wyłączenia stacji i kiedy jest on wciśnięty (razem z "eject") przekręcić tą gałkę (przycisk) włączenia/wyłączenia w lewo (jakieś pół obrotu wystarczy) i wtedy puścić oba przyciski.
Stacja się resetuje i uruchamia jak po odłączeniu zasilania.
Powodzenia. [papa]

Karciuk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Karciuk » 04 kwie 2019, 19:26

@czyzyk64 , spróbuje!
Jeśli to nic nie da i bylaby to wina zrypanego softu to dam radę to jakoś sam ogarnąć? Głównie mam na myśli dostępność plików w sieci.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: czyzyk64 » 04 kwie 2019, 19:50

Jak to nic nie da to rozmawiaj z owca007 .

memberlist.php?mode=viewprofile&u=10493

Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 04 kwie 2019, 20:14

Jeśli po wyjęciu bezpiecznika nie wrócił do normy, to masz soft uwalony, jeśli nie da się podnieść softu przez USB masz uwaloną pamięć. Da się to naprawić. :-)
:haker: [papa]

Karciuk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Karciuk » 04 kwie 2019, 20:16

Aaaa dzieki wszystkim za pomoc! Samochód postal kilka h i poszedłem teraz sprawdzic czy sie cos zmieniło. Od razu byl progres bo sie logo wyswietlac zaczęło. Zrobiłem od razu polecany reset ekran z logiem kilka razy sie wylaczyl az nagle usłyszałem radyjko... uffff

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: czyzyk64 » 05 kwie 2019, 07:28

:oki:

Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 08 kwie 2019, 14:54

Obawiam się, że to mogą być pierwsze objawy problemów, które z czasem dadzą o sobie znać :-(
:haker: [papa]

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: akurat » 25 lip 2019, 22:39

Witam, kolegów. Po wielu miesiącach braku radia, cd, nawigacji i co najgorsze możliwości korzystania z telefonu, od dziś mogę ponownie korzystać z wszelkich funkcji. Dzięki koledze Owca 007 i zaprzyjaźnionemu z nim serwisowi, wszystko działa jak powinno. Adam jeszcze raz wielkie dzięki. [ura]

Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 29 lip 2019, 12:49

Miło to słyszeć! :-) W końcu można śpiewać przy goleniu, ale ile można śpiewać w samochodzie!? ;-D
:haker: [papa]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Owca007 » 29 lip 2019, 13:52

Najważniejsze, że driver zadowolony :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
serwisnawigacji
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:43
Czym jeżdzę: KIA

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: serwisnawigacji » 29 lip 2019, 14:38

Dokładnie tak! :-)
:haker: [papa]

tecza
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:13
Czym jeżdzę: KIA SPORTAG CRDI 2.0 184 koni

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: tecza » 23 lut 2021, 21:21

dziakoni pisze:Ok panowie jeśli ktoś ma problemy z radyjkiem czyli stoi na ekranie kia zapraszam do mnie mi się udało uratować radyjko i wszystko działa

jest możliwy jakiś kontakt z tobą bo mam problem którego się pozbyłeś i ciekawi mnie w jaki sposób???

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: akurat » 23 lut 2021, 22:34

Nie jestem dziakoni ale odezwę się w tym temacie.
Mój poprzedni post był pełen optymizmu, niestety z czasem problemy pojawiły się ponownie.
Moje doświadczenia z radiem są takie: radyjko było w serwisie dwa razy, naprawiono je, było dobrze przez pewien czas. Radio na logo zawisa nadal cyklicznie. Z moich obserwacji wynika, że radio /EKSL 8900/ po odpaleniu auta czasami włącza się /pojawia się czerwona dioda w lewym górnym rogu radia, pojawiają się linie podpowiadające kamery cofania, można korzystać z telefonu/ czyli działa bez zarzutu. Czasami zaś, nie. [zly2]
Po rozmowie telefonicznej z panem z serwisu, przedstawieniu mu moich obserwacji, rozmówca przekazał, że problem mojej stacji /która przypominam była już w naprawie/ nie musi leżeć po stronie radia, lecz "ogólnie "prądu". Proponuję zaobserwować czy po uruchomieniu silnika i podniesieniu obrotów do około 2 tys. przez około 1. minuty, radyjko zadziała prawidłowo. Jak nie zapomnę i wsiądę do auta, to podnoszę obroty do wspomnianych 2000-2,500 i czekam. Z reguły radio włącza się i działa prawidłowo. [ura] Pojawiła się także inna informacja, którą otrzymałem, że problem może być też związany ze wzmacniaczem umiejscowionym w subwooferze. Być może jest to moje subiektywne odczucie i nie znajdzie potwierdzenia w Waszych radiach. Sprawdźcie, bo to nic nie kosztuje. [papa]

zbychus
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2013, 16:39
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2.0 CRDI

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: zbychus » 30 sie 2021, 15:06

Sekwencja resetu jest następująca:

Jak to przeczytałem, myślałem, że to ściema, zwłaszcza po tym ruchu gałką, ale przetestowałem, faktycznie robi reset bez wyciągania zasilania ;)

cob2
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:25
Czym jeżdzę: Sportage XL 1,7

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: cob2 » 16 wrz 2021, 19:59

Panowie. Czy ktoś z was miał problem z zacinającym się radiem? W sensie gdy słucham muzyki z telefonu potrafi dzwiek się zaciąć i w pętli odtwarzać kilka sekund kawałka a po 15 sekundach zacząć odtwarzać normalnie. Dzieje się tak na kilku telefonach więc wykluczam winę telefonu.
Dzieje się tak tylko w przypadku słuchania przez BT. Z USB idzie bez problemów.
Próbowałem resetu opisanego powyżej niestety problem powraca. Jest jeszcze jakaś opcja twardego resetu? Czy to już pamięć pada albo coś?
Soft instalowany z linku krążącym po tym forum razem z ostatnimi mapami

kzietek
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2022, 00:57
Czym jeżdzę: 1.7

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: kzietek » 15 mar 2022, 23:12

dziakoni pisze:Ok panowie jeśli ktoś ma problemy z radyjkiem czyli stoi na ekranie kia zapraszam do mnie mi się udało uratować radyjko i wszystko działa

Przepraszam, że pisze na tym forum ponieważ posiadam optimę ale potrzebuję pomocy a na forum optimy nic nie znalazłem. Podczas aktualizacji map zawiesiła mi się stacja multimedialna. reset, odłączanie aku nic nie dało, inna karta też. Samochód jest w serwisie, ale kręcą, że na to jest tylko 3 lata gwarancji, a może silnik był wyłączony, a nie był. Wyczytałem na tym forum, że są osoby z dolnego śląska które ogarniają temat ( min dziakoni i Owca007). Czy jest tu jakiś magik który może pomóc? Podaję maila kzietek79@gmail.com i tel 510730762. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zawieszony windows, tylko logo. Reset navi

Postautor: Owca007 » 18 mar 2022, 00:25

Napisałem email.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap