WolfNCU do stacji multimedialnej

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 20 lis 2013, 22:38

Userzy - proszę o pomoc :przebacz:

W mojej KS zainstalowałem aftermarket'ową stację multimedialną.
Niby wszystko śmiga - radio, telefon, navi, MP3, CD, DVD...
Ale interfejs jakiś taki :paw:
Początkowe info dostałem TUTAJ
Próbowałem ściągnąć kilka plików STĄD. Trzeba przyznać, że mają chłopaki dryg i jest wiele ciekawych skinów :brawo:
Ale jako że ja jestem niezbyt rozgarnięty w technologii IT :haker: to jedyne co mi z tym wszystkim wychodzi to :doopa:
Po pierwsze nie mam pojęcia jakiego Wolf'a powinienem zassać: dla ARM czy MIPS :?:
Po drugie nie wiem jak sprawdzić jaką mam rozdzielczość (próbowałem znaleźć w "SETUP" ale nie ma opcji wyświetlania takich informacji).
Po trzecie chyba nie potrafię poprawnie zainstalować tego całego WolfNCU.

Czy ktoś z Was zechciałby się podzielić informacjami: co, jak, gdzie, pls :przebacz:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 21 lis 2013, 21:59

Pisałem Ci już wcześniej ściągnij z Chomika. Rozdziałkę masz 800x480.
Z tej ruskiej stronki możesz później wgrywać skórki które Ci odpowiadają, dobra tam s
jest sprawa, bo można je samemu edytować (przesuwać przyciski, zmieniać wielkość napisów, krój czcionki , wielość , kolor, wielkość zegarka (czasu) prędkości itp, itd.)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 21 lis 2013, 22:52

Dzięki...ale :doopa2: Dlatego postanowiłem założyć oddzielny wątek (może innym się kiedyś przydadzą informacje).
Próbowałem postępować wg. podanych wcześniej przez Ciebie wskazówek ale niestety bez powodzenia :zły2:
:swieca: Oświeć mnie, pls.
Po wgraniu WolfNCU na kartę (tą samą co navi) i włożeniu jej w slot do navi nic się nie zmienia :wmur: .
Interfejs użytkownika pozostaje ten sam co był i w ogóle nie widać, żeby WolfNCU zechciał "się ruszyć" :goof:

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 22 lis 2013, 08:59

Dołączam się do pytania. Tez chciałbym zmienić na stałe mój interface. Czy można prosić o szczegółową instrukcję jak to zmienić. Zwłaszcza to co trzeba zrobić w rejestrze. Bo chce zrobić zmianę na stałe.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Windmill_PL
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2011, 22:46
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI XL

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Windmill_PL » 22 lis 2013, 14:37

A z którymi nawigacjami jest kompatybilny WolfNCU?

Ja mam nawigacje Witson
http://www.diytrade.com/china/pd/810199 ... _2011.html

Czy zadziała nakładka Wolfncu?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 22 lis 2013, 16:30

Mam taką samą nawigację jak podałeś w poście.
Odnośnie "kompatybilnośći". WolfNCU jest to po prostu program i działa pod odpowiednim systemem operacyjnym. Więc jeśli nawigacje są na WIN CE to trzeba Wolfa pod WIN CE (Tak jak telefonami - masz na Symbianie - to programy, gry, apki musisz ściągać i instalować na Symbiana, jak na Androidzie to trzeba na Androida)
Więc jeśli mamy nawigacje na Win CE to takie wszystkie apki, gry, programiki i co tam wepchniemy do navi trzeba ściągać na Win CE . Niektóre nawigacje - te nowsze są już na Androidzie, ale na razie na forum nit się nie chwalił taką. Fabryczna też jest na WIN CE tylko, że jest zablokowana i :doopa3:
W niefabrycznej jest prosto jak cep, bo zrobili jeden slot na kartę microSD - ten od nawigacji (drugi slot jest na multimedia - filmy, zdjęcia, muza, itd.) i z tego slotu do nawigacji można odpalać jaki chcesz program (byleby pod Twój system - czyli u nas WIN CE).
Nie trzeba nic grzebać w rejestrze systemu (bo po co ma się coś popsuć), wystarczy w ustawieniach do nawigacji wpisać ścieżkę dostępu, zamiast do odpalenia nawigacji , to do wspomnianego Wolfa. (szukasz w storageCard - wolfNCU.exe). Jak zaptaszkujesz to będzie zawsze odpalał Wolf po uruchomieniu "nawigacji". I tyle. A w Wolfie to już możesz robić wszystko co chcesz. Na pulpicie Wolfa możesz sobie narobić przycisków tysiąc jeden, do różnych programów.
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 23 lis 2013, 13:12

Czy ktoś ma ten plik exe. I jeszcze pytanie czy można go wgrać do stacji nie ma kartę tak żeby sam tam odpalał. Czy będą działać przyciski na stacji fizyczne. Np radio

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 23 lis 2013, 13:17

Mam plik PC proszę o info czy mogę go zgrać na stację bezpośrednio. Oraz gdzie zmienić mu ścieżkę aby uruchamial plik exe

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 23 lis 2013, 13:42

NIe jestem pewien, czy PC przypadkiem nie jest emulatorem na PeCeta ... :geek:

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postautor: Lorkovsky » 23 lis 2013, 13:48

No to jaka wersje?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 23 lis 2013, 17:23

Ruszył [ura]
U mnie okazało się, że nazwa karty SD nie była taka, jaką WolfNCU sobie "życzył" :oops: (na co wcześniej nie zwróciłem szczególnej uwagi).
Po uruchomieniu nie chciał też brać sygnału z GPS - zmiana portu pomogła :D
Ostatnio zmieniony 24 lis 2013, 13:12 przez Navkol, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 23 lis 2013, 17:54

Odnośnie uruchomienia Wolfa. Wolf (jak i każdy inny program) można nagrać na kartę lub bezpośrednio na stację (do jej pamięci). Jednak niezależnie od tego gdzie to wgrasz to działać będzie tak samo więc jest to Twój wybór, ale niczego się zbytnio nie zyskuje. Żeby uruchomić program (obojętnie gdzie jest zapisany stacja czy SD) musisz mu wpisać ścieżkę dostępu do uruchomienia - czyli plik .exe. Tu nic nie różni się jak w normalnym pececie. W końcu to też WIN tylko, że CE.
Jeśli uruchomiony jest Wolf, to wszystkie inne funkcje stacji multimedialnej działają tak samo. Możesz słuchać radia, oglądać TV, włączyć AutoMapę, odbierać telefony , działa kamera itd. Już mnie "język" boli od tego ile razy można pisać, że WolfNCU jest nakładką programową, która ROZSZERZA funkcje stacji multimedialnej a nie pozbawia niczego. (w tym samym czasie działają klawisze na stacji, na kierownicy i na ekranie tak jak i bez Wolfa) naciskasz radio - to włączy się radio, zadzwoni ktoś do ciebie to stacja połączy i wyświetli się ekran "telefoniczny" i po skończeniu z powrotem wróci do Wolfa, itd.
Wgranie Wolfa powoduje, że mamy rozszerzone możliwości stacji o dodatkowe funkcje, jak chociażby możliwość zmiany wyglądu ekranu, umieszczenia sobie na tym ekranie przycisków (ile nam się tylko zmieści na ekranie) do uruchomienia programów jakie sobie tylko wgramy do stacji (czy na kartę SD) np. zegarek (na cały ekran dla ślepych jak ja), np. prędkościomierz, busolę, wysokościomierz (wszystko to Wolf łączy z GPS-em) , gry, kalkulatory i Bóg wie co jeszcze z netu da się ściągnąć (tylko po co? :D i może to być wyświetlane pojedynczo a można kilka czy wszystkie dane jednocześnie (na tym ruskim forum jest sporo gotowych skórek) chociaż można też ściągnąć inne lub zrobić swoje , można kilka programów mieć nawigacyjnych (nie tylko AM), odtwarzaczy muzyki czy filmów. Zresztą każdy ma komputer i wie, że można do niego wgrywać co sobie kto chce, byleby mieć program, w naszym przypadku działający pod WIN CE.
W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że Wolf powoduje, że uruchamia się pulpit komputera z przyciskami do uruchomiania programów jakie sobie wgramy do niego. I jak to w komputerze pulpit można sobie dowolnie skomponować, namalować, cokolwiek na nim wyświetlać i tyle.
I po co komplikujecie sobie ściągając jakieś wersje na PC-ta, czy emulatory. Zajrzyjcie np. na chomika i zachomikujcie Wolfa tylko pod WIN CE. Ja ściągniecie i wypakujecie na kartę to zawsze jest taki plik jak wolfNCU.exe , chyba ameryki nie odkryłem, że on uruchamia program i trzeba go "podczepić" pod przycisk uruchomienia nawigacji.
Amen.
Odebrana po 178 dniach:)

us2003
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2012, 22:09
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wersja L DarkGun
Lokalizacja: Szczecin

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: us2003 » 24 lis 2013, 12:19

W takim razie, aby uruchomić nawigację, to należy zmienić ścieżkę dostępu na tą od nawigacji? Bo ścieżka jest ustawiona na Wolfa.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 24 lis 2013, 13:28

Nieeeee.
Byłoby to bardzo uciążliwe.
Po to wgrywasz Wolfa, żeby móc później uruchomić już bez grzebania w ścieżce dostępu.
Jak masz wpisaną ścieżkę do uruchomienia Wolfa, to później już w Wolfie ustawiasz co chcesz uruchomić (jakimś przyciskiem na ekranie - w Wolfie).
Wolf ma za zadanie (tak w skrócie) z jednego przycisku "nawigacja" - "zrobić" wiele (tyle ile sobie zrobisz skrótów na pulpicie Wolfa) przycisków do uruchomienia jakiegoś programu, który masz wgrany na SD (no lub na stację).
Więc jeśli masz Wolfa i chcesz nawigację to dotykasz na ekranie (Wolfa) przycisk np. nawigacja - ustawiając oczywiście pod tym skrótem jakąś nawigację. I nawigacja Ci się uruchomi.
Pozdrawiam
Odebrana po 178 dniach:)

us2003
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2012, 22:09
Czym jeżdzę: 1.6 GDI wersja L DarkGun
Lokalizacja: Szczecin

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: us2003 » 24 lis 2013, 13:33

A jeszcze jedno pytanie, posiadam Witsona http://www.witson.com/en/displayproduct ... =101771592, strasznie mi nie odpowiada interfejs radia(wyświetla dużą częstotliwość audycji, zamiast np. nazwę stacji lub informacje z RDS-u). Raczej nie ma mozliwości zmiany tego, ale wole spytać, może są jacyś "magicy" co to potrafią :)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 24 lis 2013, 14:36

Wolf, w takim czystym wydaniu tego nie zrobi.
Albo trzeba grzebać w rejestrze i tam wgrać nowy interfejs, albo prostsze rozwiązanie: włączyć radio, ulubioną audycję i później Wolfa ze skórką , która nam odpowiada.
Gra wtedy radio, a widać na ekranie to co lubimy (ja tak zresztą mam "na co dzień" - gra radio ZET a wolf wyświetla ładny zegarek analogowy na cały ekran - bo już pisałem dlaczego :galy: ).
RDS można "wyciągnąć" , ale trzeba wygrzebać z rejestru, a to już wyższa szkoła. Wolf jest tak prosty, że każdy sobie z nim radzi, ale ma tylko systemowe połączenie z GPS.
Lepsze numery można robić na Androidzie, dlatego polecam tym co mają w zamiarze kupić stacje dedykowane, żeby mocno przemyśleli co później chcą z nią robić.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 24 lis 2013, 15:29

marcinK pisze:Nieeeee.
[...]


Sorry za mój powyższy skrót myślowy. Oczywiście Marcin ma rację.
Chodziło mi o to, że musisz przypisać funkcję NAVI do odpowiedniego przycisku w Wolf'ie (podać ścieżkę dostępu).

Proszę Admina/Moda o usunięcie mojego poprzedniego posta - rzeczywiście wprowadza w błąd.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: marcinK » 24 lis 2013, 15:51

Navkol, myślę, że Twoje i moje wyjaśnienia na tyle tłumaczą problem, że nawet Twoje "tak" jest już jasne.
W końcu nie napisałeś nieprawdy, tylko, że ja dopisałem "po co".
Ważne, że temat "się pojaśnia" dla tych co chcą się pobawić możliwościami nawigacji.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 24 lis 2013, 17:02

Marcin: nie do końca, bo us2003 napisał:
us2003 pisze:W takim razie, aby uruchomić nawigację, to należy zmienić ścieżkę dostępu na tą od nawigacji? Bo ścieżka jest ustawiona na Wolfa.


I to nie jest prawdą, bo wg. powyższego stwierdzenia należałoby wpisać (w stacji multimedialnej) ścieżkę dostępu do Wolf'a, a jeśli chciałoby się uruchomić nawigację to wpisać ścieżkę NAVI (iGO, AM etc.). I tak za każdym razem....

A tu przecież chodzi o to, że w stacji multimedialnej przypisuje się "na stałe" ścieżkę do uruchomienia Wolf'a.
I dopiero w Wolf'ie przypisuje się ścieżkę do NAVI (iGO, AM etc.).
Dlatego czułem się zobowiązany do sprostowania mojej poprzedniej (wprowadzającej w błąd) wypowiedzi :oops:

Windmill_PL
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2011, 22:46
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI XL

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Windmill_PL » 25 lis 2013, 13:04

A którą wersja pasuje do naszych Witsonów?
WolfNCU 4.1b dla ARM
czy
WolfNCU 4.1b dla MIPS?

Nigdzie nie mogę się doszujkać jaki procesor jest w moim Witsonie.

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: WolfNCU do stacji multimedialnej

Postautor: Navkol » 25 lis 2013, 15:30

Ja też nie byłem pewien.
Ale na 100% pasuje ta ściągnięta z gryzonia.
Podrzuć maila na PW to Ci podeślę :D


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap