bluetooth - dwa telefony na raz

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: excile » 19 lis 2010, 13:24

Czy mogą funkcjonować na raz dwa telefony? Tzn. Nie ważne na który przyjdzie połączenie to i tak będę mógł odebrać je przez zestaw głośnomówiący. Jeśli tak to jak to skonfigurować? (wiem jak sparować, nie wiem jak uruchomić aby obydwa działały na raz)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

marcin0501
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:54
Czym jeżdzę: ..

Re: bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: marcin0501 » 19 lis 2010, 20:03

chyba ktos tu pisal ze mozna kilka podlaczyc ale w jednym momencie moze dzialac jeden. Zawsze jest jeden ustawiony priorytetowy.
Jesli sie myle to mnie poprawcie.

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: lestek » 19 lis 2010, 22:34

Z tego co wiem, to to tak działa jak zestaw słuchawkowy na BT - jednego zestawu do dwóch telefonów na raz też nie podłączysz...

adh
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + navi +szklany dach ;)

Re: bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: adh » 20 lis 2010, 23:42

Można sparować z zestawem kilka telefonów, ale w danym momencie podłączony może być tylko jeden. Wybiera się go w opcjach Bluetooth.
Sportage "L" 1.6 GDI Techno Orange + orange premium + navi + dach.

zwitek
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2010, 01:02
Czym jeżdzę: KIA Sportage 2010
Gadu Gadu: 2065402

Re: bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: zwitek » 29 lis 2010, 21:59

Hej, wygląda na to, że istotnie można sparować do kilku urządzeń. Rezydują one wówczas w pamięci modułu BT samochodu i można wybierać je z listy. Jednocześnie można jednak rozmawiać tylko przez jedno z nich. Mnie udało się sparować 2 telefony (Blackberry i iPhone) chociaż podczas parowania drugiego z nich automat na komendę "sparuj telefon" odpowiadał, że "już sparowany" chociaż tak na prawdę sparowany był tylko pierwszy i w dodatku nie miałem go przy sobie. Ponadto w momencie kiedy w końcu sparowałem już drugi telefon z pierwszym KIA przestawała współpracować dając komunikat "parowanie nie powiodło się". Nawet wybór pierwszego aparatu z listy nie pomagał. Trzeba było ponownie przejść cały proces parowania pierwszego aparatu, ale potem w tajemniczych okolicznościach z menu wyboru aparatów zniknął nagle drugi... Jestem wciąż na etapie testowania tego i na chwilę obecną nie wiem na ile są to wybryki KiA, na ile sprawa kompatybilności BT a na ile sprawa moich telefonów (chociaż obydwa z nich współpracują bez problemu ze słuchawkami BT). Mam nadzieję, że ten moduł BT w KiA nie ma jakiegoś generalnego bug'a. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bluetooth - dwa telefony na raz

Postautor: excile » 30 lis 2010, 15:34

mam sparowane 3 telefony i wystarczy rzeczywiście je przełączać tyle ze nie wyobrażam sobie tego przełączania podczas jazdy jest jak dla mnie za skomplikowane a może jest jakiś skrót klawiaturowy?:)

PS z tym ze telefon jest już sparowany obszedłem poprzez zmianę nazwy telefonu. Prawdopodobnie nieudane próby parowania nie do końca są nieudane i zostają w pamięci systemu
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap